Skoči na vsebino

Džamija v Ljubljani


gattolina

Priporočene objave

Sem prebrala tudi ,,diplomsko nalogo,, čeprav ne vem kaj si hotela z njo povedat?...posebaj sem prebrala še tvoja priporočila...stran ta pa ta...

In kaj je sedaj bistvo?...vse monoteistične vere imajo v sveti knjigi nasilje oz lahko interpretiramo, da pogrom nad neverniki ni nič slabega...ok...prav, to smo nekak vedeli že prej....da je intrpretacija (katere koli biblije) bistvenega pomena je najbrž jasno vsem že nekaj časa....in še vedno ne vem v čem je štos, zakaj naj bi to brala oz. v katerem segmentu naj bi sedaj spemenila mnenje?...da naj jaz ali ti začneva pravilno poučevati vernike, da si ne bojo napačno razlagali kaj piše ali da jim z ediksom premaževa te ,,dvomljive,, dele?

A mogoče misliš, da verski voditelji, ki ščuvajo muslimane proti nevernikom ne vedo, da delajo napako pri interpretaciji? Zakaj naši duhovniki ne ščuvajo kristjane, da naj pobijajo v imenu kristusa? (ne mi, da so to delali..vem kaj je bilo) zanima me danes in mogoče za 50 let naprej?

ta odgovor sem že podala. Ne samo enkrat..... res se mi tebi ne da še enkrat pisati...........

V tej temi si samo krtiziala krščanstvo, zunanjo politiko.....govorila kako nas duši RKC. Nekako si pvedala, da je islam isto sanje drugo pakovanje (citram tvoje besede) in iz tega lahko sklepam, da te RKC ne tišči dovolj...da rabiš še en primež? :headbang: Ali če stojimo do gležnjev v dreku je prava figa če bo drek do kolen?

Pišuka kdo bo kidal...? Meni se je uspelo postaviti na krtino...nad mano nima RKC nobenega upiva...me ne duši in mi je vseeno kaj svetujejo ovčicam...ne želim da mi cerkvena institucija kroji življenej...NOBENA.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebrala tudi ,,diplomsko nalogo,, čeprav ne vem kaj si hotela z njo povedat?...posebaj sem prebrala še tvoja priporočila...stran ta pa ta...

In kaj je sedaj bistvo?...vse monoteistične vere imajo v sveti knjigi nasilje oz lahko interpretiramo, da pogrom nad neverniki ni nič slabega...ok...prav, to smo nekak vedeli že prej....da je intrpretacija (katere koli biblije) bistvenega pomena je najbrž jasno vsem že nekaj časa....in še vedno ne vem v čem je štos, zakaj naj bi to brala z. v katerem segmentu naj bi sedaj spemenila mnenje?...da naj jaz ali ti začneva pravilno poučevati vernike, da si ne bojo napačno razlagali kaj piše ali da jim z ediksom premaževa te ,,dvomljive,, dele?

A mogoče misliš, da verski voditelji, ki ščuvajo muslimane proti nevernikom ne vedo, da delajo napako pri interpretaciji? Zakaj naši duhovniki ne ščuvajo kristjane, da naj pobijajo v imenu kristusa? (ne mi, da so to delali..vem kaj je bilo) zanima me danes in mogoče za 50 let naprej?

samo na eno vprašanje odgovori: kdo je večji rasist DANES? belci ali črnci?

Ne pravim, da to opravičuje, niti pod razno. Je pa enkrat Fritz lepo napisal. Ne odobravam, kaj delajo, nekako pa razumem, zakaj to delajo - čeprav se s tem ne strinjam....

in dost butastih pregovarjanj s tabo. Dejstvo je, da si proti đamiji. To si jasno in glasno povedala. Prav, tvoje mnenje in se mi zdi, da te nihče noče prepričati v obratno. Zakaj potem od mene pričakuješ, da bi ti nekaj dokazovala in bi me potem spet obmetavala z debilizmi??

punca, s tvojimi provokacijami se mi pač ne da ukvarjat.

