Skoči na vsebino

Prednosti, če si član MK, MC ali KLM


Priporočene objave

Bolj ko prebiram to temo,manj mi je jasno... :(

Motoriste naj bi druzilo veselje do voznje z motorji,uzivanje v neki posebni svobodi,spoznavanje in delitev izkusenj z istomislecimi in se bi se dalo nastevat.

Tocno tko kot pravis!

Tu pa potem berem: "Ce se ne bos obnasal tako,kot ti recem,te bom prefukal kot psa" in podobno (to ni citat iz kakega posta,da ne bo pomote).

Ja in, ce recimo prijatelji pridejo na obisk, moja mama ne pusti obutih v stanovanje! Torej morajo spostovati pravilo, ki velja doma, se sezuti! Pa cikov na tepihu tud ne smejo ugasat, ce je pepelnik na mizi. No, ce to upostevajo, lahko brezskrbno in veselo cebljajo in izmenjujejo kakrsnekoli izkusnje :naughty:

Bo zdej slo? ;)

Popravljeno . Popravil c0Li
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno tko kot pravis!

Ja in, ce recimo prijatelji pridejo na obisk, moja mama ne pusti obutih v stanovanje! Torej morajo spostovati pravilo, ki velja doma, se sezuti! Pa cikov na tepihu tud ne smejo ugasat, ce je pepelnik na mizi. No, ce to upostevajo, lahko brezskrbno in veselo cebljajo in izmenjujejo kakrsnekoli izkusnje :naughty:

Bo zdej slo? ;)

sej se mi ne da tolk zlo odgovarjat ... ampak ... mal hecna primerjava ... odvisno, kako ima kdo doma urejeno - nekateri imajo žurke tko, da tut čike po tleh ugašajo in kozlajo po stenah, pa obuti hodjo itd...

Lejte, fantje - sicer ne vidim problema drugje, kot pač v tem, da skušajo MCjevci na nek način siliti druge, kaj lahko in kaj ne nosijo na hrbtih, rokavih, prsnih koših... Kakorkoli "prijazno" se zadeva pove, je to vsiljevanje nekih "pravil" in Pravil in _pravil_.... to, da gre tukaj za kregarijo okoli tega, iz koliko delov je znak sestavljen, in detajla, ki sliši na ime M in C namesto M in K... pa, well...

Saj kdor je "tapravi MC" se itak ve ... tudi tapravi MCji se med sabo poznajo in si izkazujejo dolžno in zasluženo spoštovanje na način, kot se jim zdi primeren in potreben...

In vsa stvar okoli "označb" spominja na čase, ko smo se kot mulci vojskovali po našem kraju, pa smo imeli na roke privite take hecne barvne rutke . Ne daj bože, da je kdo od sovražnika v posmeh nosil našo rutko... po možnosti na žaljiv način ...

Sicer pa - nisem član MC in se me zadeva verjetno res ne tiče. Je pa pač to razprava na javnem forumu.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno tko kot pravis!

Ja in, ce recimo prijatelji pridejo na obisk, moja mama ne pusti obutih v stanovanje! Torej morajo spostovati pravilo, ki velja doma, se sezuti! Pa cikov na tepihu tud ne smejo ugasat, ce je pepelnik na mizi. No, ce to upostevajo, lahko brezskrbno in veselo cebljajo in izmenjujejo kakrsnekoli izkusnje :naughty:

Bo zdej slo? ;)

Mi je povsem jasno,kaj si hotel povedat,le primerjava pa ni najbolj na mestu .)

To,glede barv in nasitkov je bolj podobno temu,kot ce bi tvoja mama spustila v stanovanje le tiste v ledru,onih v corduri pa ne. Predvidevam,da ni taka. :D

Med zunanjim videzom in obnasanjem pa je razlika,kajne? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Članstvo v vsakem klubu predstavlja določeno dodatno odgovornost! Vsak klub ima "klubska pravila", ki dejansko posamezniku "onemogočajo", da bi delal "vse kar si želi" pa vendar je v Sloveniji cca. 200 moto klubov in, če rečemo da je v vsakem cca 10 članov / članic pridemo do številke 2000, ki pa ni tako zelo zanemarljiva!

Vsekakor pa se je teh 2000 slovenčkov odločilo zavestno, da prevzamejo odgovornost in pravila in se "spustijo" v klubsko sceno. Verjamem pa, da klubske obveznosti, pravila,...ne odgovarjajo vsem in zato je večina motoristov t.i. free riderjev.

Kakorkoli že - odloča se vsakdo zase!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal tole vse skupaj berem in se mi je zazdelo, da...

...Če nisi nič, pa bi rad kaj bil, se včlaniš v kakršnokoli združbo in "nekaj postaneš" (na tuj račun).

Tisti, ki že nekaj so, pa se raje vozijo z motorjem in uživajo "bikersko" življenje.

