Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj v letu 2007


krava

Priporočene objave

Nekaj prijetnih kilometrov po gorenjski. Kampiranje in drušna v Bohinju :worship: Domov pa čez Š. Loko, kjer smo papali odlično grško solato :) Edini minus so turistični delavci na tem koncu Slovenije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj smo sli malo pogledati Rezijo. Cez Ucejo na Sella Carnizza ( zelo ozka, a zelo dobro zrihtana cesta - lahov ne maram prevec, za ceste pa jim dam kapo dol ) v Rezijo, kopanje na prostranih prodih cudovite recice, nato na Nevejsko sedlo, Rabeljsko jezero, Predel in domov. Za tako vroc dan prav prijetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj potrebno reklamirati rokavice pri Lojzu v Gracu. Pa malo ovinkov sem naredil nazaj grede čez Dravograd in Velenje in napraskal 335 km :worship:

Uf kako paše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto 28.07.2007 odrineva z mojo iz Ljubljane na daljšo furo po bivši Jugovini in Albaniji. Prva fura bo do Plitvic preko Kočevja in naprej do Plitvic naprej pa do NP Krka od tam v Baško Vodo potem si sledita Dubrovnik-Ulcinj-Albanija okoli Skadarskega jezera-Podgorica-Durmitor-Čačak in Užice-Sarajevo-Mostar pa nazaj na hrvaško obalo Makarska. Povsod se bova ustavila kakšn dandva. Vrneva se predvidoma 14.08. En dan pauze potem do Bovca v Italijo verjetno Lago di Garda do nedelje 20.08. Če imate kakšne izkušnje, predloge, naslove z omenjenimi mesti se priporočam. Vsaka informacija dobrodošla! :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ-Brezovca-Vrhnika-Logatec-Laze-Cerknica-Bloška polica-Bloke-potem proti Ribnici-Kočevje-Fara (ob Kolpi mal pavze)-kočevje-Ribnica -Turjak-Škofljica-Lavrica-LJ.

Lepo blo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ-Brezovca-Vrhnika-Logatec-Laze-Cerknica-Bloška polica-Bloke-potem proti Ribnici-Kočevje-Fara (ob Kolpi mal pavze)-kočevje-Ribnica -Turjak-Škofljica-Lavrica-LJ.

Lepo blo :D

A je čez bloke asfalt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je čez bloke asfalt?

Zdej sm pa čist zmešan :unsure: po vajinih postih sm zgleda zajebu :unsure: no uglavnm, furu sm se tm dol nekje... sm rajš naravo gledu, kot pa table krajev :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: joke :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

dans ena easy furca, s SharpNinjo do morčka, mal podprt u Gušta, pa čez cesto še na sladoled, nato čez Kras (in Trst) do Nove Gorice, vroče k 100 mater, zato kratek postanek za mal namakanja v Soči (matrrrrr je mrrrrzla!), pa čez Idrijo domov... mal čez 300 kmjčkov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja turica.... iz domžal proti zbilam(do kolega), naprej proti bledu, okoli blejskega jezera,potem na pokljuko(ZAKON ovinki), na pokljuki sva obrnla šla nazaj do jezera in potem prot bohinju. Kratka pavza v boh. bistrci in potem na Soriško planino in čez v železnike, škofjo loko, nazaj na zbilje in dam. Je blo pa okol 200 km vse skupaj.

Še posebej fejst je biu vzpon in spust na pokljuko :D Priporočam!!!

Popravljeno . Popravil Poljachina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je bolj všeč iz Wolfsburga, dol se spustiš proti Deutschlandsbergu, nato pa proti Eibiswaldu in še lahko skočiš na Golico.