In če sama prosiš, da naj objavimo nekaj, kar bi te mogoče prepričalo v nasprotno, potem ne sprašuj, zakaj nekaj objavljam...........če pa si to že vedela, mi pa razloži, zakaj si objavila par postov prej čisto nekaj drugega.....

če koga v tej temi res kritiziram, si to samo ti punca......... vse ostalo je samo pisanje na pisanje na pisanje... vse, kar smo si že neštetokrat povedali, ampak ti rabiš še 1001 vedeti........

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejva še enkrat...mene đamija na Parmovi ne moti...sem povedala jasno in glasno...če ste se odločili, da mora bit...prav...demokracija pač. Lahko pa diskutiram....

In kaj naj me prpriča v nasprotno....kaj ?,

Copy/paste iz tvoega linka:

2. Koran

Seveda je tudi v Koranu moč najti mesta, ki govorijo v prid uporabi nasilja. V 61. suri lahko preberemo: ”Bog ljubi tistega, ki se na svoji poti bojuje.”, v 9. suri pa: “In ko bodo pretekli sveti meseci, potem pobijajte nevernike, kjerkoli jih najdete, zgrabite jih, obkolite jih, napadajte jih iz zasede!” Predvidevamo, da s takšnimi citati na ustih umirajo samomorilski atentatorji Hamasa v Izraelu. Pri tem pa sanjajo o prihodu v raj in tam čakajočih voljnih devicah.

Morda bi ob omenjanju samomorilskih terorističnih napadih morali omeniti tudi to, da je samomor eden največjih zločinov, ki ga lahko zagreši musliman, saj je v Koranu zapisano: “Ne pahni se z lastnimi rokami v pogubo.” V Haditi, ki jo pripisujejo Mohamedu pa: “ Tisti, ki samega sebe prevrta, se bo prevrtal v pekel, in tisti, ki se vrže z gore, se bo znašel v peklu v večnem padanju.”

Kljub temu pa tudi za dejanja najradikalnejših Palestincev obstaja psevdoreligiozna utemeljitev (če so usmerjena proti okupatorjem in ne proti civilistom). Mučeniška smrt je dovoljena pri akcijah proti tiraniji, pravi na primer egiptovski učenjak Jusuf al-Karadavi, a pri tem gre za vojaško operacijo, ne samomor.

Intrepretacija...?

Pupa sploh ne mislim, da je Koran kaj bolj nasilen (ali pa da si ne hodi v nasprotja) od katere koli druge verske knjige......problem je v interpretaciji (pri VSEH knjigah)...vedno je in vedno bo in prav nič ne mislim, da si ga slovenski muslimani interpretirajo v duhu Hamasa...ne upam pa dati roke v ogenj (za razliko od tebe), da bo tako ostalo in da se ne bodo poskušali vmešavati v vrednote, ki jih zagovarjam (tega dvoma pa sem se nalezla od dogodkov, ki se dogajao danes in zdaj in iz zgodovine krščanstva).

Ne razumeš Ircev...razumeš pa njih.... Tako kot pri terorizmu tudi pri Ircih ni šlo zgolj zaradi vere...je pa ljudi najlažje zmanipulirati na foro vere...le v pravem času, okolju in stanju jih moraš dobit.

Dejva še enkrat...mene đamija na Parmovi ne moti...sem povedala jasno in glasno...če ste se odločili, da mora bit...prav...demokracija pač. Lahko pa diskutiram.

...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo na kratko. Jaz sem bila na začetku proti (ko se je o tem začelo na veliko govoriti), pa so me ljudje hoteli prepričati, pa dokler se sama pri sebi nisem vprašala kaj je tisto, kar me moti in zakaj me moti in kaj če temu ni tako, tudi nisem spremenila mnenja. Pa si nisem pomagala z raznimi forumi, ampak sem spremenila prepričanje zaradi tega, ker si nisem mogla odgovoriti na vprašanje, a je to sploh logično, kar razmišljam......

