Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj v letu 2007


krava

Priporočene objave

v soboto sem štartal z rdečim Vozilom, malo je treslo, sumil sem, da imamo morda neke težave s pogonskim agregatom. Že prej sem videl Dancija1973, ko se je pripravil na štart z drugim rdečim Vozilom. No, potem smo ga žgali čez drn in strn, gor dol, malo levo desno ... vmes parkrat nenapovedane pavze, ki jim še danes ne vidim razloga.

Po kakih 25 minutah vožnje pa smo izstopili na spodnji postaji Vzpenjače.

Občutki so bili nepopisni.

Kakšno urco prej sem se peljal z Brumovim drugim rdečim vozilom. Kilometer do doma, vzel karto za rdeče vozilo, ki ga omenja Brum in se po isti poti vrnil.

Občutki so bili nepopisni.

2007 grand total: 2 km

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno urco prej sem se peljal z Brumovim drugim rdečim vozilom. Kilometer do doma, vzel karto za rdeče vozilo, ki ga omenja Brum in se po isti poti vrnil.

Občutki so bili nepopisni.

2007 grand total: 2 km

:)

Ha, Džek, si junfera zgubo v totem lejtti......? Prestave, pa to, niso delale nič probljemov...... :naughty: :evilgrin: :whistle: ?Brum si dosti upa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velocity Fury Racing 800 :)

Mater, toto bi še jaz sprobal.....Se nekaj odločam za nakup, pa je v MB nimajo za sprobat.....Bi moral v Domžale it.......Me rajca že kaki dve leti :rolleyes:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ-Vodice-Kranj-Naklo-Tržič-mejni prehod Ljubelj-Celovec-vrbsko jezero (mal pauze) nato obrnu in nazaj po isti poti. Lepo je blo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj, 22.09., naredili zanimivo turo. Sl. bistrica - Šentjur - Brežice - Novo Mesto - Črnomelj - Kočevje - Litija - Zagorje ob Savi - Prebold - Celje - Sl. Bistrica. Cca 400 km.

Hotel dodati k temu zapisu izrisan načrt poti (Podatkovna zbirka GPS Garmin - ".gdb" ali ".gpx" format), pa mi sistem ne dovoli pripeti tovrstne datoteke. Če bo kateri izmed skrbnikov sistema tole bral - ne bi bilo slabo, da se, če ni kakšnih zakonskih (lastniških) omejitev, omogoči lepljenje tovrstnih datotek. Dopuščam možnost, da je nekje na forumu zadeva pojasnjena, pa je nisem uspel najti :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrhnika, cerknica, kočevje, novo mesto, cerklje, mobikrog (olje :cry: ), krško, raceland (zanimivo a ne :naughty: ), zidani most, trbovlje, prebold, mozirje, črnivec (njami njami :OK: ), kamnik, ljubljana, vrhnika..

hudo..hvala vsem za družbo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ni blo časa in sem naredu sam furco do Postojne in nazaj. Pa vmes folk na ridah pozdravu. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj: Ob 09.00 start iz Idrije po soncu do Vrhnike, nato po megli do Grosuplja in potem naprej po soncu do Žužemberka na kofe in naprej v Novo Mesto - Kostanjevica na Krki - Brežice - Rogaška Slatina - Ptuj - Ormož - Ljutomer - Terme Banovci (2,5 h kopanja - prijazni moto frendli receptor dal dodatno kartico za posebno omarico za najini čeladi) - 20.00 prihod v Cankovo (severno od Radencev) in večerja ter prenočevanje pri prijatelju ... :worship: :worship: :worship:

Danes: ob 11.00 start iz Cankove (ko se je dvignila megla), prehod državne meje na mejnem prehodu Gederovci in v Bad Radkersburgu priključtev na cesto No. 69 :worship: :worship: :worship:, postanek pri jezeru St, Vinzenz in spust do Lavamunda. Ker se mi še ni tožilo po preljubi domovini naši sem nadaljeval pot še do Volkermarkta in Železne Kaplje prek mejnega prehoda Jezersko do Zgornjega Jezerskega na drogo kofe ob jezero. Po kofetu prek Kranja v Škofjo Loko, Žiri in nazaj v Idrijo s prihodom ob 18.00 uri.

