Skoči na vsebino

Džamija v Ljubljani


gattolina

Priporočene objave

Lahko bi ti odgovoril v enako žaljivem tonu pa to ni potrebno, saj s svojim pisanjem itaq žališ samega sebe, če se imaš za kolikor toliko inteligentnega človeka.

Zdaj mi pa odgovori jasno in direktno:

"Zakaj, v MOL, državljani RS islamske vere ne bi smeli postaviti svojega verskega objekta, glede na to, da imajo v MOL verske objekte tudi nekatere druge verske skupnosti?"

Z navajanjem splošno znanih zgodovinskih dejstev, ki jih lahko prebereš v vsakem osnovnošolskem učbeniku žalim samega sebe? Ne vem, kaj ti naj rečem. V OŠ sem bil vsa leta odličen. Prav tako na gimnaziji. Povprečno oceno na faksu sem imel čez 9 (devet) in diplomsko nalogo so mi ocenili z desetko.

Če sem vsa ta leta šolanja vrgel proč, ker je v resnici vse drugače, kot praviš ti, potem so me očitno ves čas zavajali. Res škoda. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Če so jim po odcepitv od Yu samo za 600 tolarjev prodali državljanstvo potem so slovenski državljani.

Ahaaaa, se pravi, da so ga izbrisani sami posračkali, ker niso vplačali 600 Sit? :hmm:

Noooo, sedaj mi je pa vse bolj jasno.

,,, Ne vem, kaj ti naj rečem. V OŠ sem bil vsa leta odličen. Prav tako na gimnaziji. Povprečno oceno na faksu sem imel čez 9 (devet) in diplomsko nalogo so mi ocenili z desetko.

Če sem vsa ta leta šolanja vrgel proč, ker je v resnici vse drugače, kot praviš ti, potem so me očitno ves čas zavajali. Res škoda. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

A tega, da se na vprašanje odgovori, tako ali drugače, te pa niso naučili?

Fritz te je nekaj vprašal, pa mene tudi zanima odgovor. Prosim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahaaaa, se pravi, da so ga izbrisani sami posračkali, ker niso vplačali 600 Sit? :hmm:

Noooo, sedaj mi je pa vse bolj jasno.

No nekatere tepe nevednost,druge pa raznorazne kalkulacije.

Vem pa za človeka, ki se je takoj po osamosvojitvi odselil v rodno srbijo, kjer so mu v ropu ubiliženo.

Po tej tragediji se je vrnil v prej zanj tako sovražno slovenijo in je bil med izbrisanimi.

Mislim,da se piše Kondič.

Srbijo, Srbijo, Srbijo, Srbijo Poiskušam popraviti ponovno napako. Ti velika začetnica ti!

Slovenijo, Slovenijo, Slovenijo, Slovenijo, Slovenijo. Sedaj imam pa tega dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunkl,

ne sekiraj se. Naša ljuba Slovenščina marsikomu povzroča težave in sam sem med slabšimi. Zato popravek vzemi dobronamerno, ker ti (mi) samo želijo pomagati, da bi izboljšal pisno izražanje.

Vprašanje ni "Kako je kdo dobil slovensko državljanstvo?" In ne govorimo o Srbih, ki sicer imajo svoj verski objekt, v MOL, temveč se pogovarjamo o muslimanih, ki so državljani RS in o njihovem verskem objektu.

In kolikor je meni znano, leta 1990-91, niso bili muslimani tisti, ki so delali zgago po Sloveniji in hoteli uprizarjati Slobotove jogurt revolucije. To niso bili niti vsi tukaj živeči Srbi, da me ne bo kdo napak razumel. Bili so posamezniki in med njimi so bili tudi Slovenci.

O lojalnosti in nelojalnosti državi se lahko posebej pogovarjamo in tedaj za vsakega človeka posebej. Ne moreš kar tako neko skupino ljudi obtožiti nelojalnosti. Bo pa potrebno prej točno definirati kaj lojalnost je in kaj ni. Ali sem lojalen državi, če se izogibam plačilu davkov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunkl,

, temveč se pogovarjamo o muslimanih, ki so državljani RS in o njihovem verskem objektu.

