Skoči na vsebino

Trenja na POP TV (14.12.2006)


Carr

Priporočene objave

V šolo imam 30km. Od tega 1/3 relacije, 1/3 avtoceste in 1/3 mestne vožnje.

Običajno porabim 35-45 minut pri normalni vožnji, kjer večinoma upoštevam omejitve hitrosti.

Pri brezglavem divjanju in nestrpnem prehitevnju, gasu do dile kjer se le da in blendanjem na AC profitiram MAX. 5min. :blush:

Po nekajkratnih napadih "dinamične" vožnje sem ugotovil, da se ne splača :rolleyes: in rajši odrinem 5min. prej od doma in se lepo v miru pripeljem v šolo, vmes pa opazujem letne čase in poslušam kakšen dober komad. :music1:

Najbolj smešno pa je, da mi en rdeč semafor izniči ves trud, pa še trapasto se mi zdi, ko me 30s kasneje dohitijo avtomobili, ki sem jih malo prej prehitel. :stupid:

Včasih si dam z mopedom duška na AC in tiščim v rdeče polje, pri tem prehitim par tovornjakov. Čez par km grem na izvoz, gost promet in glej ga zlomka, taisti tovornjak je že za mano. :hmm:

Na motorju imam števec, ki med drugim kaže tudi povprečno hitrost in včasih se mi zdi neverjetno, koliko tveganja, truda in hitre vožnje je potrebne za par km višjo hitrost. :huh:

Za novo leto si pa želim, da bi se vsi zavedali, da hitra vožnja še zdaleč ne pomeni, da bomo bistveno prej na cilju, če sploh. :)

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V šolo imam 30km. Od tega 1/3 relacije, 1/3 avtoceste in 1/3 mestne vožnje.

Običajno porabim 35-45 minut pri normalni vožnji, kjer večinoma upoštevam omejitve hitrosti.

Pri brezglavem divjanju in nestrpnem prehitevnju, gasu do dile kjer se le da in blendanjem na AC profitiram MAX. 5min. :blush:

To pa itaq. Z divjanjem ne profitiraš veliko :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj

vedno doživljam s svojim mirnim načinom vožnje isto izkušnjo, da se kak divjak, ki reskira življenje in premoženje skozi mesto - recimo na Celovški od hotela Lev do izvoza na obvoznico prebije le kakih 10 metrov naprej v koloni.

Nekajkrat

sem si seveda zapomnil avto (navadno črn oz rdeč BMW ali Honda Civic istih barv) na AC, ki je izredno hitro in nevarno divjal in vijugal med avti, prehiteval po odstavnem pasu .. in ta isti je pri dovozu na Celovško v Lj. stal le nekaj avtov pred mano ob rdeči luči na semaforju.

Priznam

pa , da sem nekoč za stavo (Cockta) vozil od table Celovec do table Ljubljana preko Ljubelja z nekim nooorim 4X4 športnikom. Startal sem iz Celovca neko poletno nedeljo ob 05:00 in po popolnoma praznih cestah pripeljal do table Ljubljana še isti dan :lol1: ob 05:29 in v Lj seveda popil zasluženo Cockto. Moram pa reči, da je bil to izreden živčni napor.

:grim

Torej:

tudi ys sem imel svoje trenutke za volanom ..

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda, keri svetniki ste na tem forumu :wacko:

Mene bolj motijo druge stvari v prometu:

-vsak dan naredim 100 km v avtu (poleti na motorju) in vsak dan se cjazim 75 zaradi enih budal na čelu kolone. In potem ker si noben ne upa prehitevat, moram vsak dan prehitet 20-30 avtomobilov :angry:

-v naselju vozim 50, na magistrali pa si želim voziti 90-100. Žal to pri nas ni mogoče :angry:

wow, kter revček si ... ful se mi smiliš - ti lahko kako pomagam? Pomirjujoč čaj mogoče, kakav pred spanjem? In ja - sem svetnik, valjda O:-)

