Skoči na vsebino

Prijateljstvo med motoristi in skuteristi - SKRAJNO NERESNO in za štos


-baSe-

Priporočene objave

Zmeraj pozdravljam vse neglede na kakem dvokolesniku vozi.(tudi bicikliste čeprav mi gredo kakšni krat na k.... ko zasedejo celo cesto)

Glede skuterjeva vhgajuje se tudi tehnologija ki je pri motorjih danes vgrajena pri nekaterih pa jo bodo še dolgo snjali. - Using technology proven in Yamaha’s sportbike line, TMAX has a lightweight, Controlled-Fill die-cast aluminum frame that provides rigidity and balance for superb handling.

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jaz napišem iz moje strani kako je s pozdravljanjem motoristov in skuteristov.

Sam sem vozil Gilero Stalker, Stage6PRO predelava itd.

Pozdravljal sem vse motoriste in oni/vi ste lepo pozdravljali nazaj.

Skuteristov pa nisem pozdravljal, ker mislim, da oni nebi nazaj.

Se mi pa zdi to zelo fajn, da se med sabo tako pozdravljate, da tudi pokažete v katerem grmovjo se skrivajo taplavi itd. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil 5 let skuterist s 70 kubičnim skuterjem. Takrat sem se dosti vozil in pozdravljal motoriste. Nazaj ni podržavil skoraj nihče. Zdaj se vozim z XT 600, pa pozdravljam vse "večje" dvokolesnike. Tistih ribičev na avtomatikih in 15 letnikov s skuterji na poti v šolo ne pozdravljam. Če pa vidim, da gre za maksiskuter pa normalno pozdravim. Če pa kdo mene pozdravi, pa odzdravim nazaj, pa se lahko zaradi mene z biciklom pela B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, tako je treba. Pozdraviš, kogar pač pozdraviš. Tudi jaz onih prtegnjenih mulcev na malih skuterjih ne pozdravljam. Itak te bodo gledali, kot tele v nova vrata, če mu prvi dvigneš roko. Odzdravim pa vsakemu, brez izjeme. Motorju, skuterju ali pa trajku. Po načelu ''pozdraviti je olika, odzdraviti dolžnost''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, tako je treba. Pozdraviš, kogar pač pozdraviš. Tudi jaz onih prtegnjenih mulcev na malih skuterjih ne pozdravljam. Itak te bodo gledali, kot tele v nova vrata, če mu prvi dvigneš roko. Odzdravim pa vsakemu, brez izjeme. Motorju, skuterju ali pa trajku. Po načelu ''pozdraviti je olika, odzdraviti dolžnost''.

se strinjam :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zaj, a smo že sprejeli kak sklep centralne skupščine? Koga mormo in koga ne smemo pozdravljati? Kako pozdravljamo, kdaj pozdravljamo in zakaj pozdravljamo? Pod kakim kotom mora biti komolec in v kakšni legi zapestni sklep?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zaj, a smo že sprejeli kak sklep centralne skupščine? Koga mormo in koga ne smemo pozdravljati? Kako pozdravljamo, kdaj pozdravljamo in zakaj pozdravljamo? Pod kakim kotom mora biti komolec in v kakšni legi zapestni sklep?

NE.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuteristov glih ne pozdravljam, edino če me oni potem odzdravim. Edino kaj me moti pri skuteristih so predelne mašince. No mogoče še gre kakšna aprilia al pa kaj podobnega, ne pa kakšni poceni kitajčki, ko se že eno uro prej dere pa ko gre mimo še eno uro po tistem, gre pa itak bogih 60km/h (moje mnenje)

Drugač pa vsakega, pa tud se je že mnogokrat zgodilo da sn podravo kake mulce na čebelcah al pa apn-ih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vem, da te naše takšne in drugačne poste berejo tudi mladi in nadebudni skuteristi, ki nas v večini primerov nato posnemajo in komaj čakajo, da odrasejo in si kupijo ali jim kupijo motor, želim povedati naslednje.

Nikoli in nikdar se na skuterju ali motorju ne obremenjujte s pozdravljanjem in odzdravljanjem motoristov.

Če je možno, predvsem pa varno za vas pozdravite, oz. odzdravite. Če to ni možno in ni varno za vas in druge udeležence v prometu, pa tega za nobeno ceno ne počnite.

