Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

helllo

mene pa zanima namreč imam predelano motorno kolo tole:

post-19795-127029085643_thumb.jpg

in nimam homologirano, pa me zanima sledeče če bom imel z policijo (oz cariniki probleme če bom šel preko meje) na Hrvaško morje, vem da ni vprašanje povezano sam z policijsko akcijo se pa mi zdi primerno ker je z policija povezano whistle.gif

Totega keri še pogledo ne bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega so prejšnjo nedeljo ustavili pri Kozini in mu zatežili, da nima Akrapoviča vpisanega v homologaciji, da žmikavci niso homologirani, da nosilec tablice ni original. So bili sicer fer, da za zdaj naj mu bo, ampak naj porihta homologacijo.

Drugač pa na hitro en štos, ko policaj reče vozniku, da je kazen 500 eur, če takoj plača pa 250. Pa vpraša tip, če bi se lahko zmenila za 50, pa policaj popizdi in pravi, če bo zdaj pa še "glihal", pa pravi tip saj si ti prvi začel... :kva2:

Če pa to MORA imeti vpisano v homologacijo...A je to tako težko razumet????? Naj bo srečen, da so bili fer, ter naj se spravi na LPP zadeve homologirat, pa bo.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa to MORA imeti vpisano v homologacijo...A je to tako težko razumet????? Naj bo srečen, da so bili fer, ter naj se spravi na LPP zadeve homologirat, pa bo.... :rolleyes:

Ni bilo mišljeno, kot kaj težijo, ampak kot dejstvo, da pregledujejo tudi to. In tudi vpis je v planu. Čeprav se pa v eni stvari ne strinjam in to je z doma kvalitetno narejenem nosilcu tablice, ki ogroža kaj že???

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se en strinjam. Ravno zaradi takih, ( kot si deloma tudi ti), ki zavestno kršijo predpise, vozijo 160 in več, prehitevajo po desni, 150 m pred cestninsko imajo še 140 km/h, potem pa žlajf na polno.... Omejitev je 130 in pika. Če je dobra in sprejemljiva za večino civiliziranega sveta, potem z njo ni nič narobe. Nekaj je narobe le z ljudmi, družbo, sistemom, ki tega ne zmore že v osnovi preprečit z vzgojo oziroma doslednim kaznovanjem pač vsakega in ne samo tistega, ki ga policija ujame.

Za začetek tudi voznika Kresalke. Če bi za tiste pekrške ene 2 leti ostal brez izpita, plačal ene 1500€ kazni...bi ga mogoče izučilo. Če bi zadevo še kdaj ponovil v taki meri, pa doživljenski odvzem izpita in tolikšna višina kazni, da bi ene 2 leti delal samo za odplačilo le te.

Sam eno vprašanje: a misliš, da kresalke res ni vedla kolk vozi. Prjatu, ona komandira, šofer samo vozi. Zdej bodo pa njega potunkali. Tako vidiš je to pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem se vrnil iz blagoslova motorjev v Mirni Peči.

KATASTROFA

Merili so od Trima v obe smeri proti Mirni Peči. V Mirni Peči jih je bilo več kot motoristov. Med drugim so letos prišli tudi z »civilnim« kombijem. Da lahko takoj pospravijo in odpeljejo kakšnega nehomologiranega !!

Sloneli so ob šanku. Medtem je eden od kolegov štartal Repsolko, malce, ampak res nedolžno pohodil plin. Da vidite reakcijo. Takoj je bil eden (se je takoj odpravil od šanka) pri njemu. Kaj sta imela ne vem.

V glavnem taprava RACIJA. Sramota vseh sramot. Veste kaj vam ob tem povem. Sram me je živeti v taki državi.

Sramota !! :rtfm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem se vrnil iz blagoslova motorjev v Mirni Peči.

KATASTROFA

Merili so od Trima v obe smeri proti Mirni Peči. V Mirni Peči jih je bilo več kot motoristov. Med drugim so letos prišli tudi z »civilnim« kombijem. Da lahko takoj pospravijo in odpeljejo kakšnega nehomologiranega !!

Sloneli so ob šanku. Medtem je eden od kolegov štartal Repsolko, malce, ampak res nedolžno pohodil plin. Da vidite reakcijo. Takoj je bil eden (se je takoj odpravil od šanka) pri njemu. Kaj sta imela ne vem.

V glavnem taprava RACIJA. Sramota vseh sramot. Veste kaj vam ob tem povem. Sram me je živeti v taki državi.