Kaj pa jaz, ko se po mestu včasih cijazim s povprečno hitrostjo 10 km/h, čeprav je omejitev 50 ali 60 ? Moram hitro jokcat in budale šimfat ... Še dobr, da poznam načrte o cestah po mestu, meritve pretočnosti in podobno ... in mi je pač jasno, da smo si - globalno gledano - preveč avtov nakupili ...

ne jst čist razumem da ti dopizdi :angry: sj kirmu pa neb

tut take bi blo treba kaznovat ko je cela cesta njegova hitrost pa 20 pod normo :doze:

Nisem vedel, da veljajo na cesti hitrostne norme? :blush: :blink:

Kolikor pa vem, je možno nekega voznika kaznovati, vkolikor upočasnjuje promet. Ampak za malo več, kot 20 kmh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Startal sem iz Celovca neko poletno nedeljo ob 05:00 in po popolnoma praznih cestah pripeljal do table Ljubljana še isti dan :lol1: ob 05:29 in v Lj seveda popil zasluženo Cockto.

Moram pa reči, da je bil to izreden živčni napor.

:grim

Potrjujem :grim

Tisti carinik in miličnik, ki sta bila tedaj na mejnem prehodu, se še dandanes zdravita. Eden v Begunjah in drugi v Polju. Ker ju je že samo rekordno opravljanje formalnosti kompletno syebalo. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa jaz, ko se po mestu včasih cijazim s povprečno hitrostjo 10 km/h, čeprav je omejitev 50 ali 60 ? Moram hitro jokcat in budale šimfat ... Še dobr, da poznam načrte o cestah po mestu, meritve pretočnosti in podobno ... in mi je pač jasno, da smo si - globalno gledano - preveč avtov nakupili ...

Če pred belim ax-om 5 kilometrov ni nobenega avtomobila, za njim jih je pa 50, v nikakršnem smislu ne kaže dejstva, da smo si nakupili preveč avtomobilov. Pa ne mi spet tvojih bedastih neumesnih primerjav. Ne moreš enačit dnevnih prometnih konic in nedeljskih šoferjev. Eno je posledica povečanega prometa, za drugo pa razloga ne najdem. No mogoče je razlog 75 letnik voznik :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...No mogoče je razlog 75 letnik voznik :doze:

Specialno za take je Dennis Hopper izumil omejevalnik hitrosti (navzdol) in ga reklamiral v filmu Speed. Namesto 75letnega hropca je uporabo demonstrirala Sandra Bullock. Zaradi estetike in boljših prodajnih rezultatov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Specialno za take je Dennis Hopper izumil omejevalnik hitrosti (navzdol) in ga reklamiral v filmu Speed. Namesto 75letnega hropca je uporabo demonstrirala Sandra Bullock. Zaradi estetike in boljših prodajnih rezultatov.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot prebiram to temo bolj se mi zdi,da se oddaljujemo od tega kaj je prav in kaj ne, saj vem rekli boste ne da se povsod vozit po cpp, :hmm: in skupek okoliščin zaradi katerih se dogajajo nesreče je lahko tudi drugačen kot hitrost in pijanost, to smo verjetno že ugotovili sami, in verjamem teško se je kar naenkrat začeti obnašati tako kot je treba. Sam se držim recepta, da se mi nikamor ne mudi toliko, da bi vozil na silo brezglavo, še najmanj se mi mudi v službo :kva2: Vozil sem že v marsikaterih državah sveta in takih brezglavcev in tudi zaspancev( tu ima Brihta 100% prav )kot pri nas ni nikjer toliko videt in posledice so tudi zaradi tega ! In ko si vajen kaosa kot pri nas se ti zdi drugje, da se vse odvija desetkrat počasneje, pa ni res, Simonsi opisuje lep primer, ko so nazadnje vsi skupaj na semaforju!

Še vedno sem prepričan, da se lahko vozimo kot je treba! Eden od vzrokov nesreč je verjetno tudi tempo življenja, ki si ga sami diktiramo prehitro, splošni tempo in zahteve današnjega življenja so mnogo preveč prehitri, zato na koncu spet pravim vse je glavah ljudi in nič ne pomagajo prepovedi, če se jih ne upošteva ! Sankcije in kazni so pa vredne samo toliko, kot se jih izvaja in nič več !

