Skoči na vsebino

Trenja na POP TV (14.12.2006)


Carr

Priporočene objave

Očitno je, da je potrebno mladim že v prvih kilometrih vzbuditi občutek, da se nikoli ne mudi tako, da ogrožaš sebe in ostale udeležence v prometu. Pravzaprav pa bi lahko uzakonili tahografe (imajo jih tovorna vozila in zapisuje hitrost) za mlade voznike, katere bi nosili mesečno v pregled, glede na prekoračitve pa bi sledila ustrezna sankcija, predlog bi bil tudi pomoč v ustanovi ponesrečencev iz prometnih nezgod.

Naša preventiva je pričela šepati, vsekakor pa najbolj avtošole, saj jih oni učijo vožnje in bontona v prometu, kakor tudi odnos staršev, ki vozijo svoje otroke okoli in ti posnemajo reakcije svojih staršev.

Kaj menite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav pa bi lahko uzakonili tahografe (imajo jih tovorna vozila in zapisuje hitrost) za mlade voznike,..

tahografi so v največji meri namenjeni kontroliranju časa trajanja vožnje in počitkov .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri tahografih, jaz bi jih uzakonil tudi za kombije. Ti jih nimajo, pa lahko vozijo teoretično 24 ur/dan. Pa kar naprej se jim mudi, tako da na cesti se pazi kombijev, trucki niso tako nevarni. Če prav situacija bo počasi absurdna. En velik znan prevoznik iz naših krajev je prekinil pogodbe s skoraj vsemi kooperanti, tiste ki so ostali, pa sili, da prevozijo toliko, kot vsi ostali prej. Po sistemu: če ne boš ti, bo kdo drug... Potem ti pa skačejo s ceste, ko zaspijo.. Saj če samo skoči na travnik, ni take panike, bolj je kriza če malo sfali kak avstrijski predor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni neumno ne...

sej druzga kot da človeka orenk po denarnci usekaš res ni za pomagat...recimo švica (mislm d, nekje sm slišov) ma take grozne kazni, da če prekoračš hitrost je vrjetn treba da poplačaš kazen kar prodat avto/motor in tam se ne izživljajo... .)

kazni za take norije so pr nas definitivno prenizke, tku d po moje če bi jih povišal in pa uvedl kontrolo (ala tahografi), bi se tud število nesreč zmanšal

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. dokler ne bomo v svojih glavah razčistili in vse stvari na 'podstrešju' pospravili na svoje mesto. ..

Srčece motomarsofsko

in

KAKO

porkamadonamatr

si konkretno zamišljaš tole v SLOVENIJI ?

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAKO porkamadonamatr

si konkretno zamišljaš tole v SLOVENIJI ?

:angry:

:kva2: Zdaj si me pa presenetil, :kva2: a še ne veš, da je vse skupaj samo v glavah? :hmm: :hmm:

al pa tud ne , eni imajo vse kar v riti :lol1: :lol1: :lol1:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni neumno ne...

sej druzga kot da človeka orenk po denarnci usekaš res ni za pomagat...recimo švica (mislm d, nekje sm slišov) ..

Švicarji Švici sami rečejo:

"Land der brave Fahrer" in trdijo (na forumih) da jih je disciplinirala le zakonodaja z izredno visokimi denarnimi kaznimi.

Kar je potrdil poklicni šofer (moj znanec), ki je ponoči na autocesti iskal WC. ko je ustavil pri tretji sicer osvetljeni vendar zaprti bencinski črpalki, je bilo že prehudo in stopil je v senco/temo in začel lulati. zagledal je avtomobilske luči in misleč: "Pač avto.." dokončal potrebo. Ko se je obrnil je za njim stal pripadnik "Autobahn Polizei".

"Sooo, mein Herr, dass wird teuer sein .." je rekel policaj

in

fant je plačow 600 SFR kazni na licu mesta.

Če

jih ne bi imel s seboj, bi moral v uklonilni zapor (brez sodnika!!), mu je razložil prijazni policaj, kar bi pomenilo čakanje, da mu nekdo iz SLO pošlje denar za:

- plačilo kazni 600 SFR

- prevoz v zapor 60 SFR

- 2 dni bivanja v zaporu 200 SFR

- odvoz in čuvanje njegovega vozila 350 SFR

Od takrat dalje vozi s seboj plastenko.

