Skoči na vsebino

Džamija v Ljubljani


gattolina

Priporočene objave

Zakaj je vedno potrebno vključiti Vatikan v pogovor o đamiji?....meni je poplnoma vseeno kajkšen je Vatikan in kakšna je RKC...ne pripadam ne enemu ne drugemu in se požvižgam na- kaj menijo in kaj pravijo in kakšni so.

to so ti v bistvu že razlagali.... samo si daš bore malo dopovedati........ :doze:

kako tipično zate.......

kako bučo si pa zdej ti povedala :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: prosim draga lina, obrazloži trditev, da RKC ne nasprotuje izgradnji đamije....

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so ti v bistvu že razlagali.... samo si daš bore malo dopovedati........ :doze:

kako tipično zate.......

S tvojimi argumenti (kar si jih kadarkoli predstavila) lahko prepričaš le koga, ki ima iq enak številki čevlja...

Dej malo beri dnevno časopisje, poglej kakšno okroglo mizo itd......

Včeraj ali dan prej je Uran osebno povedal, da podpira gradnjo đamije čeprav se je osebno zavzemal za večje število molilnic, vendar ne bo nasprotoval đamiji.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je vedno potrebno vključiti Vatikan v pogovor o đamiji?....meni je poplnoma vseeno kajkšen je Vatikan in kakšna je RKC...ne pripadam ne enemu ne drugemu in se požvižgam na- kaj menijo in kaj pravijo in kakšni so.

Pa še nekaj: RKC ne nasprotuje izgradnji đamije v Sloveniji.

Japajade, a ti pa še vedno verjameš temu, kar uradno izjavljajo? Zanimivo, da plačuješ jih pa lahko, mogoče nehote ali nevede ti od tvoje plače trgajo tudi zato, pa čeprav ne pripadaš k nikomur !

Sem pa skeptičen glede džamije, nikakor si ne predstavljam mujezina ko kliče k molitvi v Ljubljani!

Ja lahko tudi rečem, da sem glede tega pristranski...

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,35...371&src=csa

Lej Fritz obadva veva da je RKC sila zvita lisica in take zadeve kot je javno nasprotovati đamiji si ne bojo privoščili in tudi z jasnim lobiranjem proti si ne bojo mazali rok, ker sami ne izgubijo nič če se zadevo postavi...lahko pa kasneje marsikaj pridobijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tvojimi argumenti (kar si jih kadarkoli predstavila) lahko prepričaš le koga, ki ima iq enak številki čevlja...

Dej malo beri dnevno časopisje, poglej kakšno okroglo mizo itd......

Včeraj ali dan prej je Uran osebno povedal, da podpira gradnjo đamije čeprav se je osebno zavzemal za večje število molilnic, vendar ne bo nasprotoval đamiji.

pa dej ostani hudiča na neosebnem nivoju, če se da, no....... za razliko od tebe nočem nobenega v teh temah prepričat, fajn je le, če mi pustiš lastno mnenje, ne glede na to, koliko se z njim strinjaš.

Me pa zanima, zakaj hudiča me na vsake toliko preko pm-ov sprašuješ o mojih službenih zadevah, če me imaš za osebo s tako nizkim IQ-jem?? Prosim, ostani na ravni teme, če se le da.....

In kar se teme tiče. Če uran osebno pove, da se osebno zavzema za večje število molilnic, vendar ne bo nasprotoval đamiji še vedno ne pomeni, da podpira izgradnjo le-te.

In če se en Uran tako osebon opredeli, še zdaleč ne pomeni, da celotna RKC podpira izgradnjo žamije...... Če pa vseeno misliš drugače, potem pa se tudi sama dvigni na raven IQ-ja številke čevljev in navedi bolj utemeljene razloge za tvojo zgornjo trditev.

http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,35...371&src=csa

Lej Fritz obadva veva da je RKC sila zvita lisica in take zadeve kot je javno nasprotovati đamiji si ne bojo privoščili in tudi z jasnim lobiranjem proti si ne bojo mazali rok, ker sami ne izgubijo nič če se zadevo postavi...lahko pa kasneje marsikaj pridobijo.

kaj zdej.....a je proti al ni.... a bi se lahko odločila........ :hmm: :hmm: :hmm:

:doze:

še to...... a lina, za populizem si že slišala??

