Skoči na vsebino

Trenja na POP TV (14.12.2006)


Carr

Priporočene objave

Lihkar pogledov ponovitev-Žlender kot zmeri kvasil (večinoma)neumnosti, Pintar je stvari konkretno povedov(sploh pa un del o družbeno-koristnih delih za kršitelje), Kuzmič je kr fajn nazorno povedov razliko med 30-50km/h ter predstavil delo v delavnicah varne vožnje . Sploh me je pa na koncu presenetil direktor avtošole, ko je reku da Slovenija rab dirkališče pa da se že 10 let trudjo,pa jim ne uspe. Bi blo fajn če bi se spravl pisat na POP-TV, da nej ena Trenja samo (ne)izgradnji dirkališča posvetjo :hmm:

Najbolš je bil pa tisti policaj(Šešelj?)..."Če bi govorili danes o vremenu, bi gospod Pintar trdil, da je zato kriva Policija..." :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lihkar pogledov ponovitev-Žlender kot zmeri kvasil (večinoma)neumnosti, Pintar je stvari konkretno povedov(sploh pa un del o družbeno-koristnih delih za kršitelje), Kuzmič je kr fajn nazorno povedov razliko med 30-50km/h ter predstavil delo v delavnicah varne vožnje . Sploh me je pa na koncu presenetil direktor avtošole, ko je reku da Slovenija rab dirkališče pa da se že 10 let trudjo,pa jim ne uspe. Bi blo fajn če bi se spravl pisat na POP-TV, da nej ena Trenja samo (ne)izgradnji dirkališča posvetjo :hmm:

Najbolš je bil pa tisti policaj(Šešelj?)..."Če bi govorili danes o vremenu, bi gospod Pintar trdil, da je zato kriva Policija..." :lol1:

Ja, meni so tud zdi, da je bla to ena kar koristna oddaja. Sicer Trenj ne maram preveč... :angry: Veliko različnih pogledov (trapastih in pametnih), ampak saj je ravno v tem namen. Dirkališče je nujno, pa kakšne omejitve za mlade voznike (ki takole vozijo avte z 200KM in 200km/h) tudi. Ne pa, da še nižamo starostne meje za izpit... :wacko: Je pa res, da so rezerve na obeh straneh -tako v sistemu kot tud pri voznikih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dirkališče je nujno, pa kakšne omejitve za mlade voznike (ki takole vozijo avte z 200KM in 200km/h) tudi.

Jst vozim 250, pa kaj. Pri relativno prazni avtocesti, se pri 200 km/h počutim bolj varno, kot pri 100 na magistrali. Kaj je pa naredu, da ga je zaneslo in fuknlo s ceste je pa druga zgodba. Pa tut ta k je vozu, je bil star 25+ let.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst vozim 250, pa kaj. Pri relativno prazni avtocesti, se pri 200 km/h počutim bolj varno, kot pri 100 na magistrali. Kaj je pa naredu, da ga je zaneslo in fuknlo s ceste je pa druga zgodba. Pa tut ta k je vozu, je bil star 25+ let.

No, verjetno ni treba prav velik naredit, da te pri 200km/h na mokri cesti pri prehitevanju mal obrne, potem gredo pa stvari naprej po fizikalnih zakonih... Če je to par let star Megane (vprašljiv ABS in ESP...), pa še tolko bolj...

Mislil sem pa predvsem tistega v Kranju (star okrog 20 z BMW-jem)...

Popravljeno . Popravil Carr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, verjetno ni treba prav velik naredit, da te pri 200km/h na mokri cesti pri prehitevanju mal obrne, potem gredo pa stvari naprej po fizikalnih zakonih... Če je to par let star Megane (vprašljiv ABS in ESP...), pa še tolko bolj...

Mislil sem pa predvsem tistega v Kranju (star okrog 20 z BMW-jem)...