Sramota !! trance_31_rtfm.gif

Temu se reče: cash point.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbol bizarno v teh "akcijah" je naziv. PREVENTIVNA AKCIJA. A ni preventiva recimo kot pri zdravju neki kar prepreči nastanek težave v našem primeru nesreč s smrtnim izidom.

Potem pa slišim ali preberem kolk je kdo plačal za to preventivo. Jebeš takšno preventivo ko te kazen tolk sezuje :headbang: a vozil si npr 10-20km prehitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bomo samo čez policaje govorili, tukaj je en primer poštenega oz uvidevnega policaja:

sem pre pol leta peljal 157(verjetno več, ampak kangoo je toliko nameril), na hitri cesti(ac) Ajdovščina- Podnanos(omejitev 100, pa čeprav je ac), ko sem ga vidu, sem pač bil prepozen, da bi zaviral, zato sem gladko nadaljeval. Nakar me ustavi cca 1 km naprej policaj in pravi:

za ta prekršek je odvzem vozniškega, pa pihati bo treba, pa nevem koliko točk...

odgovoril sem mu: da pač naj naredi kar mora, saj sem res toliko vozil, nakar začne kar on sam modrovati: pa kaj naj naredim, če bi bila vsaj ac tukaj...

V glavnem tip je vedel, da je poslan samo na kasiranje. Nato mi je dal 200evrov kazni in tri točke. Zahvalil sem se mu za uvidevnost in odpeljal naprej, saj je bila moja napaka, ker sem ga spregledal.

Čim več takih policajev, kajti tip je bil fer do mene.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je osebno presodil, da je omejitev neumestna in se ni držal kot pijanec plota.

Menim, da policist ni poklican za to, da presoja, katera omejitev je umestna ali ne. Če bi bilo to njegovo delo, bi bil verjetno strokovnjak za cestno varnost ... pa ni, pač pa je uniformirana uradna oseba, ki preprečuje in preganja nespoštovanje predpisov.

Zgolj v vednost ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pohvaliti vse, ki si to zaslužijo! :worship: Pa naj bodo policaji, motoristi, al' pa traktoristi. In grajati vse, ki so "seronje"! Kajti to, bodo tudi v bodoče. Pa naj bodo policaji, motoristi, al' pa traktoristi... :hmm:

No, pa še malo hvale policajem z moje strani;

Motor - 50 km/h omejitev - in policaj z radarjem v roki (videl - a sem mislil, da je tisti na plakatu), pa ni bil. Je bil taprav. - Izven naselja - omejitev pa še vedno toliko, kot je pisalo v naselju (50).

"Dober dan! Koliko sem pa zaslužil?!" sem ga kar direktno vprašal...

"500 EUR in 5 pik!" : z 2, če plačam v... kar je pohvalno.

"Joj, žena me ubije, če ji pride v roko tale listek! Boste prišli na moj pogreb...?" sem rekel prav skesano. Medtem ko se je še policajka izluščila iz "modrega" vozila. (smeh... )

Malo sta se spogledala in nadlajevala "obravnavo"... Potem sem jima rekel, da to v bistvu ni več naselje, da nisem brezglavi divjak, da sem star toliko in toliko, da tamlade k pamet' spravljamo, pa je še sami nimamo, kar je čisto res, da sem že štiri desetletja na motorju itd... Skratka, povedal sem jima svoj " življenjepis", in bolj kot smo se pogovarjali, manjša je bila kazen.

Bil pa sem spoštljiv! - In to sta si s svojim pristopom tudi zaslužila!!! :worship: :worship:

(Škoda, da nimajo policaji v vozilu tudi knjigo za pohvale.)

Koliko sta me opilila, ne bom povedal, in škoda, da ju ne morem javno, z imenom in priimkom pohvaliti!!!

Samo toliko, da ne bo kdo rekel, da le pljuvam po "taplavih"!

Slava jim(a)!!!... saj se (v naseljih!) vozim po predpisih! ...

"Izven naseljskih "inkasantov"" pa ne maram!! Kar je čisto razumljivo. Pa tudi vzgojno ni! In zaradi takih, ki sta me ustavila v tem primeru, sem še bolj moralno obvezujoč, da ne delam nepotrebnih pizdarij.

Ja - to pa je vzgojno!!! s strani policistov (in policistk), kakršna sta bila tadva v omenjenem primeru! :worship:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, stvari so preproste - pravila so znana, cene za prekrške tudi. Jokcanje pa prepustimo raje malim otrokom, right?

