Skoči na vsebino

ali je ženska sposobna tako dobre vožnje kot moški..


kr ena bajkerca

Priporočene objave

A ni ena forumašica Tina, ki neke neverjetne rekorde podira po Grobniku? :) Poznam še eno teto Mutiko, ki ravnotako bolje vozi kot nekateri "pajtleki", ki se motorja bojijo bolj od ženine metle. Sicer pa sem tudi ogromno motoristov prehitel celo s 250ccm skuterjem. Dobro, ampak ne gre sodit po hitri vožnji. Jaz sodim dobre motoriste od slabih po tem, da ko pride do nevarne situacije, znajo pravilno odreagirat. Sodim med njih? Ja in ne. "Ne" predvsem zaradi majhne samozavesti, čeprav sem se do sedaj (tok tok tok) še vedno uspešno rešil iz ključnih situacij. Sem pa mnenja, da ne obvladam niti 50% prilik, zato bom šel ob prvi priložnosti v šolo varne vožnje. Da ne bom čisto iz teme. Kar se "njihovih" motoričnih sposobnosti tiče. Večinoma mi je prednost vedno vzela ženska (ne na motorju, seveda). Mogoče zato, ker načeloma obvladajo paralelno procesiranje podatkov (mali se je posral, krompir moram solit, cunje obešam, moža poslušam, kako naklada itd.), če to gre v prometu pa ne vem. Nočem generalizirat. Je pa res, da moški, manj razmišljamo vnaprej, procesor v naši glavi je zgolj enojedern in zmore obdelavo enega podatka naenkrat (jiha, 200km/h po Tržaški, sej itak sem na prednostni), imamo več jajc (načeloma dve), kar pomeni, da ne jemljemo prednosti ubogim motoristom, ampak raje kakšni zeleni pošasti Slovenskih železnic, ki na nezavarovanem (ali pa tudi zavarovanem) potem razmaže naš avto na prafaktorje, čeprav jo vidimo že od daaaaleč itd. Cilj ženske vožnje je načeloma užitek v naravi, zdrava mera adrenalina, veter pod čelado, duh po cvetočih češnjah... mi pa merimo faluse. Kaj je, daljšega maš od mene? Grema preverit? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno odkod vam ideje,da bi babe slabše šofirale??? :headbang:

Saj majo enako sprednje in zadnje tace,kot vsak ded!!! Glavo,v kateri majo navadno bol pospravljeno. Edino težje (ker pač navadno niso tako oh in sploh kul mišičasto razvite) poberejo moped z podna,če jim slučajno pade! :D

Tak da punce,dekleta,babe,kar volan v roke,pa naj dedi govorijo,kar hočejo!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odgovor na....ali je moški sposoben tako dobro zgledat med vožnjo kot ženska...

Ne, ker se ne znamo med vožnjo šminkat in podobno... :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odgovor na....ali je moški sposoben tako dobro zgledat med vožnjo kot ženska...

:010

That's a BIG no!

post-12636-1207588541_thumb.jpg

post-12636-1207588547_thumb.jpg

Can not compete with that!

:wub:

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ker se ne znamo med vožnjo šminkat in podobno... :slap:

D.

:eek: :grrr :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa prou rad vidu kero frčafelo k voz po kolenu na ridah! Dam takoj čelado dol :worship: ...pa še kej druzga ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa prou rad vidu kero frčafelo k voz po kolenu na ridah! Dam takoj čelado dol :worship: ...pa še kej druzga ;)

Kaj, najprej bi rad videl kako vozijo po kolenu potem pa bi jih še v jok spravil? Eh ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na besedo ti dam oz. dam sem se spomnil vica: :lol1:

Kaže Cigo ciganki: "ajd mi popuši, da ču ti mobilni!"

Ona mu popuši i kaže: "daj sad mobilni!"

Kaže cigo: "piši 065-332-. . . . . ." :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej model migriri na drug forum ker si dosadan!

prevod prosim?!?!?!?!?! :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praviloma dame ne vozijo prav suvereno. Jasno se tu in tam najde izjema.

Negotova vožnja je ponavadi posledica manjše višine. To se kaže pri večji negotovosti pri počasnem manevriranju motocikla ali ustavljanju. Tiste, ki premagajo strah in osvojijo pravilno tehniko vožnje pa so izredne voznice, ki se lahko kosajo z vsakim gospodom. Takšnih dam je izredno malo, a naj vseeno omenim, da je moj najboljši učenec vožnje z motorjem bila do sedaj ženska!

V dirkanju so dame ponovno, zaradi fiziološke zgradbe (beri so bolj šibke), prikrajšane za enakovredno kosanje z gospodi. Dirkanje je, kot vsak šport, pogojeno z velikimi fizičnimi napori, zato je povsem jasno, da nimajo realnih možnosti priti v sam vrh dirkaškega "moto" sveta in zato za njih obstajajo posebne kategorije oziroma tekmovanja.

Torej ženska JE sposobna tako dobre vožnje kot moški, a tu gre bolj za izjemo, kot pravilo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odgovor na....ali je moški sposoben tako dobro zgledat med vožnjo kot ženska...

:010

a-a :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa prou rad vidu kero frčafelo k voz po kolenu na ridah! Dam takoj čelado dol :worship: ...pa še kej druzga ;)

Boš mogu dat tut gate dol pa se ti bo mogoče kakšna prkazala...drgač pa...vidu sm že najmanj 3 take gor...ena z banditom 650, druga z ducatijem(ne vem kerim),in tretja z eno yamaho(r6,r1 ??)

mislm da je slednja celo nekje na netu posneta tko da... :worship:

sicer pa ne vem zakaj ne bi znale boljše peljati?zato ker nimajo tiča??to samo pripomore k manjši teži :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!