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japajade, a ti pa še vedno verjameš temu, kar uradno izjavljajo? Zanimivo, da plačuješ jih pa lahko, mogoče nehote ali nevede ti od tvoje plače trgajo tudi zato, pa čeprav ne pripadaš k nikomur !

Sem pa skeptičen glede džamije, nikakor si ne predstavljam mujezina ko kliče k molitvi v Ljubljani!

Ja lahko tudi rečem, da sem glede tega pristranski...

Osebno sem za cerkvei davek in tudi da cerkev plača davke....ok vsaj nekaj...vsaj od poslopij, ki jih oddaja in kasira najemnino...pa tega ni storila ne LDS ne SDS...idejo je imel Mrkaić ki pa ga je javnost popljuvala...v veliki meri zelo upravičeno...čeprav pa vse njegove ideje le niso bile slabe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno sem za cerkvei davek in tudi da cerkev plača davke....ok vsaj nekaj...vsaj od poslopij, ki jih oddaja in kasira najemnino...pa tega ni storila ne LDS ne SDS...idejo je imel Mrkaić ki pa ga je javnost popljuvala...v veliki meri zelo upravičeno...čeprav pa vse njegove ideje le niso bile slabe.

No povej pa potem koliko davka dobi proračun od od prostovoljnih prispevkov, oferja, denarja za plačilo maše, a ?

Res je Mrkajič ima tudi dobre ideje, nima pa dovolj močnih botrov politike !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dej ostani hudiča na neosebnem nivoju, če se da, no....... za razliko od tebe nočem nobenega v teh temah prepričat, fajn je le, če mi pustiš lastno mnenje, ne glede na to, koliko se z njim strinjaš.

Me pa zanima, zakaj hudiča me na vsake toliko preko pm-ov sprašuješ o mojih službenih zadevah, če me imaš za osebo s tako nizkim IQ-jem?? Prosim, ostani na ravni teme, če se le da.....

In kar se teme tiče. Če uran osebno pove, da se osebno zavzema za večje število molilnic, vendar ne bo nasprotoval đamiji še vedno ne pomeni, da podpira izgradnjo le-te.

In če se en Uran tako osebon opredeli, še zdaleč ne pomeni, da celotna RKC podpira izgradnjo žamije...... Če pa vseeno misliš drugače, potem pa se tudi sama dvigni na raven IQ-ja številke čevljev in navedi bolj utemeljene razloge za tvojo zgornjo trditev.

kaj zdej.....a je proti al ni.... a bi se lahko odločila........ :hmm: :hmm: :hmm:

:doze:

še to...... a lina, za populizem si že slišala??

Če nečemu ne nasprotuješ ne pomeni da si za niti da si proti...SI NEVTRALEN...in se posipam s pepelom, ko se mi je zapisalo, da jo podpirajo. mišljeno je bilo malce drugače in nisem prej pripravljala stavka v glavi...hodimo namreč pa tankem ledu....za popravek je bilo prepozno...

Uran je glas slovenske rkc...kaj pa misli far v Spodnji Kungoti pa niti ni pomembno.

Za populizem sem slišala, pa ne šele sedaj, ko je to postal tako fensi pojem...pa veš kaj pomeni?

No povej pa potem koliko davka dobi proračun od od prostovoljnih prispevkov, oferja, denarja za plačilo maše, a ?

Res je Mrkajič ima tudi dobre ideje, nima pa dovolj močnih botrov politike !

Zakaj bi sedaj pisali o temu koliko kasira RKC...oni imajo celo temo odprto. Tu naj bi bila še ena tema o đamiji zakaj ja in zakaj ne...čeprav je vse to brezveze...nihče nas ne bo nič vrašal...đamija (baje) BO pa če nam/vam je to všeč ali ne. Meni osebno Parmova ustreza...nisem sicer ZA, pa kaj čem, živimo v demokraciji in osebno mene ne bo motila.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi sedaj pisali o temu koliko kasira RKC...oni imajo celo temo odprto. Tu naj bi bila še ena tema o đamiji zakaj ja in zakaj ne...čeprav je vse to brezveze...nihče nas ne bo nič vrašal...đamija (baje) BO pa če nam/vam je to všeč ali ne. Meni osebno Parmova ustreza...nisem sicer ZA, pa kaj čem, živimo v demokraciji in osebno mene ne bo motila.

