Skoči na vsebino

MHR 70ccm


x8r-x

Priporočene objave

Z 6l naredim 130km. To je nekaj manj kot 5l na 100km.

Na polinijevi strani najdi tvoj motor. Pojdi pod kit gruppi termici, zberi si enega ki te zanima in spodaj desno je graf. Rumena črta je originalen motor, modra pa kit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč!

Ka mogoče ve kdo v kateri trgovini bi lahko v čim krajšem možnem času dobil Malossi-jev ali Polini-jev kit, ter kolikšna je razlika v cenah med njima?

Namen pa imam kupiti železni kit, ne alu.

LP

TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem iz Celja, skuter je pa Gilera Runner vodnim hlajenjem.

Ka kite majo na zalogi, ali bom moral čakati spet kak mesec da ga bojo dobil?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TMR, Tojnko Miran, Marno 45, Dol pri Hrastniku, tel. 03/ 564 8589

to je mislim da najbližji pooblaščeno prodajalec v tvoji bližini. pokliči in se zmeni. jas sem čakal 2 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mare, kje pa bi jaz dobil najhitreje leovinci-jev auspuh ZX za hondo x8r?? V kopru imamo samo eno trgovino. Tam pa treba ful čakat. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mhr al železni? podatki za mhr replico zračno hlajeno:

compression ratio of 13.8:1, plus torque value of 7.35 N.m. (o.75 Kgm) at 8.000 rpm and power of 6.6 Kw (9 C.V.) at 8.500 rpm

aja za auspuh sem vprašel tam in so rekli da je zlo težko dobit za tvoj motor ker ga je že en hoto kupit pa niso mogli zrihtat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mhr. To kar si ti napisal piše pri vseh cilindrih. Vodno in zračno hlajenih. Pri poliniju piše skoraj pri vsakem drugače. Tu pa imajo vsi po 9 konjev! :shock: :? Kaj železo?

No, upam da se ga bo dalo na en način. :cry: :cry: Če ne bom vzel enega od NRG-ja pa ga bom tolko zvil da bo šou gor!! :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kolko konjev ima ta malossijev kit? :roll:

Evo mal podatkov:

Malossi Sport(siva litina) premer valja 47 mm 7-8 PS

Malossi MHR Replica premer valja 47 mm 11-13 PS

Malossi MHR Team premer valja 47,6 mm(moraš menjat glavno gred) 18-24 PS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Romzi, kako se obnese malossi-jev MHR replika. So res tako občutljivi aluminiji? Kaj je potrebno menjat še s tem kitom? :roll:

MHR Replica je "cestna" verzija dirkalnih alu kitov narejeni so za vsakodnevno uporabo zato se ne vrtijo tako visoko kot MHR cilindri razlika je v legi in obliki kanalov (izpušnih).Stena valja je prevlečena z mešanico nikla in silicija(nicasil) s tem so dosegli manjšo obrabo samega cilindra.Pri teh cilindrih je potrebno več pozornosti posvetiti ogrevanju,drugače pa ob uporabi kvalitetnih olj in goriva z njimi ni večjih problemov.V vsakem primeru je priporočljivo zamenjat uplinjač (19 ali 21), lamele,zelo priporočljivo tudi sam ventil in sesalno krivino.Zaradi specifičnosti cilindra le-ta bolje deluje na "odprtih" izpuhih kot so:Polini funky,Polini for race...,tudi ZX je rešitev vendar so z njim zmogljivosti malo slabše vendar cenovno v primerjavi z drugimi izpuhi še vedno zelo sprjemljive.Ker ti cilindri največjio moč dosegajo pri višjih vrtljajih kot cilindri iz sive litine se je treba malo "poigrat" z valjčki in nastavit sklopko,da zadeva deluje optimalno. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Romzi. Vidim da se na te stvari ful dobro spoznaš. Delaš kaj v zvezi s tem?? :D

