Skoči na vsebino

Prehrana pri telesnih aktivnostih - svetovanje in pomoč


Anubis

Priporočene objave

Jaz vzamem zadnje case, ce grem v hribe ali turno smucat, s seboj samo kruh in vodo. Nekako mi najbolj odgovarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa lahko-fizično vendar zelo stresno in umsko dokaj zahtevno delo..

Ponavadi ješ ko nisi lačen, pa še to junk food pa kaki pir navrh da smiriš živce..

Dostikrat pa pozabiš da si lačen?

Vsakemu se je že zgodilo, da se je vsaj enkrat basal s hrano, ko sploh ni bil lačen!

Če se že ne držiš nikakršne diete je vsaj priporočljivo, da se omejiš na čas

hranjenja, temu pa lahko sledijo tudi zelo zaposleni! Seveda z omejenimi količinami!

- do 10 ure malca

- od 12 pa do vsaj 15:30 kosilo

- popoldanska malica od 16 do 18 ure

- vse kar je po 18 uri priporočljivo je hrana, ki je zelo lahka in ima visoki procent beljakovin in

zelo malo maščob ter malo o.h.!

lp

P.S. alkohol tudi pride, sam izogibaj se vsako dnevnemu pitju in tudi junk food-u

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa vse odvisno tudi od "ustroja".... oz. posameznikove zmožnosti prebavljati in absorbirati karkoli....

Meni naprimer (tako kot nekaterim) ločevalna dieta ne prime :unsure: ....sem bila pa zdaj dva tedna popolnoma brez OH in imam (spet :slap: :kva2: :P ) še šest kil manj :blink:

Bravo Jaz :OK:

p.s.

skoraj pozabla povedat - duševni mir je bistvenega pomena.... pa seveda brez alkohola, v katerem bi lahko (tako kot prej) utapljala nejevoljo in jezo in ..karkoli že...do življenja.... :blush:

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. počitek

2. trening

3. prehrana

So bistvo do idealnega zdravega življenja in hkrati tudi

do idealne telesne strukture vsakega posameznika!

lp

Mič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ITM oz. index telesne mase

Klasifikacija debelosti: ITM je opredeljen kot količnik med telesno maso, podano v kilogramih in kvadratom telesne višine, podane v metrih:

ITM = Kg / m2

ITM / Telesna masa / Relativna ogroženost zdravja

do 18,5 / premajhna / zvečana

18,5-24,9 / normalna / normalna

25-29,9 / čezmerna / zvečana

30-34,9 / debelost 1.st. / velika

35-39,9 / debelost 2.st. / zelo velika

nad 40 / debelost 3.st. / izjemno velika

Pa si izračunajte kam sodite!!!

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsem športnikom ki bi radi bili uspešnejši na svojem področju in želiti ostati na naravnem nivoju, bodisi fitnes, atletika, nogomet, priporočam kreatin monohidrat, ki je po mojem mnenju učinkovit, ter ob pravilnem jemanju popolnoma neškodljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakemu se je že zgodilo, da se je vsaj enkrat basal s hrano, ko sploh ni bil lačen!

Če se že ne držiš nikakršne diete je vsaj priporočljivo, da se omejiš na čas

hranjenja, temu pa lahko sledijo tudi zelo zaposleni! Seveda z omejenimi količinami!

- do 10 ure malca

- od 12 pa do vsaj 15:30 kosilo

- popoldanska malica od 16 do 18 ure

- vse kar je po 18 uri priporočljivo je hrana, ki je zelo lahka in ima visoki procent beljakovin in

zelo malo maščob ter malo o.h.!

lp

P.S. alkohol tudi pride, sam izogibaj se vsako dnevnemu pitju in tudi junk food-u

Zaposleni?....

