Skoči na vsebino

Prijateljstvo med motoristi in skuteristi - SKRAJNO NERESNO in za štos


Priporočene objave

Dami, dete drago ... umiri se in ne piši traparij.

Ok?

:rolleyes:

saj tako velik kurbir pa tudi nisi bil v mladih letih , da bi bili vsi tvoji froci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je prov smešno, ko se peljem z BMW-ejem mi vsak odzdravi včasih pa kar nekako iz navade pozdravim motorista čeprav sem na skuterju in prav zanimivo kako arogantno te pogleda že če se pelje samo z kakim 125 ccm motorčkom!!!Skuterista pozdravim "prvi" res samo pomotoma,če pa me on prvi pozdravi pa mu, če le uspem 100% odzdravim.Na skuterju največkrat pozdravim prvi in malokdaj ti "arogantni" motorist odzdravi!

Takšni pač smo (v Butalah) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh redko kdo na skuterju sploh pozdravi... Vsaj jaz sem to redko opazil. Tudi ko ga pozdravis, te z muko odzdravi, pa še to vrjeto po pomoti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil dolga leta skuterist nižje kubature. In povem v svojih letih na skuterju sem doživel pozdrav od motorista toliko kot je prstov na dveh rokah. Vedno odzdravil. In vedno se mi je polepšal dan, saj se vsaj takrat nisem počutil manjvrednega in prikradel se mi je nasmešek in večji užitek do nadalnje vožnje.

Sam sem redko pozdravljal, saj mi noben nikoli ni odzdravljal zato sem opustil to navado. A vendar sedaj ko imam motor pozdravim vedno v kolikor je mogoče. Tudi skuteriste, no mogoče ne ravno v centru Ljubljane kjer jih je polno, in mogoče ne v kakšnih blokovskih naseljih, kjer ne razumejo pozdrava.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj tako velik kurbir pa tudi nisi bil v mladih letih , da bi bili vsi tvoji froci...

Mogoče ne ravno vsi - za nekaj vas je pa gotovo veliko možnosti.

Povrh vsega pa za vnuke ne morem niti vedeti.

:boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies:

In potem, ne vem s kom imam posla pa raje vse nagovarjam kot svoje - pa je.

A' si užaljen?

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ne ravno vsi - za nekaj vas je pa gotovo veliko možnosti.

Povrh vsega pa za vnuke ne morem niti vedeti.

:boobies: :boobies: :boobies: :boobies: :boobies:

In potem, ne vem s kom imam posla pa raje vse nagovarjam kot svoje - pa je.

A' si užaljen?

:naughty:

gotovo veliko možnosti ? kaj že takrat se nisi mogel zadrževati in paziti?

zdaj pa nam vsiljuješ neko pametovanje ... poznam neko drugo temo v kateri nek kvazi "skesanec" poskuša potunkati vse ostale udeležence in misli , da se bo s tem izognil kazenskim sankcijam za vsa kazniva dejanja , ki jih je storil ..

eh.. jaz sem ga verjetno velikokrat posračkal pa ga še bom...in obenem upam , da bo tako kot dosedaj nenamerno ... saj sekiram se a veliko manj , kot če bi to naredil namenoma ..

če bi bil jaz tvoj vnuk bi bil ti že 10 let pod rušo ...

užaljen ? ma nimaš pogojev za to .. pozam svojo mater in vem da nisi imel pogojev ...

pa da ne bom čisto off topic ... vprašanje za skuteriste ( brez motorja) - vse , tiste ki pozdravljate , tiste ki samo odzdravljate in tudi tiste ki se mrščite ob pozdravljanju ... če mi že odzdravite ko vas pozdravim z suziko ... zakaj mi pa ne odzdravite ko vas pozdravim z apnčka !! ali sem takrat manjvreden? garantirano imam več orodja s sabo na tomosu , kot ga je večina skuteristov videla v svoji garaži...a zakaj ?

zato ker brez orodja lahko pomagaš samo če komu bencina zmanjka .... in pozdravljanje z roko je povzet iz starejših časov , ko je ob redkem prometu to pomenilo : " pozdravljen kolega na cesti , nisi sam tudi ko boš v dreku in boš rabil pomoč! "

danes je pač to povzeta gesta .. prijateljstvo med motoristi in skuteristi gor ali dol ... boljše vprašanje je : "ali se vam v vsem današnjem dirkanju in pehanju da kaj reskirati in ustaviti komurkoli , ki je v težavah sredi ali ob cesti? "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thuper, a ni cudno da ko sem se jaz se vozil z avtomatiki naokoli, in pozdravljal motoriste so mi vecinoma vsi vrnili pozdrav in mi polepsali dan in se povzdignili zeljo pa tezjem motorju..