Ponavljam: naj ga imajo, če ga bodo financirali sami in ga kasneje z lastnimi sredstvi vzrževali ter za njega plačevali državi kar ji pripada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo in v kolikšni meri bo financiral vzdrževanje in vse ostalo, kar pritiče verski skupnosti, je stvar novega Zakona o verski svobodi. Sam bi, seveda, najrajši videl, da bi verske skupnosti bile izenačene z vsemi ostalimi dejavnostmi in bi same skrbele za svoje financiranje (saj to v veliki meri že počnejo), vzdrževanje objektov itn. ter seveda pridno plačevale davščine. To je pa že druga tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahaaaa, se pravi, da so ga izbrisani sami posračkali, ker niso vplačali 600 Sit? :hmm:

Noooo, sedaj mi je pa vse bolj jasno.

A tega, da se na vprašanje odgovori, tako ali drugače, te pa niso naučili?

Fritz te je nekaj vprašal, pa mene tudi zanima odgovor. Prosim!

Odgovor je preprost. Reciprociteta. Noben verski objekt me ne moti, dokler je tudi v obratni smeri enako. V tem premiru pa temu niti slučajno ni tako. In ko bo v arabskam svetu stala ena sama cerkev RKC in bo njeno gradnjo podpiral celo župan glavnega mesta, verniki pa pri njenem obisku ne bodo v smrtni nevarnosti, lahko v Ljubljani zaradi mene stojijo tri džamije. :nono: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gattolina, :OK: :OK: . Zaradi mene lahko naredijo svoje templje tudi Indijci in ostali. Ampak s svojim denarjem, in po predpisih. Velja za vse religije, naj se same financirajo. Samo kam vodi to klečeplazenje naše države pred cerkvijo s temi vračanji premoženja in odškodninami,- to se je pa za zamisliti... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gattolina, :OK: :OK: . Zaradi mene lahko naredijo svoje templje tudi Indijci in ostali. Ampak s svojim denarjem, in po predpisih. Velja za vse religije, naj se same financirajo. Samo kam vodi to klečeplazenje naše države pred cerkvijo s temi vračanji premoženja in odškodninami,- to se je pa za zamisliti... :headbang:

Točno tako. Saj že podatek, da Slovenci vse od časov Karantanije, nismo nikoli v zgodovini imeli svoje države, marsikaj pove o nas. In ko smo jo končno dobili, smo pohitei poiskati novega gospodarja. Evropo. Hlapci bili, hlapci ostali. :slap:

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...smo pohitei poiskati novega gospodarja. Evropo. Hlapci bili, hlapci ostali. :slap:

Kdo pa je Evropa-gospodar :hmm:

So Danci ali Nemci :?

Chirac ali Napolitano :?

Aznar ali Blair :?

A ne bo kmalu Ljubljana (z djamijo) gospodar :hmm:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa je Evropa-gospodar :hmm:

So Danci ali Nemci :?

Chirac ali Napolitano :?

Aznar ali Blair :?

A ne bo kmalu Ljubljana (z djamijo) gospodar :hmm:

Si je EU želela nas, ali mi EU? Si je NATO želel nas ali mi NATO? Se zakonodaja EU ravna po slovenski zakonodaji ali se slovenska ravna po zakonodaji EU? Daj, zberi se malo. :zzz: :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se zakonodaja EU ravna po slovenski zakonodaji ali se slovenska ravna po zakonodaji EU? Daj, zberi se malo. :zzz: :zzz:

Se Francozi ravnajo po EU zakonodaji?

Pa pejt rečt Franzozu, da je hlapec :grim

Če se počutiš hlapec, potem tudi si .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor je preprost. Reciprociteta. Noben verski objekt me ne moti, dokler je tudi v obratni smeri enako. V tem premiru pa temu niti slučajno ni tako. In ko bo v arabskam svetu stala ena sama cerkev RKC in bo njeno gradnjo podpiral celo župan glavnega mesta, verniki pa pri njenem obisku ne bodo v smrtni nevarnosti, lahko v Ljubljani zaradi mene stojijo tri džamije. :nono: :nono:

Pod prvo ne vem kako ta tvoja replika in tvoj citat mojega posta pašeta skupaj :eek: Ok, kakorkoli :yawn:

Pod drugo pa vprašanje, upss, dve:

Ali je muslimanska vera glavna ali celo uradna samo v arabskem svetu?

