Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Vem ti za eno 2008 letnik.... ni zaribana je pa kapitulirala mašina.. Je bila menjana mašina ampak imajo zgleda ti letniki vsi te probleme...

Ja sam verjetno ni ista mašina kot od 2003 letnika oz. ne paše na okvir ? Koliko €€€ pa je še to vredno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

mene zanima kako je s kilometri? 6000 je tista meja ko ne plačaš davka a ne?  A se da tu kaj poguljofat recimo? Da daš davčni sliko od števca enga drugega motorja, ki ima recimo 20000 km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kako je s kilometri? 6000 je tista meja ko ne plačaš davka a ne?  A se da tu kaj poguljofat recimo? Da daš davčni sliko od števca enga drugega motorja, ki ima recimo 20000 km?

Če ima vozilo manj kot 6 mesecev in manj kot 6.000km, potem ga kupi pri dilerju in dobiš neto ceno brez davka. Davek plačaš potem pri nas. Tiste tri odstotke razlike ni ne vem kaj. V primeru nakupa na ta način žal ne moreš kupiti od fizične osebe, nimaš pa tudi garancije, ki jo pravne osebe v Nemčiji praviloma dajejo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupujem od pravne osebe v Nemčiji, in mi je rekel da rabi cash, da mi da edino bruttto ceno.....

najraje bi kupil kar novega, ki je 1000 eur več kot 2013 letnik.... ravno zato me moti ta brutto nettto cena...plačal bi 22% pri nas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupujem od pravne osebe v Nemčiji, in mi je rekel da rabi cash, da mi da edino bruttto ceno.....

najraje bi kupil kar novega, ki je 1000 eur več kot 2013 letnik.... ravno zato me moti ta brutto nettto cena...plačal bi 22% pri nas

Pravne osebe imajo ponavadi napisano "MwSt ausweisbar", kar pomeni, da ga vrnejo. Če ga je npr. vzel v račun ali ga samo konsignacijsko prodaja  za fizično osebo, potem to ne piše. Če hočeš, mi lahko na ZS pošlješ povezavo na oglas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ksz...

Ali ima kdo izkušnje s firmo DTK Moto iz Kočevja?

Predvsem me zanimajo VAŠE izkušnje in ne zgodbe iz tretje ali četrte roke.

Hvala lepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

David iz DTK ti zna veliko povedat in svetovat ,če boš "ujel" pravi trenutek....Ker pač hendla in rihta vse kar je lahko donosno.Ima kar dosti zvez in navez v tujini.Ima motorje na zalogi in tudi dobavi po naročilu.Motoristično opremo znaš dobiti pri njem ugodno.Kar se tiče delov(novih in rablenih) in servisa te pa zna "kresnit", če nisi podučen o zadevah...Treba primerjat cene storitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da nujno rabim še en moped za po hosti bi povprašal za mnenje izkušenega kaj je za uzet pri mojih slabih 100kg, 2m in ne-več-rosnih letih ?

salte in daljši skoki absolutno izključeni :) všeč mi je old-school, ugledan TTR?, 701 pa tud še ni zame ..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa kaj kak KTM LC4 640 obnese za malo (z)mešamo (dual sport) rabo? Nekaj gledam te stroje, pa so cene so okoli 2k+ za letnike 2000 - 2002. Ne vem lih, na kaj pazit pri teh oranžnih ropotuljah...

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kakim letom je bil BMW Xc na AN kot nov z par tisoč km za manj kot 4 jurje €, pri nas jih je bilo bolj malo prodanih, ker je mel na začetku večjo ceno kot KTM pol so jih pa krepko pocenili, treba je spremljat oglase vsake tolk časa prileti kakšen gor, če bi te slučajno zanimal ta edini KTM v SLO ki ima manj kot 2000 prevoženih km se lahko pozanimam pri prijatelju sam cena ne bo sindikalna

10312715_393170360839343_174369337185698

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih v lanskem letu vsaj 4 pregledal in si enega teh lastil.

