Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Zakaj bi pa ducatije mogli šraufat več kot ostale? Dražji od ostalih so, pa slabši? Tu ni logike pol... A pelješ se manj udobno kot z zx6r-ko? Nevem, lepa sta mi oba, tako da mi samo cena ostane merilo kerega bi vzel.

 

Gre se za prestiz, ne za sraufanje   ;)

 

Ferrarije se tud velik sraufa ...pa kaj...takrat k pa dela so pa ultrapickohvatna kola   :smoke:

 

PS: to je tist del...IMA DUŠO...in zato, ker jo ima moras bit ziher...treba not pogledat, ce je se zmer tam . . .

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi pa ducatije mogli šraufat več kot ostale? Dražji od ostalih so, pa slabši? Tu ni logike pol... A pelješ se manj udobno kot z zx6r-ko? Nevem, lepa sta mi oba, tako da mi samo cena ostane merilo kerega bi vzel.

vzdrževanje še vzemi v obzir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanec prodaja Kawasaki er6n 2006 letnik, z 55.700km blokiranega na 25kW. Na njem ima LeoVinca, menjal je ogledala, sedaj so manjša športna, nosilec za tablico ter nižjo balanco. Bil je pa tudi prebarvan v mat črno, ne preveč dobro saj so vidne pike kjer je barva potekla. Ima nekaj prask na pokrovu od motorja, nastale naj bi zaradi padca na mestu. Bil je redno servisiran pri uradnem serviserju, ima vse papirje, ki to tudi potrjujejo. Servisiran je bil pred kratkem.

Prosil bi vas za kako menje o ceni tega motorja. Rabim pa motor za a2 kategorijo, ki ga bom po dveh letih najverjetneje prodajal naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vec kot 2 jurja nebi dal zanj. To je samo moje mnenje.

zaradi mene ce bi si to 'dodatno' opremo dal dol in jo posebi proda..

pa se to ce bi bil motor zares OK - dobre gume, ketna ker naceloma me prebarvani motorji v eni garazi ze takoj odvrnejo..

pocakaj na zimo, bo teh mlinkov za 2 jurja malo morje.

 

kolega je 2 leti nazaj kupil er6n za 1850€ s 35k km, sicer uvoženc iz IT(kilometri so bili res sumljivi)...samo je bilo treba dati nove gume, ketna je tudi bila švoh, blokada te pride 140€+30€ delo pa 40,50€ homologacija ter prometna.

Boš pa motor, ki ima original barvo&nalepke prodal veliko lažje

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, gume so nove gor, 2 tedna stare. Oprema mi ni važna, LeoVince mi je seveda všeč, drugo me ne gane preveč. Verjetno se bo res bolj splačalo počakat še par mesecev, letošnje sezone je itak konec, mogoče samo še kak sončen dan ali dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nearrain, builder in dami34 hvala za odgovore.. Haha nearrain ti maš ziher ducatija xD. Kolko pa je razlike od oka pri vzdrževanju? Zaj jaz nisem tip voznika, ki bi delal nevem kolko tisoč km na leto, niti časa nimam. Tako da, motor kupujem, ker ga že od malih nog hočem imet. Vozil bi se pa na krajše ture, ker nisem za dolge. Pač za užitek,ko mi zapaše. Tako da, vzdrževanje po moje nebi smelo biti prva skrb. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znalci na plan !!

Prvič v življenju, na "stara leta", kupujem motor (druga puberteta - pravi žena). Posebne želje nimam, rad bi se le udobno in "na easy" vozil in kdaj pa kdaj kam zapeljal tudi ženko (pa ni nujno ;) ) Razmišljam o nakupu chopperja ali tourerja. Pomembno mi je, da bo motor lahko vodljiv in da bo moj položaj na njem udoben (težave s križem).

Pa me zanima, kakšen motor bi mi predlagali, v kakšnih okvirijih naj iščem (jasno je, da mora biti poceni), saj je moja telesna višina skoraj 200 cm.

 

Hvala!

Hvala vsem, ki ste delili svoja mnenja in nasvete.  Tudi to je pomagalo, da sem posta ponosen lastnik Honde Varadeo 1000.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. star sem 33 let. Novinec v motornem svetu. Kupujem motor in imam ogledana dva modela HONDA. In sicer Deauville nt700 in model 750NX. Večinoma bi se vozil sem, sem ter tja pa bi se vozila skupaj z ženo, recimo na morje, izlete ob vikendih, itd... Kateri model bi mi predlagali izkušenejši uporabniki, glede na moje potrebe in dejstva? Pri modelu 750nx sem nekoliko skeptičen glede pomanjkanja moči... Je pa res, da je nekoliko lažji model od deauville....Hvala za pomoč. Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
bosanoga
Uporabnik
 
Pridružen: 20 sep 2015 21:48

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Deauville ima boljšo vetrno zaščito, integrirane kovčke je udoben zato dobi moj glas. Kardan je na poti bolj praktičen.

(malce dolgočasna pa sta oba :) )  Zakaj si se omejil le na ta dva?

Popravljeno . Popravil Fantocci
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi mogoče pogledal še kakšno cbf 600, fz6s, mogoče tudi kakšen bmw f800s/st...