Se strinjam, off topic, over and out ! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima, zakaj hudiča me na vsake toliko preko pm-ov sprašuješ o mojih službenih zadevah, če me imaš za osebo s tako nizkim IQ-jem?? Prosim, ostani na ravni teme, če se le da.....

Že zelo dogo te nisem...v bistvu sem te v nekem kratkem obdobju parkrat....in te potem te nisem več...zakaj, pa ne mislim razlagat.

Pa nisem tip, ki bi javno prepucavala osebne zadev, ki temeljijo izven MS, zato bi bilo fajn če bi to upoštevala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Fritz obadva veva da je RKC sila zvita lisica in take zadeve kot je javno nasprotovati đamiji si ne bojo privoščili in tudi z jasnim lobiranjem proti si ne bojo mazali rok, ker sami ne izgubijo nič če se zadevo postavi...lahko pa kasneje marsikaj pridobijo.

Strinjam se, Lina. Vendar oba tudi veva, da se je kar nekaj visokih predstavnikov RKC, bolj ali manj direktno, negativno opredelilo do mošeje. Konec koncev tudi g. Uran nima kaj določati ali muslimanom gre dati več manjših molilnic ali mošejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam se, Lina. Vendar oba tudi veva, da se je kar nekaj visokih predstavnikov RKC, bolj ali manj direktno, negativno opredelilo do mošeje. Konec koncev tudi g. Uran nima kaj določati ali muslimanom gre dati več manjših molilnic ali mošejo.

Seveda, da nima kaj odločati...lahko pa pove -če je vprašan -kaj misli (zakaj pa ga vprašajo je pa druga reč)...ravno zaradi tega me moti, da določeni kar naprej vlečejo rkc v takšne teme oz. karmokoli,....po drugi strani pa vpijejo, da naj se rkc neha vmešavati v državo.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je samoumevno, da v takšni temi omeniš RKC.

Tisto kar bode v oči je, da kljub deklarativni ločenosti cerkve od države, vse slovenske Vlade, od osamosvojitve, favorizirajo RKC. Po celotni Sloveniji je nešteto katoliških cerkva, zdaj je pa ena mošeja naenkrat velik problem. Tukaj je diskrepanca največja. So pa muslimani v slabšem položaju od skoraj vseh ostalih vernih državljanov saj imajo npr. tudi ortodoksni kristjani, pod okriljem SPC, sredi Ljubljane svojo cerkev.

Oglašanje mujezina z minareta pa enostavno rešimo tako, da se vsem verskim objektom omeji motenje okolice na določeno mero decibelov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je samoumevno, da v takšni temi omeniš RKC.

Tisto kar bode v oči je, da kljub deklarativni ločenosti cerkve od države, vse slovenske Vlade, od osamosvojitve, favorizirajo RKC. Po celotni Sloveniji je nešteto katoliških cerkva, zdaj je pa ena mošeja naenkrat velik problem. Tukaj je diskrepanca največja. So pa muslimani v slabšem položaju od skoraj vseh ostalih vernih državljanov saj imajo npr. tudi ortodoksni kristjani, pod okriljem SPC, sredi Ljubljane svojo cerkev.

Oglašanje mujezina z minareta pa enostavno rešimo tako, da se vsem verskim objektom omeji motenje okolice na določeno mero decibelov.

Ja, začetek je ena...plan 13 (če me spomin ne vara, ena od ,,okroglih miz,,) po celi sloveniji.

Muslimani so po dogodkih v svetu (11/9 je bil speljan (vključno z samomorilci) iz celic, ki so delovale v verskih centrih po evropi, pravtako napadi v Londonu, umor Theo van Goga... ) tudi najbolj rizična verska skupina. Ne me napadat s ksenofobijo ...smo razmišlajm,ker poti nazaj ne bo...bi bilo fajn da bi razmišljali vsi....

Zakaj bi sedaj zaradi enega, omejili vse...?

..

