Skoči na vsebino

Yamaha XV 125 (Virago (beri: Viragec))


tombgo

Priporočene objave

Žio! Imam problem!

Imam viragota, ki je postal mal pre-švoh (premal' močan)! Prodat ga ne morem (beri: nočem), ker trg zahteva prenizke cene, zato bi ga rad malo navil, da bi zdržal še kaki dve leti!

Zanima me, če ima kdo izkušnje s predelavo viragota 125ccm v 250ccm (ali s čim podobnim)?

Imam dve možnosti:

a) vrtanje in menjava bata - dobil bi 179ccm

B) manjava bata in gredi - dobil bi 250ccm

Kaj bi bilo bolje in kaj ne??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da bo cena samo še padala, za predelano mašino pa sploh ne boš nič dobil (razen če boš mel full full srečo), ti priporočam da menjaš.

Če misliš menjat za 500ccm ali več, se ti splača, sicer pa vstrajaj pri takem kot je še nekaj časa.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pocakaj,trpi,sparaj in kupi kasneje vecje.drugo je izguba denarja; but it´s your money. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

No pred 3 dnevi sem kupil omenjeni motor Yamaho Virago 125 vse uredu in prav.muči me samo en stvar in to je ko recimo iz prve (nakon brzinine prve ) prešaltam v drugo oz nakonci prve zatrokera,pa pol iz druge v treto isto nakonc mal zatrokera ! :?

a je možno da je to blokada al kaj bi bilo lahko narobe z motorjem !?

hvala

LP

Popravljeno . Popravil V-I-R-A-G-O
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj so tu notr ene male svečke,kje bi se jih dal dobit?Aja če kdo ve za kakšen dober servis za tole yamaho naj pove,servis pa naj bi bil okolica ljubljane oz dolenjske.

A pol ta virago nima nikjer nobene blokade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ma!!!

ker je 125 in zaradi zakona (11/15)(kw/konji)

drgač pa jaz nevem ki jih ma!!! :hmm: :hmm:

pmoje bi ti na servisu najbolje povedl!! :naughty: :naughty:

in če praviš da je star komaj 3 dni če je nov potem komaj drugo leto menjaj blokade!!!treba to mal ulaufat!!! :OK: :OK:

če pa je star pa mal povej kolk ma kaj km????? :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je letnik 97 in ima 20 000 km prevoženih!Ampak motor zgleda kot nov :D :notworthy: :OK:

A mogoče veš kje je tuki na dolenskem alpa okolica lj kkšen dober servis da bi mal povprašal to in ono! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina je 4T, pa se chopper, tak da ne verjamem ce ma kej blokad. no ja, blokado na obrate ze - to pa tak vsaka masina mora met (razn moje bivse APNke... :yea2: :yea2: :yea2: ). glede sveck priporocam NGKjeve pozlacene, drugac pa so baje Iridiumove (ne vem kira firma) fuuul dobre, pa tud fuuuul drage. :) priporocam NGK, jih tud sam uporabljam, pa sm full zadovoln z njimi.

velik informacij lahk dobis na netu, k virago je zlo pogost motor. glede servisov - vsak ti bo znal svecki menjat. :) pozanimaj se sam ce ma tisto firmo in tip (toplotno vrednost), ki jo zelis oz. ki jo zahteva masina. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ljubljani mas servis za yamaho primec. Ej model je full prjazn pa tud pomoje pocen bi ti zrihtu.

Jst bom pr nemu dele narocvov pa full informacij mi je posredvov flede motorja k ma vse mikrofilme pa se uradni serviser je. Pjt k njemu ne pa k enim salabajzarjem k ti bojo en drek nardil. evo naslov

:OK:

Dejta drugic to preko PMjev uredit, prosim.

(zato ker ima motosvet moznost reklamiranja in ker se delno prezivlja od tega in se potem tistim, ki dejansko placujejo, da lahko oglasujejo na MS verjetno zdi butasto, ce imajo drugi zastonj reklamo, kar potem v koncni fazi pomeni, da nihce ne bo vec hotel placevat, kar pomeni, da ne bomo mogli vzdrzevat motosveta, cesar pa nocemo. zato.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Virago ima blokado na obrate in očitno ga ti precej tišiš in predvidevam da si nisi kupil pravega motorja. Bolj ebi bilo da bi si kupil kakega TZR NSR ali RS itd.

Sicer pa kupi svečke pri trgovcu(cca 2000 od NGK in jih ssam zamenjaj saj ni nobena umetnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Virago ima blokado na obrate in očitno ga ti precej tišiš in predvidevam da si nisi kupil pravega motorja. Bolj ebi bilo da bi si kupil kakega TZR NSR ali RS itd.