Mashina: nihče tu ne joče. Ne bodi siten prosim, če se kdo ne strinja s tabo in odmakni kdaj tvoje razmišljanje od vseh pravil, ki so napisana, saj postajaš že prav malo tečen, ko drgneš eno in isto. Če so ljudje pohvalili, kdaj delo policistov(pa vzrok ni važen) to ni jokanje, ampak je samo pohvalno, da niso togi in zateženi ampak kdaj tudi človeški-svetovalni. Vsaka kazen je vzgojna, pa čeprav je nekoliko znižana. Pri meni-vsaj pri meni, policaj ali pa kdo drug, ki me kaznuje ali pa opominja veliko več doseže. če je korekten in spoštljiv.

Zakaj misliš da se s teboj toliko dopisujem? samo zato ker si tako siten in svetniški in si ne daš dopovedati, da prav vsa pravila niso 100% točna in logična. Pa prosim, ne mi zdaj ponovno citirati zvcp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina a se furaš skos po omejitvah al kako ?? samo prašam?!

Ne verjamem, ampaq poanta ni v tem. Verjetno vsi bolj ali manj pogosto kršimo predpise, za kar pa obstaja neka tarifa. Pametno jo je poznati in računati s tem, da jo bo treba vsaj občasno plačati. Brez pomena pa je kuhati riuc na "inkasante", ki iz tega ali onega razloga niso hoteli pogledati skozi prste.

Če se povrnem k stricu Viktorju, po neljubem dogodku ni pljuval čez župnika, češ da mu je na silo vlival v goltanec tisto žveplano vino. Itaq mu nihče ne bi verjel.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roko n srce po mestu in vaseh zaselkih itd.. se motorja ne tešči .. so otroci mamice ati..itd itd. ne rečem izven naselja ko ni stranskih vhodov so le redki pa če vidš tkrt pa ožem :D..

aje kj narobe??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam s tistimi, ki pravite, da se v naselju pelje počasi, po omejitvah.

ampak...

se pelješ v avstriji in maš celo pot 70 ali celo 80.

in to na delih, kjer je dejansko gostilna, šola in vse mogoče ob cesti, parkplac s cesto kar zlit in podobno.

vsak se pelje kulturnih 70 in to je to.

50 je živo jebanje v mozeg.

po možnosti še pločnik in kolesarska steza na obeh straneh, omejitev pa še kar 50.

zakoni, mamice in vse skup naj gre nekam v tri p.m., ker na take fore pa ne padem.

mi v tej državi se ne vozimo po pameti, ker bi v tem primeru potrebovali pametne zakone in omejitve.

tisti, ki vozi(mo) po pameti je(smo) avtomatsko z eno nogo v prekršku, ker se žal ne drži(mo) idiotizma ki nam vlada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sikal sem dons, ko sem se peljal skozi naselja ... povsod manj kot 100 km/h. ...

upam da tudi manj kot 90, kajti naselja imajo 50. (v glavnem, če z dopolnilno tablo ni drugače določeno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam s tistimi, ki pravite, da se v naselju pelje počasi, po omejitvah.

ampak...

se pelješ v avstriji in maš celo pot 70 ali celo 80.

in to na delih, kjer je dejansko gostilna, šola in vse mogoče ob cesti, parkplac s cesto kar zlit in podobno.

vsak se pelje kulturnih 70 in to je to.

Prav dosti se po Avstriji ti nisi vozil. Je tudi 30 po celotnih naseljih pri njih pogostejše kot pri nas.

... zakoni, mamice in vse skup naj gre nekam v tri p.m., ker na take fore pa ne padem.

No comment!

... tisti, ki vozi(mo) po pameti je(smo) avtomatsko z eno nogo v prekršku, ker se žal ne drži(mo) idiotizma ki nam vlada.

Aha, če prav zastopim, si med pametnimi. Lastna hvala pa take ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da policist ni poklican za to, da presoja, katera omejitev je umestna ali ne. Če bi bilo to njegovo delo, bi bil verjetno strokovnjak za cestno varnost ... pa ni, pač pa je uniformirana uradna oseba, ki preprečuje in preganja nespoštovanje predpisov.