Ja sej res, mokro je blo :glare: Ja v mokrem se pa res ne vozi 200. Sam jaz sem hotel reči, da sama hitr vožnja ni nujno bolj nevarna. Treba je pa vedt kdaj pa kje.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst vozim 250, pa kaj. Pri relativno prazni avtocesti, se pri 200 km/h počutim bolj varno, kot pri 100 na magistrali. Kaj je pa naredu, da ga je zaneslo in fuknlo s ceste je pa druga zgodba. Pa tut ta k je vozu, je bil star 25+ let.

ni problem voziti 200+, tudi ni problem avtomobilov (še posebej sedaj, ko imamo airbage, pa abs, pa pičke materne), problem je v tem, da človeško telo ni sposobno zdržati sile, ki se sprožijo ob trkih, izletih iz ceste, še najmanj ko se začne vozilo prevračati.

In ko se človek začne tega zavedati, tudi 2x pomisli, da bi vozil tako hitro.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni problem voziti 200+, tudi ni problem avtomobilov (še posebej sedaj, ko imamo airbage, pa abs, pa pičke materne), problem je v tem, da človeško telo ni sposobno zdržati sile, ki se sprožijo ob trkih, izletih iz ceste, še najmanj ko se začne vozilo prevračati.

In ko se človek začne tega zavedati, tudi 2x pomisli, da bi vozil tako hitro.......

Ja kaj si pa zdej povedala :? Ni se panike vozit 200, ampak če se boš zaletel boš umrl. Pa a se ti ne zdi, da se tega vsi zavedamo. No vsaj večina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj si pa zdej povedala :? Ni se panike vozit 200, ampak če se boš zaletel boš umrl. Pa a se ti ne zdi, da se tega vsi zavedamo. No vsaj večina.

hmmm v to pa niti nisem tako zelo prepričana. Večina cepcev, ki vozi 200+ misli, da so na ravni Šumija (vsaj), da imajo avto, ki jih bo rešil vsega hudega in da njim se pa kaj takega že ne more zgoditi.

Še posebej me njihovo zavedanje skrbi, ko imajo koga zraven, pa spravijo avto v višave hitrosti.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je smiselno govorit ali ne, pa kljub temu. Po naključju od zelo zanesljivega vera izvedel, da je fant zelo rad preizkušal ''top speed'' in druge performance svojega BMW-ja, kljub večkratnim opozorilom svojih kolegov, saj so vsi vedeli, da se bo slej ali prej nekaj zgodilo. In res se je...Po pravici povedano, s takim, ki se po gorenjski magistrali vozi 200 v mokrem, niti ne sočustvujem preveč...zelo žalostno pa je, da za to trpijo še druge nedolžne žrtve (posredno in neposredno). Od svojcev ostalih fantov in nasproti vozečega, do njegove familije (menda je imel poba ženo in dva otroka). In še nekaj, fant sploh ni imel vozniškega izpita, čeprav je posedoval že nekaj avtomobilov. Ga je pa menda delal...

Žalostno :cry:

Lp, Lightning!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor hitrost 200 km/h ni ravno spruščujoča. Sam sem v rani mladosti precej vozil nad 200 ali pa tam okoli z bistveno slabšim avtomobilom kot ga imam sedaj. Pa je bila to ena največjih traparij v mojem življenju. Sedaj moja hitrost na avtocesti redko preseže 130 km/h in ne več kot 150 km/h tako z avtomobilom kot z motorjem, pa čeprav sta oba komaj na 2/3 svojih moči..

Najstnikom, ki me prehitevajo z raznimi športnimi izvedbami avtomobilom se pa le lepo nasmehnem ali požmigam, če sem z motorjem. Glede omejitve hitrosti se ne da prav veliko storiti. To je potrebno enostavno prerasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst vozim 250, pa kaj. Pri relativno prazni avtocesti, se pri 200 km/h počutim bolj varno, kot pri 100 na magistrali. Kaj je pa naredu, da ga je zaneslo in fuknlo s ceste je pa druga zgodba. Pa tut ta k je vozu, je bil star 25+ let.

Vidiš, izrazil si temeljni problem prometne varnosti pri nas, čeprav z omenjenim nesrečama ni neposredno povezan. Voznikom je pomembno, da se počutijo varne, to, da s svojim početjem ogrožajo druge, jim je pa malo mar. Tu pade osnovno načelo zaupanja v prometu, ker vozi vsak zase, brez oziranja na druge. V prometu nisi sam, zato bi z boljšim odnosom do prometne varnosti moral vsakdo čutiti večjo odgovornost do soljudi. Ta odnos pa je v osnovi zgrešen zaradi napačne vzgoje in izobraževanja, ki smo ju deležni na vseh nivojih.

