Skoči na vsebino

Džamija v Ljubljani


gattolina

Priporočene objave

Hvala. Nisem vedel. Vidiš, kaj vse človek izve na tem forumu. Škoda, da še ni obstojal, ko sem začel hoditi v šolo.

Jap....res škoda .) :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Slovenijo pa sem bil do danes prepričan, da sodi v jugo-vzhodno Evropo, kjer je bila še iz časa Rimskega imperija krščanska cerkev najštevilčneje zastopana. Očitno sem napačno informiran. Se opravičujem.

Pred tem krščanstvom, ki je, tako za info, postalo uradna vera rimskega cesarstva šele v 4. stoletju, je bila Evropa tisoče let poganska. Tudi naši predniki Slovani in Kelti (če dovolimo, da je prišlo do določenega mešanja) so bili izvirno pogani. Krščanstvo Slovencem kasneje približajo Germani..z ognjem in mečem itn.

Mislim, lej, midva se pogovarjava o Ustavi, zakonih in pravicah državljanov RS in ti mi z nogometnim žargonom serviraš floskule s tisočletni pripadnosti slovenstva RKC-ju. Kot kakšni zabiti Hrvati, ki se tolčejo v prsi, kako veliki katoličani, da so... Branitelji krščanske Evrope... Fak, katere Evrope?? Krščanske?? Krščanska Evropa ni moja Evropa! Jaz sem ateist. A to pomeni, da tudi jaz ne spadam v Evropo? A je treba tudi mene "izločiti"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krščanska Evropa ni moja Evropa! Jaz sem ateist. A to pomeni, da tudi jaz ne spadam v Evropo? A je treba tudi mene "izločiti"?

Le kje se je razvil ateizem...le kje je postal legitimna izbira?.... :wacko:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, a je bolje če rečem, da sem agnostik ali pa če rečem, da sem satanist?

Mislim, zakaj kristjani mislijo, da je treba cel svet ocenjevati po njihovih merilih.

Svet je raznolik. Evropejci sicer pogosto mislimo, da smo center sveta. Heh, vprašajte Kitajce, Japonce ali Brazilce koliko smo mi center njihovega življenja.

Ne negiram prisotnost RKC v zgodovini Evrope. Negiram RKC kot nekaj kar determinira Evropo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odloči se že enkrat :P

Larry Siedentop, avtor “Demokracije v Evropi”

— glede pomembnosti ateizma kot ekskluzivne dediščine krščanstva. Ateizem je namreč pogruntavščina krščanskega individualizma, brez katerega ateizma sploh ne bi bilo. Še več: ateizem je zame osebno ne morda edina, a gotovo najbolj zanesljiva legitimacija krščanstva. Krščanstvo spoštujem zato, ker je pripeljalo do ateizma kot svoje skrajne posledice — gotovo proti volji etablirane Cerkve, a nič zato. Nobena druga religija ne dovoljuje in predvsem ni dovoljevala svobodne posameznikove izbire — in se v tem smislu tudi laicizirala — do te mere, da bi se človek lahko odrekel veri v Boga, ne da bi se pri tem odrekel tudi moralnim načelom.

Zato sem globoko prepričan v moralno, civilizacijsko in zgodovinsko superiornost krščanstva nad mohamedansko vero. Na prvi pogled ta izjava ni najbolj tolerantna, vendar menim, da si jo lahko dovolim ravno kot ateist in šele kot ateist. Moje spoštovanje do islama in drugih ver je omejeno na njihovo skladnost s civilizacijskimi vrednotami, h katerim je nedvomno prispeval tudi islam, vendar jih je samo krščanstvo toliko posplošilo in operacionaliziralo — in zmehčalo, “desankcioniralo” —, da so lahko veljavne in zavezujoče tudi za zunanje opazovalce in praktikante življenja izven božjega.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod Larry, po mojem, preveč ozko - evropsko - gleda na zadeve.

Cel spekter vzhodnjaških religij spoštuje in sprejema brezboštvo. Cel spekter učenj ima jasna moralna načela brez potrebe po nekem verskem misticizmu in dogmah.