:grim

In

koliko časa mislite, da bi slofenceljski alkoholiki scali po vogalih kot psi,

če bi pri nas IZVAJALI take kazni?

Večina

bi se jih raje uscala v hlače.

Prav

tako bi bilo v prometu (glej moj prvi post)

:grim

Kot sem že tam rekel

edina zadeva, ki lahko reši vse od danes na ju3 je sprememba zakonodaje z

izredno visokimi denarnimi kaznimi.

basta

vse

ostalo je živo in brezvezno nakladanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je 600 švicarjev za nekoga ki ima plače miljon in za nkoga, ki jo ima 100 jurjev?

Poleg tega ne verjamem da se je tvojemu kolegu to res zgodilo...najbrž je slišal in pol povedal v prvi osebi.

Tko kot sem že miljonkrat slišala štorijo, kako je nekdo vrgel čez okno čik in so ga avstriski policaji ustavili in je moral nazaj jet pobrat čik ali pa bi plačal nevem kakšno kazen.

Kazni za naš standard so dovolj visoke in kjub temu, da se jih je že parkrat višalo, ni nesreč nič manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: Zdaj si me pa presenetil, :kva2: a še ne veš, da je vse skupaj samo v glavah? :hmm: :hmm:

al pa tud ne , eni imajo vse kar v riti :lol1: :lol1: :lol1:

:yea1:

Ti mi pa pokaži enega v naši državi, ki zna narediti red v svoji glavi brez prisile, cukero moje ..

SAMO ENEGA !!

Še naš El Presidente je tega popolnoma nesposoben ..

:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že tam rekel

edina zadeva, ki lahko reši vse od danes na ju3 je sprememba zakonodaje z

izredno visokimi denarnimi kaznimi.

vse

ostalo je živo in brezvezno nakladanje

Strinjam se s teboj in kazni bi morali določiti glede na procent prejšnje dohodninske napovedi, poleg tega pa še preveriti premoženjsko stanje prekrškarja, če je slučajno večje kot je dohodninska napoved pa procente računati po tem !!! No potem bi pa rad videl prepotentneže kako bi se vozili !

Lina nimaš prav, kazni so premajhne! Res pa je da bi morali preventivo zganjati mnogo več kot pa sedaj, da bi se vsaj malo zavedali kaj se lahko zgodi ob preveliki hitrosti, in zopet pridemo do tega kar že dolgo trdim da je vse v glavi voznikov, nič ne pomagajo znaki in prepovedi če se jih ne upošteva in kaznuje kot je treba !

Ti mi pa pokaži enega v naši državi, ki zna narediti red v svoji glavi brez prisile, cukero moje ..

SAMO ENEGA !!

Še naš El Presidente je tega popolnoma nesposoben ..

:headbang:

Res je, imaš prav, sem pa vedno optimist in verjamem, da smo tudi taki, znal bi tudi ti med take soditi, cukero dragi !

O presidenteju pa kr nebi, ker me vedno znova in znova razpizdi, ko zapravlja moj, naš denar na tak način in zato o tem drugje !

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je 600 švicarjev za nekoga ki ima plače miljon ...

To

Lina, kaj vse zajema tvoja vera in kaj ne, ali vključuješ vanjo Broja Jedan ali Svetega Petra, je v tej debati čisto brez veze.

Spet

delaš osnovno napako naših kretenozakonodajalcof, ki socialno ogroženost postavljajo pred invalide in mrtve v cestnih nesrečah.

Za

scanje - 600 SFR ja - prvakinja draga - to že ..

Za

prekoračeno hitrost za 20km/h pa 6.000 €, za vožnjo pod vplivom alka pa 10.000 € - pa da vidimo tiste junake, ki bodo to 2X naredili.

:evilgrin:

Malo

je pa le treba ločiti, koliko mrtvih na cesti zaradi scanja na travo ter koliko zaradi prekoračenih hitrosti in pijanih voznikov, draga moja .. a veš?

:D

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo

je pa le treba ločiti, koliko mrtvih na cesti zaradi scanja na travo ter koliko zaradi prekoračenih hitrosti in pijanih voznikov, draga moja .. a veš?

:D

:grim :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..znal bi tudi ti med take soditi, cukero dragi !

:grrr

Mene

so Jodlarji zdresirali v prvem letu bivanja pri njih - ko je nemška marka bila res še marka.

