Skoči na vsebino

Fitnes vaje za motoriste


BremzPenzl

Priporočene objave

Nekaj sem preberal v temi o počitku pa me zanima:hmm:

V fitnes hodim zdaj že nekaj več kot 3 mesece imam pa sledeč problem, da sem zadnje dva tedna fitnes povečal na 6x na teden in me zanima ali 1 dan počitka zadostuje za normalno rast mišic?

Delam pa 3 treninge, ki jih nrdim pon, tor, sre, potem imam v četrtek počitek in potem spet naprej. Tako, da imam ubistvu prost samo četrtek.

Imam pa seveda proteine in te zadeve za generacijo mišic in podobno.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem celo zimo,vsako soboto in nedeljo zalagal krmišča pri jagrih,bil na pogonih,itd.Dobil ogromno kondicije,malo me še muči sapa(kadilec),zgubil pa niti kilograma.

Maščoba se je spremenila v mišice.:whistle:

Tudi jaz bil celo zimo aktiven, sicer ne z jagri, ampak z raznimi zimskimi športi. Sankanje, drsanje, hoja v gore, smučal sem letos samo enkrat (nažalost), košarka itak in pa kolesarit sem že začel. Za moje motoriranje več kot dovolj pripravljen, sicer se pa sezona skoraj ni končala in je bla res kratka pavza

tko, da mora bit kondicije še dovolj od lani.:whistle:

Popravljeno . Popravil gandi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sem preberal v temi o počitku pa me zanima:hmm:

V fitnes hodim zdaj že nekaj več kot 3 mesece imam pa sledeč problem, da sem zadnje dva tedna fitnes povečal na 6x na teden in me zanima ali 1 dan počitka zadostuje za normalno rast mišic?

Delam pa 3 treninge, ki jih nrdim pon, tor, sre, potem imam v četrtek počitek in potem spet naprej. Tako, da imam ubistvu prost samo četrtek.

Imam pa seveda proteine in te zadeve za generacijo mišic in podobno.

LP.

Premalo počitka! Če si nisi več začetnik je bolje, da delaš vsako mišico vsak dan posebej (pon-biceps, tor-prsa,...), da se bodo imele mišice čas sproti "spočiti". Ali pa delaš 3x na teden (npr pon-sre-pet, drugo počitek) in delaš po 2 mišici na dan. Primer: pon(prsa-triceps), sre (noge-rame), pet (hrbet-biceps).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz vsako leto pred sezono zajaham sedalo od sedežne pa se po njem mečem sem in tja. Edini problem mi delajo desni zavoji, ker s kolenom v radiator zadevam :xx:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delam pa 3 treninge, ki jih nrdim pon, tor, sre, potem imam v četrtek počitek in potem spet naprej. Tako, da imam ubistvu prost samo četrtek.

Upam, da ne misliš, da "četrti dan počivaš"? Ker delaš 6 dni zapored, počivaš šele sedmi dan ... To je itak premalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sem preberal v temi o počitku pa me zanima:hmm:

V fitnes hodim zdaj že nekaj več kot 3 mesece imam pa sledeč problem, da sem zadnje dva tedna fitnes povečal na 6x na teden in me zanima ali 1 dan počitka zadostuje za normalno rast mišic?

Delam pa 3 treninge, ki jih nrdim pon, tor, sre, potem imam v četrtek počitek in potem spet naprej. Tako, da imam ubistvu prost samo četrtek.

Imam pa seveda proteine in te zadeve za generacijo mišic in podobno.

LP.

Dejansko imaš počitka premalo.Vsaj 2 dni naj bi nekako bilo dovolj. Seveda pa je vse odvisno od intenzivnosti vadbe. Proteine itak moraš jemati (lahko je to naravna prehrana ali praški), da mišice lahko rastejo. Kar se pa tiče intenzivnosti vadbe:

Mišica rabi za generacijo 5-7 dni. Tako da je izredno pomembno kakšen trening delaš kdaj in za katere mišice.(prsne, hrbtne..)

Moj nasvet je, da ne ponavljaj vaj, ampak določen dan za določene mišice. Drugo pa je intenzivnost oz. jakost vadbve. Mišica se med vadbo poškoduje(mikro poškodbe) in se nato s pravilno prehrano povečuje(raste), da prepreči nadaljnje poškodbe. Iz tega sledi, da mora biti vaja za določeno mišico dovolj intenzivna(da recimo narediš komaj 3 serije po 10-12 potegov...), potem bo mišica rasla. V nasprotnem samo vzdržuješ kondicijo.(kar ni nič narobe)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko imaš počitka premalo.Vsaj 2 dni naj bi nekako bilo dovolj. Seveda pa je vse odvisno od intenzivnosti vadbe. Proteine itak moraš jemati (lahko je to naravna prehrana ali praški), da mišice lahko rastejo. Kar se pa tiče intenzivnosti vadbe:

Mišica rabi za generacijo 5-7 dni. Tako da je izredno pomembno kakšen trening delaš kdaj in za katere mišice.(prsne, hrbtne..)

