Skoči na vsebino

Prehrana pri telesnih aktivnostih - svetovanje in pomoč


Anubis

Priporočene objave

ti ga kr čopaj ...

Bi ti sedl, ne? :closedeyes:

Sem se poigral z enim programom za prehrano. Nametal skupaj sestavine za en jebeni sataraš. Paradižnik, pol paprike, tri jajca. V tem je 49% RDA A vitamina. Vsaj tako to čudo od programa trdi ... Skratka, če ješ vsaj nekaj zelenjave, te normative za šalo presežeš, ne vem kaj bi bilo tu nevarnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anubis,

kolk kalorij in strukturo vsebine (vitamini, minerali, ... ;)) ima ena takale 70 dkg svinjska pečenka in kila mladga krompirja, pečeno v omakci in na ene 10 žlicah olivnega olja?

IPB Slika

Meso je dokaj suho, ni veliko špeha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, tkole:

pečenka 700g:

B .... 140g

OH .... 0g

M .... 70g

olivno olje 100ml:

M ..... 100g

krompir 1kg:

B ...... 21g

OH .....200g

M ....... 1g

---------------------------------

Skupaj: B: 161g

OH: 200g

M: 171g

V kcal: 2.983

Vitamini, minerali - pozabi :)

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kcal: 2.983

fuck, dost mau. to je glih moja dnevna poraba, če samo ležim in v luft gledam :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fuck, dost mau. to je glih moja dnevna poraba, če samo ležim in v luft gledam :-)

Si nisem niti upal predstavljati česa drugega. :)

Drugače pa, če bi tole samo pokapal z eno žlico olivnega in pokril s folijo ali pa da bi vse skupaj zadegal v lončeno posodo, brez olja, bi bilo salamensko dobro vse skupaj. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mi opiši regeneracijo oz kako vplivat na čim boljšo obnovo iz danes na jutri, se pravi gain with little pain oz ali obstaja folk, ki praktično nima muskl fibra, tudi če dela na ful

predvsem pa kaj ti pri tem pomaga, ala bcaa in podobni dodatki, raztegovanje, kter futer

najbrž ne tak, kakršnega je breme slikal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mi opiši regeneracijo oz kako vplivat na čim boljšo obnovo iz danes na jutri, se pravi gain with little pain oz ali obstaja folk, ki praktično nima muskl fibra, tudi če dela na ful

predvsem pa kaj ti pri tem pomaga, ala bcaa in podobni dodatki, raztegovanje, kter futer

najbrž ne tak, kakršnega je breme slikal

Odvisno kakšna aktivnost je bila.

Če gre za aerobno aktivnost, ki traja več kot uro in pol recimo - pred treningom vzemš od 5-15g BCAA, najbolje v prahu. Po treningu pa cca 60% OH in 40%B čim prej, po možnosti v dveh obrokih (dvakrat pol šejka recimo), zaradi boljšega absorbiranja. Gre za polnjenje glikogenskih rezerv in pa regeneracijo mišic.

Pred spanjem lahko vzameš tudi glutamin in to je to.

Potm pa, ko prideš domov, normalen obrok. Če treniraš zvečer, potem meso in solata, skuta in solata, skuta in ribe, jajca... Če pa treniraš tekom dneva pa mesu dodaš riž ali krompir, na solato pa obvezno olivnega.

Anaerobni trening:

- pridobivanje mišične mase: 4:6 maltodekstrina in whey-a, lahko tudi 1:1 (v dveh delih, lahko dodaš malce soli)

- vzdrževanje ali čisto rekreativno: 3:7 maltodekstrina:wheya

In pa tudi tukaj glutamin pred spanjem. BCAAjk pri treningu moči ali mmase skorajda ne potrebuješ, ker treningi ne smejo trajati več kot uro.

In pa potem zopet zgoraj naveden obrok.

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super da si napisu za oba načina vadbe.

kaj pa v obdobju/dnevih mirovanja, recimo vikendi ali kak dan med tednom, ko si na off

ali hrana sovpada z načinom treninga prejšnji dan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super da si napisu za oba načina vadbe.

kaj pa v obdobju/dnevih mirovanja, recimo vikendi ali kak dan med tednom, ko si na off

ali hrana sovpada z načinom treninga prejšnji dan?

Tudi na dneve brez treningov se telo regenerira in tudi takrat zahteva enako prehrano, kot pa na dneve, ko treniraš. Izjema so polnjenja glikogena - torej pri aerobnih variantah izpustiš dobršen del OH in pa seveda običajni shake, ki ga zaužiješ po treningu.