Bilo je pa takole:

Ko sem se preselil tja, sem seveda divjal - čisto po slofenceljsko - po njihovih cestah.

In me ustavi Autobahn Gendarmerie:

1. 200 DM kazni zab 15 km/h preveč

misleč, da se lahko to človeku zgodi le enkrat na dan odpeljem naprej

in me čez kake 20 minut spet čakajo

2. tokrat 800 DM .. na srečo so mi dali polžnico, ker je bil avto od moje firme

Od

takrat naprej brez debate vozim po predpisih. Isto se je namreč bo istem času zgodilo ženi in hišni proračun je bil okrnjen za kakih 1.800 DM, kar je bilo takrat zelo veliko denarja. Definitivno sem odločen, da nikoli več ne financiram katerekoli policije tega planeta na tak način!

Red

v glavi .. moji ..

:lol1:

... kar Lino vprašaj ..

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam se s teboj in kazni bi morali določiti glede na procent prejšnje dohodninske napovedi, poleg tega pa še preveriti premoženjsko stanje prekrškarja, če je slučajno večje kot je dohodninska napoved pa procente računati po tem !!! No potem bi pa rad videl prepotentneže kako bi se vozili !

To

pomeni toliko birokracije in zapletov, da tega ne bi izvajal nihče.

Vsakdo,

ki v CH tišči na gas ve kaj reskira - celo ali pa le del svojega premoženja (ne pozabite, da v takih civilnih tožbah, ki pridejo po kazni, tudi zelo bogati neredko ostanejo pod mostom).

Ta

rizik je prisoten povsod in nihče se ne razburja, da zaradi tega rizika bogati nosijo diamante v zobeh in na sekretnih školjkah, revni so pa brez zob in žvečijo hrano s kuhinjskim mikserjem, serejo pa v luknjo v tleh.

Pa s tem nihče nikogar ne ogroža in bi se lahko razburjali.

Sedaj

bomo pa nenadoma polni sočutja do potencialnih cestnih morilcev,

ki za sabo puste po nekaj doživljenjsko pohabljenih ljudi

in se bomo pogovarjali o dohodnini.

Halooo !

A ste normalni !??!!

Verjetno

vam še ni cestni morilec vzel kakega bližnjega, otroka, najboljšega prijatelja .. tako kot ga je meni ..

verjetno še niste videli in doživeli kakšna je lahko cesta, ko dneve ne srečaš voznika, ki bi se zajebaval ..

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:

Mene

so Jodlarji zdresirali v prvem letu bivanja pri njih - ko je nemška marka bila res še marka.

Ko sem se preselil tja, sem seveda divjal - čisto po slofenceljsko - po njihovih cestah.

Red

v glavi .. moji ..

:lol1:

... kar Lino vprašaj ..

:OK:

Zares lepo, da se držiš reda, zanima me pa naslednje : ali se držiš reda na cesti zato, ker nočeš plačati kazni ali pa zato, ker nočeš s svojo nepravilno vožnjo nekoga bognedaj poškodovati ? :hmm:

Nedvomno je tudi tako v redu, kot počnemo mnogi kot ti zaradi tega, da ne plačamo kazni, rezultat je enak : vejetnost poškodbe koga je mnogo zmanjšana ! Sem pa se zalotil, v zadnjih letih z motorjem in v avtu, da upoštevam prometne predpise zaradi tega, ker naj bi se tako obnašali v prometu in verjamem, da nisem edini, no priznam včasih na skrivaj pa tudi malo pretiravam, vozim se namreč tudi manj kot je dovoljeno !!! :lol1:

Predvsem upoštevam predpise na območju šolskih poti in v naseljih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zares lepo, da se držiš reda, zanima me pa naslednje : ali se držiš reda na cesti zato, ker nočeš plačati kazni ali pa zato, ker nočeš s svojo nepravilno vožnjo nekoga bognedaj poškodovati ? :hmm:

Vsekakor, je bil začetek umirjanja zaradi kazni.

Kasnejša

izkušnja je pa naredila red v glavi.