Kar hočem povedati je, da ne vem, če se bodo zbirali v đamiji in snovali neke čudne zarote, ali ne. Ne morem vedeti. Zdrava logika pa mi da vedeti, da če bi to hoteli, bi to že počeli in ne bi rabili za to neke nove ustanove. Tudi ne vem, če je Parmova primeren kraj, ali kateri kraj sploh je primeren. Zdi se mi le prav, da se da možnost tudi ostalim vernikom - ne samo kristjanom in pravoslavcem, itd...... Mogoče je to prepričanje še močnejše zaradi neodobravanja krščanskega vmešavanja v naše vsakdanje življenje (precej nezavedno). Ne vemo... tako ti ne jaz tega ne vemo.

Ko sem enkrat pisala o kitajcih (katere se jaz še vedno najbolj "bojim" od vseh), si mi napisala v smislu, da če sem res tako paranoična in od kod lahko sklepam le najhujše. V bistvu si mi pridigala o zadevah, o katerih sedaj sama govoriš in me prepričuješ, da je danes tvoje razmišljanje na mestu, moje takrat ni bilo.....

O interpretaciji Korana sem pa že pisala.......... pa se mi zdi (mogoče se motim), da se takrat nisi s tem ravno strinjala.

Aja, nisi rekla direktno, da se ne strinjaš. Pripopala si članek, ki govori ravno obratno..........

mogoče si sedaj rekla, da te đamija na Parmovi SEDAJ ne moti, si pa v enem od svojih postov v letu 2003 napisala malo drugače... preberi si tole:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...7216&st=210

torej si se v vsem tem času očitno vseeno malo omehčala. Vprašaj se zakaj. Mogoče so pa tvoji strahovi vseeno malo preveliki, da bi jim verjela .)

in zdej je pa res tega prepucavanja in nabijanja dovolj.......... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, Parmova je DAAAAALEČ od moje hiše...

In mene na Parmovi ne moti....upam, da bojo imeli hude ojačevalce.

In še enkrat...verjamem v demokracijo....Jankovič je jasno in glasno povedal da je ZA đamijo...zmagal je prepričljivo..sedaj je edino prav da uresniči kar je rekel.

Takrat je bilo drugače...bistveno drugače.....v vseh pogledih...

A ja dej mi še link od Kitajcev....da vidim kaj sem takrat in seveda kako sem razmišljala.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebrala tudi ,,diplomsko nalogo,, čeprav ne vem kaj si hotela z njo povedat?...posebaj sem prebrala še tvoja priporočila...stran ta pa ta...

Hotela je in je z njo odgovorila vsem, ki so tukaj brez podlage pisali, da sta Islam in Koran nekaj hudobnega.

In kaj je sedaj bistvo?...vse monoteistične vere imajo v sveti knjigi nasilje oz lahko interpretiramo, da pogrom nad neverniki ni nič slabega...ok...prav, to smo nekak vedeli že prej....da je intrpretacija (katere koli biblije) bistvenega pomena je najbrž jasno vsem že nekaj časa....in še vedno ne vem v čem je štos, zakaj naj bi to brala oz. v katerem segmentu naj bi sedaj spemenila mnenje?...da naj jaz ali ti začneva pravilno poučevati vernike, da si ne bojo napačno razlagali kaj piše ali da jim z ediksom premaževa te ,,dvomljive,, dele?

Bistvo je to, da krščanstvo iz našega okolja nima nič drugačnejših korenin in nič drugačnejše svete knjige. Bistvo je v tem, da so vse svete knjige skupek precej dobrih nasvetov in da so marsikje na isti liniji z komunizmom (boljši svet za vse), da pa te knjige navadnim vernikom interpretirajo posvečeni ljudje in ti lahko en stavek interpretirajo tako ali drugače. In mnogi to počnejo za doseganje nekih ciljev, ki z vero nimajo nič skupnega.

