Skoči na vsebino

Savne


devilish

Priporočene objave

hotel habakuk, maribor... fajn ambient, pa še mlade sexy frače hodijo not, tak da po 15 min grem kljub vročini še vedno s trdim ven...hehe :D :D :D , vsekakor pa odsvetujem fontano, kjer stare babure odmakajo svoje kraste v turški kopeli :BUA: :BUA:

Jaz sem imel tri po dvajset v fontani... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Jah, jaz sem v glavnem kar sam, razen kadar se mi :devil: pridruži

Srečnež, če jo imaš doma. :worship: Daj malo napiši ali si jo dal delat ali si kupil že narejeno.

Kaki so stroški , el .poraba, vzdrževanje pa to.

To bi bilo fino imet doma, ampak je fak ko nikdar ni nekega viška denarja.

Mogoče pa kdaj. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečnež, če jo imaš doma. :worship: Daj malo napiši ali si jo dal delat ali si kupil že narejeno.

Kaki so stroški , el .poraba, vzdrževanje pa to.

To bi bilo fino imet doma, ampak je fak ko nikdar ni nekega viška denarja.

Mogoče pa kdaj. :krneki:

Ja moja savna je samograditeljska. Že pri projektiranju sem ugotovil, da lahko pridem do cca 2,25 x 1,45 m "dodatne luknje" v kopalnici in potem smo imeli nekaj let samo luknjo.

Začetek gradnje je bil nakup peči cca 8 KW va Baumaxu in steklenih vrat v firmi FINKO .

Znani izdelovalec savn in opreme, ki se reklamira povsod po SLO, je bil preveč osoren že ob klicu po telefonu, tako da sem odmislil nadaljnje sodelovanje z njim. V firmi Finko pa sem poleg vrat,

dobil tudi vse napotke za samogradnjo .

Stene so obložene s 3 cm stiropora (zeleni), zunanja stena, kjer so vrata je izdelana iz gips plošč, oblečenih v keramiko na zunanji strani. Obloga je iz smrekovega opaža 0 kvalitete - brez grč , klopi, ki jih je izdelal motorist BMW-jaš Slavc , pa iz lipe. "Vgradil" sem tudi muziko, za kar sem porabil par računalniških zvočnikov, ki počivata pod klopjo, kjer temperatura ne doseže kaj preveč in sta po 3 letih še vedno uporabna. muzika pa prihaja iz zunanjega vira, ki je bil nekaj časa MP3 player, ki se je vrtel 24 ur dnevno in dajal muziko v kopalnico + savno, ko je bila tam prižgana luč. Pred kratkim, je player zamenjal manjši radio z mp3 plajerjem in daljincem, da lahko musko rihtam, tudi med počitkom.

Poraba elektrike , se nam je tisto leto, ko smo zalaufal savno dvignila za cca jurja SIT / mesec v povprečju, torej na leto 12 jurjev ali zdaj cca 48 €. Savno koristim(va) v glavnem v hladnejšem delu leta, to je med oktobrom in aprilom 2 - 3 x tedensko v ostalem delu leta pa bolj redko ali skoraj ne.

Skupni stroški s polaganjem keramike na tla pa do zagona so bili okoli 300.000 SIT ali 1.250 € po današnje.

Moram dodati še to, da sem pred izdelavo lastne savne bil v savni le 1 x in sploh nisem vedel, ali me bo zadeva navdušila ali ne, pa me je. Če imaš možnost izdelave se kar odloči. :OK:

Bom prilimal še kako sliko,

post-5391-1204209732_thumb.jpgpost-5391-1204209740_thumb.jpg

post-5391-1204209746_thumb.jpgpost-5391-1204209753_thumb.jpg

post-5391-1204209760_thumb.jpgpost-5391-1204209767_thumb.jpg

post-5391-1204209774_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetna tale samogradnja. :worship:

To bi lahko še tržil :D

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetna tale samogradnja. :worship:

To bi lahko še tržil :D

Ni problema, ti sam naroči, pridemo tudi na dom :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja men tui, grema kdaj skupaj? :D :D :naughty: :naughty: :naughty:

Mali, to so resni posli, mislim savna pa to........ti si sedaj na stopnji.....hm, drkanja?.....Točno Nejkec, pejd drkat......ko boš to obvladal pa sledi ostalo..... :D

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja moja savna je samograditeljska. Že pri projektiranju sem ugotovil, da lahko pridem do cca 2,25 x 1,45 m "dodatne luknje" v kopalnici in potem smo imeli nekaj let samo luknjo.

Začetek gradnje je bil nakup peči cca 8 KW va Baumaxu in steklenih vrat v firmi FINKO .

Znani izdelovalec savn in opreme, ki se reklamira povsod po SLO, je bil preveč osoren že ob klicu po telefonu, tako da sem odmislil nadaljnje sodelovanje z njim. V firmi Finko pa sem poleg vrat,

dobil tudi vse napotke za samogradnjo .

Stene so obložene s 3 cm stiropora (zeleni), zunanja stena, kjer so vrata je izdelana iz gips plošč, oblečenih v keramiko na zunanji strani. Obloga je iz smrekovega opaža 0 kvalitete - brez grč , klopi, ki jih je izdelal motorist BMW-jaš Slavc , pa iz lipe. "Vgradil" sem tudi muziko, za kar sem porabil par računalniških zvočnikov, ki počivata pod klopjo, kjer temperatura ne doseže kaj preveč in sta po 3 letih še vedno uporabna. muzika pa prihaja iz zunanjega vira, ki je bil nekaj časa MP3 player, ki se je vrtel 24 ur dnevno in dajal muziko v kopalnico + savno, ko je bila tam prižgana luč. Pred kratkim, je player zamenjal manjši radio z mp3 plajerjem in daljincem, da lahko musko rihtam, tudi med počitkom.

Poraba elektrike , se nam je tisto leto, ko smo zalaufal savno dvignila za cca jurja SIT / mesec v povprečju, torej na leto 12 jurjev ali zdaj cca 48 €. Savno koristim(va) v glavnem v hladnejšem delu leta, to je med oktobrom in aprilom 2 - 3 x tedensko v ostalem delu leta pa bolj redko ali skoraj ne.

Skupni stroški s polaganjem keramike na tla pa do zagona so bili okoli 300.000 SIT ali 1.250 € po današnje.

Moram dodati še to, da sem pred izdelavo lastne savne bil v savni le 1 x in sploh nisem vedel, ali me bo zadeva navdušila ali ne, pa me je. Če imaš možnost izdelave se kar odloči. :OK:

Nimaš kaj kapo dol, vsa čast za to. :worship: Sline se mi cedijo. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Evo, s prvim hladom se za mene začenja sezona savnanja.

2-3 x tedensko, odvisno od časa in počutja si vzamem dve urci časa za sebe. :OK:

Zdajle se že zagreva :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty: jaz nisem imel takih slabih izkusenj z savno v goodlifu nehal sem pa tja hodit samo zato ker je sam finska zdej pa obvezno enkrat na teden k Fanci al pa dopoldne v moj fit in zelo paaaaaassseeeeee :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!