ZA off dneve je primereno naslednje:

a) vztrajnostni športi: maltodekstrin:whey 3:7

B) definicija: samo whey, razen če gre za dan polnjenja z OH

c) mišična masa: maltodekstrin:whey 4:6

Če pa gre za dan, ko je tudi prehranjevanje off, pa samo beljakovinski šejk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta razmerja mešanja "cukra in beljakovine" so verjetno nekakšna splošna sredina, ki deluje, verjetno pa pri posamezniku lahko malo niha razmerje, pač glede na telesni tip?

Last queščn

kaj točno je namen dodatkov oz nadomestkov obroka, recimo, imaš človeka, ki lahko papa normalno 6-7x na dan, ali tak človek rabi toliko dodatkov, ali so ti bolj namenjeni današnjemu življenjskemu slogu, ko ni časa za kuhat, zato ješ recimo 3-4x normalno hrano (seveda izbrano), ostalo pa nadomestiš z instant mešanicami, seveda pa je tudi tajming pomemben, kar se tiče časa po treningu.

Popravljeno . Popravil D.J.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta razmerja mešanja "cukra in beljakovine" so verjetno nekakšna splošna sredina, ki deluje, verjetno pa pri posamezniku lahko malo niha razmerje, pač glede na telesni tip?

Last queščn

kaj točno je namen dodatkov oz nadomestkov obroka, recimo, imaš človeka, ki lahko papa normalno 6-7x na dan, ali tak človek rabi toliko dodatkov, ali so ti bolj namenjeni današnjemu življenjskemu slogu, ko ni časa za kuhat, zato ješ recimo 3-4x normalno hrano (seveda izbrano), ostalo pa nadomestiš z instant mešanicami, seveda pa je tudi tajming pomemben, kar se tiče časa po treningu.

Ta razmerja so nekakšna najbolj približna varianta, ki jo lahko daš takole na daljavo, na pamet. Za natančne stvari je potrebno spremljati način treninga posameznika, beležiti rezultate in potem preko analize lahko ugotoviš kaj mu najbolj ustreza. V glavnem - se da zelo natančno določiti ampak za potrebe rekreativca to ni potrebno. Če pa imaš čas in voljo, pa se oglasi. ;)

Namen dodatkov je v prvi vrsti to, da pokrijejo potrebe telesa po aktivnosti - torej regeneracija. Temelj vsega mora biti absolutno običajna prehrana, vendar to pri telesnih naporih odpove, kar se potem odraža v spremembi metabolizma, nenapredovanju na treningih in na koncu poškodbah (pa ne gre tukaj izključno za tekmovalce, tega je ogromno tudi na rekreativni ravni).

Tukaj nastopijo dodatki, ki v primerjavi z običajno prehrano po sami aktivnosti manj obremenijo telo in se hitreje absorbirajo. Kar je tudi ves namen. Če se le da, si tudi za ostale obroke pripraviš popotnico že prej, če pa ne gre, pa potem posežeš po nadomestkih obroka. Ti pa naj bi poleg beljakovin in ogljikovih hidratov vsebovali tudi določen del maščob - pravih seveda. Eno je regenerativni napitek, drugo je nadomestek obroka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

....lahko fizično delo porabi 8000-10000 KJ/dan (sedeti v pisarni)

....samo možgani, ki delujejo samodejno pri osnovnem metabolizmu porabijo cca. 5500 do 6000 KJ na dan!

P.S. Merske enote: Kcal * 4,2 = KJ

Brez zezanja te vprašam, so te cifre pravilne? Da bi čez dan delal takorekoč nič in porabil 2500 Kcal? Nisem še slišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zezanja te vprašam, so te cifre pravilne? Da bi čez dan delal takorekoč nič in porabil 2500 Kcal? Nisem še slišal.

:grim možgančki delajo :grim 1300 - 1400 Kcal sam za njih 100% garantirano :grim

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko verjamem. Bom preveril! Za delovanje možganov 1500 Kcal ali 30 sadnih jogurtov/dan? Ne, ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekak je povprecno 2000 ce se ne motm..glede na to da so vse RDA racunane na to cifro. seprav sportnik porab ziher vec.

ce se pa motim pa sori

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Skratka - Anubis mi je svetoval in zadeva zaenkrat odlično funkcionira. 135. Zenkrat. Rebounda še ni opaziti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka - Anubis mi je svetoval in zadeva zaenkrat odlično funkcionira. 135. Zenkrat. Rebounda še ni opaziti.

pri meni se pa delajo

postkadilski dodatki .. +2kg

pa še nikamor ne morem .. cel dan na stolu pred pc-jem

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodatki .. +2kg

pa še nikamor ne morem .. cel dan na stolu pred pc-jem

:(

Pa dej stol vsake toliko stran .)

P.S. bodi malo v smučarski preži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anubis AVE

Ali se ti konkretno ukvarjaš z premetavanjem jekla, ter koliko si podkovan okrog prehrane za premetovanje...