Jaz te golice ne najdem na zemljevidu niti na autoroute :unsure: sej to je po nemšk Koralalpe. Rabim pomoč kako od Eibiswald do Golice??? Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz te golice ne najdem na zemljevidu niti na autoroute :unsure: sej to je po nemšk Koralalpe. Rabim pomoč kako od Eibiswald do Golice??? Hvala

Ce gres cez Jezersko je takole. Malo za Bad Eisenkapel zavijes desno na Volkermarkt (naravnost gres proti Ferlach). Potem je po nekaj kilometrih odcep desno za Bleiburg. V Bleiburgu gledas pot za Lawamund. Pred Lawamundom gres cez eno vodo, takoj za vodo zavijes desno. Potem se peljes cez eno bolj redko naseljeno mesto. Peljes se cez eno zeleznisko progo in na levi strani bos zagledal visoko rumeno stavbo in pred njo zavijes levo. In seveda takoj klanc in gasa, kajti to je route 69.

Ce bos gledal na zemljevidu je to: Lavamund, Soboth, Eibiswald. Sicer se pa cesta vidi tudi na avtokarti Slovenije.

In ce ne bos nasel, greva lahko skupaj. Jaz poznam to pot na pamet, kajti letos sem bil vsaj 10* ze gor.

Sicer imam v planu naslednji teden nekaj ur nazigat to cesto, kajti men je tolk usec... No zelja mi je vsaj 5* prevozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

včeraj sva imela s SharpNinjo na sporedu drugi del oddaje Spoznajmo svet in domovino - domovinski del: krogec po Dolenjski, Notranjski, Primorski, Gorenjski in Zasavju: Vrhnika-Ivančna gorica-Mirna peč-Trebnje-Žužemberk-Dvor-Kočevje-Ribnica-Sodražica-Cerknica-Rakek-Planina-na ride in nazaj-Kalce-Idrija-Logatec-Vrhnika-Ivančna gorica-Muljava-Krka-Vrhnika

pozoren opazovalec (ne vem zakaj mam feeling da jih ni prav veliko tlele :) ) je opazil, da sta Gorenjska in Zasavje samo v naslovu oddaje... v Idriji je namreč zmešal štrene klic potencialnega kupca Ninjinega Yamahca, zato sva se obrnila bližje domu, da bi bila pripravljena na njegov obisk... a kot se je izkazalo zaman... škoda, izpustila lep košček poti... no ja, sva pa vsaj obiskala prijatelje v Krki in pojedla odlične postrvi v polenti v mali turistični kmetiji Carpe Diem :) skupaj se je nabralo (le) 437 kmjčkov

pa nekaj malo drugačnih slikc kot ponavadi - tihožitja... :)

PS danes pa dan počitka in priprav na jutrišnji odhod na Panonia ring :naughty:

post-163-1185704738_thumb.jpg

post-163-1185704763_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj s kolegom štartala iz Domžal proti Ribnici naprej do Kčevja do Novega mesta: ta odsek je res lep:pa naprej do Brežic in Celja iz Celja do Ptuja mal Kurente pogledat,kukr je blo motoristov se je mogl dogajat,res so nardil velik zbor,po malici in krajšem počitku iz Ptuja do Domžal,kolega pobral morske rekvizite in sva potegnila do Portoroža,Obiskala sva seveda Kopersko noč in po današjem počitku zaključila potepanje v Domžalah.Na števcu 690 km več. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novigrad, Idrija, Bohinj-Bohinj-Bohinj, Kranjska Gora, Vrsic, Mangart, Sella Nevea, Udine, Trieste, Novigrad

178486289-L.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za danes, glede na trenutno vreme, je bilo dovolj ! jutranji odhod iz Baške, preko Ilirske B. do LJ ! osvežujoče in sproščujoče ! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kranj, Kranjska gora, Podkoren, Spittal, Katschberg, Turracher Hohe, potem Nockalmstrasse (v obe strani). Valjda ker sem gorenc, placam enkrat, peljem dvakrat... Potem Feldkirchen, Vollkermarkt, potem sem sel Pavlica pogledat in nazaj na Jezersk in domov. Vreme vec kot cudovito, saj nkol ni blo vec kot 25 stopinj, na 2000 nm pa je bilo samo 10 stopinj. V tujini nisem nobenga SLO motorja srecal... Verjetno ste vsi v Dolomitih...

Nabral se je 510 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto od polšestih do treh popoldne ca 550km. pot na sliki označena s temnomodro.