Zanima me en z večjim TT tankom ki je bil kratek čas gor za 2900, če se prav spomnim. Pogojno še tisti od prvega lastnika iz LJ, ki pa je bil potreben največ nege ali pa kak tak, ki še ni bil naprodaj (velikokrat) :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, sayo pravi:

Pred kakim letom je bil BMW Xc na AN kot nov z par tisoč km za manj kot 4 jurje €, pri nas jih je bilo bolj malo prodanih, ker je mel na začetku večjo ceno kot KTM pol so jih pa krepko pocenili, treba je spremljat oglase vsake tolk časa prileti kakšen gor, če bi te slučajno zanimal ta edini KTM v SLO ki ima manj kot 2000 prevoženih km se lahko pozanimam pri prijatelju sam cena ne bo sindikalna

 

In kakšna je ta, nesindikalna cena (okvirno)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

 

In kakšna je ta, nesindikalna cena (okvirno)?

Povej ponudbo, da vidim če si resen, potem bom jaz začel prepričevat prjatla :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom jaz pridružil tej debati. Suzuki V-Stroma 650 sem danes gnal čez malo prevelike kamne in ugotovil, da bi bilo smiselno imet še nekaj "za v hrib".

Krosle sem do sedaj gledal bolj od daleč. Razen z Yamaho XT 660 sem prevozil lep del Grčije. Pa ni prava "krosla".

Sedaj pa bi si privoščil nekaj dvokolesnega z večjo razdaljo od tal kot jo ima V-strom. Ene par pogojev sem si postavil:

- kubatura vsaj 350 ccm

- enocilinderc, da ima dosti navora

- luči, da je za na cesto

- da gor fino pašejo kramparce

- letnik 2006 ali tam nekje, do ene 3 jurje recimo.

- Pa da ni tako težak kot v-strom.

Po cross stezi se ne bom vozil, to je bolj za v hrib, po makadamu, včasih po blatu. Soft enduro pravite temu. Pa do hriba je treba priti po cesti.

Na izbiri so nekako: Husqvarna TE510, KTM 400-530 EXC; opcijsko tudi Yamaha XT 660 R. Kaj v tem stilu. Še kakšni predlogi? :)

20151104_162251er.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo se pozanimaj glede vzdrževanja, nekateri "naviti" 4T imajo kar zahtevno in pogosto vzdrževanje, ki te na koncu pride tudi drago zato se nekateri raje odločijo za 2T 250 ali 300 kubikov

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, stromar-aly pravi:

 

Na izbiri so nekako: Husqvarna TE510, KTM 400-530 EXC; opcijsko tudi Yamaha XT 660 R. Kaj v tem stilu. Še kakšni predlogi? :)

 

KTM 525EXC; topšit za ta dnar, zdržljiv agregat, zadost moči, sposoben tud po cesti kam pridt, če je treba.

 

Popravljeno . Popravil hajoktejn
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/14/2015, 8:13:23, 0b5353n said:

Ja sam verjetno ni ista mašina kot od 2003 letnika oz. ne paše na okvir ? Koliko €€€ pa je še to vredno ?

Šele sedaj sem to videl.. oprosti :blush:

Ni ista mašina ne, tale 2008 letnik je bil prodan za 3k eur.... Probleme imajo z oljno črpalko pade tlak olja, menjalniki in sklopke..  to gre zelo v promet za ta model ninje..

Tale je imela 17k km....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/14/2015, 4:09:42, mladench said:

Pri registraciji se gleda razmerje moč/masa. Imel sem Aprilo Pegaso 650 Strada, katera ima nekaj več kot 35kW vendar je zaradi teže razmerje moč/masa pod 0.2 kar je "meja" za registracijo motorja s kategorijo A2. Blokado ne moreš homologirat, če moč motorja presega x2. Se pravi je 72kW preveč in tega ne boš homologiral in boš posledično v prekršu pri policistu in zavarovalnici... razen, razen, če je bil motor tovarniško blokiran na 35kW in blokada ni bila naknadno vstavljena (in tudi ne odstranjena)

Strani, kjer bi bil spisek motorjev, voznih s kategorijo A2 ni. Vsaj nekega uradnega ne.

Skoraj vse je res, samo to da nemorš homologirati in registrirati - LAHKO, ampak si še zmeraj v prekršku, če te dobi policaj, ki se bo vtaknil v to zadevo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!