Moj nasvet je, da ne ponavljaj vaj, ampak določen dan za določene mišice. Drugo pa je intenzivnost oz. jakost vadbve. Mišica se med vadbo poškoduje(mikro poškodbe) in se nato s pravilno prehrano povečuje(raste), da prepreči nadaljnje poškodbe. Iz tega sledi, da mora biti vaja za določeno mišico dovolj intenzivna(da recimo narediš komaj 3 serije po 10-12 potegov...), potem bo mišica rasla. V nasprotnem samo vzdržuješ kondicijo.(kar ni nič narobe)

Hvala za nasvet.

Si bom uzel prosto še nedeljo tako, da bom imel prosta 2 dni.

Delam pa kot si rekel, da je pomembno prsa - triceps, potem hrbet-biceps in še rame - noge. Delam pa 3 serije po 10-12 tako, da pri zadnjh dvigih komaj še dvignem :).

Za enkrat so rezultati zelo dobri :kva2:

Popravljeno . Popravil rly
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet.

Si bom uzel prosto še nedeljo tako, da bom imel prosta 2 dni.

Delam pa kot si rekel, da je pomembno prsa - triceps, potem hrbet-biceps in še rame - noge. Delam pa 3 serije po 10-12 tako, da pri zadnjh dvigih komaj še dvignem :).

Za enkrat so rezultati zelo dobri :kva2:

Vzemi si fraj vsak drugi dan, ali pa na tiste dni delaj nekaj neobremenjujočega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet.

Si bom uzel prosto še nedeljo tako, da bom imel prosta 2 dni.

Delam pa kot si rekel, da je pomembno prsa - triceps, potem hrbet-biceps in še rame - noge. Delam pa 3 serije po 10-12 tako, da pri zadnjh dvigih komaj še dvignem smile.gif.

Za enkrat so rezultati zelo dobri trance_41_w00t2.gif

Itak, da so rezultati. Moj sin 16 let je imel rezultate v roku dveh mesecev. Ampak prepričal (za fitnes), sem ga pa komaj, komaj. Šele ko sem mu obljubil rezultate v dveh mesecih je poiskusil. Tako da priporočam vsej mladini, namesto na pijačke, cigarete in sorodne dejavnosti, vsaj 3x na teden v fitnes. Koristi so jasne: kondicija, lepo oblikovano telo, kurjenje viška energije, pa še ceneje je, kot visenje v bifeju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet.

Si bom uzel prosto še nedeljo tako, da bom imel prosta 2 dni.

Delam pa kot si rekel, da je pomembno prsa - triceps, potem hrbet-biceps in še rame - noge. Delam pa 3 serije po 10-12 tako, da pri zadnjh dvigih komaj še dvignem :).

Za enkrat so rezultati zelo dobri :kva2:

Če delaš za maso delaj 2x12 in tretjo serijo 10 ali 8 ponovitev. Pomembno je tudi, da ne visiš 3 ure v fitnesu. Lepo se ogrej (10-15 min), raztegni in nato max 4 vaje na eno mišico. V fitnesu si okoli 1 uro (mogoče malce več). Tako bo najboljši učinek ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delam pa 3 treninge, ki jih nrdim pon, tor, sre, potem imam v četrtek počitek in potem spet naprej. Tako, da imam ubistvu prost samo četrtek.

najboljs 3/1-2/1 ..3dni treninga,1dan pocitka pa potem 2dni treninga,1dan pocitka...vsaj js sem se tega drzala v mojih najboljsih casih..

...raztegovanje pa pride na koncu treninga

Itak, da so rezultati. Moj sin 16 let je imel rezultate v roku dveh mesecev. Ampak prepričal (za fitnes), sem ga pa komaj, komaj. Šele ko sem mu obljubil rezultate v dveh mesecih je poiskusil. Tako da priporočam vsej mladini, namesto na pijačke, cigarete in sorodne dejavnosti, vsaj 3x na teden v fitnes. Koristi so jasne: kondicija, lepo oblikovano telo, kurjenje viška energije, pa še ceneje je, kot visenje v bifeju.

vse lepo in prav, res je boljs kot pijaca, cigarete..ipd. samo fitnes je res samo osnova za telo, dvigovanje misicne mase in splosna kondicija...uporabnost gibov, ki se jih izvaja na napravah, s kvihti...je pa v resnicnem zivljenju precej majhna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem, da pri 16 leti pazljivo z fitnesom, pod nadzorstvom, saj je telo še v razvoju.

