Skoči na vsebino

Prijateljstvo med motoristi in skuteristi - SKRAJNO NERESNO in za štos


-baSe-

Priporočene objave

Tud skuterje sem vozil, nič bat. Za po mestu so prow fajn. Sam kaj, ko niso motorji. Tisto z malimi kolesi je pa bolj kot ne zgodovina.

Kaj pa če ti fakiča pokažem, a tud velja? :smoke:

vela :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kje bi dobu normative kaj je in gdo je motorist a samo tisti,ki morjo šaltat .A še gdo? če sem 35 let vozu raznne "motorje" pa sem zaradi zdravstvenih razlogov prašaltov na skuter a sem stem zgubu status motorosta?

Jaz pozdravim vsakega mopedista,skuterista,motorista,triciklista,seveda če situacija ni nevarna za varno vožnjo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kje bi dobu normative kaj je in gdo je motorist a samo tisti,ki morjo šaltat .A še gdo?

Samo tisti, ki kuplajo in šaltajo! Ostali so skuteristi in mopedisti.

Smo pa res vedno bolj redka pasma. Zato pa še toliko bolj dragocena. :smoke:

... če sem 35 let vozu raznne "motorje" pa sem zaradi zdravstvenih razlogov prašaltov na skuter a sem stem zgubu status motorosta?

Žal...

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol si pa Undercover skuterist! :kva2:

Te so pa še slabši! Tem pa tud odzdravim ne! So ene sorte kolaboracija. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, kaj pa če vozi tastaro vespo z ročnim menjalnikom? Ali pa Boss Hoss-a, ki ima neki polavtomatski menjalnik z eno brzino?

Mater, zgleda da je treba za takimi sumljivimi takoj obrnit, ujet, ga prisilit da ustavi in prečekirat motor, pol pa ga pozdraviš al pa ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljanje ? Hm, čudna zadeva. Poglejmo kako se pozdravljamo na ulici. Najraje ne bi nikogar pozdravili ali pa kar pobegnili v drugo stran. Koliko od vas pozdravi trgovko, ko vstopi v kak nakupovani center ? Najbrž nobeden ? Zakaj, pa čeprav ste nekomu v hišo vstopili.

Poglejmo drugo zadevo npr : facebook. Ko se nekomu kaj zgodi vsi pišejo R.I.P. pa čeprav osebno ga niso poznali. Zakaj ? Ker je fancy.

Pozdravljanje med motoristi, skuteristi, motoristi iste znamke..... Ljudje, v naši lepi deželi nas živi le 2.000.000 ljudi in mi bi se neki ločevali delili izključevali. No, kdor ne more brez izključevanja naj se izključi a naj ostal pusti pri miru.

Poglejmo zakaj se vam gnjusi pozdravit skuterista. Zato ker ima avtomatski menjalnik ? Zato, ker ni varen ? Zato ker je poceni? Zato ker je to vsestransko prevozno sredstvo ?

Pa probajmo odgovorit. Avte imamo na avtomatski menjalnik, zato to ni avto ? Smešno. Varnost skuterjev je že na zavidljiviem nivoju saj svebujejo ABS velikost koles 15".... Pri vseh teh dodatkih skuterji prekašajo marsikateri motor v ceni. vsestranskost pa je velik plus katerega motorji ne bodo nikoli imeli.

Zato nehajmo razmišljat kdo bo koga pozdravil.

Pozdravit ali odzdravit je le ena gesta, ki marsikaj lahko pove o določeni osebi a istočasno tudi nič.

Lep MAXI pozdrav vsem neglede na..........................................

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Poglejmo zakaj se vam gnjusi pozdravit skuterista. Zato ker ima avtomatski menjalnik ? Zato, ker ni varen ? Zato ker je poceni? Zato ker je to vsestransko prevozno sredstvo ?

...

Ker so skuterji nižja rasa kot motorji! Nedorasli nadomestek. :grim

Tako kot malo pivo. Je to sploh pir :BUA:

...

Avte imamo na avtomatski menjalnik, zato to ni avto ? ...

Ne. :kva1:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker se z njimi vozijo kakšni 14 letni otroci oz. ostala mafija... Če res vidim kakšnega starejšega na skuterju ga pozdravim teh mulcov pa ne mislim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker se z njimi vozijo kakšni 14 letni otroci oz. ostala mafija... Če res vidim kakšnega starejšega na skuterju ga pozdravim teh mulcov pa ne mislim....