Če jaz gledam po firmi se pisarniški molji držijo tega reda...v bistvu prežvekujejo kadarkoli jih pogledaš...največja skrb je ali je balon z vodo poln in ali so že napolnili avtomat z ,,študent futrom,, med malico nosijo iz merkatorja pripravljene sadne ali zelenjavne malice (v resnici gre za obrezano sadje/zelenjavo, ki ga kot celoto ne bi prodali (ok mogoče za kompost) tako pa zanj iztržijo več kot za celo kilo)

Teleščka pa imajo bolj podobna svaljkom kot čemurkoli drugemu... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teleščka pa imajo bolj podobna svaljkom kot čemurkoli drugemu... :doze:

To je odvisno od posameznika kdo pač hoče poskrbeti za sebe bo nekaj naredil, če ne pa tako

ali tako čas poskrbi za vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj posrečeni se mi zdijo nekateri, ki so kao na dieti in pol v 12-ih urah na šihtu pojedo celega pol nizkokaloričnega jogurta in četrtino žemlje :slap: zvečer pa doma spraznijo pol hladilnika, ker so tolk lačni in na tak način se še bolj zredijo. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako "hujša" zajeten delež deklet, ja. Čez dan nič. zvečer pa nekaj konkretnega, po možnosti sladkega. Saj so si cel dan odtrgovale od ust :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako "hujša" zajeten delež deklet...

Samo tiste, ki so v glavi puhle...

Če se ima katerakoli bejba vsaj malo rada, potem lahko v dobi interneta skoči na kako stran in si tudi kaj prebere.... je veliko napisanega na temo hujšanja :yes:

Lahko pa vprača našega kolega Anubisa... mislim, da bo z veseljem pomagal :naughty:

PS: Zadnič je eni bejbi povedal dobro prispodobo... je rekla, da se čokolade ne dotakne več sploh :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako "hujša" zajeten delež deklet, ja. Čez dan nič. zvečer pa nekaj konkretnega, po možnosti sladkega. Saj so si cel dan odtrgovale od ust :)

Ali pa so pač samo versko nastrojene :whistle: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pol je moral pa že kakšno konkretno kemijo papcat....

Po mojem če v mejah normale jemlješ npr. beljakovinske napitke ali BCAA-jke ti nima kaj bit....

Mislim, da je kar nekaj razlike med naravnimi in sintetičnimi beljakovinami in ostalimi "naravnimi" dodatki.

Res je, da cigarete in svinjsko meso pa pivo name ne delujejo ravno zdravilno, a so prav gotovo manj škodljivi kot razni dodatki k športni prehrani.

Popravljeno . Popravil poln presenečenj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, da cigarete in svinjsko meso pa pivo name ne delujejo ravno zdravilno, a so prav gotovo manj škodljivi kot razni dodatki k športni prehrani.

? :D

"prav gotovo" ker ...? Viri, konkretne informacije ali samo tvoje mnenje?

Btw - kaj naj bi bile "sintetične beljakovine"? :eek: Da ni to spet una ... dvokilske kante "steroidov", ki te napihnejo pa to jedo s ta veliko žlico? :lol1:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, da cigarete in svinjsko meso pa pivo name ne delujejo ravno zdravilno, a so prav gotovo manj škodljivi kot razni dodatki k športni prehrani.

Kaj si s tem mislil???? :?

Dodatki k prehrani ali PREPOVEDANI dodatki k prehrani ???? :?

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob upoštevanju pravil o pravilni prehrani in z redno vadbo je mogoče v 2-3 mesecih doseči marsikaj!

drži. novoletno stanje pravi konstantnih -12kg glede na 3 mesece nazaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drži. novoletno stanje pravi konstantnih -12kg glede na 3 mesece nazaj..

pa dober...kdo pri vaši bajti doji :devil: a ste zamenjali vlogi :P

brez zamere :doze:

Popravljeno . Popravil CPU
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dober...kdo pri vaši bajti doji :devil: a ste zamenjali vlogi :P

brez zamere :doze:

ti lohk jst iz lastnih izkušenj povem, da dojenje skoraj nič ne pomaga pri zbijanju kilogramov; poudarek na "skoraj nič"

no ja, jst mam sam še 3 kile plusa od nosečnosti; ta tedn sm začela tut s fitnesom, sam sranje je to, ker sem mela tut ene 3 kile preveč predn sm zanosila; priznam :blush: ; torej, enih -6 kg-jev morm doseč v roku enih treh mesecev

drgač pa jst ful pazim, da jem hrano, ki ima nizek glikemični indeks, nič sladkarij, pa jasno nič takega, kar se ne sme zaradi dojenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti lohk jst iz lastnih izkušenj povem, da dojenje skoraj nič ne pomaga pri zbijanju kilogramov; poudarek na "skoraj nič"

no ja, jst mam sam še 3 kile plusa od nosečnosti; ta tedn sm začela tut s fitnesom, sam sranje je to, ker sem mela tut ene 3 kile preveč predn sm zanosila; priznam :blush: ; torej, enih -6 kg-jev morm doseč v roku enih treh mesecev

drgač pa jst ful pazim, da jem hrano, ki ima nizek glikemični indeks, nič sladkarij, pa jasno nič takega, kar se ne sme zaradi dojenja

Pridna punca .)

Dosti jih v takih primerih pretirava z aerobnimi aktivnostmi. Resnica pa je takšna, da mora biti za kvalitetno zniževanje odstotka maščobe aerobna aktivnost dopolnilo anaerobnim - torej vadbi z utežmi.

Ena stvar je minimalni kalorični deficit - recimo 150-200 kcal dnevno in pa ustrezna vadba. Druga stvar pa je, da je ob povečeni količni mišične mase aerobna vadba veliko bolj učinkovita - mišice si lahko predstavljamo kot peč, ki potrebuje energijo, ki jo ob prilagojenem jedilniku pridobivajo iz maščob.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je kar nekaj razlike med naravnimi in sintetičnimi beljakovinami in ostalimi "naravnimi" dodatki.

Res je, da cigarete in svinjsko meso pa pivo name ne delujejo ravno zdravilno, a so prav gotovo manj škodljivi kot razni dodatki k športni prehrani.

hahaha a ne da se hecas :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takle mamo.

Ta teden sem se resno lotil svojega plana prehranjevanja, ker se zopet resno pripravljam na treninge. Pri meni to poteka tako, da najprej splaniram vso potrebno hrano, nato vse skupaj teden testiram in potem dodobra nažrt poprimem za železje.

Nato pa se več ali manj občudujem.

Hvala mama, ker si me rodila tako lepega. (D.Gobac)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

anubis pa brdaus pol bosta pa oba čist kičasta! :closedeyes:

ej a pa vi sploh lahko normalno jeste pri vseh teh seštevanjih in odštevanjih kalorij? jej kar ti paše..ne se prenažirat pa velik razgibavanj pa ostaneš kar ok. :OK:

sicer pa pomaga par živčnih dni (kt pred izpitom) pa pobere kar nekaj kilogramov!

lp

Popravljeno . Popravil črnolaska
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

anubis pa brdaus pol bosta pa oba čist kičasta! :closedeyes:

ej a pa vi sploh lahko normalno jeste pri vseh teh seštevanjih in odštevanjih kalorij? jej kar ti paše..ne se prenažirat pa velik razgibavanj pa ostaneš kar ok. :OK:

sicer pa pomaga par živčnih dni (kt pred izpitom) pa pobere kar nekaj kilogramov!

lp

Ne ne... nič ne bomo kičasti... sej bojo kmal maškare :lol1: :lol1: :lol1:

Ja no... al pa da si tak drobižek. To pa tut nikamor ne pelje :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anubis, ne se zvirat po forumu pa napizdi one v centrali kje je nevtralen okus maxx wheya in pa čokoladni oatmeali! :D

Ma ne bomo stradali ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!