Mladina pri teh letih hoče vse na enkrat, pol si pa nabašejo gihte, vaje ne izvajajo pravilno itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kruh redi....zato ga probaj zaužiti ob vsakem obroku....

ccccc...pa ne se s kruhom redit...to so ne-zdrave maščobe ;)

Kar se tiče vaj inp....triceps in biceps se ne delajo na isti dan...en da n biceps, naslednji dan triceps, enako je z drugimi skupinami mišic. Pa ne pozabit na noge, da ne bote potem v zgornjem delu trupa nabiti, noge pa kot zobotrebci. Vse preveč vidim "bodibojlerjev", ki pumpajo samo biceps in benč :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ccccc...pa ne se s kruhom redit...to so ne-zdrave maščobe trance_44_wink5.gif

res je...ravno tako, kot trening, je pomembno da se pravilno in cim bolj zdravo prehranjujes...velika napaka je, ko marsikateri sportnik misli, da ce trenira, mu pa ni treba paziti kaj je, ker baje 'vse pokuri'...

pokuris kalorije, strupov pa ne...ki se potem nalagajo na neprimernih in neobicajnih mestih po telesu, kar lahko po letih izzove kako tretjo bolezen (astma, rak, sladkorna, infarkt, raznorazne alergije... )

za tiste, ki hodite v fitnes so najbolj primerna pražita (pira, ajda, kamut, kvinoja.. ), ce je mozno kontrolirane bio pridelave in predelave, ker so energetsko najpolnejsa in vsebujejo potrebne vitamine in minerale...kar pa se za obicajno psenico in za izdelke le-te ne more reci (genske spremembe, pesticidi, osiromasenje osn.sestavin in dodajanje E-jev zaradi roka trajanja.. ) ...v glavnem prazna hranaslap.gif

...najboljse je, ce bi pred vsem tem izvedel kak nekaj-dnevni-post, da se najprej (vsaj priblizno) resis svinjarije v telesu...tudi napitki BASICA(sport) pridejo zelo prav-za izravnavanje kislinsko-bazicnega ravnovesja v telesu ter doiziranje potrebnih naravnih in ne sinteticnih vitaminov in mineralov...ze pri splosnem pocutju se zelo pozna, kaj sele ko potrebujes zadnje trohice moci in energije..

Popravljeno . Popravil v3sn4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js si dam pod jakno dvojne ščitnike, da zgledam full nabildan :whistle:

ti bom za RD kupil bodyarm :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bom za RD kupil bodyarm :P

hvala.. sicer ne vem kaj to pomeni, je pa sigurn dobr, če ne zarad druzga, ker bo zastojn :P

A plavaš tudi v neoprenu s ščitniki :D.

Ja ... neopren je kožne barve z vrisanimi "radiatorčki" in umetno nabrenklino pod kopalkam :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala.. sicer ne vem kaj to pomeni, je pa sigurn dobr, če ne zarad druzga, ker bo zastojn :P

Verjetn je mislil na grafiten vazelin :surrender:!

Ja ... neopren je kožne barve z vrisanimi "radiatorčki" in umetno nabrenklino pod kopalkam :whistle:

Torej popolna maskirna obleka :). Sam, da ni spodaj pretežko, k te lahk potegne na dno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljs 3/1-2/1 ..3dni treninga,1dan pocitka pa potem 2dni treninga,1dan pocitka...vsaj js sem se tega drzala v mojih najboljsih casih..

...raztegovanje pa pride na koncu treninga

vse lepo in prav, res je boljs kot pijaca, cigarete..ipd. samo fitnes je res samo osnova za telo, dvigovanje misicne mase in splosna kondicija...uporabnost gibov, ki se jih izvaja na napravah, s kvihti...je pa v resnicnem zivljenju precej majhna...

Vsekakor boljše kot sedeti pred pc-jem. Dal sem samo primer. Uprabnost gibov je majhna ali ne. Vsako delo zahteva najprej nekaj mišične mase in nato privajanje na gibe. Dejstvo je, da bo lahko mlad človek ki hodi v fitnes npr. lažje kaj pa vem: raztovoril tono cementa ali pa zamešal dva mešalca betona, kot tisti, ki sedi pred računalnikom. (primeri so namensko banalni).

Kar se tiče prehrane imaš prav, vendar te moram opozoriti pre vsesplošno paniko pred Eji. Večina živil vsebuje eje, ki jih delimo na koristne, nekoristne in pogojno škodljive. E202 je lecitin, ki je absolutno koristen, ker je antioksidant in emulgator. V glavnem vsak dodatek živilu mora biti označen z Ejem.