A mogoče misliš, da verski voditelji, ki ščuvajo muslimane proti nevernikom ne vedo, da delajo napako pri interpretaciji? Zakaj naši duhovniki ne ščuvajo kristjane, da naj pobijajo v imenu kristusa? (ne mi, da so to delali..vem kaj je bilo) zanima me danes in mogoče za 50 let naprej?

V ZDA verski blazneži napadajo zdravnike, ki zagovarjajo splav in v svojih klinikah pomagajo ženskam, ki ne želijo otroka, ki ga nosijo. Glede na to, da so tudi v evropi hude debate na to temo ni izključeno, da se lahko to zgodi tukaj. Na drugo stran, Slovenija ne sodeluje neposredno v okupacijskih silah v Iraku in ni direktna tarča islamskih skrajnežev. Ni pa izključeno, da ne bodo napadli tudi Slovenije.

Pišuka kdo bo kidal...? Meni se je uspelo postaviti na krtino...nad mano nima RKC nobenega upiva...me ne duši in mi je vseeno kaj svetujejo ovčicam...ne želim da mi cerkvena institucija kroji življenej...NOBENA.

Vidiš, tukaj se popolnoma strinjava. Težava je v tem, da RKC očitno ni več zadovoljna samo z vplivom nad svojimi ovčicami ampak vsiljuje svoje poglede vsem ostalim skozi svojo moč nad delom volilnega telesa (ok, to je tudi demokracija), skozi vpliv na medije in politiko vseskozi izrabljajoč svojo ekonomsko moč, ki jo povečuje z molzenjem države in izogibanjem plačila davkov. Lahko pa zaprem oči in se delam, da ničesar ne vidim ter uživam naprej, dokler npr. ne bom zbolel za neko hudo, neozdravljivo boleznijo in ne bom hotel končati svojega življenja pa mi bo nekdo rekel: "Ne, ne...to pa ne smeš, tvoje življenje je sveto (pa še zakon smo tak spisali da tega legalno ne sme nihče narediti)".

Dejva še enkrat...mene đamija na Parmovi ne moti...sem povedala jasno in glasno...če ste se odločili, da mora bit...prav...demokracija pač. Lahko pa diskutiram....

Jaz se nisem nič odločil. Naša ustava določa osnovne pravice vseh državljanov.

Če bi se jaz odločal bi bila vera potisnjena v sfero osebnega, cerkve pa popolnoma ločene od države in izločene iz javnega življenja (sedanja ureditev vedno diskriminira nekoga). Popolnoma se zavedam, da sem v očeh najmočnejših monoteističnih cerkva, kot ateist, njihova največja nevšečnost in da, kadar govorimo o nevernikih, te cerkve hitro pozabijo na svoja razhajanja. Ker me pa v Sloveniji bolj pika RKC, je prav fino opazovati kako se zvijajo in poskušajo muslimanom omejiti pravice, ki se njim zdijo samoumevne. Licemerje na delu. Temu potem sledijo še predsodki, rasizem in drobtinice zdravega strahu.

Intrepretacija...?

Pupa sploh ne mislim, da je Koran kaj bolj nasilen (ali pa da si ne hodi v nasprotja) od katere koli druge verske knjige......problem je v interpretaciji (pri VSEH knjigah)...vedno je in vedno bo in prav nič ne mislim, da si ga slovenski muslimani interpretirajo v duhu Hamasa...ne upam pa dati roke v ogenj (za razliko od tebe), da bo tako ostalo in da se ne bodo poskušali vmešavati v vrednote, ki jih zagovarjam (tega dvoma pa sem se nalezla od dogodkov, ki se dogajao danes in zdaj in iz zgodovine krščanstva).

Ne razumeš Ircev...razumeš pa njih.... Tako kot pri terorizmu tudi pri Ircih ni šlo zgolj zaradi vere...je pa ljudi najlažje zmanipulirati na foro vere...le v pravem času, okolju in stanju jih moraš dobit.