Noter imam železno litino z uplinjačem 19. Pa jo bom zamenjal z MHR replico. Zamenjan imam še variomat, sklopko, in pa daljše obojne prenose. V načrtih imam pa še zamenjavo avspuha. Glede na to, da nimam veliko izbire pri mojemu motorju, izbiram med Polini funky in ZX. Kaj mi priporočaš? Pa še nekaj. Je uporaba Motul 600 in 98 oktanskega benzina dovolj dobra?? :roll: :wink:

Glede na to, da za moj motor (x8r - honda) ne obsaja veliko delov. Kaj mi priporočaš da naredim na motorju, kaj se še splača menjat (predelat)? Predvsem bi rad izboljšal pospeške, končna me ne zanima tolko. Hvala! :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo da mam kr neki izkušenj z predelavo skuterjev,pa mi ni problem dat še kakšen nasvet če ga kdo potrebuje.Pedvsem sem delal z Hrvaško zato me tam malo bolje poznajo.(http://www.cdnet.com.hr/svijetskutera/index.htm)

Ker pa so pri Volji nekaj zaj... nimam že 4 tedne več dostopa do njihovega strežnika(povezava deluje samo če si pri Siol-u),pa sem mal zabluzil še na naš domač forum,zato sem tuki še "gušter" :( če me razumeš.

-Sam sicer nisem velik pristaš Motula,glede na specifikacije je 600-ka primerna za skuterje z ločeno pripravo mešanice(doziranje olja preko oljne črpalke)kar je za normalno uporabo zadovoljivo, za kakšne bolj resne zadeve pa tega olja nebi uporabljal.

-Polini funky ali Polini for race,prvi je cca 10000 SIT dražji od ZX-a,sta za moje pojme bolje izdelana in primernejša za boljše kite vendar pa nista homologirana(ZX je) in zato zna biti problem če te ustavjo polcajčki....

Odločitev je seveda na tebi za katerega se boš odločil.

-Ker si zamenjal primarni in sekundarni prenos(nisi napisal koliko zob) si seveda pridobil na končni hitrosti posledica tega pa so slabši pospeški...

Z kombinacijo dobrega kita in pravih nastavitev motorja se te zadeve dajo zrihtat tako da ne bo problema pri pospeševanju.

-Nisi napisal katero sklopko imaš,predvidevam da je Malossi Delta ali Fly model.Delta sklopko se da zelo dobro nastavt(ne samo z fedrčki!!)sam če se mal bol poglobiš v te zadeve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Katero olje mi pa potem priporočaš za MHR?

- Verjetno se bom odloču za ZX-a, ker če ne zna bit res problem.

- Prenose imam Malossi primarne 16/40 in polini sekundarne Polini 19/45. Vedu pa sem da bom zgubil na pospeških. Zato sprašujem če bi se jih dalo pridobit kako nazaj.

- Na žalost imam pa Malossi-jevo Fly sklopko. Se da tukaj kaj naredit? Če ne jo bom zamenjal z Delta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-pri olju bi jaz izbral med Elf HTX 976,je zelo sigurno olje do 13000 vrtljajev,ne pušča saj in preprečuje probleme ki nastajajo z sprijemanjem batnih obročkov in predčasnim detoniranjem goriva..

-stari dobri Castrol TTS-ker se ga lahko uporablja tudi pri sistemih z ločenim mešanjem bencina in olja....

-Malossi 7.1 super zadeva vendar zelo draga...

-Bel-Ray HIR sintetično visokokakovostno olje(mislim da dobave pri nas ni)

-sklopka bo kar uredu,škoda kupovat drugo..

-pospeški bodo seveda boljši ko boš namontiral močnejši kit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RoMzI, jaz mam zdej 6.5 g valjcke , ki se dobijo k avpsuhu, pa mi potegne pri 20. Kaksne fedre morem dat not?

Ker motor,ker auspuh....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!