Zgolj v vednost ...

lahko pa presoja o neprilagojeni hitrosti :surrender: ... le na kak način lahko on to ugotovi? ne glede na to da je hitrost v skladu z omejitvijo ali nižja, se lahko odloči in napiše kazen.... in kje v zakonu piše katera hitrost je prilagojena ? tolk o tem, ali lahko ali ne more presojat.....in tukaj ni nobenega predpisa, kaj je in kaj ni prilagojena hitrost, v vsakem primeru dobiš kazen, če karkoli narediš, tudi če je hitrost pod omejitvijo.... ker pač nisi prilagodil hitrosti razmeram na cesti.... le to je pa tista hitrost s katero ne narediš nobene nesreče.... brihtno....

ko naslednič pade dež, se vozim po AC 40km/h pa da vidim .... to bo moja prilagojena hitrost glede na vremenske razmere...butasto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pa presoja o neprilagojeni hitrosti surrender.gif ... le na kak način lahko on to ugotovi? ne glede na to da je hitrost v skladu z omejitvijo ali nižja, se lahko odloči in napiše kazen.... in kje v zakonu piše katera hitrost je prilagojena ? tolk o tem, ali lahko ali ne more presojat.....in tukaj ni nobenega predpisa, kaj je in kaj ni prilagojena hitrost, v vsakem primeru dobiš kazen, če karkoli narediš, tudi če je hitrost pod omejitvijo.... ker pač nisi prilagodil hitrosti razmeram na cesti.... le to je pa tista hitrost s katero ne narediš nobene nesreče.... brihtno....

ko naslednič pade dež, se vozim po AC 40km/h pa da vidim .... to bo moja prilagojena hitrost glede na vremenske razmere...butasto

pol te bo pa šlepar zgazu ,k bo piču 110.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli gledaš na stvar, ni vedno vse stvar omejitev. Recimo, do sedaj sem imel dve nesreči na podobno vižo:

-enkrat me je počil dedek, ki ni uspel dost hitro zavreti (premikajoča kolona, dedek je seveda s svojo damo ogledoval, kakšne hiše imajo sosedi),

-druga situacija - zavijam desno (poseben pas za zavijanje), se zaustavim, ker je bil iz leve avto preblizu, BUM in sem imel enga, ki je gledal samo na to, kako bi čimprej zavil, v riti.

Samo predstavljam si lahko, kaj bi se v obeh primerih zgodilo z mano če bi bil na motorju - sploh v drugem primeru sem imel čisto zmečkano rit, pa še v avto na prednostni bi priletel, če nebi takoj na zavoro stopil. Po takšnih izkušnjah bom seveda tudi v bodoče gladko kršil pravilo, da se kolone ne prehiteva - zadnji vsekakor ne bom :).

Potrebno se je prilagoditi situaciji in verjetno nobenemu od nas, ki smo na cestah, ni težko najti primera, ko je bolj varno peljat več, kot omejitve predpisujejo.

Zdaj pa še k policajem - če imaš argumentacijo (ne samo izgovore), zakaj si vozil tako, kot si, zakaj nebi on presodil, da je bilo to pravilno? Pa kaj če ni on na mestu, da to ugotavlja, pravilno je, da razmišlja s svojo glavo. Le z glavo se da zmanjšati nevarnost na cesti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa še k policajem - če imaš argumentacijo (ne samo izgovore), zakaj si vozil tako, kot si, zakaj nebi on presodil, da je bilo to pravilno? Pa kaj če ni on na mestu, da to ugotavlja, pravilno je, da razmišlja s svojo glavo. Le z glavo se da zmanjšati nevarnost na cesti.

Strinjam z vsem napisani, izpostavil bi le, da "pa saj ga izven naselja lahko vsi malo bolj stisnemo!" ni argumentacija ... :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam z vsem napisani, izpostavil bi le, da "pa saj ga izven naselja lahko vsi malo bolj stisnemo!" ni argumentacija ... smile.gif.

Mašina tokrat se pa strinjam s tabo.

Vendar, kako bomo te mladostnike učili, oziroma kako jim svetovati. Mislim, da s tem ko jim bomo kazali našo večvrednost in jih opominjali, da nimajo dovolj izkušenj za flancanje po forumu, verjetno ne bo šlo. V prvi vrsti jih je treba razumeti, da rabijo pritisniti (pa to so 125 ccm s končno brzino 100-110km) in da že počasi kapirajo, da v naselju to ne gre. Seveda na njih-nas prežijo tudi izven naselja nevarnosti in previdnost tudi tu ni odveč. ampak to znanje jim je potrebno podati na tak način, da bodo mislili, da so sami prišli do njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj ne morem verjet, kok je debate okol tega ... bi razumel, da ne bi bilo v naprej postavljenih in določenih pravil v cestnem prometu. Debatiranje o tem ali so smiselna ali ne, je brez pomena, dokler ni pobude za spremembo.