Od kje ti podatek, da v arabskem svetu nikjer ni RKC cerkev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor je preprost. Reciprociteta. Noben verski objekt me ne moti, dokler je tudi v obratni smeri enako. V tem premiru pa temu niti slučajno ni tako. In ko bo v arabskam svetu stala ena sama cerkev RKC in bo njeno gradnjo podpiral celo župan glavnega mesta, verniki pa pri njenem obisku ne bodo v smrtni nevarnosti, lahko v Ljubljani zaradi mene stojijo tri džamije. :nono: :nono:

Reciprociteta!? A se ti ne zdi, da mešaš hruške in rezervne dele za passata?

Reciprociteta s kom? Muslimani nimajo papeža in Vatikana v Savdovi Arabiji? Naši muslimani pa povečini izvirajo iz BiH, kako je pa tam z RKC, sem ti že napisal. Torej, na koga naj se nanaša reciprociteta, če bi ta sploh bila pomembna? Po tej tvoji logiki, bi mi morali takoj zmanjšati pravice italijanski manjšini, ker slovenska manjšina v Italiji uživa nižjo raven zaščite. Pa kaj še? Jaz sem ponosen na to, da moja država bolje skrbi za svoje manjšine in svojo multikulturnost od npr. Italije in nisem tako slep in omejen, da bi še to hotel zmanjšati. Kakorkoli že, to je zapisano v Ustavi RS in ustava je bila pisana za Slovenijo in državljane RS. V Ustavi nikjer ne piše: "Vsi so pred zakonom enaki razen tistih, katerih države, iz katerih izvirajo, nimajo nobenega verskega objekta RKC."

Ker si pa tako učen, ti je verjetno pod častjo izguglati iz neta kaj več o RKC v arabskih deželah, ane? Pa ne bi bilo slabo, ker bi tako videl kako omejene razglede imaš.

Tukaj imaš dva, na hitro najdena linka, kjer najdeš kar nekaj informacij o katoliški cerkvi v arabskih in drugih deželah po svetu: link 1 in link 2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor je preprost. Reciprociteta. Noben verski objekt me ne moti, dokler je tudi v obratni smeri enako. V tem premiru pa temu niti slučajno ni tako. In ko bo v arabskam svetu stala ena sama cerkev RKC in bo njeno gradnjo podpiral celo župan glavnega mesta, verniki pa pri njenem obisku ne bodo v smrtni nevarnosti, lahko v Ljubljani zaradi mene stojijo tri džamije. :nono: :nono:

Em a nisi ti bil v Egiptu preko novega leta? A si kej poslušal al si sam pil in niti nosu iz hotela pomolil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em a nisi ti bil v Egiptu preko novega leta? A si kej poslušal al si sam pil in niti nosu iz hotela pomolil?

Nisem bil v Egiptu, ampak mnogo nižje, bližje ekvatorju. Pa to ni pomembno. Važno je le, da si očitno večina džamijo v Ljubljani želi in če je tako, potem mi ni jasno, zakaj ta projekt stoji že od leta 1973?

Reciprociteta!? A se ti ne zdi, da mešaš hruške in rezervne dele za passata?

Reciprociteta s kom? Muslimani nimajo papeža in Vatikana v Savdovi Arabiji? Naši muslimani pa povečini izvirajo iz BiH, kako je pa tam z RKC, sem ti že napisal. Torej, na koga naj se nanaša reciprociteta, če bi ta sploh bila pomembna? Po tej tvoji logiki, bi mi morali takoj zmanjšati pravice italijanski manjšini, ker slovenska manjšina v Italiji uživa nižjo raven zaščite. Pa kaj še? Jaz sem ponosen na to, da moja država bolje skrbi za svoje manjšine in svojo multikulturnost od npr. Italije in nisem tako slep in omejen, da bi še to hotel zmanjšati. Kakorkoli že, to je zapisano v Ustavi RS in ustava je bila pisana za Slovenijo in državljane RS. V Ustavi nikjer ne piše: "Vsi so pred zakonom enaki razen tistih, katerih države, iz katerih izvirajo, nimajo nobenega verskega objekta RKC."

Ker si pa tako učen, ti je verjetno pod častjo izguglati iz neta kaj več o RKC v arabskih deželah, ane? Pa ne bi bilo slabo, ker bi tako videl kako omejene razglede imaš.