Lep primer je izjava mulca, ki je rekel, da ko pije, vozi vedno sam, da s tem ne ogroža nikogar, ki bi se peljal z njim. Zavest mu ne seže niti na ono stran odbijača. Žalostno, res. Ni pa pričakovati, da bo kdaj razmišljal drugače, saj je s pridobitvijo roza kartončka zaključil svoje pridobivanje znanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor hitrost 200 km/h ni ravno spruščujoča. Sam sem v rani mladosti precej vozil nad 200 ali pa tam okoli z bistveno slabšim avtomobilom kot ga imam sedaj. Pa je bila to ena največjih traparij v mojem življenju. Sedaj moja hitrost na avtocesti redko preseže 130 km/h in ne več kot 150 km/h tako z avtomobilom kot z motorjem, pa čeprav sta oba komaj na 2/3 svojih moči..

Najstnikom, ki me prehitevajo z raznimi športnimi izvedbami avtomobilom se pa le lepo nasmehnem ali požmigam, če sem z motorjem. Glede omejitve hitrosti se ne da prav veliko storiti. To je potrebno enostavno prerasti.

:OK: Zelo lepo povedano povedano. Od julija letos, ko sem dobil otroka, je pa v mislih še ena močna zavora pred pretirano hitrostjo. Na avtocesti avta ne priganjam več (motorja pa sploh ne), na normalni cesti se pa dostikrat peljem v koloni, če gre zadeva vsaj okrog 90km/h. Mislim, da se lahko pelješ hitro in varno. Je pa razlika med hitro vožnjo in divjanjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo !

1. prevelika hitrost- vzrok večine prometnih nesreč ! še nikoli pa nisem slišal, da so ceste krivec??!!

Ali luknje, pa vzdolžni bitumenski zalitki pa raznorazne flike pa pesek in olje na ovinkih ??? To pa nikoli ni nič krivo? Pa je skoraj vseeno ali pelješ 90 ali 200 /seveda če to ovinek dopušča/ boš padel ali odletel enako.samo udaril se boš precej bolj, pri 200 namreč.In to verjetno zadnjič !

2. avto lako vozi vsak! Aha pa pilot ali doktor je tudi lahko vsak?Verjetno ne!Kdo vse vozi in kako vozijo pri nas je tako še zelllo mallo nesreč !

3. Ko se nekdo ubije smo pa vsi pametni, pa vsi smo to že prej govorili kako bo.Samo dotični voznik verjetno pri sebi v glavi ni imel vse čisto poštimano.In to je nažalost bil njegov problem,in tistih svojcev ki so ostali žalujoči za njim.

Ker ko voziš hitro in drzno in sploh si težki frajer, ko se ubiješ pa budalo!!

Zato moramo poštimat v svoji glavi, ne zakon ne policija ne bog nam na bosta pomagala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo !

1. prevelika hitrost- vzrok večine prometnih nesreč ! še nikoli pa nisem slišal, da so ceste krivec??!!

Ali luknje, pa vzdolžni bitumenski zalitki pa raznorazne flike pa pesek in olje na ovinkih ??? To pa nikoli ni nič krivo? Pa je skoraj vseeno ali pelješ 90 ali 200 /seveda če to ovinek dopušča/ boš padel ali odletel enako.samo udaril se boš precej bolj, pri 200 namreč.In to verjetno zadnjič !

o tem je bilo že veliko govora. Namreč tvoja dolžnost je, da prilagodiš hitrost razmeram na cesti. Precej neodgovorno se mi zdi, da brezbrižno voziš po cestah vsaj po omejitvah ali več, pa te briga dejansko stanje ceste.

3. Ko se nekdo ubije smo pa vsi pametni, pa vsi smo to že prej govorili kako bo.Samo dotični voznik verjetno pri sebi v glavi ni imel vse čisto poštimano.In to je nažalost bil njegov problem,in tistih svojcev ki so ostali žalujoči za njim.

Ker ko voziš hitro in drzno in sploh si težki frajer, ko se ubiješ pa budalo!!

Zato moramo poštimat v svoji glavi, ne zakon ne policija ne bog nam na bosta pomagala!