LP Klajba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anubis AVE

Ali se ti konkretno ukvarjaš z premetavanjem jekla, ter koliko si podkovan okrog prehrane za premetovanje...

LP Klajba

Vsake toliko ukrivim štango ali dve ter jih zvijem vsaj še enkrat toliko z močjo misli... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anubis po moje mi boš lahko pomagal sestaviti moje kamenčke v sliki ki ji manjka precej bistvenih zadev.

Ene dve leti nazaj mi je en mlad zdravnik razlagal o...ne vem kako se reče tem spojinam al kaj naj bi to bilo xxx vem da je kratica MOP ali nekaj podobnega (veš ti?)

Šlo naj bi pa takole: Človek po 25 letu eni prej eni kasneje čedaje težje absorbira iz hrane potrebne snovi in tako so celice telesa lačne. Lahko vseeno naj bi bilo kako zdravo ješ ker enostavno ni efekta na ravni celic, telo pa le kopiči rezerve maščobe zaradi lakote na celični ravni. Torej s temi kapusalmi normalni aktiven človek naj bi jih pojedel cca 3 -5 kom aktivni športniki pa 5-10. Teoretično bi bilo možno, da je popolnoma dovolj da bi pojedel samo te kapsule in hrane sploh ne bi rabil jesti. Naj bi jih kombiniral še z enimi zadevami (kako se reče temu spet ne vem...(ne vem niti ali so posebaj ali so že v teh ,,MOP,, kapsulah), ki so odgovorne za izmenjavo vode telesu...torej da celice izločijo vse smeti in da ta izmenjava poteka nemoteno.

Se ti mogoče sanja o čem mi je razlagal? Če je to sploh res me zanima kaj se zgodi po tem, ko nehaš jesti te zadeve, ker nekako se mi zdi, da če začneš dajati telesu potuho ne bo sposoben absorbirati ničesar več iz hrane. Seveda pa se lahko motim, ker kot sem rekla, da sploh ne vem o čemu mi je govoril in tole so samo flikice, ki se jih spomnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anubis po moje mi boš lahko pomagal sestaviti moje kamenčke v sliki ki ji manjka precej bistvenih zadev.

Ene dve leti nazaj mi je en mlad zdravnik razlagal o...ne vem kako se reče tem spojinam al kaj naj bi to bilo xxx vem da je kratica MOP ali nekaj podobnega (veš ti?)

Šlo naj bi pa takole: Človek po 25 letu eni prej eni kasneje čedaje težje absorbira iz hrane potrebne snovi in tako so celice telesa lačne. Lahko vseeno naj bi bilo kako zdravo ješ ker enostavno ni efekta na ravni celic, telo pa le kopiči rezerve maščobe zaradi lakote na celični ravni. Torej s temi kapusalmi normalni aktiven človek naj bi jih pojedel cca 3 -5 kom aktivni športniki pa 5-10. Teoretično bi bilo možno, da je popolnoma dovolj da bi pojedel samo te kapsule in hrane sploh ne bi rabil jesti. Naj bi jih kombiniral še z enimi zadevami (kako se reče temu spet ne vem...(ne vem niti ali so posebaj ali so že v teh ,,MOP,, kapsulah), ki so odgovorne za izmenjavo vode telesu...torej da celice izločijo vse smeti in da ta izmenjava poteka nemoteno.

Se ti mogoče sanja o čem mi je razlagal? Če je to sploh res me zanima kaj se zgodi po tem, ko nehaš jesti te zadeve, ker nekako se mi zdi, da če začneš dajati telesu potuho ne bo sposoben absorbirati ničesar več iz hrane. Seveda pa se lahko motim, ker kot sem rekla, da sploh ne vem o čemu mi je govoril in tole so samo flikice, ki se jih spomnim.

Ja, gre za izdelek MAP (master aminoacid pattern) s katerim naj bi laho pokrii dnevno potrebo po aminokislinah (prva zabloda). Za to naj bi zadostovalo 10 kapsul dnevno (druga zabloda), ki naj bi ustrezale cca 350g mesa (tretja natega)...in se nadaljuje...

Aminokislin je 20, v MAP jih je 8 (rastlinskega izvora, nepopolna sestava AK).

350g mesa ima cca 70g beljakovin, 10 kapsul MAP samo deset - očitno ljudem dela težave matematika.

Gre predvsem za ponovno odkritje "čudežne tabletke" o kateri sanjajo že stoletja - od oblike vrelca mladosti do čudežnih shujševalnih. MAP je oboje.

Če te zanimajo dodatni linki za ta proizvod - PM. Ne gre za reklamo ampak linkov do tako enormnega crapa res ne gre podajati med ljudmi. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!