Deloma sem odgovoril že zgoraj. Mogoče si misliš, da temu ni tako a mislim, da vsaj malo razumem Irce. Pa tudi Armence, Čečene, Kurde, Baske... Če človek veliko bere in poskuša razločevati dobro in zlo, si na podlagi lastnega znanja, izkušenj in vrednot ustvari določena mnenja. Vera je bila in je eno najmočnejših in najučinkovitejših sredstev za kontrolo nad ljudmi. Mogoče prav zato, ker je tako dogmatska in ne dovoljuje preveč širokega razmišljanja. Zato so jo s pridom izkoriščali v vseh konfliktih s čisto posvetnimi koreninami. In bog ti pomagaj, če si kaj podvomil.

Na koncu ponavljam - Ibrahim Jusić, rojen v Kranju, musliman po veri, bošnjaškega rodu, se ima za Slovenca. Janez Novak, rojen v Celju, katoličan, slovenskega rodu, se ima za Slovenca. Oba sta državljana RS. Zakaj je Janezu in njegovim dovoljeno, da so si zgradili verski objekt, Ibrahimu in njegovim pa to pravico odrekajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje točno dela pizdarije krščanstvo DANES ne 500 let nazaj

G. Bush je v enem izmed svojih govorov označil vojno v Iraku kot križarsko.

Eko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kamorkoli jo bodo hoteli postaviti, bo nekomu šlo v nos. Najboljše je, da se zmenijo in postavijo.....

Sicer pa se meni zdi to po eni strani primerna okolica (predvsem zato, ker ne gre za spalno naselje), po drugi strani pa je problem parkiranja. Ob velikih praznikih je pričakovati ljudi iz cele SLO, kar pomeni veliko veliko pleha na kupu......

..men se tud dopade lokacija.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zakaj naši duhovniki ne ščuvajo kristjane, da naj pobijajo v imenu kristusa? (ne mi, da so to delali..vem kaj je bilo) zanima me danes in mogoče za 50 let naprej?

...

Pri nas verski voditelji nimajo tako velike politične vloge (vsaj ne javno), kot jo imajo v muslimanskem svetu. Torej ni potrebe, da bi duhovniki ščuvali na boj proti nevernikom. To počnejo nekateri politiki.

Lep primer je Grmiček. Nekaj so že drugi o tem napisali, Če dodam samo še tisto o tem, da mu je nekaj bog prišepetoval o napadu na Irak.

Kar se pa gradnje džamije tiče, pa nimam nič proti njej, me pa zanima zakaj rabijo ravno pri nas evropski muslimanski Vatikan. Zakaj ga ne zgradijo recimo v Nemčiji ali kje drugje? Ali ga mogoče ne smejo? In še to me zanima. Nekaj je bilo govora, da v to muslimansko versko središče ne bo imela dostopa niti policija. Kako je s tem? Ali to pomeni, da bomo imeli tu samostojno muslimansko državo s svojimi zakoni, policijo, sodstvom, ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa gradnje džamije tiče, pa nimam nič proti njej, me pa zanima zakaj rabijo ravno pri nas evropski muslimanski Vatikan. Zakaj ga ne zgradijo recimo v Nemčiji ali kje drugje? Ali ga mogoče ne smejo? In še to me zanima. Nekaj je bilo govora, da v to muslimansko versko središče ne bo imela dostopa niti policija. Kako je s tem? Ali to pomeni, da bomo imeli tu samostojno muslimansko državo s svojimi zakoni, policijo, sodstvom, ... ?