čigav problem je pa ko tak bedak ubije še nekaj ljudi zaradi lastne nepoštimanosti v glavi? Ali še huje, če za sabo pusti hudo poškodovane ljudi, ki bodo čutili posledice vse življenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolš je bil pa tisti policaj(Šešelj?)..."Če bi govorili danes o vremenu, bi gospod Pintar trdil, da je zato kriva Policija..." :lol1:

pazi tale tvoj "šešelj" zna tole prebrat osebno. Nekoč je bil precej aktiven na MS :devil:

Nekaj nejgovega je še v mojem avatarju :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, izrazil si temeljni problem prometne varnosti pri nas, čeprav z omenjenim nesrečama ni neposredno povezan. Voznikom je pomembno, da se počutijo varne, to, da s svojim početjem ogrožajo druge, jim je pa malo mar. Tu pade osnovno načelo zaupanja v prometu, ker vozi vsak zase, brez oziranja na druge.

Če se počutim varno pomeni, da tudi ostalim udeležencem ne preti nevarnost z moje strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se počutim varno pomeni, da tudi ostalim udeležencem ne preti nevarnost z moje strani.

ali se ti počutiš varno al res voziš varno sta dve različni stvari. Pa to menda veš, če si brihta, kajne? In če se ti počutiš varno niti pod razno ne pomeni, da ne ogrožaš drugih v prometu.

Mene je tovornjakar pred kratkim ogrožal, pa je vozil po omejitvah - 90 km/h. Pa verjemi mi, če ne bi odreagirala, kot sem, bi bila verjetno zdej par metrov pod zemljo ali pa hudo poškodovana.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pazi tale tvoj "šešelj" zna tole prebrat osebno. Nekoč je bil precej aktiven na MS :devil:

Nekaj nejgovega je še v mojem avatarju :kva2:

hehe...zarad mene če prebere :) sej ni nč tazga, sam smešn je blo ko je Pintarju podal repliko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem je bilo že veliko govora. Namreč tvoja dolžnost je, da prilagodiš hitrost razmeram na cesti. Precej neodgovorno se mi zdi, da brezbrižno voziš po cestah vsaj po omejitvah ali več, pa te briga dejansko stanje ceste.

čigav problem je pa ko tak bedak ubije še nekaj ljudi zaradi lastne nepoštimanosti v glavi? Ali še huje, če za sabo pusti hudo poškodovane ljudi, ki bodo čutili posledice vse življenje?

Glede 1 navedbe: ne razumeš me dobro kaj govorim namreč vozim razmeram na cesti primerno 80. Pa pride ovinek polit z oljem in naenkrat ne vozim več razmeram primerno ??? Kaj pa naj grem vsak ovinek peš naprej pogledat ?Ne vozim pa brezbrižno in tudi /dosti / prehitro ne, drugače glede na prevožene km ne bi bil več živ !V EVROPI je stanje cest in celo vrsta!!! asvalta lahko predmet sokrivde za nesrečo iz strani upravljalca prometne površine !!! tTud naš minister je izjavil da za tistih nekaj motoristov že ne bodo dajali denarja za namestitev zaščite pod zaščitnimi ograjami /ki sekajo noge in glave / .Upam da njegov sin ali hči če ju ima vozita motor!

Glede2. navedbe:mogoče sem slabo napisal a mislim popolnoma isto kot ti!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je tovornjakar pred kratkim ogrožal, pa je vozil po omejitvah - 90 km/h. Pa verjemi mi, če ne bi odreagirala, kot sem, bi bila verjetno zdej par metrov pod zemljo ali pa hudo poškodovana.......

No glej lubico. Ravno tole sem napisal. Pri 250 na prazni avtocesti (beri tu pa tam kakšen) se počutim bolj varnega, kot pri 100 na magistralki, kjer me izsiljujejo razni tovornakarji.