Vse je treba probati v življenju. Eni mislijo, da je motorizem "motozbor". Saj je, za leto, dve ali kakšno več, potem ti pa dopizdi in pogruntaš, da je bolje "piliti kolena", ali pa z enduro preganjati divje prašiče po gozdovih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jaz spustim nekaj sline tu notri.

Pravila, "pravila".

Nekako bi se dalo "pravila" ločiti na dve ravni.

Medklubska "pravila".

Notranja, klubska pravila.

Ker ne gre za življensko pomembno področje, ne obstajajo formalizirana medklubska pravila, nad katerimi bi bdela kakšna svetovna organizacija, ki bi skrbela, da bi bila pravila do vseh enako poštena, ali pa vsaj demokratična. Pač pa so se z razvojem stanja "pravila" postavljala in določala po naravni poti. Tisti, ki je bil močnejši, bolj predrzen, bolj zvit in bolj zahrbten je ostalim pričel vsiljevati vedenske vzorce in odklone, ki so se počasi izoblikovali v "pravila". In zato lahko v belem svetu po "pravilih" fašeš batine, če je tvoj znakč na hrbtu preveč razrezan in ima preveč delov, ker je nevedni dizajner vaškega kluba narisal sebi in prijateljem všečno obliko, ki pa ni všeč lastnikom "pravil".

Notranja pravila so vsekakor stvar dogovora prijateljev ki se gredo kluba. Vendar, pri tem niso popolnoma neodvisni, ker jim nad glavo visijo omejitve, ki jih vsiljujejo "pravila", pa to oni hočejo ali ne.

"Pravila" so postavljali ljudje, ki so bili bližje družbenemu dnu, kot pa smetani, pri nas pa so v klubih ljudje, mnogo, mnogo bližje družbeni sredini, kot pa dnu. Zato včasih začudenje nad "pravili". Niso bila delana zanje. Vendar, jih morajo upoštevati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma malo preveč se lajba okoli teh znakov...konec koncev so se le v ameriki, kot sem uspel razbrat iz linkov pojavljale in se še neke grupe motoristov, ki so praktično kriminalne družbe...zato so nastala taka pravila (skoraj vigilantska)pri "normalnih" klubih pa neki outlawsi pa ta jajca. še vedno je moje mnenje, da je ta gonja proti kao prevelikemu številu klubov in oznakam pri nas samo larifari...to moti samo prenapeteže in željne oblasti nad ljudmi. pač lepo je vtikat svoj nos v druge, sam se pa skrivat za "pravili" in oznakami...... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sicer pa mene ne moti, če ima ljudstvo motoristično na hrbtih in drugje oznake klubske ali društvene ali kakšne druge, je vsaj bolj pisano in zanimivo.

Še sam sem si soloriderski znakč nalepil na hrbet, čeprav mi ga sploh ne bi bilo treba.

:)

Zakaj toliko o znakih?

Znak je v bistvu uniforma in potem si označen vojak priznane vojske in s tem pripadajoče pravice in dolžnosti in status in vse ostalo. Zato so tisti malo bolj divji klubi toliko mahnjeni na svoje barve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej se mi ne da tolk zlo odgovarjat ... ampak ... mal hecna primerjava ...

Mi je povsem jasno,kaj si hotel povedat,le primerjava pa ni najbolj na mestu

Kaksno vprasanje, taksen odgovor! :blush:

Vprasajmo se cemu lahko recimo moderatorska skupina na nekem forumu drzi dolocen nivo? Ker so postavili pravila!

Sami se z temi pravili pretezno strinjamo, nemalokrat kasen posameznik tudi ne!

:naughty:

Kaj pa, ce je vse to res? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksno vprasanje, taksen odgovor! :blush:

Vprasajmo se cemu lahko recimo moderatorska skupina  na nekem  forumu drzi dolocen  nivo? Ker so postavili pravila!

Sami se z temi pravili pretezno strinjamo, nemalokrat kasen posameznik tudi ne!

:naughty:

Kaj pa, ce je vse to res?  .)

forum je kot clubhouse

moderatorji na motosvetu ne morejo določati pravil na drugih forumih recimo ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor si da na hrbet znak, vstopi v nek drug svet, z drugacnimi pravili. Nihce ga ni silil, da si ga da gor. Tisti moment pa, ko je to storil, se mora podrejati dolocenim zakonom, pravilom, obicajem,... (kakorkoli pac jih ze kdorkoli hoce imenovati).

Ako ne milom, onda silom. Komur to ni vsec, naj pac tega ne naredi.

Kaj tukaj ni jasno?