Še najmanj, da bi morali pozdravljati in odzdravljati nasproti vozeče motoriste pri večji hitrosti in to v ovinkih ali na bikl bokl cestah. Raje volan držite močno kot podivjanega bika za roge, opazujte cesto in okolico na vse strani, naredite vse potrebno še pred ovinkom in nato samo usmerite pogled v iztek ovinka.

Kot začetnik na motorju imaš v ovinkih že sam s seboj dovolj zaposlitve, zato ni nobene potrebe in slabe vesti, če koga ne pozdraviš ali odzdraviš. V ovinkih in nevarnih odsekih ni potrebno ne pozdravljati in ne odzdravljati, tudi ko si stari in izkušen maček na motorju. Če imate na zadnjem sedežu partnerko, naj bo pozdravljanje in odzdravljanje njena zadolžitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

No jaz že 2 leti sedaj vozim skuterja 125ccm pač delam zdaj izpit za kaj močnejšega :D

Pogosto se mi je zgodilo da so me motoristi pozdravljali ...

Ampak nikoli pa se mi še ni zgodilo da bi me pozdravil kak skuterist.... ampak res čisto nikoli ;S

Drugače pa pogosto pozdravim motoriste :) je prav fajn ko ti odzravi kak na Kawasaki Ninji :P se pa zgodi da te gdo ignorira :D "ker je bol pomemben" jebiga ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boš videl,da bo tudi tebe z leti in kilometri minilo vsakih 50m dvigovat roko......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pozdravljanje z dvigom roke iz krmila je enostavno nevarna bedarija.

Nepotrebna.

Ne rečem, če koga res (pre)poznaš - potem ... če je varno.

Ampak od kje bolna ideja, da je treba pozdravljati VSE neznance v tej gneči na cestah?

To je bilo smiselno v davnih časih, ko so motoristi bili res redkost in sta se v Ljubljani srečala 2 na teden.

Danes je pa to bedarija.

Mater!!

Po Ljubljani bi potem moral/i voziti stalno z eno roko ... v drugi pa bel robček za pozdrav - al' kaj?.

:yea1:

Tisti, ki občutijo nujno potrebo po pozdravljanju, naj se tega raje lotijo varno.

Recimo.

Vsak dan med 16:00 in 17:00 naj parkirajo motor na križišču Celovške in obvoznice,

se ob njem postavijo z visoko dvignjeno roko ter tako stojijo kaki 2 uri.

Zna se zgoditi le, da jim odzdravi tudi kak obritoglavec z vtetovirano svastiko na temenu.

:fredy:

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pozdravljanje z dvigom roke iz krmila je enostavno nevarna bedarija.

Nepotrebna.

Ja če ti je težko eno roko dvignit in pomahat in se pri tem počutiš v nevarnosti, potem pa nevem kaj sploh delaš na mopedu? Idi na pecikl al pa peš okoli hodit. Boš bolj varn;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O groza, včeraj se mi je zgodilo. Malce sem bil zamišljen, letel sem skozi ovinek, pa mi nasproti prileti ena lepa rumena mašina...jebenti, avtomatsko sem dvignil roko in ga pozdravil. Pa tpi-ica mi je nazaj odmahal. Ko sva že letela vsak k sebi sem v ogledalu opazil, da sem pomotoma pozdravil 500ccm MAXISKUTER JAMAHA X MAX.

Kaj naj storim? Naj grem k spovedi in se iskreno kesam? blush.gif

Naj si poštemo umijem roko? ali naj se delam, da se ni nič zgodilo? O prepametni motoristi, oprostite mi moj incident trance_16_dozingoff.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O groza, včeraj se mi je zgodilo. Malce sem bil zamišljen, letel sem skozi ovinek, pa mi nasproti prileti ena lepa rumena mašina...jebenti, avtomatsko sem dvignil roko in ga pozdravil. Pa tpi-ica mi je nazaj odmahal. Ko sva že letela vsak k sebi sem v ogledalu opazil, da sem pomotoma pozdravil 500ccm MAXISKUTER JAMAHA X MAX.

