Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

Sem slišal(nepreverjena informacija), da je policija upoštevala naše pripombe okrog vse te zadeve in je zato nabavila novo opremo PF 2010 (prestreznik falotov).

Tukaj je slika v prilogi.

post-18923-127080055759_thumb.jpg

Zadeva je seveda modificirana, saj ima na levi in desni strani snemljivo modro rotirajočo luč, ter na sredini led tablico z napisom STOP POLICIJA.

Z napravo operirata 2 policista. Levi in desni.

postopek:

Ko policista dobita informacijo o bežečem falotu, bliskovito odpreta prtljažnik, izvlečeta mrežo in se postavita vsak na svojo stran cestišča. Tako maskirana pričakata falota, ki ju med svojim brezglavim bežanjem ne vidi. Tik preden pride falot do mreže prižgeta opozorilo STOP POLICIJA in falota zapleteta v mrežo.

Prednosti napravo so očitne:

1. ni brezglavega zasledovanja po cesti

2. celo falot se ne poškoduje, ko prileti v mrežo

3. ni potrebno posedati pri mami falota in piti čaja

Informacije so nepreverjene, baje pa da policija testira prve primerke. Žal pa že obstaja tudi sum o podkupninah, kot pri patrii.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z napravo operirata 2 policista. Levi in desni.

postopek:

Ko policista dobita informacijo o bežečem falotu, bliskovito odpreta prtljažnik, izvlečeta mrežo in se postavita vsak na svojo stran cestišča. Tako maskirana pričakata falota, ki ju med svojim brezglavim bežanjem ne vidi. Tik preden pride falot do mreže prižgeta opozorilo STOP POLICIJA in falota zapleteta v mrežo.

Prednosti napravo so očitne:

1. ni brezglavega zasledovanja po cesti

2. celo falot se ne poškoduje, ko prileti v mrežo

3. ni potrebno posedati pri mami falota in piti čaja

Informacije so nepreverjene, baje pa da policija testira prve primerke. Žal pa že obstaja tudi sum o podkupninah, kot pri patrii.

A rabijo kakšne poskusne zajčke, da to stestirajo????? Kje se da prijavit? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A rabijo kakšne poskusne zajčke, da to stestirajo????? Kje se da prijavit? :lol:

Na upravni enoti vrneš tablice in si avtomatsko v finalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj kok je smešno, skoraj toliko kot tista dva včeraj, ki sta pustila življenje na cesti.

Stari, ti se rabiš malo spočit. Ne primerjaj tista dva od včeraj, pa ne tistih 100 od lani, ker je zadeva resna.

Namen posta je, da se ne bomo na forumu poklali med seboj. Zabava mora biti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A rabijo kakšne poskusne zajčke, da to stestirajo????? Kje se da prijavit? laugh.gif

Baje imajo testni poligon nekje pri pivki, če greš zraven boš vidu najprej patrije v akciji, mal naprej pa PF2010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor ne veste, se tovrstne zgodbe iz leta v leto ponavljajo....sledi jokanje in vsesplošni kreg na Motoskretu-z bolj ali manj istimi akterji v kregariji....samo eno; če bi jim uspel spizdit, bi se v prvem kafiću pri joškasti kelnerci z otrdlino med nogami pohvalil kaki butli so policaji in kako on obvlada, da jim je spizdil, tako pač mu ni bila sreča mila....Glede vzgoje pa tako: ne samo pravice, tudi obveznosti/odgovornosti je treba izpolnjevat...in bit pri tem dosleden od usrane riti dalje....sicer tudi to ni zagotovilo, da mazoljar ne bo storil pizdarije, vendar to možnost občutno zmanjšuje....aja, pa bit čimveč skupaj in razvijat zdravo debato z našimi froci tud ni ravno slabo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa malo pokomentirajo še tale članek:

http://www.najdi.si/...3D3%26id%3D3282

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enosledna vozila (skuterji, mopedi in motorna kolesa) so že zasegali, zasegajo in bodo zasegali.....prav tako so že bili, so in bodo poostreni nadzori....in kaj bi zdaj debatirali?? trance_08_book.gif

Eh, qrc, zajebu si vso žlehtnost! closedeyes.gif

To je na planetu Motoskret utopija...trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enosledna vozila (skuterji, mopedi in motorna kolesa) so že zasegali, zasegajo in bodo zasegali.....prav tako so že bili, so in bodo poostreni nadzori....in kaj bi zdaj debatirali?? trance_08_book.gif

To je na planetu Motoskret utopija...trance_25_naughty.gif

Se opravičujem, ker je novica itak stara(objavljena pa danes), še z marca meseca, sem mislil, da ponovno pričnejo z akcijo.

Naslov teme je policija svetuje, policija kaznuje, od češplic se ravno ne moremo pogovarjati, a ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, ker je novica itak stara(objavljena pa danes), še z marca meseca, sem mislil, da ponovno pričnejo z akcijo.

Naslov teme je policija svetuje, policija kaznuje, od češplic se ravno ne moremo pogovarjati, a ne.

