Skoči na vsebino

Pankerji ?!


Priporočene objave

Slovenski bendi: NIET, Kuzle, Pankrti, U.B.R, Odpadki Civilizacije, |||. kategorija, Epidemija, Stres D.A, Tožibabe, Racija, Lublanski Psi, O!pizda, Berlinski Zid, Gnile Duše, O!Kult, U.F.O, Grupa 92, Cao Picke, K.G.B, Otroci Socializma, Šund, Ljubljana 78, C.Z.D, ...

LP, Hozi .)

a to si iz punka pod slovenci vzel ! Gnile Duše iz začetka 80-tih ter nepozabnim "romanjem" v Metliko seveda z rumeno rdečo motorko naših železnic ! Žal sicer z nobenenim javnosti dostopnim zvočnim zapisom njihove glasbe ! Dandanes so Gnile Duše: zapriseženi matičar ( punk poroke), jamarsko Postojnski jezični dohtar, mojster plesa in giba !

Fajn je blo z muziko tudi politični sistem spreminjat ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem več tak fanatik kokr sem bil sam si pa še vedno szavrim kake pištole, ramonse, clashe,......... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem eden največjih fenov od CZD, sploh ne vem, zakaj ... Ramonse dost težko že prebavljam, Misfits mi še kr nagnejo, Pistolsi tut ... Iguanas okej ... včasih sem tripal na Mojstra s snežinko ... Kennedys itak... Pankrti pa mi nikol niso bli nek ipank... bolj čao pičke, kuzle, itd ... esad legenda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se Električni orgazem,Pomaranča ,leb i sol

:grim igra rock'n'roll cela jugoslavijaa :yea2: B)

pa

Texas (sm to je že novejš?)

Crvena Jabuka

Deep Purple

Neki to vole vruče - Jeans generacija

Rob Zombie

The primitives

ufff...dost je tega

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim igra rock'n'roll cela jugoslavijaa :yea2: B)

pa

Texas (sm to je že novejš?)

Crvena Jabuka

Deep Purple

Neki to vole vruče - Jeans generacija

Rob Zombie

The primitives

ufff...dost je tega

men se že 2 tedna zapored vrti diskografija njihova :yea1: :yea1: :yea2: :music1: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

whitesnake

pa punk rokerji blink182, the ramones, the offspring, sum 41

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre slike,dobim kr solzne oke!Na slikah me ni ker sma se s frendom bolj v ozadju držala-Emšo pa to.

Js sm tut biv na UK Subsih lani ... sm dobo palčko od bobnarja :P :)

Si mogoc kje na sliki?

--->KLIK1<---

--->KLIK2<---

LP, Hozi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK samo na hitro sem preletel nekatere napisane bande pa mi ni jasno če jaz ne poznam punka al kaj? :hmm:

ne rečem da so vsi slabi ampak od kdaj so pa texas, midnight oil, dire straits, alice cooper, rob zombie, itd., in cela našteta jugo-rock garda punk?????

zgleda se staram :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Crass, Conflict. Anarho-punk s sporočili, ne pičkice kakor Clash ali Sex Pistols... :doze:

men sedejo vsi, res pa da mam zlo rad bende z nekim sporočilom! Izpostavimo anarho-punk bend Aktivna Propaganda !!! z glasbo in besedilo izražajo sporočila! Primeri iz njihovih pesmi, govorov:

1.''Naše delovanje je avtonomno. Trudimo se, da bi državi plačali čim manj davka. Delamo po principu D.I.Y (do it yourself). Ob izdaji CD-ja smo recimo plačali davek samo ob nakupu praznih CD-jev,”

2.Na ruševinah kapitalizma bomo zgradili pravičen svet, drugačen svet, drugačnih vrednot, svet brez razredov, svet socialnih enakosti! Drugačen svet, drugačnih načel, svet brez meja, svet svobodnega gibanja. Dokler ne bo pravice, ne bo miru. Smrt kapitalizmu, svobodo ljudstvu.”

3. Državno nasilje: ”Edini odgovor na policijsko nasilje je nasilje nad policijo, edini odgovor na državno nasilje je nasilje nad državo.”

Stran benda, KLIK

Lp, Hozi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igor Bašin je avtor sveže knjige Novi rock: Rockovski festival v Križankah 1981-2000, v kateri skozi sociološko in zgodovinsko prizmo analizira fenomen tega legendarnega rockovskega festivala. Novi rock je v Jugoslaviji pomenil pojem kreativnega pristopanja do rockovskih žanrov in pomemben festivalski preboj za rockovsko sceno, zato prav nič ne čudi, da je končno dočakal tudi bolj poglobljeno analizo. Knjiga, ki bo mlajše generacije seznanjala z alternativnimi tokovi osemdesetih in devetdesetih let, starejšim pa prinašala spomine na minule dogodke.

Novi rock je prvič zatresel Križanke leta 1981 in že v prvih edicijah lansiral imena, ki so dobesedno krojila slovensko popularno glasbo osemdesetih let: Indust-bag, Martin Krpan, Marko Brecelj in Ivan Volarič-Feo, Kuzle, Šund, Lublanski psi, Pomaranča, Lačni Franz, Laibach, Otroci socializma, O!Kult, Borghesia, Via ofenziva, Videosex, Niet, Agropop, Pankrti, Center za dehumanizacijo in drugi. Kmalu so se jim pridružili tudi nastopajoči iz drugih jugoslovanskih republik, Film in Haustor iz Zagreba, Električni orgazam iz Beograda, Plavi orkestar iz Sarajeva, Mizar iz Skopja, kasneje pa še prestižna alter-rockovska imena, kot so ameriški Swans. Novi rock je bil nedvomno pomemben družbeni fenomen, saj je glasba, ki jo je predstavljal, preizpraševala celotno družbeno ureditev tako v času Jugoslavije, kot kasneje po osamosvojitvi. Brez dvoma knjiga vredna branja.

V vseh bolje založenih knjigarnah ! :grim

NR.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene zanima a je kdo od kle bil na Exploited v Ljubljani leta 84.Bili so v takratnem domu svobode v Šentvidu.Ful se spomnem,ko je pevec mislim,da mu je bilo ime Richie prpelov gor sina na oder,tamal je pa imel isto špuro ko fotr.

GBH-Alcohol

DAF-Der Mussolini

Dead Kennedys-California uber ales

Anti Nowhere league-Woman,Lets break the law,Animal itd

Into the valley,pa ne vem kdo to izvaje sam je hud komad. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Čekirajte naš bend: > KLIK <

Tole se pa sliš ko včasih ko smo z kasetarji snemal po garažah.Hudooo..

Zakon old skul.

Aja sej res Exploited so v Tolminu v soboto okrog 10h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Alora

Kiri prostovolc mi na netu najde (morda ma že celo na cdji doma :D ) in mi samo pošlje... (jaz sem komot) :smoke:

Neke starejši žabarski bend; Tito & Ekšn!

Aja; Ja, bil sem na GBH že davnega leta 98. :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Da mal obudim temo spet ...

A gre kdo na PANKRTE 1. decembra? Kao 30 letnica je, NIET so predskupina, vstopnica stane 22€ v predprodaji, so pa v Hali Tivoli!!!

:worship: :yea1 :grim :yea2: :drunk: :beer2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!