Kot da je Evropski ateizem sedaj eno veliko darilo, ki smo ga dobili od krščanstva. To ni nobeno darilo. To je nekaj, kar si je liberalni del Evrope izboril. Če bi RKC imela moč zadržati svoj položaj, bi tako tudi storila. Z razvojem Evrope, na vseh področjih, so bili ustvarjeni temelji za liberalno družbo, za ločitev cerkve od države. Pred tisoč leti so te ubili, če si rekel da ne verjameš v krščanskega boga. Danes te poskušajo prepričati, da si to kar si zahvaljujoč njim. Da si nevernik samo zato ker obstaja vera, v nasprotnem, ne bi bil nič :nono:

Eni še vedno mislijo, da se svet vrti okrog njihovega boga. Naj mislijo in naj živijo v svojem prepričanju, če tako hočejo. Jaz to lahko spoštujem. Ali lahko oni spoštujejo to, da jaz mislim in živim drugače?

Lahko še dodam - ni RKC naredila Evropo krščansko temveč je Evropa naredila RKC evropsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob branju vaših mnenj je vsak nadaljni komentar brez pomena. Očitno smo Slovenci džamiji izredno naklonjeni in zares je očitno škoda, da je niso zgradili že davno prej. Če je Sarajevo muslimanski svet (Arabski polotok, Bližnji, srednji in daljni vzhod), potem je jasno, da imajo džamijo. Za Slovenijo pa sem bil do danes prepričan, da sodi v jugo-vzhodno Evropo, kjer je bila še iz časa Rimskega imperija krščanska cerkev najštevilčneje zastopana. Očitno sem napačno informiran. Se opravičujem.

Ok, ena analiza tvoje objave lepo po vrsti, da boš videl, kje vse si prehitro in morda (po mojem mnenju pa vsekakor) narobe sklepal.

Prvi bold - iz kod se ti zdi, da "očitno smo"? Očitno ni nič, razen nekaj golih dejstev druge vrste...

Drugi bold - iz česa izluščiš to "izredno naklonjenost"? Če bi ji bili "očitno izredno naklonjeni", bi jo imeli že vsaj 5 let postavljeno.

Tretji bold - zakaj se ti zdi očitno skoda, da nismo džamije (ali džamij) zgradili že davno prej? (btw: mošeja je lepši izraz) Meni se ne zdi škoda - pač še en zanimiv projekt neke skupine istomislečih ljudi. Muslimanom bo prej ratalo met orenk džamijo, kot pa plastičnim motoristom orenk dirkališče :-)

Četrti bold - zakaj bi morali biti Sarajevo muslimanski svet? Mislim, da so ravno s tem imeli težave tam - mešanje katoliške, pravoslavne in muslimanske viže.

Peti bold - imaš prav, ampak, kaj je bilo pa pred Rimskim imperijem ali celo v času rimskega imperija? Površno si gledal filme oziroma svoje znanje morda v preveliki meri črpaš iz holivudskega spektakla Ben Hur.

Skratka - vse lepo in prav, imej mnenje, kakšrno ga želiš. samo ne dleaj si utvar, da si pri tem blazno široko razgledan.

O tem, kako gledam na potencialno mošejo v Ljubljani, sem pa v tej temi verjetno že napisal... No, morda sem mnenje malos premenil, zato ga za vsak primer zapišem še enkrat:

če imamo cerkve, naj bo tudi mošeja. In še kakšen tempelj kake tretje ali četrte vere bi mi bil povsem všeč. Ali vsaj toliko, kot cerkve.

In, da ne bo pomote - tudi cerkve so mi všeč. Tako, kot dirkališča za motorje, recimo motoristične molilnice ;-)

Pa še ena cinična - zgodovinsko gledano tudi pred 200 leti ali v starem rimu ni bilo motorističnih dirk, ergo j- zakaj bi pa morali trpeti motorje na cestah?

Over & out, lekcija iz branja vsebine in analize retorike končana. Kdor se iz moje objave ni nič naučil, si je sam kriv. Na srečo lahko rečem, da bo priložnosti verjetno še veliko.

PS: obvestilo naknadno še urejeno.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kot da je Evropski ateizem sedaj eno veliko darilo, ki smo ga dobili od krščanstva. To ni nobeno darilo. To je nekaj, kar si je liberalni del Evrope izboril. Če bi RKC imela moč zadržati svoj položaj, bi tako tudi storila. Z razvojem Evrope, na vseh področjih, so bili ustvarjeni temelji za liberalno družbo, za ločitev cerkve od države. Pred tisoč leti so te ubili, če si rekel da ne verjameš v krščanskega boga. Danes te poskušajo prepričati, da si to kar si zahvaljujoč njim. Da si nevernik samo zato ker obstaja vera, v nasprotnem, ne bi bil nič :nono:

...

Lahko še dodam - ni RKC naredila Evropo krščansko temveč je Evropa naredila RKC evropsko.

