Skoči na vsebino

MHR 70ccm


x8r-x

Priporočene objave

olje: Shell Advance Racing X

Samo eno vprašanje bi imel glede tega. Je to olje za direktno mešanje v gorivo? Aja, pa še to. Na internetu sem zasledil podatek da olje ni primerno za vsakdanjo vožno, npr. po mestu. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

olje: Shell Advance Racing X

Samo eno vprašanje bi imel glede tega. Je to olje za direktno mešanje v gorivo? Aja, pa še to. Na internetu sem zasledil podatek da olje ni primerno za vsakdanjo vožno, npr. po mestu. :roll:

Ja to je tekmovaln olje,sej je biu TTS tud narejen sam za "premix" zdej pa ga priporočajo tud za skuterje,k sami delajo mešanco...

Jest drugač vozm na Castrol A 747 olje k je mineralno(ni sintetičn)na bazi ricinusa je narejen izklučno za "premix"(jest delam mešanco sam k pumpa ne folga delat mešance,pa še nimam jo,pa še frgazer je tolk predelan da nima za ole dozerat,nimam tud kestla za ole :D )

Kolega pa že tišči NRG-ja(polini 70 ccm) par let na ta ole pa ni problemov,zdej je mal šaltu na TTS k mu je mal dnarja zmankal....

Tko da mislm da ne bo problemov če boš vozu na Shell-a.

Ne vem zakaj ne bi bil za po mestu sej motor isto more delat pa tud trpi dost k stalno speluješ pa bremzaš pa spet speluješ....Mogoče pa zato k smrdi k svina za tabo tko k pr A747 :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Romzi:

-jst mislim met notr en tak kit ki bo zdržu,se prav da mi priporočaš malossi70ccm gus,a je treba še kej druzga zravn menat al zdrži kit

-ka mi lahko ti poveš katero dimenzijo prenosov je fajn vzet?ka je treba menjat primarne in sekundarne?

-ka mi lahko poveš mogoče številko tega kita ker jih je povno na malossijevi strani pa ne vem točno kateri je,pa kakšna je cena kita pa prenosov

hvala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko daš gor tud ALU sam boš mogu bit mal bol pazljiv.

Prenosi:

original-primarni 13x52,sekundarni 13x42 (prestava je 12,9)

-za 70 ccm gus svetujem: primarni 13x52(ostane serijski),sekundarni 15x42 (prestava je 11,2)

-za 70 ccm ALU svetujem: isto -primarni 13x52,sekundarni 15x42(prestava je 11,2)

Kit Malossi gus 31 8284(10 sornik)

Kit Malossi MHR Replica 31 8430 (10 sornik)

-sekundarni prenos Polini 202.1346

ali primarni Malossi 13x44 67 8375

Ker dobiš lamele že zraven kita bi blo fajn da zamenaš še uplinjač(1611042 ) in sesalno krivino Malossi 02 8857B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Romzi, kaj pa bi blo narobe če bi zamenjal primarne in sekundarne hkrati?

Pa še to. Jaz imam uplinjač 19mm. Imam pa sesalno krivino originalno. To pomeni da uplinjača ne izkoriščam 100%. Sesalne krivine pa nima za moj motor ne malossi ne polini. Kaj naj naredim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Romzi, kaj pa bi blo narobe če bi zamenjal primarne in sekundarne hkrati?

Pa še to. Jaz imam uplinjač 19mm. Imam pa sesalno krivino originalno. To pomeni da uplinjača ne izkoriščam 100%. Sesalne krivine pa nima za moj motor ne malossi ne polini. Kaj naj naredim?

Kako da ni!

Pa še ful dobr komplet dobiš za hondo! :shock:

1611010.jpg

Prenose menjaš odvisno od prestave k jo hočeš za najdaljšo(rabš hud kit) moraš pač zamenjat oba drugač pa menjaš sam po enga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok hvala. Kaj pa glede športnih zračnih filtrov? Kakšno mnenje imaš ti o njih? Kaj za MHR pustim originalnega? :roll: :wink:

Pr filtrih sem jaz zlo skeptičen folk gor tlač vse možne filtre k misljo da jim bo bl letel.Ni fora sam u tem da filter tul k svina pa te majo pol usi sosedi pouhn k....Športen filter pride upoštev takrat ko serijski ne prepušča več dovolj zraka.Če že daješ gor drug filter moreš obveznozamenjat tud dizo(seveda daš večjo) ker je zmeri preveč zraka.Če daješ na motor hude kite pol valjda zamenaš tud uplinjač(un na sliki je ta hud za tvojo hondo)ker se zadeve pol vrtijo k zmešane ti prou pride tud filter ,drugač pa na 17,5 dajat drug filter je zame čista bedarija ampak če je folku ušeč da ribajo kite pol nej jih kr dajejo gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RoMZi a bi mi lahko po pošti poslal te fedre za peugeot, kot sva se menla, ker je v M.S bed pa še dolgo treba čakat. Denar ti lahko pošljem vnaprej, če hočeš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Romzi, kaj to na sliki je tudi uplinjač?? Namreč jaz ga na motorju že imam. :roll:

To je ta dobr Malossijev fergazer kit za honda X8R.Zravn dobiš vse kar je na sliki:fergazer,filter,krivino pa vse kar zraven paše. Zato pa niso vse 19-ke iste.Ni sam to da kupš dellorto 19 pol s pa zmagu,tuki morš spet vedt kaj bi rad a boš frizeru da bo letel k zmešan al boš pa delu bl milo verzijo.Vsaka stvar k jo zamenaš mal pomaga ni zdej to da boš neki zamenu pa bo pol letel k utrgan ampak prava kombinacija vseh delov ti da rezultat kakršenga hočeš.Lahko tud na tvojga daš gor filter sam poglej prej kero dizo maš notr da ne boš kakšne štale naredu.Drugač so teli Malossi-jevi kiti kr dobr preračunani tko da maš bl mal za štelat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, zračnega filtra ne mislim zamenjat. Bo pač treba zamenjat frgazer.

Lahko pustiš tut tega za začetek pa pol prodaš pa kupš use skupi u kitu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RoMzI, ker se na dirkah vse odvija pri hitrostih pod 100km/h, sklepam da imaš skuterja "nabildanega" večinoma v pospeške. Pa me vseeno zanima, kakšno končno ima tvoj skuter (po števcu in v resničnosti)?

Lp, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RoMzI, ker se na dirkah vse odvija pri hitrostih pod 100km/h, sklepam da imaš skuterja "nabildanega" večinoma v pospeške. Pa me vseeno zanima, kakšno končno ima tvoj skuter (po števcu in v resničnosti)?

Lp, Anže

Števca nima sam temperaturo vode ma,pa vrtljaje za štelat motor, k druzga me ne zanima,drugač sm ga enkrat na digitalca meru pa gre s temi prenosi k so zdej notr 135 Km/h.

Res pa je da se more use dogajat do 100 Km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.letos ne  

Zakaj pa ne?

1. mehanika za fine nastavitve mam po novm 130 km stran...

2. 6 dirk je kr strošek še posebi če nimaš velik sponzorjev...

3. matra me da bi meu zipa model 2000...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.letos ne

Zakaj pa ne?

1. mehanika za fine nastavitve mam po novm 130 km stran...

2. 6 dirk je kr strošek še posebi če nimaš velik sponzorjev...

3. matra me da bi meu zipa model 2000...

- 1. Glede na tvoje svetovanje na Motosvetu nimam občutka, da bi ti lahko kdo še kaj svetoval.

- 2. Mi dirkamo brez sponzorjev spljoh (pa veseli bomo če bo res 6 dirk).

- 3. Če imaš jajca (zadoščata dva, ali pa brez - female), je dober tudi skuter l. 1996 (brez kakšnih hudih finančnih posegov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x8r-x je na počitnicah, zato si bom vzel pravico da odgovorim namesto njega in bom poskušal bit čimbolj točen.

Vozi Hondo x8r-x, notri ima malossi 70 kit, forgazer 19'5, menjan primarni in sekundarni zobnik, menjano sklopko... V kratkem pa ima namen vgraditi aluminij 70.

Zdi se mi, da mu gre 102 km/h (ampak po hudičevo natančnem števcu). Zgolj za primer - če se prav spomnim, je rekel da z 90km/h na njegovem števcu prehiti Runnerja, ki mu kaže 105km/h.

Upam, da ne bo hud name. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!