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja začetek je ena...plan 13 (če me spominne vara, ena od ,,okroglih miz,,) po celi sloveniji.

Muslimani so po dogodkih v svetu (11/9 je bil splaniran in speljan (vključno z samomorilci) iz celic, ki so delovale v verskih centrih po evropi, pravtako napadi v Londonu, umor Theo van Goga... ) tudi najbolj rizična verska skupina. Ne me napadat s ksenofobijo ...smo razmišlajm,ker poti nazaj ne bo...bi bilo fajn da bi razmišljali vsi....

Zakaj bi sedaj zaradi enega, omejili vse...?

lina, a si hotla s tem povedat, da če bo v ljubljani stala đamija, se bo v sloveniji začel razvijati terorizem, ali kakšna celica al kaide :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne,...nisem rekla, da se bo ...ampak ali ti trdiš da se ne bo?

Obstaja verjetnost ali sploh kaj tekega ni možno?....kar lahko trdim (na podlagi spremljanja medijev o razkritju terorističnih napadov) je le to, da do sedaj pri nas ni bilo česa takega...kot je res, da pri nas do sedaj ni bilo muslimanskega verskega centra.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji je okrog 50.000 islamu pripadajočih vernikov. Če dobro razumem se bojiš, da se lahko zgodi, da bodo ti, z graditvijo mošej, zblazneli in postali teroristi? Se mi lih ne zdi, da to gre tako. Poleg tega je skorajda celotna populacija muslimanov v RS po poreklu iz BiH. Gre za neortodoksne muslimane, ki so v času osamosvojitve, z veliko večino podprli svojo novo domovino - Slovenijo.

RS naj promovira slovenske muslimane in omeji vplive iz držav z najbolj trdimi oblikami Islama. Bolj, ko bomo te ljudi odrivali, bolj bodo dovzetni za takšne skrajneže.

Za teroriste pa imamo policijsko-varnostni sistem.

Zakaj bi sedaj omejili vse. Zato ker nekoga očitno moti molitev z minareta, ne moti pa ga nabijanje cerkvenih zvonov. Temu se reče licemerje, lahko tudi krščansko licemerje. Mene moti tako eno kot drugo. V bistvu, me sedaj bolj motijo zvonovi, saj mujezina v svoji okolici še nisem slišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne,...nisem rekla, da se bo ...ampak ali ti trdiš da se ne bo?

Obstaja verjetnost ali sploh kaj tekega ni možno?....kar lahko trdim (na podlagi spremljanja medijev o razkritju terorističnih napadov) je le to, da do sedaj pri nas ni bilo česa takega...kot je res, da pri nas do sedaj ni bilo muslimanskega verskega centra.

si sigurna :? , kaj pa fužine, štepanc, disko katasrofa in še kaj bi se našlo, zato mislim da ena đamija še ne more biti kaj nevarnega, le tako jih bodo imeli organi lažje pod kontrolo

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne,...nisem rekla, da se bo ...ampak ali ti trdiš da se ne bo?

Obstaja verjetnost ali sploh kaj tekega ni možno?....kar lahko trdim (na podlagi spremljanja medijev o razkritju terorističnih napadov) je le to, da do sedaj pri nas ni bilo česa takega...kot je res, da pri nas do sedaj ni bilo muslimanskega verskega centra.

Ta verjetnost ni pogojena z obstojem džamije. Če se bi jim ali bo zahotelo se bodo že organizirali. Mislim pa ,da je ta verjetnost bolj pogojena s politiko naše države do muslimanskih držav.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ničesar se ne bojim...za enkrat se mi musimanov v svoji državi še ni bilo treba bati.

Ko smo glih pri temu...slovenksi muslimani....osman đogič govori ravno nasprotno...kdo bo imel upliv in zakaj...to lapa zato ker je odrinjen na stran?...pojma nimam...

celota: http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3086018

izsek

,,Slovenska muslimanska skupnost je izločena iz pogovorov o gradnji džamije," je dejal Đogić, in dodal, da je zanje "pomembno, na kakšen način in kdo bo gradil džamijo".