Če se komu da prebrat, zelo zanimivo napisano:

http://www.natawe.com/

Pojdite pod Religija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, zakaj kristjani mislijo, da je treba cel svet ocenjevati po njihovih merilih.

:headbang: Pa kaj res še nisi opazil, da so sveto prepričani, :grim da so le oni prijeli BOGA za :eek: jajca :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj fer bo če ne dovolimo đamije in porušimo še ostale RKC, pravoslavne, evangeličanske itd. cerkve. itak zasedajo praviloma najlepše place kjer bi bile komot moto bufe z dobrim razgledom :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj fer bo če ne dovolimo đamije in porušimo še ostale RKC, pravoslavne, evangeličanske itd. cerkve. itak zasedajo praviloma najlepše place kjer bi bile komot moto bufe z dobrim razgledom :devil:

"To mi deli."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj fer bo če ne dovolimo đamije in porušimo še ostale RKC, pravoslavne, evangeličanske itd. cerkve. itak zasedajo praviloma najlepše place kjer bi bile komot moto bufe z dobrim razgledom :devil:

Bemtiš Pervy, če pa v tem smislu spišeš predlog za referendum, sem prvi podpisnik! :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, ena analiza tvoje objave lepo po vrsti, da boš videl, kje vse si prehitro in morda (po mojem mnenju pa vsekakor) narobe sklepal.

Prvi bold - iz kod se ti zdi, da "očitno smo"? Očitno ni nič, razen nekaj golih dejstev druge vrste...

Drugi bold - iz česa izluščiš to "izredno naklonjenost"? Če bi ji bili "očitno izredno naklonjeni", bi jo imeli že vsaj 5 let postavljeno.

Tretji bold - zakaj se ti zdi očitno skoda, da nismo džamije (ali džamij) zgradili že davno prej? (btw: mošeja je lepši izraz) Meni se ne zdi škoda - pač še en zanimiv projekt neke skupine istomislečih ljudi. Muslimanom bo prej ratalo met orenk džamijo, kot pa plastičnim motoristom orenk dirkališče :-)

Četrti bold - zakaj bi morali biti Sarajevo muslimanski svet? Mislim, da so ravno s tem imeli težave tam - mešanje katoliške, pravoslavne in muslimanske viže.

Peti bold - imaš prav, ampak, kaj je bilo pa pred Rimskim imperijem ali celo v času rimskega imperija? Površno si gledal filme oziroma svoje znanje morda v preveliki meri črpaš iz holivudskega spektakla Ben Hur.

Skratka - vse lepo in prav, imej mnenje, kakšrno ga želiš. samo ne dleaj si utvar, da si pri tem blazno široko razgledan.

O tem, kako gledam na potencialno mošejo v Ljubljani, sem pa v tej temi verjetno že napisal... No, morda sem mnenje malos premenil, zato ga za vsak primer zapišem še enkrat:

če imamo cerkve, naj bo tudi mošeja. In še kakšen tempelj kake tretje ali četrte vere bi mi bil povsem všeč. Ali vsaj toliko, kot cerkve.

In, da ne bo pomote - tudi cerkve so mi všeč. Tako, kot dirkališča za motorje, recimo motoristične molilnice ;-)

Pa še ena cinična - zgodovinsko gledano tudi pred 200 leti ali v starem rimu ni bilo motorističnih dirk, ergo j- zakaj bi pa morali trpeti motorje na cestah?

Over & out, lekcija iz branja vsebine in analize retorike končana. Kdor se iz moje objave ni nič naučil, si je sam kriv. Na srečo lahko rečem, da bo priložnosti verjetno še veliko.

PS: obvestilo naknadno še urejeno.

Nalagaš. Preberi si mnenja Fritza in njemu podobnih, pa ti bo vse jasno. :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Politika mi načelno dol visi, zato mi je vseeno ali si kristjan, musliman, jehovec ali pa SDSovec in LDSovec.

Pomembno je kakšen si kot človek.

Med vero in politik zame ni nobene razlike, obema se gre v prvi vrsti za oblast in s tem do vseh ostalih privilegijev.

Kar se pa džamije tiče pa mislim, da če ima lahko vsak malo večji kup peska svojo cerkev naj imajo pa še obrezani svojo molilnico, neglede na to ali je turn nad ali pod zemljo.

Pa brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med vero in politik zame ni nobene razlike, obema se gre v prvi vrsti za oblast in s tem do vseh ostalih privilegijev.