Primerjava z Vatikanom je, emm, malce za lase privlečena kajne :D

Glede dostopa pa policije ipd. pa so to spet natolcevanja. Policija in ostale inštitucije bodo imele ravno takšen nadzor kot pri tebi doma oz. še malce večjega, ker bo to javni prostor (kot npr. cerkev).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si se kdaj vprašal, zakaj v vse te mošeje po Evropi poskušajo vriniti najbolj ortodoksne in skrajne klerike iz držav v katerih je protizahodno nabijanje najglasnejše? In to ravno v teh nemirnih in očutljivih časih? :hmm: aja....verska svoboda... he he he niti ena organizirana religija tega ne pozna :devil: mogoče bi bla pa res kaka satanitično-hedonistična cerkev še najboljša...delaj kar ti paše, nima veze...sam plačaj z dušo. tvojo. Pošteno, ni kaj!! :lol1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GorazdH, a lahko navedeš v katere mošeje po Evropi ali kar tako z levo roko obtožuješ in lepiš oznako ekstremizma vsem vernikom islamske vere po Evropi?

Kakor se je že omenjalo - pomebne so ločine in interpretacije vere in svete knjige. Pri muslimanih so Vahabiti tista ločina z neko močjo, ki zagovarja najtršo in najagresivnejšo obliko islama. Pojavljajo se tudi na Balkanu - npr. v BiH, Srbiji (Sandžak), na Kosovu in v Makedoniji a jih domači islamski kler sprejema najmanj z nezaupanjem. Strinjam se, da je pomembno takšnim osebkom omejiti ali še bolje onemogočiti delovanje v RS vendar menim, da odrivanje naših muslimanov na rob lahko povzroči večjo dovzetnost posameznikov za takšne ideje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule je nekaj malega napisanega o "širjenju vere z mečem" tole je le en mnjši izsek iz besedila : V nadaljevanju je spomnil in uporabil citat iz knjige učenega bizantinskega cesarja Emanuela II. Paleologa (1391-1425), kjer je zapisano:

»...Pokaži mi vendar, kaj je Mohamed prinesel novega, in našel boš le slabo in nehumano, kot to, da je predpisal, da je vero, ki jo je oznanjal, treba širiti z mečem!« Je pa na tejle strani:

http://www.udarni-list.si/index.php?n=0&id=54&page=1

Ker raziskovalnega dela na to temo zagotovo ne bomo opravljali se lahko vsaj slikujemo na vire!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ker raziskovalnega dela na to temo zagotovo ne bomo opravljali se lahko vsaj slikujemo na vire!

Lahko. In lahko smo tudi prepričani, da bo vsak sposoben izguglati iz neta tiste, ki so najbolj v prid teoriji, ki jo zagovarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko. In lahko smo tudi prepričani, da bo vsak sposoben izguglati iz neta tiste, ki so najbolj v prid teoriji, ki jo zagovarja.

Sem kliknil na prvega, ki se je pojavil na najdi.si in se mi je zdel korekten vir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kliknil na prvega, ki se je pojavil na najdi.si in se mi je zdel korekten vir.

:doze:

In kaj se ti je v navedbi zdelo korektnega? To, da je te besede izrekel cesar vzhodnega dela krščanstva, ki je z Otomani enkrat bil vojne in drugič prijateljeval ali to, da je njegove besede povzel papež?

Še sreča, da ni bil prvi zadetek muslimanom naklonjen, saj bi lahko postal celo islamofil :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kai so pa komentarji o postavitvi tik pred nos ljubljančanov (baje majo kr zanimiva delovanja k molijo)!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem Ljubljančan.

1. Kolikor vem, muslimani že živijo v Ljubljani. Odkar smo jih začeli uvažati. Zdi se mi, da jih precej celo poznam.

2. Domnevam, da vsaj nekateri že zdaj molijo.

3. Predvidevam, da izključno zaradi đamije ne bo nekega blaznega priliva novih muslimanov v Ljubljano. Razen morda tistih, ki se že itaq ob nedeljah prikotalijo iz province v Leclerca.

4. Parkiranje muslimanov v okolici đamije me bo motilo toliko, kolikor me danes moti obilica pleha ob nedeljah čimbliže vratom trnovske cerkve ali na Tromostovju pred frančiškansko cerkvijo.