Peljal

sem po neki jodlarski vasi z živimi mejami tik ob cesti in se ne glede na treobentajočo kolono za sabo bolimeqrčewsko držal omejitve 30 km/h. Vhoda v dvorišče neke hiše zaradi žive meje niti opazil nisem. Nenadoma je bil pred mojm avtom otrokec na triciklu, ki je verjetno "padel" izza te žive meje - kake 3 metre pred avtom. Fantje in punce moji .. kako sem takrat bremzow pri 30 km/h. Nikoli v življenju tako. Stal sem kako minuto ali 2 in še vedno tiiiiščooow zavoro. Otrokec me je pogledow preko hawbe - glavica je komaj dosegla to višino, se nasmehnil in odtricikljirow naprej.

Peesda ..

če bi vozil 45 na uro, bi danes imew 5 letnega otroka na vesti.

:cry:

Še

danes me kar srh spreleti, če se spomnim.

:(

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja taka izkušna te pa ziher strezne, na srečo se pa je le dobro končala .)

jaz sm šofer oz. motorist šele eno sezno, naredu sm okol 7500km in medtem doživu marskej...po eni strani tarnam čez motor ker nikamor ne gre, po drugi strani se pa zahvaljujem očetu da mi ni dovolu večjega, ker bi po vsej verjetnosti v najboljšem primeru že bil brez motorja, boknedaj brez glave :doze:

v tem času sem meu precej primerov, k bi se lahko končal kritično in so me precej 'prizemljil', men hvalabogu ni blo treba dost da sm se ves tresu še na motorju, nekaterim je pa očitno treba precej več da pridejo h pameti, ampak kaj ko je največkrat prepozno :doze:

ztu pa vsaj po naseljih, kjer je večja možnost ogrožanja ne le sebe ampak tud drugih, po pameti :yes:

[nasvet 17 letnika, k še niti ni probov dost življenja, upam da bo tiste mal starejše to vsaj mal spravl h temu da pomisljo predn obrnejo ročko/prtisnejo pedal do konca .) ]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor, je bil začetek umirjanja zaradi kazni.

Kasnejša

izkušnja je pa naredila red v glavi.

Peesda ..

če bi vozil 45 na uro, bi danes imew 5 letnega otroka na vesti.

:cry:

Še

danes me kar srh spreleti, če se spomnim.

:(

No zelo podobne okoliščine so dale tudi meni misliti, pa kr nekaj prijateljev, prijateljic mi je pobrala cesta z motorjem in avtom, na motorju in v avtu !

To vse skupaj mi je dalo še več misliti še posebej ko so prišli še moji otroci, zato... previdno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in

KAKO

porkamadonamatr

si konkretno zamišljaš tole v SLOVENIJI ?

:angry:

Vsakdo mora to rešit po svoje, sam pri sebi :)

Problem pri kaznih pa je ta, da se jih od hudih kršiteljev v veliki večini ne izterja ne izterja. V ZP-1 obstaja kot kazenska sankcija tudi odvzem motornega vozila za večkratne kršitelje, vendar nisem še nikoli slišal, da bi komu vzeli avto zaradi norij, ki jih dela po cesti. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakdo mora to rešit po svoje, sam pri sebi :)

Lepo

je brati, da so še ljudje tvoje vrste

na tem planetu, ki verjamejo, da je

kaj takega mogoče.

:)

Nemci

pravijo temu "Gutglaubiger" ...

kar bi v slo. jeziku pomenilo

človeka, ki verjame v dobro soljudi.

Tudi

sam sem nekoč bil tak.

:)

Potem

so pa "soljudje" to tako grdo izkoristili, da ...

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo

je brati, da so še ljudje tvoje vrste

človeka, ki verjame v dobro soljudi.

Potem

so pa "soljudje" to tako grdo izkoristili, da ...

:(

Imam podobne izkušnje, imam pa verjetno v genih zapisano, da sem večni optimist in vsakogar sodim po dejanjih do mene, se pa z rezervo obnašam do vsakogar in ga ne spustim preblizu kar tako!

To

pomeni toliko birokracije in zapletov, da tega ne bi izvajal nihče.

Se ne strinjam s tem, samo začeti bi bilo treba in takrat bi videl da se da vse, tudi brez velike birokracije, imamo vse možnosti za to, samo veliki tega ne dovolijo, ker bi preveč izgubili !

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Numero uno, mene je streznila in mi dal mislit podobna situacija kot pri tebi, ki se je na srečo končala brez vsakršnih posledic, lahko bi pa ubil človeka, ki je iz poljske poti z mopedom potegnil pred avto :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!