Če vidim znak omejitve hitrosti 50, se ne vprašam ali je smiselno postavljen, treba ga je pač upoštevat dokler je tam. Če ga ne upoštevam, lahko zelo upravičeno pričakujem sankcijo.

PIKA :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pa presoja o neprilagojeni hitrosti :surrender: ... le na kak način lahko on to ugotovi? ne glede na to da je hitrost v skladu z omejitvijo ali nižja, se lahko odloči in napiše kazen.... in kje v zakonu piše katera hitrost je prilagojena ? tolk o tem, ali lahko ali ne more presojat.....in tukaj ni nobenega predpisa, kaj je in kaj ni prilagojena hitrost, v vsakem primeru dobiš kazen, če karkoli narediš, tudi če je hitrost pod omejitvijo.... ker pač nisi prilagodil hitrosti razmeram na cesti.... le to je pa tista hitrost s katero ne narediš nobene nesreče.... brihtno....

ko naslednič pade dež, se vozim po AC 40km/h pa da vidim .... to bo moja prilagojena hitrost glede na vremenske razmere...butasto

Prilagojena hitrost je takrat, ko potiskam motor ob sebi 2 km/h in lahko varno ustavim, če mi meter pred mano neko drugo vozilo vzame prednost. V praktičnem primeru to pomeni, da si načeloma kriv tudi takrat, ko je omejitev 50 km/h in se je držiš, vendar naletiš na neko nepričakovano oviro in vrežeš po cesti ko 5 deg pariške. Izgovor na "neprilagojeno hitrost" se prevečkrat izrablja in ni v nobeni korelaciji z omejitvijo hitrosti, ki jo predpisujejo tabelne oznake. Nekaj podobnega je tudi "neobvladovanje vozila", saj smo pred CPP vsi "enaki", neglede na naše (ne)znanje. Torej, težko je soditi, kako bi moral nekdo odreagirat, če ga tega nikoli nisi učil. Obe zadevi sta torej izjemno subjektivne presoje, kar pa je za moje pojme (in verjetno marsikoga) v nasprotju z zakonikom. Zdrava pamet sicer pravi, da če se pelješ po prednostni cesti po določeni hitrostni omejitvi in ti neko drugo vozilo vzame prednost, je kriv tisti, ki zavija na prednostno cesto. Ti si se peljal po predpisih, on jih je kršil. Ampak pri nas je vedno navada, da grešnih kozlov skoraj nujno mora biti več - deljena krivda. Mogoče zaradi kakega tihega dogovora z zavarovalnicami :whistle: In verjetno sta tudi zgoraj omenjena termina v navezavi s tem.

Še en primer, ki je čisto resničen. Motoristu je avtomobilist odvzel prednost. Da bi se prvi izognil nesreči, je zapeljal iz cestišča in poškodoval motor. Kdo je bil kriv? Motorist, ker je zakrivil nesrečo zaradi "neobvladovanja vozila". Vprašanje je, kdaj bi avtomobilist bil spoznan za krivca, saj je kršil CPP (medtem ko motorist ne)? In odgovor: ko/če bi se motorist zaletel vanj. :slap:Nasvet vsem motoristom je, da se piknete direktno v oviro in se tako izognete kazni ter pokasirate odškodnino (če preživite). :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://24ur.com/novice/crna-kronika/18-letni-objestnez-na-motorju.html

temu se pa reče genialnost policistov( pač zasledevanje 18 letnega šmrkavca) mislim da obstajajo druge alternative da bi zvedeli kdo je in ga kaznovali.

kakor pa brezglavo zasledovanje, še dobro da je prišlo le do lažjih telesnih poškodbsurrender.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hilton, stvar je simpl - ti 18-letni šmrkavci se tako obnašajo/vozijo tudi zato, ker berejo motosvet in tu vidijo, kako "odrasli, zreli, izkušeni, pametni, lepi in z najboljšimi mašinami motoristi" pišejo v stilu "pa saj jaz dobro vozim, lahko ga malo stisnem, saj obvladam" itd itd itd ...

Samo poglej teme - iskanje lukenj v zakonu, kako voziti močnejši motor, kot je dovoljen; iskanje izgovorov za to, da se ne upošteva omejitev; iskanje "pravnih nasvetov", da bi se izogibali odgovornosti ...

Po drugi strani pa jokcanje, zakaj policija ne pomaga, ko jim kdo prednost vzame, ko kdo ukrade motor, ali kaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!