Ali pa kakšen suzuki gsr600, shiver 750..

 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ta dva modela sem se osredotocil ker mi karakterno ustrezata, vizualno sta mi vsec, deauvillka ima nizke stroske vzdrzevanja, nx700 majhno porabo, itd....hmmm se ne vem kaj bi...kaksen uporabnik omenjenih modelov? Prodajalec? Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ta dva modela sem se osredotocil ker mi karakterno ustrezata, vizualno sta mi vsec, deauvillka ima nizke stroske vzdrzevanja, nx700 majhno porabo, itd....hmmm se ne vem kaj bi...kaksen uporabnik omenjenih modelov? Prodajalec? Lp

Sem lastnik Suzukija V-Stroma 650 in občasen voznik Honde Deauville 700. Kar se tiče ergonomije, voznih lastnosti, uglajenosti, V-Strom prekaša Deauville. Da se razumemo; to je samo moje mnenje, kot uporabnika omenjenih motorjev. Ker pa izbiraš med dvema Hondama in si pri eni nekoliko v skrbeh glede moči, si preberi test v reviji MotoSi, kjer so bili lastniki modela 700, sedaj pa modela 750. Če bi bil jaz pred takšno odločitvijo, vem katero ne bi kupil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kot bi vedel, da je suzuki V strom650 moja tretja opcija:) Kako je z začetnikom na tem motorju, je dobra kombinacija? Poraba vidim, da je nekoliko večja kot pri hondah, kaj pa ostalo vzdrževanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kot bi vedel, da je suzuki V strom650 moja tretja opcija:) Kako je z začetnikom na tem motorju, je dobra kombinacija? Poraba vidim, da je nekoliko večja kot pri hondah, kaj pa ostalo vzdrževanje?

Nič drugače ni..vsi so "poceni" če primerjaš z motorji za katere bi plačal dva ali trikrat toliko.

Vsekakor bi gledal hondo nc700/750x ali malega v-stroma ali pač versysa650..

sami fajn motorčki..če boš/si zahteven motorist jih boš kmalu menjal in vzel kaj boljšega/večjega/manj racionalnega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr, sej sm mel že kup drugih tut, ampak za vas stare mačke so verjetno vsi v istem košu, nezahtevni in racionalni :D

je treba vedet, kje si lahko nezahteven in racionalen :D, je pa to jeba, ko je kriza. Ti povem, psihologija množice, takrat pride na plano. Množica se povede za največjim extremistom. Zato se je na tem forumu povečalo št. lastnikov te znamke. Še nekateri zavedni bmwjaši so podlegli tej izkušnji :D

 

zdej pa sam čakam, da se bo ta zavedni bmwjaš pojavi na mojih vratih :D in mi poskušal razložit, da to ni tak :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 sej bmwjasi so se najbolj racionalni od vseh. motorji jim malo pijejo, pa neglede na starost in kilometre jih na koncu dobro naprej prodajo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr, sej sm mel že kup drugih tut, ampak za vas stare mačke so verjetno vsi v istem košu, nezahtevni in racionalni :D

je treba vedet, kje si lahko nezahteven in racionalen :D, je pa to jeba, ko je kriza. Ti povem, psihologija množice, takrat pride na plano. Množica se povede za največjim extremistom. Zato se je na tem forumu povečalo št. lastnikov te znamke. Še nekateri zavedni bmwjaši so podlegli tej izkušnji :D

 

zdej pa sam čakam, da se bo ta zavedni bmwjaš pojavi na mojih vratih :D in mi poskušal razložit, da to ni tak :D:D:D

Če bi gledal na psihologijo množice, potem ziher ne bi Versysa vozil. (pa grd, pa poceni, pa ne vem kaj še...)

Jaz ga vozim zato, ker mi je všeč. Všeč mi je pa tudi to, da je drugačen od konfekcije.

Enkrat se ga bom pa naveličal, pa kupil kaj drugega, morda celo GSa... Al pa Aprilio Caponord, sam moram jo še probat prej. GSa sem že - nič posebnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kot bi vedel, da je suzuki V strom650 moja tretja opcija:) Kako je z začetnikom na tem motorju, je dobra kombinacija? Poraba vidim, da je nekoliko večja kot pri hondah, kaj pa ostalo vzdrževanje?

Začetnik in V-Strom 650 ? Ne bosta trpela ne eden ne drugi. V-Strom 650 je nezahteven, uglajen in prijazen. Ne vem, kakšna poraba je pri omenjenih Hondah, vendar V-Strom 650 občasno porabi 3,41 L/100 km, drugače pa je poraba nekje 3,6 do 3,8 L/100 km (prikaz na računalniku). Pravzaprav je računalnik malo lažnive sorte in pri računanju dotočenega goriva in prevožene poti ugotavljam, da me vsakič "nategne" za kakšen deci ali pa dva. Torej je poraba še manjša. 

Vidim, da si iz dveh motorjev prišel na tri. Kmalu bodo že štirje. Boš moral napisati, kje in kako se misliš voziti, ker drugače je to eno samo nabijanje. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!