Sicer pa kupi svečke pri trgovcu(cca 2000 od NGK in jih ssam zamenjaj saj ni nobena umetnost.

k bi ti vidu kolk motorjev sm že jest popravu skuterjev....

servis pa rabim zaraadi tega ker bi rad malo povprašal glede tega omenjenega motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pogruntov pogruntov tist k sem napisal da mi nakonc zatrokera je to da vleče folž zrak ko pride iz celindov v upljinjač una guma in je čist razpokana poklical sem na servis in mi je prec uprašu če mam tisto gumo kej razpokano :hmm: :D cena je pa 15 000 sit (po mojih pojmih full draga) plus bom najberž kupil še ketno sam je reku če bom dal novo ketno naj dam še zobčenik drug zobčenik + ketna pride 30 000 sit (tudi to po mojih pojmih kr fajn drago) :wacko: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep tista guma je draga zadeva..tud js sm za mojga bivsga daelima dav okol 13 jurjev( nic ne mors), :cry: po vsej vrjetnosti pa sploh ni poskodovana do te mere da bi jo bilo potrebno menjat, vsaj pri meni je od zunaj zgledlo da je pokjena, ko pa smo jo odstranli je bila od znotraj neposkodovana...za ketno pa definitivno ne smes odstet tolk denarja...se jo da dobit precej bol poceni, malo povprasaj pri kaksnemo X prodajalcu..konec koncev mas le 125ccm in tudi pomoje najtabolse ketne(orginala) ne rabis..vem pa da je pri viragotih problem veriga ker se hitro nategne..zato mam sam tud 750ccm (ma le kardan) :yea2: VEDI PA VIRAGO JE ZAKON! :yea2: :OK: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, mel isti problem z gumo na Virago 250. Lani sem kupo novo, pa je letos spet spokana! Dal 14.000 + delo. Ve kdo za kaj druga - namesto gume?

Drugače pa Virago rules. Naredo 30.000 km brez problemov. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to najbrž razpoka zato ker je med 2ma celindroma in neprnese takšne temperatura

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla,

sem slišal, da lahko razpoke namažeš z onim lepilom, ko se segreje s pištolo. Baje pol drži še eno leto al pa še več. Bom spomladi tak naredo. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kajpa če bi iz unmu namazu k rata k kškna dihtunga gumjasta v taki tubici je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žio! Imam problem!

Imam viragota, ki je postal mal pre-švoh (premal' močan)! Prodat ga ne morem (beri: nočem), ker trg zahteva prenizke cene, zato bi ga rad malo navil, da bi zdržal še kaki dve leti!

Zanima me, če ima kdo izkušnje s predelavo viragota 125ccm v 250ccm (ali s čim podobnim)?

Imam dve možnosti:

a) vrtanje in menjava bata - dobil bi 179ccm

B) manjava bata in gredi - dobil bi 250ccm

Kaj bi bilo bolje in kaj ne??

pubec ne ga srat, vsak "tuning" te bo stal več kot je vreden motor (če ne verjameš idi na servis pa vprašaj za tak okviren izračun, vrtanje, prilagoditev, novi deli, avspuh). počakaj, prišparaj, kupi večji motor. pa virago itak ni glih neka mašina, ki bi bila namenjena tuningu :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Mam viragota 250 a se je kdo ze kdaj igral z filtri dizami dyno kiti rad bi mal navil stvar.... A se splaca navrtat avspuh kaksen sound bo mel skrbi me bl na obratih kako bo izpadl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boš navrtal avspuf boš definitivno pridobil na zvoku (sam sem to naredil na 125-ki), se mi pa zdi da boš pol mal bl švohcan na cesti :huh: . enostavno vzemi bormašino in okoli glavne luknje na avspufu zvrtaj lepo v krogu še 8 manjših in to na obeh ceveh (vsaj tako sem jaz naredil) - to ti bo vzelo mogoče dobre pol ure dela. Ampak prej premisli da ti ne bo potem žal (men 125-ka ni šla več kot 90km/h.....no ja je pa res da je imela vso možno dodatno opremo :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte no zresnite se! tega polizdelka imenovanega Virago 125 se ne splača predelovat. dam ti nasvet, vrži ga proč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte no zresnite se! tega polizdelka imenovanega Virago 125 se ne splača predelovat. dam ti nasvet, vrži ga proč.

cestitam za zelo uporaben in argumentiran post! sama sreca, da je aprilia RS 125 nadmotocikel, sploh kar se vzdrzljivosti in drzanja cene tice - tuki virago res nima kaj praskat! :doze:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!