Po mestu v gužvi res ni potrebno pozdravljati in odzdravljati. Pozdrav pridobi na pomenu izven strogih mest, ko se pelješ na odprti cesti ali pa v kaki vukojebini. Pozdravljaš, recimo na poti na Vršič. Tam ne srečaš mulcev s 50ccm skuterji. Če ga tam srečam, pa ga veselo pozdravim, ker res si zasluži pozdrav, ne pa neki tako zvani frajer motorist, ker se vsede na recimo kakega V max-a, ki mu ga oče kupil ker fancy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so vzgajali v duhu stare šole motorizma, ko je bilo motorjev na cesti samo prgišče. Učili so me, da smo vsi bajkerji bratje (okej, tudi sestre se najdejo vmes) in da brata seveda vedno pozdraviš. Tega se držim še sedaj. Kar se pa skuterašev tiče... težko vprašanje. A obenem niti ne. Že sam naslov teme pove, da se skuteraši ločijo od motoristov.

Mene pri tej "dilemi pozdravljanja" vodita dve pravili:

1. Pozdraviti je lepo, odzdraviti pa nujno.

2. Motor je motor, ostalo NI motor.

Skuter je pač namensko prevozno sredstvo za mestna središča, uporabno predvsem zaradi manjše porabe, večje okretnosti, lažjega parkiranja itd. In v osnovi ni namenjeno motorističnim užitkom, polaganju ovinkov, dolgim potovanjem v smeri za nosom. Delovni stroj. Logična izbira za gosti promet velemesta.

Motor, po drugi strani, pa ni in nikoli ne bo logična izbira. Tudi ne sme biti. Motor je narejen izključno za užitke.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker se z njimi vozijo kakšni 14 letni otroci oz. ostala mafija... Če res vidim kakšnega starejšega na skuterju ga pozdravim teh mulcov pa ne mislim....

Ta malih 50ccm skuterjev jaz tudi ne pozdravim. Sploh v mestu, kjer jih je na tone. Če pa srečam nekje na poti nekega večjega skuterja pa normalno pozdravim. Velikokrat je težko ločit nove skuterje od potovalnikov. Spredaj vidiš polno plastike in luči. Razen če si frik in pač poznaš vse modele na pamet.

Pa tako, kot sem malo prej dal post, zdaj prihajajo ven motorji z avtomatskimi menjalniki. Bodo nekateri mogli zelo, zelo pozorno spremljat najmanjše razlike na veliki razdalji, da bodo lahko ocenili ali je to pravi motor ali ne :grim Ona Aprilia Mana ima zadnjo zavoro nožno, še šalthebl ima pri levi nogi. Nima pa ročice za sklopko.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje pa ja,da pravi motorist pozdravi ali pa odzdravi neglede kaj vozi.

Seveda tipi z strašnimi motorji hranijo svoj manj vrednostni kompleks s tem,da ti ne odzdravi.

Glede takih se ne bom odreku pozdravljanja.Mi je pa prijetno,da smo prijatli ne glede na znamko ali obliko dvokolesa ali trikolesa.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž so bili pred tem skuteristi :OK: .

Bo držal. :kva1: Js tut divje odzdravljam, če me kdo pozdravi. Ne razumem pa, ali sem čisto druga oseba kadar ožemam gas in pri tem sedim na sekretu ali ko med nogami tiščim menjalnik. Včasih z Vespo izven mesta pozdravim kakšnega retro motorista in bi pričakovala vljuden odzdrav. No, se zelo zelo zelo redko zgodi.

Če mene prašate osebnosti ne more določit motor, pač pa pripravljenost pomagat. In o tem pomojem ne odloča princip menjavanja prestavnega razmerja. Meja je zelo tanka.

Je blo pa v četrtek ob dvigu temperatur navdušenje očitno tako veliko, da mi je divje mahalo kar nekaj fantov na cestnih zvereh, čeprav sem mela še poštarsko šipo na Vespi. Sem se naužila dvignjenih rok.

Tud skuterje sem vozil, nič bat. Za po mestu so prow fajn. Sam kaj, ko niso motorji. Tisto z malimi kolesi je pa bolj kot ne zgodovina.

Kaj pa če ti fakiča pokažem, a tud velja? :smoke:

In ja, skuter je dost težje peljat kot navaden motor. Vsaj meni dela strašne probleme po klancu navzdol, še posebi če so ovinki. Na Planini sem gotova in ravno zato sem zraven nabavla motor na prestave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani jeseni, ko je bila ta tema že aktivna sem naredil eksperimnet. S skuterjem sem šel na izlet na morje in opazoval pozdravljanje: Motorist skoraj nikoli prvi ne pozdravi skuterja. Skuteristi se med seboj ne pozdravljajo (obstajajo redke izjeme). Ko sem na poti nazaj pozdravljal vse motoriste, so vsi tudi odzdravili. Rezultati so torej pokazali, da se motoristi ne čutijo dolžne pozdravljati skuterjev, ki so "nižja bitja", vendar zato ker so prijazni ljudje vedno odzdravijo.