V tej temi res ne...ampak zakaj pa ne o razpočnicah? Mnogo bolj produktivno za lape, le izplen bi bil bolj slab....... evilgrin.gif

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo enostavno. Na delu ceste, ki nudi varno ozadje brez naselij in ostalih udeležencev na cesti se ga enostavno odstreli z rafalom iz službenega orožja. Problem rešen, škoda minimalna.

To se je nekaj dni nazaj zgodilo na Portugalskem. Sicer je bil voznik (neki raper) avtomobila. Ampak ni želel ustaviti, pa so ga naluknjali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašina: se vidi, da nimaš mulcev in zato tudi ne pojma(če čitam prejšnje poste), kako ravnati z mladostniki. Sem ti že enkrat prej pojasnil, pa zgleda da ne razumeš.

Sori, da te motim v tvoji samovšečnosti. Samo sporočil bi ti - ti si pametnejši. Torej - you win :whistle:

Če misliš. da se pijanec zaveda svojega dejanja in posledic(pa ne razumet, da jih spet zagovarjam), potem te vprašam, zakaj pijane osebe vedno počnejo največje neumnosti.

1. brezglavo bežijo

2. odgovarjajo in grozijo policiji

3. imajo občutek, da so vsemogočni in lahko vozijo 100% bolj hitro od normalnega

Trezni ljudje tega seveda ne počnejo? Zakaj potem nikoli v statistiki ne piše "100 odstotkov prometnih nesreč povzročijo vinjeni vozniki"? :whistle:

Daj, nehaj že pavšalne vlečt ...

Malo si zgrešil bistvo. Pa ravno vcepljanje strahu je tisto, kar jih naredi funkcionalno nesposobne. Koliko staršev vidim, ki znajo svojim mulcem govorit samo eno in isto - ne smeš, ne, tako se ne dela. Kaj naj si froc misli ob tem? Ko starega ni, to lahko počnem. Mislim, da ti je DAMI33 nekaj postov nazaj razložil, da jih moraš prepričati, da so sami prišli do nekega spoznanja. Vedno ne bo zadaj ateka in mame, ki bosta pazila, kaj dela njun podmladek ... In za to so bistvene izkušnje, ki jih že prej dobi ta podmladek. Jim moraš pač pustit, da se učijo in eksperimentiranje je del tega procesa. Ne me narobe razumet, vem, da obstaja veliko takšnih staršev, ki kruli na vižo "Moj pa že ne", ampak vcepljanje strahu pa tudi ni način. Treba je vcepit zavest o odgovornosti.

Pozitivne zglede rabijo. In ko eksperimentirajo, jih mora vendarle nekdo opazovati, je pa res, da je bolje, če je to opazovanje nevidno. A kaj, ko je naša družba tako obremenjena zaradi pogostosti nezgod v prometu in tudi njihovih posledic.

Seveda bi bilo idealno, če bi vsak prometni policist bil tudi vrhunski sociolog, razvojni psiholog, morda še ekonomist in socialni delavec - a žal imamo družbo skonstruirano zelo na grobo. Premalo aktivna je tudi lokalna skupnost, rajonski policaji itd ... Ensotavno - nekdo bi moral vedno po malem težiti in pozitivno sankcionirati zadeve. A mi smo trenutno še primitivni - "vžgejo" najbolj negativne sankcije ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozitivne zglede rabijo. In ko eksperimentirajo, jih mora vendarle nekdo opazovati, je pa res, da je bolje, če je to opazovanje nevidno.

Da, tudi pozitivne zglede na prvem mestu. Skratka, če povzameva - usmerjanje.

Seveda bi bilo idealno, če bi vsak prometni policist bil tudi vrhunski sociolog, razvojni psiholog, morda še ekonomist in socialni delavec - a žal imamo družbo skonstruirano zelo na grobo. Premalo aktivna je tudi lokalna skupnost, rajonski policaji itd ... Ensotavno - nekdo bi moral vedno po malem težiti in pozitivno sankcionirati zadeve. A mi smo trenutno še primitivni - "vžgejo" najbolj negativne sankcije ...

S sankcijami dosežeš samo trenuten učinek, ki pa hitro izvodeni. Pa ni res, da smo primitivni - samo nihče ne poskrbi za ustrezno izobraževanje. Se pač celo življenje učimo in kot sem že omenil, vnaprej zelo malo ponesrečencev razmišlja, da se tudi njim lahko kaj zgodi. Jasno , da to ne prinaša želenih učinkov. Nekje sem bral, da se je število nesreč drastično zmanjšalo, ko so vrteli po TV-ju krvave prizore prometnih nesreč - to je soočilo ljudi s sprejemanjem odgovornosti za svoja dejanja in jih malo opremilo z vprašanjem "Kaj pa če ...". Kazni pa so kot odpustki - ko plačaš, si se opral greha :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes, ko sem se vračal s Črnega kala so me ustavili med Kozino in Divačo. Peljal sem malo nad omejitvijo, priznam po zaslugi motokameradov, ki so me pravi čas opozorili na kontrolo, hvala lepa. Ustavili so me čisto zaradi rutinske kontrole. Po pregledu dokumentov sva s policajem (full prijazen) debatirala še kakih 10 min nasplošno o prometu. Strinjal se je z mano ko sem mu rekel, da izven naselja vsi radi "malo potegnemo", češ z motorjem se povsod vozit počas pač "ne da". Bolj pomembna so naselja, sicer ne vem zakaj potem več ne stojijo tam. V glavnem zaključek debate je bil, da bodo v akciji pač lovili objestne "divjake" (moja pripomba, ker trdim, da obstajajo hitri in objestni vozniki, kar je bistvena razlika).