Žalec=> Dravograd=> Lavamünd=> Völkermarkt=> St. Veit=> Feldkirchen=> Turracher Höhe=> Radstädter Tauernpass=> Schladming=> Sölkpass (Sölkerpass)=> Neumarkt=> Hüttenberg => Klippitztörl(smučišče) => St. Andrä => Lavamünd in domov.

Cesta na Turracher Höhe mi je zlo všeč, presenečen sem zijal, ko sem na vrhu zagledal lepo jezero. Nekaj slik v albumu

Sölkpass je baje vedno skoraj prazen, verjetno zato ker je na karti s tanko črto narisan, nekaj motoristov je bilo gor. Iz smeri Schladming je zelo lepa cesta (tudi za okoli gledat in slikat), proti Murau (moj spust) pa za cestače z občutljivimi ritmi ni najbolj primerna, je valovita. Slikal žal nisem, lenoba.

Z dvema Slovakoma verjetno z Varaderom in transalpko smo se pozdravili trikrat :whistle: na Turracher Höhe in enkrat na Sölkpass.

post-50-1185923027_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli pol 4ih smo se skupina 3eh 125k iz Kranja odpravili proti Zatrniku in naprej na Pokljuko. Od tam pa nazaj (čez makedam :closedeyes: ) do Bohinjskega jezera, kjer smo srečali veliiiko skupino madžarskih motoristov(cca 20, 30). Po fotkanju smo se odpravili proti Bledu, in se še tam na hitro ustavili. Pot smo mislili zaključiti na Zbiljskem jezeru, a meni na žalost motor ni zdržal(zaribal sredi avtoceste :headbang: ).

Smo pa naredili okoli 150, 160km :worship: :worship:

No, pa še par slikc :whistle: :photo:

post-11961-1186265464_thumb.jpg

post-11961-1186265529_thumb.jpg

post-11961-1186265594_thumb.jpg

post-11961-1186265639_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes lepih 230km

Begunje-Jesenice-Rateče-Tarvisio-Ponteba-Sella di Cereschiatis-Moggio Udinese-Sella Nevea-Predil-Vršič-Jesenice-Begunje

post-7457-1186266087_thumb.jpg

Še posebno mi je bila všeč cesta od Pontebe skozi Studena Alta in naprej do vrha prelaza Sella di Cereschiatis. Priporočam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons ena kratka... Lj-Vodice-LJ-Medvode-Šk. Loka-Žiri-Idrija-Logatc-Vrhnika-LJ...

kratko a sladko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli pol 4ih smo se skupina 3eh 125k iz Kranja odpravili proti Zatrniku in naprej na Pokljuko. Od tam pa nazaj (čez makedam :closedeyes: ) do Bohinjskega jezera, kjer smo srečali veliiiko skupino madžarskih motoristov(cca 20, 30). Po fotkanju smo se odpravili proti Bledu, in se še tam na hitro ustavili. Pot smo mislili zaključiti na Zbiljskem jezeru, a meni na žalost motor ni zdržal(zaribal sredi avtoceste :headbang: ).

Smo pa naredili okoli 150, 160km :worship: :worship:

No, pa še par slikc :whistle: :photo:

ja.. blo je zlo lepo, pa vse vredu. razn na koncu, slab zaklučk :cry:

P.S. fingi, morš pa priznt da je šlo na Pokluko gor ZLO fajn :D

Popravljeno . Popravil FiFtY_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja.. blo je zlo lepo, pa vse vredu. razn na koncu, slab zaklučk :cry:

P.S. fingi, morš pa priznt da je šlo na Pokluko gor ZLO fajn :D

Roky se s tem verjetno ne bo strinjal ... ampak ja... blo je čist noro supr :worship: :worship: :worship: obvezno treba ponovit :yea1:

Popravljeno . Popravil _Fingi_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roky se s tem verjetno ne bo strinjal ... ampak ja... blo je čist noro supr :worship: :worship: :worship: obvezno treba ponovit :yea1:

pa še velik dobrih motorjov smo vidl.. eden izmed njih: Kawasaki zzr 1400 :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!