Nadalje, ko govorim o fitnesu za 16 letnike...nasploh za mlade, vsi fitnesi, ki jih jaz poznam in obiskujem, se vadba vrši pod strokovnim nadzorom in kontrolo vaditelja.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadalje, ko govorim o fitnesu za 16 letnike...nasploh za mlade, vsi fitnesi, ki jih jaz poznam in obiskujem, se vadba vrši pod strokovnim nadzorom in kontrolo vaditelja.

Vsi večji, v kakih manjših je pa vse povprek:D Ampak ok....razmišljaš v pravo smer :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor boljše kot sedeti pred pc-jem. Dal sem samo primer. Uprabnost gibov je majhna ali ne. Vsako delo zahteva najprej nekaj mišične mase in nato privajanje na gibe. Dejstvo je, da bo lahko mlad človek ki hodi v fitnes npr. lažje kaj pa vem: raztovoril tono cementa ali pa zamešal dva mešalca betona, kot tisti, ki sedi pred računalnikom. (primeri so namensko banalni).

Kar se tiče prehrane imaš prav, vendar te moram opozoriti pre vsesplošno paniko pred Eji. Večina živil vsebuje eje, ki jih delimo na koristne, nekoristne in pogojno škodljive. E202 je lecitin, ki je absolutno koristen, ker je antioksidant in emulgator. V glavnem vsak dodatek živilu mora biti označen z Ejem.

Nadalje, ko govorim o fitnesu za 16 letnike...nasploh za mlade, vsi fitnesi, ki jih jaz poznam in obiskujem, se vadba vrši pod strokovnim nadzorom in kontrolo vaditelja.

a, se strinjam vse kar si napisal...ne mislim panike pred E-ji, samo hotla sem povedat, da ce se zavestno in nacrtno spuscas v fitnes (ali katerokoli drugo) vadbo, je pametno ce pazis, kaj uzivas...seznam dodatkov k prehrani je precej dolg-vecina najskodlivejsih se nahaja v ze pipravljeni hrani, zato je boljs kontrolirana hrana in cimmanj obdelana hrana s cimvec obstojecimi naravnimi snovmi (se pravi tudi temu primerno pridelana), ki jih telo prepozna in s tem lahko pametno porabi.

seznam in opis telih E-jev je pa tukaj, ce koga zanima.. http://andrej.mernik.eu/kemija/dodatki_k_prehrani/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, imaš prav kar se tiče prehrane, vendar moram ponovno malo moralizirati okrog tega: kaj je prepovedano in kaj ne, pišejo samo vlade in njeni lobiji. Primer: v Ameriki genetsko modificirana živila niso prepovedana, ker je itak vse že gensko spremenjeno in oznako GMO free je uvedla evropa predvsem na podlagi boja z ameriko., da se zaščitimo pred uvozom cenejše hrane.(kar sicer odobravam) Nadalje: v Evropi sta samo 2 laboratorija, ki lahko analizirata in dokažeta gensko spremenjeno živilo, tako da me kar zanima koliko živil se tudi izmuzne skozi sito. Ali pa nekatera barvila, ki so sedaj dovoljena, pa v biši jugi niso bila......Mislim, da če se športnik, ali pa oseba, ki malce bolj resno trenira drži prehranske piramide, je že veliko dosegla in pa pravil zdravega prehranjevanja. Ne govorim tukaj o bodybuildingu, kajti v tem primeru so vsa naša dosedanja pisanja popolnoma, oziroma precej napačna.

Kar pa se tiče vaj za motoriste: pri motoristu je vsekakor obremenjen ledveni del in te vaje za ojačanje križnih mišic obstajajo, obremenjen je vrat, pa roke in zapestja. Tako, da se v fitnesu najde kar nekaj vaj za ojačanje ravno teh mišic. sicer pa fitnes izredno koristi tudi ljudem, ki veliko sedijo v avtomobilu ali pa za mizo. Da so vaje koristne sem iskusil kar na lastni koži in sicer na bolj boleč način, ker sem se začel ukvarjati s fitnesom šele po tem, ko me je že vse bolelo.

Leta tečejo in kar naenkrat ugotoviš, da te malce ščiplje v križu, pa da nisi več tako prožen. Ker v začetku bolečine niso hude ne reagiraš in še kar nekaj časa vlečeš težavo misleč, a bo že šlo mimo.

Pa ne gre, dokler ne začneš z vsaj nekaj vajami zjutaj preden se recimo vsedeš v avto ali pa za mizo v pisarni. Obstajajo tudi tisti srečneži, ki nimajo teh problemov, vendar v mojem primeru in moji iskušnji se to zgodi kar polovici populacije, ki opravlja predvsem sedeče delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In katere vaje bi priporočal za zjutraj preden grem na delo?

Mene večkrat matra v ledvenem delu, pozimi sem zato hodil na plavanje in je blo ok. Sedaj me pa spet začenja malo špikat občasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!