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole s direktnimi kaznimi se ne strinjam da bi se povečevale.

nevem zakaj država ne uvede nekega indirektnega sistema kaznovanja. Naj večkratni prekrškarji in povzročitelji nesreč, ne živijo na račun ostalih normalnih v prometu. Naj plačaujejo 200%+ pri zavarovanju avtomobila, isto pri zavarovanju hiše, nezgodnem zavarovanju oz. pri kakršnem koli zavarovanju, naj se ga olupi čimbolj.

Posledično pa bi tisti ki recimo 10let ni povzročil nobene nezgode, že 10let ni dobil nobene točke za prkršek, se mu nudijo pri zavarovanju čim večje ugodnosti pri vseh zavarovanjih. Človek začne razmišljat, pa sej sami veste kako razmišljate ko zavarujete svoj avtomobil, hišo, motor...

pri urejanju kakršnihkoli dokumentov naj bo poseben okence za njih, kjer bi se jih pustilo čakati po 12ur ko pa bi prišel do okenca bi mu pred nosom zaprla.

Odpadejo naj mu vse ugodnosti, ki mu jih lahko ponudi država.

Dokler pa vsi ostali plačujemo za take morilce/samomorilce po cestah, bodo še vedno veselo divjali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrjujem :grim

Tisti carinik in miličnik, ..

Ob taki jutranji uri sploh

opazili niso, kdaj sem

padew mimo ..

:krneki:

pepsyjedonshudobapress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam

pa , da sem nekoč za stavo (Cockta) vozil od table Celovec do table Ljubljana preko Ljubelja z nekim nooorim 4X4 športnikom. Startal sem iz Celovca neko poletno nedeljo ob 05:00 in po popolnoma praznih cestah pripeljal do table Ljubljana še isti dan :lol1: ob 05:29 in v Lj seveda popil zasluženo Cockto. Moram pa reči, da je bil to izreden živčni napor.

:grim

Torej:

tudi ys sem imel svoje trenutke za volanom ..

:blush:

OOOO

:grim :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pepsyjewbistvupoosebljenahudobapanesamdonspress :cry:

ne zdej pretiravat v užaljenosti, Exelenca .. sy sem se samo hecow

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo zjutri spet policaji in hopsa spet kazen :(

340 metrov (znak je postavljen 350 metrov pred križiščem) pred križiščem mi je nameru 85km/h (omejitev 60) :doze:

Sem že na tretjini z kazenskimi pikami, do odvzema :cry:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, verjetno ni treba prav velik naredit, da te pri 200km/h na mokri cesti pri prehitevanju mal obrne, potem gredo pa stvari naprej po fizikalnih zakonih... Če je to par let star Megane (vprašljiv ABS in ESP...), pa še tolko bolj...

Mislil sem pa predvsem tistega v Kranju (star okrog 20 z BMW-jem)...

Mladost, objestnost, starši, ki to financirajo in malo nesrečnih okoliščin. Recept za parcelo na pokopališču. Saj je vedno ista zgodba. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Letos že 39 mrtvih na naših cestah:

http://www.vecer.si/vecer2007a/default.asp...007030605180706

prekleti motoristi divjaki :angry:

aja to je brez motoristov na cesti :hmm: hmmmm pa sem mislil da smo mi krivi za vso sranje na cestah :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda, sedaj nas se ni v nekih stevilkah na cesti, da bi avtomobilisti bili primorani paziti na ostale udelezence. bo avgusta, spetembra bolje. upam.

:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ice:avgusta ali septemra bo morda za nekatere prepozno :headbang:

To bi blo lepo vidit na TVju,saj smo po navadi vedno motoristi krivci...bi rad videl kaj podobnega v trenjih...če ne drugega bi bila dobra reklama in opozorilo ostalim udeležencem v prometu,da bo kmalu spet poletje oz.sezona motoristov :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!