Jaz pozdravim vsakega, tudi voznike 4-kolesnikov, saj nikdar ne ves kaj je bil razlog da je nekdo nabavil 4 kolesnika, mogoce je motorist z duso, pa mu zdravje ne dopusti voznje 2 kolesnikov, vidim tud veliko da nas tudi kolesarji pozdravljajo pa kasnih gorskih cestah, tudi njim z veseljem odzdravim..

Res pa da v raznoraznih ovinkih ne pozdravljam, ali pozdravljam samo z prikimanjem, ker imam se vedno raje obe roki na krmilu kot pa da letim po tleh. Mislim pa da je nakaterim pod castjo pozdravljat drugega na slabsem motorju kot ga ima sam, ali pa se vozijo z raznoraznimi predsodki do drugih udelezencov v prometu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gotovo veliko možnosti ? kaj že takrat se nisi mogel zadrževati in paziti?

:blush:

saj sem se trudil. Ampak veš, tiste olagume, katere je delal RIS poleg plavutk za plavanje niso bile nek jaki garant

zdaj pa nam vsiljuješ neko pametovanje ... poznam neko drugo temo v kateri nek kvazi "skesanec" poskuša potunkati vse ostale udeležence in misli , da se bo s tem izognil kazenskim sankcijam za vsa kazniva dejanja , ki jih je storil ..

a res .. in - mi jo zaupaš?

eh.. jaz sem ga verjetno velikokrat posračkal pa ga še bom...in obenem upam , da bo tako kot dosedaj nenamerno ... saj sekiram se a veliko manj , kot če bi to naredil namenoma ..

jaz tudi - to je tko, a' ne?

če bi bil jaz tvoj vnuk bi bil ti že 10 let pod rušo ...

Mogoče, mogoče - vidiš pa nisem ... še. Mogoče bom pa kmalu. Teh zadev človek ne more vedeti.

užaljen ? ma nimaš pogojev za to .. pozam svojo mater in vem da nisi imel pogojev ...

No, saj ti verjamem - res! Veš, vse v vsakem selu mi pa tudi niso bile všeč. Tu pa tam se katero le moral odbiti, čeprav se je še tako trudila. Kapavem - mogoče je bila grda, imela debelo rit, zoprn ksiht, smrdela, imela predolg jezik ... Tako, da je še vedno veliko možnosti, da si zares nisva v sorodu. Ej, pa s tem ne mislim TVOJE matere ... da, ne bi spet začel o njej. Tvoja mami je gotovo ena najlepših, najbolj poštenih, najbolj pridnih žena daleč okoli. Samo pri vzgoji - pri tej pa ne blesti ravno najbolj. Ampak kaj hočeš - to je materinska ljubezen.

:yes:

pa da ne bom čisto off topic ...

:topic:

Tudi jaz - evo, voznikom APNjev pa strogo odzdravljam ... zaradi tistega orodja, če ne drugega. Pa tudi toliko jih ni na cesti, da bi se sekiral zaradi nekih množic in gužve.

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar ima vse več motociklov takšne maske kot skuterji (in obratno), je vsako kesanje brezpredmetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vem, da te naše takšne in drugačne poste berejo tudi mladi in nadebudni skuteristi, ki nas v večini primerov nato posnemajo in komaj čakajo, da odrasejo in si kupijo ali jim kupijo motor, želim povedati naslednje.

Raje volan držite močno kot podivjanega bika za roge,

tega raje ne početi,

Popravljeno . Popravil Parus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

............. iztegne roko ... šele, ko je pri moji riti .................

mislim, lahko bi prej, a ne? :whistle:

.............. Kako šmentano natančni so kolegi motoristi, koga pozdravijo! Razdalja med mano in Bulldogom je majhna, ampak iztegne roko motorist šele, ko je pri moji riti in še to le za moment, tako da revež na Yamahi komaj dojame, da njemu mahajo... da ne bi slučajno pomahal maksiskuterju in to še Vespi po vrhu. .............

ja, ampak za kaj takega moraš biti res natančen (da pozdraviš motorista, skuterista pa preskočiš). Do tega se pride samo z veliko izkušnjami in vajami

Kako divje mi mahajo, če sem na bulldogu, zgleda je kr predstava tale starček z mladico gor :wub:

:naughty: :naughty: :naughty:

kako ti bodo šele naslednji mesec :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kar oboje - skuterist (50cc) in motorist (900cc). Pa se skuterju nikakor ne nameravam odpovedati. Poleg tega, da je mnogo uporabnejši v mestu, nudi povsem drugačen občutek vožnje, ki ni nič manj uživantski.