Pa ne bi več o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mogoče mi boste znali odgovoriti?!...zakaj na magistralni cesti Robič - Kalce ni dovoljeno po našem zakonu postaviti takoimenovane "ležeče policaje" v naseljenem kraju?...živim v vasi, ki je razpotegnjena - se pravi: cesta razdeli vas na dva dela in je bolj ravna, z manjšim ovinkov sredi vasi ( če koga zanima - vas Idrsko, pri Kobaridu,kjer so se pred enim mesecem ubili trije fantje....)skratka, cesta je pregledna in marsikdo pritisne na gas..včasih so hitrosti neverjetne....ne pomagajo ne radarji, ne policijske kontrole....problem ni nastal z nesrečo od enega meseca nazaj, o tem smo se že pogovarjali - toda uspeha nobenega....po našem zakonu se tega ne sme...in pika....in je tko kokr je...ko bo pa en mulc ob cesti nastradal, al pa en nono preveč nos svojga avta preveč vn pomolu in bo en pripiču čez sto skoz vas, bo pa itak on kriv, da je izsiljeval.....

kar se tiče mojega mnenja: visoke kazni, ne pa popusti za takojšnje plačilo...Pintarju dam prov - hude prekrškarje na obvezno služenje na cesto - pomoč otrokom in odraslim pri prehodih čez cesto, pometanje ceste, obvezno kakšen dan z policijo, ko se obravnava kakšna nesreča...mogoče bi kej pomagalo.....sej tud jst nism bil angelc...še dobr da smo preživeli...eni na žalost niso... :cry:

Popravljeno . Popravil JAZBEC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se počutim varno pomeni, da tudi ostalim udeležencem ne preti nevarnost z moje strani.

Mislim, da si s tem vse povedal. Brihtno. Dopuščaš možnost, da te tvoj občutek vara?

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede 1 navedbe: ne razumeš me dobro kaj govorim namreč vozim razmeram na cesti primerno 80. Pa pride ovinek polit z oljem in naenkrat ne vozim več razmeram primerno ??? Kaj pa naj grem vsak ovinek peš naprej pogledat ?Ne vozim pa brezbrižno in tudi /dosti / prehitro ne, drugače glede na prevožene km ne bi bil več živ !V EVROPI je stanje cest in celo vrsta!!! asvalta lahko predmet sokrivde za nesrečo iz strani upravljalca prometne površine !!! tTud naš minister je izjavil da za tistih nekaj motoristov že ne bodo dajali denarja za namestitev zaščite pod zaščitnimi ograjami /ki sekajo noge in glave / .Upam da njegov sin ali hči če ju ima vozita motor!

Glede2. navedbe:mogoče sem slabo napisal a mislim popolnoma isto kot ti!!!!

očitno te res nisem dobro razumela... me veseli, da sva istega mnenja .)

Moraš pa vseeno ločiti problematiko motoristov in avtomobilistov. Specifika ni ista, prav tako razmere na cesti ne. Kar je nekaj nevarno za motorje, ni nevarno za avtomobile..... govorili pa so izključno o avtomobilskih prometnih nesrečah.

se pa strinjam s tabo, da so ceste - prenekatere - v izredno slabem stanju. In to je nekaj, kar bi lahko popravili. Če pa se znajdeš v ovinku, kjer je na sveže polito z oljem pa samo - i wish you good luck... je pač smola, da si na to naletel......

No glej lubico. Ravno tole sem napisal. Pri 250 na prazni avtocesti (beri tu pa tam kakšen) se počutim bolj varnega, kot pri 100 na magistralki, kjer me izsiljujejo razni tovornakarji.

Pa ne bi več o tem.

jaz bom pa samo še to dodala. Bilo je na avtocesti. Bila sva praktično edina tam v tistem trenutku. Jaz sem bila hitrejša od njega in sem ga prehitevala. In me ni videl in je zavil direkt na moj pas, ker se je bilo treba vklopiti počasi na prehitevalni pas.............

Hočem povedati, da nesreča ne počiva nikjer........ in hitreje kot voziš, bolj lahko vplivaš na to nesrečo. Sreča pri tem je, če se sam ubiješ, še večja sreča je, da je smrt in ne priklenitev na invalidski voziček za celo življenje s hudimi možganskimi poškodbami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani gospod Brihta:

Ali vas je med izbiranjem vzdevka morda preveval nekakšen močan občutek za samoironijo?

Moderatorjem, gospodu Brihti in ostalim bralcem se iskreno opravičujem, če v vprašanju čutijo cinizem. Cinizma ni, po spremljanju objav v različnih temah je bilo napisano iz čiste in pristne radovednosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!