5. Kar se tiče argumenta, da tovrstne zgradbe ne sodijo v naše okolje: sodijo ravno toliko, kolikor sodi najnovejši stekleno/marmorni monstrum v moj ljubljeni Solatendorf. Ali toliko, kolikor je takrat, ko je bil zgrajen, sodil vanj blok, v katerem živim. Ali kolikor so pred nosove naših ljubih poganskih prednikov sodile cerkvice, ko so začele poganjati po vseh gričkih. Ali toliko, kolikor so pred nosove tlačanov sodile bolj ali manj bahave graščine. Ali toliko, kolikor sodijo vrtičkarske lope tik ob Plečnikove Žale. In obratno.

6. Mujezin bo s svojim klicanjem z minareta onesnaževal približno toliko, kolikor onesnažujejo zvonovi. Ali avtomobili z odprtimi šipami, skozi katere se kotalijo poblazneli decibeli vseh sort narodnjakov, turbonarodnjakov in "umpa-umpa glasbe".

7. Hočem verjeti, da bo naša policija ipaq ukrepala, če bodo posebno militantni muslimani nameravali v đamiji izvajati kake nepriljubljene obrede kot denimo mešanje smodnika.

Pod črto: ne vidim pravega razloga, da bi moral zaradi nameravane gradnje đamije v Ljubljani kuhati riwc bolj kot običajno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod črto: ne vidim pravega razloga, da bi moral zaradi nameravane gradnje đamije v Ljubljani kuhati riwc bolj kot običajno.

:OK: :OK: :OK:

se strinjam.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem Ljubljančan. ... 1,2,3,...

y tut - all inclusive, Exelenca + BMK za đamiyo

:blush:

svakinasvojnačinBogamolipress

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živimo v demokraciji in džamija je pač, na žalost, del te demokracije. Žal zato, ker bi te v arabskem svetu ubili, če bi tam hotel zgraditi krščansko cerkev. Načelo reciprocitete v muslimanskem svetu ne velja. Celo tako daleč gredo, da sem bral o človeku iz tistih krajev, ki se je spreobrnil v krščanstvo. Ko je to povedal doma, ga je družina ovadila in dobil je smrtno kazen. Kako se je živ izvlekel, ne vem. Sem za enakost verstev, vendar mi jim mi v njihovih krajih nismo enaki. In tudi nihče v Evropi ne bi grozil muslimanskim dostojanstvenikom ob obisku Vatikana s smrtjo. Obratno pa je bilo ob obisku papeža v Turčiji. Ta dvojna merila me motijo.

Pod tole se podpisem, dodal bi samo to da so te ustanove tako kot ambasade - ozemlje pripada doloceni skupnosti in znotraj veljajo njihovi zakoni in ne zakon RS, cemur nasprotujem, to pomeni da je policija brez pristojnosti ipd.

vsi pa vemo kaksne zakone majo - sploh o enakopravnosti med zenskami in moskimi :xx: . Sicer ma pa vsak pravico do svobodne veroizpovedi... naj jim zgradijo mololilnice pa bo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domnevam, da muslimanom. Niti približno pa mi ni jasno, kdo naj jim zgradi molilnice (?)

Me ne zanima, drzava alpa sami. Ce bi v đamiji veljali taki zakoni kot veljajo pri nama v stanovanju (policija potrka z nalogom pa razrije vse) nimam nc proti temu. Treba se je zavedat da oni zivijo popolnoma drugacen nacin zivljenja kot mi v vseh pogledih, sej ne bom reku da so vsi slabi, tko k niso slovenci vsi dobri, vsi pa vemo kaj se dogaja po svetu s temi ljudmi ki se veselo mnozijo in naseljujejo po celotni evropi.

Ce hocejo svoje nej grejo tja od kjer so prisli, ce pa zelijo bit tuki nej se pa mal prilagodijo, tko k se mormo mi ce pridemo k njim.

In ja.. gradnja đamije po njihovih "predpisih" je res konec pravne drzave .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!