Motoristi, ki "ne priznavajo" voznike skuterjev kot motoriste, se mi zdijo, MILO rečeno, čudni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kar oboje - skuterist (50cc) in motorist (900cc). Pa se skuterju nikakor ne nameravam odpovedati. Poleg tega, da je mnogo uporabnejši v mestu, nudi povsem drugačen občutek vožnje, ki ni nič manj uživantski.

Motoristi, ki "ne priznavajo" voznike skuterjev kot motoriste, se mi zdijo, MILO rečeno, čudni.

itak da sem čuden..sej mam šterko... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

hehe,

ker sem se tut jaz včasih vozil s skuterjem me ni noben pozdravljal, niti vedel nisem da se sploh kdo pozdravlja.

Enako jaz sedaj skuterjem ne maham...

...je pa vic k se vsedem še kdaj na skuter in je zadeva ista... niti ne pričakujem pozdrava, kaj šele da bi mi na pamet prišlo da bi sam mahal.

Pač pozdrav si zaslužiš ko opraviš kategorijo A1, A2 ali A, ker B ima že vsak lolek.

Tko jst gledam na to zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljam skuteriste in motoriste. Me pa jezi ko nekateri ne odzdravijo in se potem sprašujem čemu sploh pozdravljanje in kaj je ratalo iz te "tradicije", a je to nek red ali si res izkazujemo neko prijateljstvo med motoristi. Danes večkrat pozdravil in le nekaj odzdravov. V spominu mi bodo ostali 4 fantje z gorenjske na 125 kubičnih motorjih, ki so odzdravili kot še nihče do sedaj. Najbrž so bili pred tem skuteristi :OK: .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Motoristi, ki "ne priznavajo" voznike skuterjev kot motoriste, se mi zdijo, MILO rečeno, čudni.

Sem čuden. Nič kar nima šalteng ni resnično vozilo, temveč samo nadomestek.

Odzdravljam (vsem ljudem ne glede ali so peš ali v/na kateremkoli vozilu), ker odzdraviti je dolžnost do vljudnosti, prvi ne pozdravljam, ker je to pozdravljanje navaden precenjen blef in pumpanje oslabelega ega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem čuden. Nič kar nima šalteng ni resnično vozilo, temveč samo nadomestek.

Odzdravljam (vsem ljudem ne glede ali so peš ali v/na kateremkoli vozilu), ker odzdraviti je dolžnost do vljudnosti, prvi ne pozdravljam, ker je to pozdravljanje navaden precenjen blef in pumpanje oslabelega ega.

tisti, ki niso nikoli vozili skuterja...milorečeno nimajo pojma.....hitro voziti skuter je težje kot motor, verjemi, preiskušeno...pa kar nekaj ljudi poznam, ki so vozili maxije in mi lahko pritrdijo. Predvsem so skuterji pri veliki hitrosti manj stabilni, zaradi malih gum izredno občutljivi na slabši asfalt in pesek...imajo slabši zavore in še bi lahko našteval. so pa udobni. Pa kljub temu 500ccm skuter lahko komot sledi 600ccm motor, vsaj do nekih 150km/h, potem ga pa zmanjka....

p.s. če te že pozdravim, mi ni potrebno odzdravit..da ne bo tvoj ego trpel :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do zdj sm pozdraulu vse ob cesti .... avtote, skuterje, kolesarje, nabiralke vijolic in regrata ... ta let pa ne bom več ... varnost je prva in je potrebno imeti obe roki na krmilu :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do zdj sm pozdraulu vse ob cesti .... avtote, skuterje, kolesarje, nabiralke vijolic in regrata ... ta let pa ne bom več ... varnost je prva in je potrebno imeti obe roki na krmilu :whistle:

ni panike, tole montiraj , bo ona nas pozdraulala

post-18923-0-51882500-1330336700_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

p.s. če te že pozdravim, mi ni potrebno odzdravit..da ne bo tvoj ego trpel :D

Tud skuterje sem vozil, nič bat. Za po mestu so prow fajn. Sam kaj, ko niso motorji. Tisto z malimi kolesi je pa bolj kot ne zgodovina.

Kaj pa če ti fakiča pokažem, a tud velja? :smoke:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!