Tukaj imaš dva, na hitro najdena linka, kjer najdeš kar nekaj informacij o katoliški cerkvi v arabskih in drugih deželah po svetu: link 1 in link 2

Hruške in dele za Passat-a? Iskriva domislica. Res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bil v Egiptu, ampak mnogo nižje, bližje ekvatorju. Pa to ni pomembno. Važno je le, da si očitno večina džamijo v Ljubljani želi in če je tako, potem mi ni jasno, zakaj ta projekt stoji že od leta 1973?

Se posipam s pepelom, mislim, da je nekdo omenil Egipt. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se posipam s pepelom, mislim, da je nekdo omenil Egipt. :whistle:

Je. Jaz. Vendar poleti. Čez novoletne praznike pa smo šli uživati na sonce, v kratke hlače in kopalke. 14 dni nebo brez oblačka. Ponoči 20 stopinj, čez dan pa od 26 do 35 stopinj. Res super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Saj že podatek, da Slovenci vse od časov Karantanije, nismo nikoli v zgodovini imeli svoje države, marsikaj pove o nas. In ko smo jo končno dobili, smo pohitei poiskati novega gospodarja. Evropo. Hlapci bili, hlapci ostali. :slap:

gattolina

končno se lahko s tabo tud jest strinjam

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važno je le, da si očitno večina džamijo v Ljubljani želi in če je tako, potem mi ni jasno, zakaj ta projekt stoji že od leta 1973?

Hruške in dele za Passat-a? Iskriva domislica. Res.

Sploh ni vprašanje, ali to podpira večina.

Bistveno vprašanje je: "Ali spoštujemo to kar je zapisano v Ustavi RS?"

Spet blodiš. Daj rajši še kaj napiši, kako v arabskih deželah ni nobenega verskega objekta RKC in to, po možnosti, tudi ARGUMENTIRAJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni vprašanje, ali to podpira večina.

Bistveno vprašanje je: "Ali spoštujemo to kar je zapisano v Ustavi RS?"

Spet blodiš. Daj rajši še kaj napiši, kako v arabskih deželah ni nobenega verskega objekta RKC in to, po možnosti, tudi ARGUMENTIRAJ.

Bedaku nobeni argumenti niso dovolj. Zato je zate škoda časa. Sicer pa, v katerem členu Ustave RS je bilo govora o džamiji? Se ne spomnim, da bi to kje prebral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi ti odgovoril v enako žaljivem tonu pa to ni potrebno, saj s svojim pisanjem itaq žališ samega sebe, če se imaš za kolikor toliko inteligentnega človeka.

Zdaj mi pa odgovori jasno in direktno:

"Zakaj, v MOL, državljani RS islamske vere ne bi smeli postaviti svojega verskega objekta, glede na to, da imajo v MOL verske objekte tudi nekatere druge verske skupnosti?"

Nekaj jamraš, da te drugi žalijo a sam nisi nič boljši.

Kot vedno pa je že tvoj način komuniciranja in razmišljanja - žalitev za inteligenco.

Ne, v Ustavi ne piše nič o mošeji. Piše pa nekaj o enakosti vseh ljudi pred zakonom, ne glede na vero. Zato mi tudi ne moreš odgovoriti na zgornje vprašanje. Ker tega enostavno ne razumeš (pomanjkanje intelekta) ali nočeš razumeti (presežek šovinizma).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj jamraš, da te drugi žalijo a sam nisi nič boljši.

Kot vedno pa je že tvoj način komuniciranja in razmišljanja - žalitev za inteligenco.

Ne, v Ustavi ne piše nič o mošeji. Piše pa nekaj o enakosti vseh ljudi pred zakonom, ne glede na vero. Zato mi tudi ne moreš odgovoriti na zgornje vprašanje. Ker tega enostavno ne razumeš (pomanjkanje intelekta) ali nočeš razumeti (presežek šovinizma).

Fritz! Če boš nalagal takšne, boš umrl nedolžen Punce ne marajo nakladačev, ki so najbolj pametni, najbolj razgledana in najbolj zajedljivi v mestu. Razmisli malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punce ne marajo nakladačev, ki so najbolj pametni, najbolj razgledana in najbolj zajedljivi v mestu.

Lepo si se opisal. :fredy:

Pa še vedno nisi odgovoril na Fritzovo vprašanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!