Ni zamere - samo najprej razčisti, kaj je vera in kaj religija... potem pa naprej klamfat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo nekaj na tem, ja. Nobena vera v osnovi ni slaba. Slabo je le to, da si jo nekateri narobe razlagajo in jo uporabljajo za dosego svojih ciljev. Krščanstvo in inkvizicija, islam in skrajneži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, a je bolje če rečem, da sem agnostik ali pa če rečem, da sem satanist?

Mislim, zakaj kristjani mislijo, da je treba cel svet ocenjevati po njihovih merilih.

Svet je raznolik. Evropejci sicer pogosto mislimo, da smo center sveta. Heh, vprašajte Kitajce, Japonce ali Brazilce koliko smo mi center njihovega življenja.

Ne negiram prisotnost RKC v zgodovini Evrope. Negiram RKC kot nekaj kar determinira Evropo.

Ti, Fritz, a mi govorimo o umestitvi džamije v MOL, ali o tebi in tvojih frustracijah? Daj mir in povej kaj pametnega. Če bi take poste pisal v šoli, bi bil zanesljivo eden tistih, ki z 18 leti zaključuje osmi razred OŠ. :zzz: :zzz: :zzz: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi ti odgovoril v enako žaljivem tonu pa to ni potrebno, saj s svojim pisanjem itaq žališ samega sebe, če se imaš za kolikor toliko inteligentnega človeka.

Zdaj mi pa odgovori jasno in direktno:

"Zakaj, v MOL, državljani RS islamske vere ne bi smeli postaviti svojega verskega objekta, glede na to, da imajo v MOL verske objekte tudi nekatere druge verske skupnosti?"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo nekaj na tem, ja. Nobena vera v osnovi ni slaba. Slabo je le to, da si jo nekateri narobe razlagajo in jo uporabljajo za dosego svojih ciljev. Krščanstvo in inkvizicija, islam in skrajneži...

spet v ta prostor umestim eno motoristično ilustracijo -

enako, kot javne ceste, katere nekateri vidijo kot dirkališče, itd ... ;)

Ti, Fritz, a mi govorimo o umestitvi džamije v MOL, ali o tebi in tvojih frustracijah? Daj mir in povej kaj pametnega. Če bi take poste pisal v šoli, bi bil zanesljivo eden tistih, ki z 18 leti zaključuje osmi razred OŠ. :zzz: :zzz: :zzz: :yea1:

also sprach Gattolina, der Knabe in der sechsten Klasse der Grundschule ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni zamere - samo najprej razčisti, kaj je vera in kaj religija... potem pa naprej klamfat!

To sem rasčistil že zdavnaj.

Kar sem napisal to tudi mislim in teško bom svoje mnenje spremenil.

Mislimani pa naj si zgradijo svojo džamijo. Vedar gradijo in kasneje vzdržujejo in obnavljajo naj jo s svojim denarjem in denarjem uporabnikov objekta, to pa naj velja tudi za vse ostale. Pa tudi davke naj plačujejo tako kot vsi pošteni in sloveniji lojalni državljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pa tudi davke naj plačujejo tako kot vsi pošteni in sloveniji lojalni državljani.

:eek: Aha, če torej izjavim, da nisem lojalen Sloveniji (pišem jo z veliko, dunkl - runkl!), mi ni potrebno davkov plačevati?

Halooooooooooo, gre za izgraditev verskega objekta za Slovenske državljane!!!! Hallooooooo, anybooooody hooomeee???

...Mislimani pa naj si zgradijo svojo džamijo. Vedar gradijo in kasneje vzdržujejo in obnavljajo naj jo s svojim denarjem in denarjem uporabnikov objekta, to pa naj velja tudi za vse ostale....

Tako kot vse ostale verske skupnosti kajne? Saj si hotel to reči, a ne????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: Aha, če torej izjavim, da nisem lojalen Sloveniji (pišem jo z veliko, dunkl - runkl!), mi ni potrebno davkov plačevati?

Halooooooooooo, gre za izgraditev verskega objekta za Slovenske državljane!!!! Hallooooooo, anybooooody hooomeee???

Tako kot vse ostale verske skupnosti kajne? Saj si hotel to reči, a ne????

Prav imaš.

Slovenija, Slovenija, Slovenija, Slovenija sedaj pa upam da znam. Sedaj mi je jasno zakaj tujci,ki so zaprosili za SLO državljanstvo niso imeli preverjanja slovenskega jezika, saj ga še jaz domorodec polomim.

Če so jim po odcepitv od Yu samo za 600 tolarjev prodali državljanstvo potem so slovenski državljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!