Kaj naj storim? Naj grem k spovedi in se iskreno kesam? blush.gif

Naj si poštemo umijem roko? ali naj se delam, da se ni nič zgodilo? O prepametni motoristi, oprostite mi moj incident trance_16_dozingoff.gif

in v čem je problem? blink.gif

mimogrede...

danes sem na avtocesti letel mimo nekega mađara na harliju. dvigno roko in v špeglu vidim da on tudi nazaj krili.

se vseeno če smo plehjeni, hec pa le je. trance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, če pozdraviš maxiskuteraša, še ne bo hudega, DAMI43. Eni delajo precej več kilometrov, kot marsikateri med nami. Zdaj, ali je maxiskuter motor ali ne, obstaja druga tema. Jaz jim nekako kar odzdravljam, ti pač pride v kri. Večini je tak skuter pač odskočna deska v svet motorizma, ali pa ko ne morejo več voziti motorja pa kupijo en tak skuter -ni treba šaltati. Štirikolesnikov pa ne pozdravljam. Če je skuter pogojno motor, pa tak ATV nima razen krmila nič skupnega. No, znance se seveda pozdravlja. Sicer pa vsak pri sebi naj razsodi, koga bo in koga ne bo pozdravljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Groza, DAMI!! Hitr roko razkuzit, par ZdravaMarij en par Očenašev, tri dni z nobenim človekom niti besede, potem pa s šmirglpapirjem kožo z une roke k si mahal vso dol!!! Kako mores?! Izdal si nas, svojo druzino, svojo ulico in svoj spol!!! Pa da ne omenjam svoje drzave itd!!

Pa se MNZ kifeljci ti bojo zaracunali 1.300€ pa 4 pike ker si spustil balanco in zmanjsal stabilnost motornega kolesa!!

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Groza, DAMI!! Hitr roko razkuzit, par ZdravaMarij en par Očenašev, tri dni z nobenim človekom niti besede, potem pa s šmirglpapirjem kožo z une roke k si mahal vso dol!!! Kako mores?! Izdal si nas, svojo druzino, svojo ulico in svoj spol!!! Pa da ne omenjam svoje drzave itd!!

Pa se MNZ kifeljci ti bojo zaracunali 1.300€ pa 4 pike ker si spustil balanco in zmanjsal stabilnost motornega kolesa!!

Kar je je, zdej nimam kaj. Razen če letim za njim al pa ga kje počakam in vzamem pozdrav nazaj, se pravi da odzdravim, da z roko zamahnem navzgor namesto navzdol? A se mi to kaj šteje v plus?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar je je, zdej nimam kaj. Razen če letim za njim al pa ga kje počakam in vzamem pozdrav nazaj, se pravi da odzdravim, da z roko zamahnem navzgor namesto navzdol? A se mi to kaj šteje v plus?

Ja, se enkrat lahko plačaš 1.300€ in dobiš dodatne 4 kazenske točke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Numero uno, dej no pust otročke, da si mahajo! :yea1:

Vedno me je skrbelo za deco in njene norije.

Vedno sem jih poskušal obvarovati pred njih lastno neumnostjo.

V glavnem mi je kar uspevalo.

Včasih pa tudi ni.

Pa tudi takrat, ko so deca zaradi neposlušnosti in porednosti zašle v težave,

tudi takrat sem vedno bil in bom pripravljen pomagati.

Saj vemo tisto: "Mladost je norost - čez vodo skače, kjer je most!"

Tudi jaz sem bil mlad .. samo da takrat mladost ni bila tako hudičevo nevarna.

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno me je skrbelo za deco in njene norije.

Vedno sem jih poskušal obvarovati pred njih lastno neumnostjo.

V glavnem mi je kar uspevalo.

Včasih pa tudi ni.

Pa tudi takrat, ko so deca zaradi neposlušnosti in porednosti zašle v težave,

tudi takrat sem vedno bil in bom pripravljen pomagati.

Saj vemo tisto: "Mladost je norost - čez vodo skače, kjer je most!"

Tudi jaz sem bil mlad .. samo da takrat mladost ni bila tako hudičevo nevarna.

:unsure:

WTF?

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, dete drago ... umiri se in ne piši traparij.

Ok?

:rolleyes:

winkiss.gifwinkiss.gifwinkiss.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!