"Izjava Grabusa, da bodo džamijo lahko uporabljali vsi muslimani, je politična," meni Đogić, "saj je to razumljivo." Ne zdi pa se mu sprejemljivo, da se pri gradnji džamije ne upošteva obeh skupnosti in da bo islamski verski center v Sloveniji gradila skupnost, "katere voditelj je bil nastavljen zunaj Slovenije"."Župan se o džamiji dogovarja z islamsko skupnostjo in o tem bo tudi muslimanska skupnost podala svoje mnenje," je pojasnil Đogić in dodal, da med muslimani veliko ljudi sploh ni za islamsko versko skupnost, ki je povezana s Sarajevom. Prav zato Đogić predlaga, da se o izgradnji verskega centra pogovarjata obe skupnosti,

Ta verjetnost ni pogojena z obstojem džamije. Če se bi jim ali bo zahotelo se bodo že organizirali. Mislim pa ,da je ta verjetnost bolj pogojena s politiko naše države do muslimanskih držav.

dr.looney :devil:

Organizacija terorističnih celic ni ravno krožek za kuho v neki kleti...al kako?

Ja? in kaj so jim zakrivili Nemci?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ničesar se ne bojim...za enkrat se mi musimanov v svoji državi še ni bilo treba bati.

Ko smo glih pri temu...slovenksi muslimani....osman đogič govori ravno nasprotno...kdo bo imel upliv in zakaj...to lapa zato ker je odrinjen na stran?...pojma nimam...

celota: http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3086018

izsek

,,Slovenska muslimanska skupnost je izločena iz pogovorov o gradnji džamije," je dejal Đogić, in dodal, da je zanje "pomembno, na kakšen način in kdo bo gradil džamijo".

"Izjava Grabusa, da bodo džamijo lahko uporabljali vsi muslimani, je politična," meni Đogić, "saj je to razumljivo." Ne zdi pa se mu sprejemljivo, da se pri gradnji džamije ne upošteva obeh skupnosti in da bo islamski verski center v Sloveniji gradila skupnost, "katere voditelj je bil nastavljen zunaj Slovenije"."Župan se o džamiji dogovarja z islamsko skupnostjo in o tem bo tudi muslimanska skupnost podala svoje mnenje," je pojasnil Đogić in dodal, da med muslimani veliko ljudi sploh ni za islamsko versko skupnost, ki je povezana s Sarajevom. Prav zato Đogić predlaga, da se o izgradnji verskega centra pogovarjata obe skupnosti,

no vidiš lina, v sloveniji se vse deli na dve strani, zato mislim, da bo še veliko save pretekel, preden bo v ljubljani stala đamija, muslimanov pa se ti res ni treba bati, so čist uredu ljudje, jel tako bolana :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, kolikor jaz spremljam celotno zadevo so njihove razprtije njihova notranja zadeva. Kar se mi zdi pomembno je, da muslimanom v Sloveniji ne bodo pokrovitelji kakšni mojstri iz Savdove Arabije ali kakšne podobne prijateljske države, ki veselo izvaža vahabizem.

Glede dejavnika ogrožanja ima tisto kar je navedla dr. Looney bistveno večji vpliv od verskega objekta. Šele kombinacija vpletenosti v vojne na arabskem polotoku, muslimanov iz dežel ortodoksnega islama in verskih centrov v katerih se uči ekstremizem je zelo nevarna za neko državo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Organizacija terorističnih celic ni ravno krožek za kuho v neki kleti...al kako?

Ja? in kaj so jim zakrivili Nemci?

Ah no, kjer je volja je tudi pot in za to ni treba imeti ravno džamije, a ne. Tisti , ki se s tem ukvarjajo in rekrutirajo teroriste se že znajo poiskati in organizirati pa če je treba tudi v kleti.

Nemci? Osveži mi spomin. Se res ne spomnim. Če pa misliš na olimpijado je pa šlo za napad na Izraelce in ne za same Nemce.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem se strinjaš, da moramo slovenci svojo zunanjo politiko oblikovati tako kot nam bodo diktirali muslimani, če ne, bojo delali pizdarije...kam to pelje...v strahovlado?

In kako veš čigav denar bo gradil đamijo?...kdo bo koga nastavljal?...O povezavah BIH ozemlja s terorizmom sem že brala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!