V dveh dneh prevoženo skupaj 700 km, v soboto 400 in danes 300. Vreme čudovoti, ceste po Avstriji da se pelje kot po medu, presenetil me je pa lokalni dirkač, ki je na odseku nekje med Gamlitzem in Leutscachem prehitel najprej mene, potem pa še avto pred mano v sicer preglednem levem ovinku s polno črto in to PO KOLENU :eek: Na Golico se še vrnem, tudi za malo bolj hitre turistične voznike je odličan izbira, saj lahko med melo bolj nežnim polaganje ovinkov z enim očesom še vedno občuduješ prelepo pokrajino ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnji dan iskoristil za potep po Avstriji. Štart ob devetih za Ebisvald, Graz, Hartberg, Monichkehn, pavza; preteg nog. Nato proti Winer Neustand, še malo na sever do Enzesfeld, ogled pokopališča 2 svet. vojne. Pot nadaljevel po dolini Gutensteiner Alpen do Mariazel, ogled cerkve. Navdušen, čeprav nisem veren :naughty: . Čas je bil za vračanje proti domu, smer Kapfenberg, umes čas za kosilo; v gostilno videl slike znanih obrazov, tudi Ronald Reagan. Lepe "alpske" ceste je hitro zmankalo, zavil za Graz in Slo. Števec se je obrnil čez 560 km, dan je prehitro minil .) Upam, še na kak tako vremensko ugoden vikend.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto zjutraj ob pol osmih iz MB do Sl. Bistrice, poobvozu v Poljčane, od Pečice naprej v megli mimo Rogaške, Podčetrkta proti Brežicam (megla do Imena,- zazeblo v zimske rokavice, kupljene v Hoferju, še dobro, da imajo velur na prstu, da sem lahko brisal čelado), nato proti Obrežju (slabo označena cesta, zato sem zašel na avtocesto proti Zagrebu - moral bi zaviti proti Prilipam). Na Hrvaškem proti Samoboru in Karlovcu (dokaj slaba cesta in polno traktorjev), nato pa Slunj, Plitvice, Udbine, Gračac, Obrovac, Biograd in Tisno na Murterju. Od Korenice dokaj prazna cesta, skoraj dolgočasna, vožnje cca 440km - 6,5 ure (čoper). Morje precej hladno, v gostilni Zlatna školjka v Jezerih izvrstna sirova torta. Nedelja topla in sončna, povratek ob enih po isti poti. V Karlovcu prijaznemu možakarju v modrem prispeval 300 kun za nasvet naj ne vozim v križišču po nasprotnih pasovih (jebiga sem prepozno opazil, kje moram desno in sem ga užgal poprek). Do Zagreba spet deloma slaba cesta nato pa proti Krapini (kjer sem se lovil malce okoli po stari cesti) in pri Macelju prerivanje mimo dokaj velike kolone in veselo v "Deželo". Kak kilometer več kot tja (pa v Lučkem sem falil odcep za Krapino in sem šel do krožnega prometa v Remetincu in nazaj proti Ljubljani).

Skratka krasen vikend, čeprav zjutraj zelo hladen, zvečer pa sveže. Mi je žal, da nisem imel možnosti ostati še v ponedeljek.

LP Darko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto ob 8-ih štart v Ljubljani, po megli do Litije na kavico potem se je pa tudi megla v zasavju dvignila in naprej do Hrastnika pa Krškega, preko mejnega prehoda Bregana, čez Zagreb po stari cesti do Kutine in naprej do Novske. Končali smo v Novi Gradiški pri znancih. Spili borovničke in kako pivo ali dva, tri... :beer2: . V nedeljo zajtrk pa gas proti Ljubljani po isti poti. Vasi v Slavoniji zgledajo kot da bi se čas pred 15. leti ustavil. Hiše še vedno porušene in zrešetane. Te kar malo strese. Drigače pa lepo vreme, dobra družba in lepa furca. Malo več kot 700 km.

Lp, Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja včeraj spet en krasen dan za v hribe-samo ne peš :naughty:

Ob 8.30 Tarvisio-Tolmezzo-Ampezzo-preko passo del Pura do Lago di Sauris-Sauris-Sella di Razzo spust do prekrasne Sappade in nato do izvira reke Piave. (Se še spomnite naših vrlih vojakov iz prve svetovne vojne, ki so preganjali Italjane iz posočja vse do Piave ?)

To pokrajino do izvira se splača videt. :worship:

Naj fotke povedo:

1. del:

post-11137-1190654711_thumb.jpg

post-11137-1190654748_thumb.jpg

post-11137-1190654775_thumb.jpg

post-11137-1190654802_thumb.jpg

post-11137-1190654824_thumb.jpg

post-11137-1190654850_thumb.jpg

post-11137-1190654882_thumb.jpg

post-11137-1190654909_thumb.jpg

post-11137-1190654964_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kranj, Ljubljana, Ilirska bistrica, Reka, Senj, Karlobag. 30 km pred Starigradom/Paklenico sem obrnil, ker sem bil že zelo pozen. Jadranska magistrala od Senja naprej je poezija. Bila je prakticno prazna. Tudo po 10 minut nisem srecal nobene zive duse. Tudi motoristov sem srecal le nekaj deset. Pa ravno prav toplo, nic vetra. Skratka res lepo.

Skupaj 575 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes odštekano po Pohorju z ATVji :evilgrin: ....Mi2 z mojo in NGregor...zelo zanimivo in posebno doživetje, sem se precej navdušil :rolleyes: ..moramo čim prej ponoviti.

Thanks Grega, za organizacijo in priložnost. :worship:

post-6275-1191008138_thumb.jpg

post-6275-1191008160_thumb.jpg

post-6275-1191008190_thumb.jpg

post-6275-1191008203_thumb.jpg

Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

današnja brzinska....postojna...koper....buje....buzet....učka

il. bistrica....knežak....vrhnika....skor 330 km :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj čez Vršič: drevesa v najlepših jesenskih barvah, sive stene, s snegom pobeljeni vrhovi in modro nebo. Bi kamlu pozabil gledat na cesto pred sabo ... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj:

Celje - Laško - Zidani Most - Sevnica - Mokronog - Trebnje - Žuženberg - Dvor - Kočevje - Ribnica - Ljubljana - Celje

Nadvse prijetnih in prelepih 260 km :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa današnja furca :yea1: :

LJ-Ptuj-Zavrč (mejni prehod)-Varaždin-Novi Marof (obisk steze/celo dnevni postanek) - retrogradno se ponovi pot do Ljubljane :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!