Ker se v toplih dneh po mestu vozim skoraj izključno s skuterjem in se včasih z veseljem z njim odpeljem tudi na krajši izlet ne razumem, zakaj se nekateri motoristi tako zmrdujejo nad skuterji, ki so izjemno učinkovita prevozna sredstva in odlična alternativa avtomobilu za prevoze po mestu in okolici. Ne vem zakaj se motoristom zdi čudno, da tudi na skuterju lahko uživaš v vožnji ? Na koncu koncev nihče nikogar ne sili naj se vozi s tem ali onim motorjem, biciklom ali avtomobilom, zato lahko vsak uživa na način ki mu je najljubši (pa četudi z avtomatikom).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda tipi z strašnimi motorji hranijo svoj manj vrednostni kompleks s tem,da ti ne odzdravi.

Kaj je to neka kvazi tolažba?

Kaj čem pozdravljat skuterje, pol še tricikle pa atvje pa bakice na unih električnih vojzekih pa nakupovalne vozičke pa kaj vem kaj še vse. Če mi paše pozdravim, če ne pa tudi ne, če hoče kdo delat iz tega neko instant psihologijo pa naj, če pa ob tem še kakšno solzico potoči tudi prav.

Edino merilo v redu človeka je, da če komu kaj crkne se ustavi in vpraša ali potrebuje pomoč, ne glede na to a gre tu za motor ali pa avto, vse ostalo je bullshit.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... avtomobilov ne pozdravljamo, a ne? Če pozdravi, mu odzdravim. Skuterje? Večinoma jih vozijo prtegnjeni mulci, ki jih pač vozijo ''silom prilike''. Ko napolnijo polnoletnost, bodo itak skuterje zamenjali za avte. Skuteraš, ki te prvi pozdravi, je pa olikan ali komaj čaka na pravi motor. Vsekakor mu odzdravim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema kar vztraja, zato se bom ponovil...

Zdaj nas je že toliko, da si težko 'prijatelj' lih z vsakim, ki je šel v trgovino in kupil podoben izdelek kot ti. Če ne drugje, se razlike precej očitno vidijo na tem forumu.

Pozdravljanje motoristov med vožnjo se mi v današnjih časih zdi tako, kot bi iz avta mahal vsakemu drugemu avtomobilu, ki ga srečaš na cesti.

Edino merilo v redu človeka je, da če komu kaj crkne se ustavi in vpraša ali potrebuje pomoč, ne glede na to a gre tu za motor ali pa avto, vse ostalo je bullshit.

Evo, pa je KeC spravil celo temo v en stavek. Kapo dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino merilo v redu človeka je, da če komu kaj crkne se ustavi in vpraša ali potrebuje pomoč, ne glede na to a gre tu za motor ali pa avto, vse ostalo je bullshit.

Se pa še ni zgodilo, da se nebi ustavil. Celo z avtom sem se kar parkrat ustavil in pomagal bajkerjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je to neka kvazi tolažba?

Edino merilo v redu človeka je, da če komu kaj crkne se ustavi in vpraša ali potrebuje pomoč, ne glede na to a gre tu za motor ali pa avto, vse ostalo je bullshit.

Če temu tako rečeš tud prov.

Se pa strinjam,da nudimo pomoč vsakemu udeležencu v prometu brez razlik.

Me pa zanima če sem naredu narobe ker sem dal prispevek v sklad motorist motoristu? Ker nikjer ni sem vidu napisa samo motoristi s šaltheblnm.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tu na forumu so vsi polni besed o pomoči na cesti...itd...ne da se mi še enkrat pisat,če koga zanima glede te kolegialnosti pa naj si prebere moj post od včeraj v temi Vtisi iz dnevnih voženj 2012....no pa da ne bo čist iz teme...če me kdo od skuteristov pozdravi mu z veseljem odzdravim nazaj...načeloma pa ne pozdravljam ta malih skuterčkev prvi. Pozdravim pa vsakega motorista z roko ali blendo,a opažam,da tudi ta lepa navada ,ki smo jo motoristi gojili dolga leta počasi izumira in vsako leto je več tistih ,ki ne odzdravljajo.

Me pa to načeloma nič ne moti,moj pozdrav je pozitiva in kot je že nekdo omenil pomeni srečno na poti,če odzdrava ne dobim se ne sekiram in neobremenjeno uživam v vožnji naprej.

Na cesti pa srečno vsem skuteristom in motoristom :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!