In se napis nad vhodom (se mi zdi da vcasih tudi Pepetov podpis):

Lasciate ogni Speranza Voi ch'entrate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

even hell can be frozen dead... .)

saj vem kaj bi radi MC ji...da bi žegnali ali nežegnali lokalne motoklube...ablast je sladka a ne :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

forum je kot clubhouse

moderatorji na motosvetu ne morejo določati pravil na drugih forumih recimo ... ;)

Ja fino fajn! Torej posameznik, ki zeli biti del motosveta mora, delovat v okvirih nekega rezima :hmm: zdej, ce rezim posamezniku ustreza, :yea2: ce mu pa ne, gre lahko na drug forum, kjer je verjetno kaj drugace :hmm: ...

:whistle:

No in v kolikor je nek forum zdrav, zanimiv, zabaven ali kakorkoli ze, je tam moc zaslediti vecje stevilo dopisovalcev...

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj vem kaj bi radi MC ji...da bi žegnali ali nežegnali lokalne motoklube...ablast je sladka a ne  :afro1:

MC-ji zegnajo kvecjemu MC-je, MK-ji se jih nekako ne ticejo! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MC-ji zegnajo kvecjemu MC-je, MK-ji se jih nekako ne ticejo!  :grim

Tičejo se jih v smislu, da so tudi MK-ji del moto subkulture. Slovenska scena zadeva vsakega posameznika, ki je v katerem izmed slovenskih moto klubov.

Osebno menim, da je prav, da se ustvari določen naslov kjer bodo klubi lahko dobili odgovore na svoja vprašanja pa naj se to tiče znakov, imena, barv, klubske politike(MK - MC - FKK - MD - ZMKS - MUS). Nekaj o tem bi lahko vedela ZMKS ali MC Unija.....

Marsikdo si sploh ne želi komplikacij in dodatnih razmišljan o tem in onem in marikdo lahko dobi na tem forumu določene informacije, ki mu lahko pomagajo pri ustanovitvi "novega kluba,....

So pa določena razmišljanja v tem topicu, o smiselnosti pravil, popolnoma razumljiva in realistična!

Mislim torej sem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljši Moto klub, Moto Club, Moto Društvo, Moto... bla, bla, je "Grupa građana", ki znajo uživati motorizem. Čez to ga ni! In to bodo pogruntali vsi čez kakšnih dvajset do trideset let (razen tistih, ki se bodo naveličali motorizma). To je pa dolga doba in bo potrebna hudičeva vztrajnost.

No, osip je pa, ve se...

Ko je prvenstvo v gimnastiki, bi bili vsi telovadci. Ko odprejo karate klub, bi bili vsi Bruce Lee-ji. Kako dolgo? To je pa druga pesem.

Poklon pa vsem vztrajnim!

Mene je že kar nekajkrat minilo. Pa ne zaradi motorja, ampak zaradi pizdarij, ki spremljajo motorizem.

Je čist vseeno, kdo si. Pomembno je, kaj si!

Samo pamet v roke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Član česarkoli - ne hvala! Pol adijo svoboda, pridejao pa pravila in dolžnosti! Mene ne bo v nobenem združenju - motor ti daje svobodo in to je zame prioriteta. Zakaj bi se postavljal v neke okvire in si to svobodo kratil. Preveč omejitev, pravil je v vsakdanjem življenju, pol pa še v prostem času spoštovat nekaj v kar ne verjamem - ne ga srat!

To je moje osebno mnenje, ki ni vredno nobenega komentarja! Naslednjih 100 let ga tudi ne mislim spreminjat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Član česarkoli - ne hvala! Pol adijo svoboda, pridejao pa pravila in dolžnosti! Mene ne bo v nobenem združenju - motor ti daje svobodo in to je zame prioriteta. Zakaj bi se postavljal v neke okvire in si to svobodo kratil. Preveč omejitev, pravil je v vsakdanjem življenju, pol pa še v prostem času spoštovat nekaj v kar ne verjamem - ne ga srat!

To je moje osebno mnenje, ki ni vredno nobenega komentarja! Naslednjih 100 let ga tudi ne mislim spreminjat!

----------

DrM=FJR!

A se ti lahko pridružim, da bova dva v tem "klubu"?!

Drugih ne sprejemava več! O.K.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja še ena razlika, v MC-jih ni žensk oz. niso enakopravne članice - če koga zanima zakaj: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...t=240&p=516065&

:grim ... nono, tema je res :grrr :grrr :lol:

ni pa merilo, zato ... ne posplošuj! :nono: :devil: :P :)

in dodajam, da je tam v nadaljevanju tudi lepo pojasnjeno, kar dejansko drži:

deklic v MCjih ni zato, ker se sodeč po že nekaj let trajajoči situacji na področju MKjev in MCjev, znajo fantje cist fino sami med sabo spričkat kot tanajvečje pičke  :grrr

dragi kolega, moje spoštovanje :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bo vajin klub MK al MC?

MD! (Mi Dva) pa 'mben drug!!!!!

Ne se zajeb... z mojo svobodo SEM NAPISAL NIČ; NEMA KLUBA! Sory FIČO nice tray!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!