V glavnem mi je na koncu zaželel srečno vožnjo in moram priznat, da sem se nazaj grede peljal precej počasneje ker je debata zalegla precej več kot pa bi kazen. :trance_27_notworthy:

Nastane pa drugi problem, v "šefih", ki organizirajo akcijo in , ki spalnirajo tudi prihodek te akcije, to pa je potem že druga priča. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če so dejstva zadnjega tedna rezultat te dobrodelne akcije naj kar takoj nehajo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če so dejstva zadnjega tedna rezultat te dobrodelne akcije naj kar takoj nehajo ...

Kot je napisal mare, so tudi pametni policisti, ki jih skrbi za varnost, upam pa, da dejstva res niso rezultat akcije, ampak splet nesrečnih okoliščin, kot je tista nesreča v spodnji idriji, ko je bil motorist zgolj slučajno udeležen. Druga dva divjaka, bi divjala v vsakem primeru, neglede na akcijo policije (pa jim v nobenem primeru ne priželim, kar se je zgodilo)

Še vedno pa smatram, da zaradi govora o akciji in žal tudi nesreč, se veliko več piše in govori o motoristih, kar pa je pozitivno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S sankcijami dosežeš samo trenuten učinek, ki pa hitro izvodeni......

....Kazni pa so kot odpustki - ko plačaš, si se opral greha :).

Pa nič drugače... Razen, če ne obžaluješ sam v sebi!!

To pa se zgodi, ne s kaznijo, ampak z vljudno vzgojno gesto, (ki pa jo nepopravljivi divjaki, resnici na ljubo) ne bodo nikoli upoštevali!

Na, pa smo zopet "tam"... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Glede vzgoje pa tako: ne samo pravice, tudi obveznosti/odgovornosti je treba izpolnjevat...

ce dovolis......... osebno bi najprej "dal" obveznosti/odgovornosti in sele nato, izhajajoc iz izpolnjenih predhodnih, zasluzene pravice.

ampak kaj pa jaz vem.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce dovolis......... osebno bi najprej "dal" obveznosti/odgovornosti in sele nato, izhajajoc iz izpolnjenih predhodnih, zasluzene pravice.

ampak kaj pa jaz vem.......

Tvoja je pač zadnja...bwana... :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa "v praksi" nekaj ugotovil;

Že prej sem načelno v naseljih vozil po paragrafih. Sedaj, pa sem strikten! In kaj sem ugotovil...? :?

Da za seboj nabiram kolono vozil (s 4 kolesi), ki mi trobijo in žugajo s pestmi. :hmm: :yes:

...Sedaj pa res ne vem, kaj mi je storiti?? :hmm:

Prej so me :l_01: "taplavi". - Sedaj me pa še vsi ostali... :unsure: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa "v praksi" nekaj ugotovil;

Že prej sem načelno v naseljih vozil po paragrafih. Sedaj, pa sem strikten! In kaj sem ugotovil...? :?

Da za seboj nabiram kolono vozil (s 4 kolesi), ki mi trobijo in žugajo s pestmi. :hmm: :yes:

...Sedaj pa res ne vem, kaj mi je storiti?? :hmm:

Prej so me :l_01: "taplavi". - Sedaj me pa še vsi ostali... :unsure: :yes:

Jaz moram reči, da imam ravno nasprotne izkušnje: v naselju se kolikor se le da skušam držati omejitev in kadar imam kakšen avto za sabo imam nekako dober občutek, da me šofer opazuje in si misli "no poglej, pa se še le najde nekdo, ki z motorjem vozi po omejitvah, ne pa samo po tazadni". Trobil mi ni še nihče (zaradi moje vožnje po omejitvah), me je pa že marsikdo prehitel z avtomobilom, ker se mu pač ni dalo peljati za motoristom 50 v naselju :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa nič drugače... Razen, če ne obžaluješ sam v sebi!!

To pa se zgodi, ne s kaznijo, ampak z vljudno vzgojno gesto, (ki pa jo nepopravljivi divjaki, resnici na ljubo) ne bodo nikoli upoštevali!

Na, pa smo zopet "tam"... :unsure:

Jaz sem si bolj kot vse policijske kazni, odvzeme, in težave, ki mi jih je to povzročilo, zapomnil, ko sem še kot čisti začetnik enkrat na obvoznici v Mariboru v gruči izkušenih hotel bit frajer in sem malo po gasu stisnil (za moje takratne pojme) ... in mi je zelo izkušen motorist, tudi moderator na tem forumu, potem rekel "Ej, ampak umret pa ti hočeš kar mlad, a?" (oziroma nekaj v tem smislu) ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!