Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Zdravo

 

Tudi jaz sem v iskanju motorja. Odločam se med novim Suzuki V-strom DL 650 X in kakšnim par let starim Varaderotom 1000. Kaj mi priporočate?

Suzuki-DL-650-V-Strom-XT-2015-700px.jpg

moje mnenje je vedno novo (novejši model). Pa neglede katera firma. Zadnjih par let so motorji začeli dobivati ogromno tehničnih bombončkov (abs, trakšn kotrol, potovalni kompjuter, modi vožnje), izboljšav elektronike (manjša poraba, več konjičkov), kar vse pripomore k bolj varni in varčni vožnji. Čeprav v tvojem primeru si dal na izbiro 2 ranga motorjev. 650ccm proti jurja je kr huda razlika, sploh ko si v dvoje in polno otovorjen.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Vem da sem dal na izbiro dva različno močna motorja. Do sedaj sem vozil VStroma in sem bil precej zadovoljen. Pomanjkanja moči nisem občutil. Res pa je, da za približno enak denar dobiš par let star 1000ccm motor.

Tudi jaz sem v dilemi, kot ti. novi motorji, novi bonbončki...pa vendar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi definitivno vzel novi motor, pa magari ma 20 konjev in 400 kubikov manj.

Jz bi premislu ,samo napram motorjema po katerih nas sprašuje pa ne bi nič razmišljal vzel bi Štroma! Varadero je že več kot 10 let nespremenjen razen malih kozmetičnih popravkov ,je težek in papa več kot drugi v njegovem rangu.

Je pa varadero udobnejši in seveda močnejši kar na daljših potovanjih tudi nekaj šteje !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede nato, da praviš, da ne čutiš pomanjkanja moči, definitivno novega. Tu ni kaj za razmišljati.  :yes:

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za vse informacije. Kaj mi pa namesto Varaderota še priporočate? Vsekakor naj bo motor Touring/Enduro. Ker sem velik in khhhm obilen, naj bo motor tudi velik. Pa seveda primerljiva cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič nisi povedal se voziš v glavnem sam ali v dvoje. Na krajše ali na daljše relacije...

Na tvojem mestu bi prej poskusil pa se potem odločil, saj veš kako je, dokler ne poskusiš kaj boljšega si zadovoljen s tem kar imaš :D

Pri moči je pa tako, če si kdaj vozil res tapravo zver... potem vidiš da je vse drugo podhranjeno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ti verjetno kdo posodi da poskusiš, če si obilen kot si rekel in če se vozita v dvoje to nanese tako cirka 200 kg .) kar ni malo..

bi znal v stromček zajamrat pod vama :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da se za nazaj zahvalim vsem, ki ste dajali nasvete. Sem nabavil zracno hlajenega Bandita 650S z ABSom. Kako se pelje pa sporočim ko bom imel v žepu izpit.

Popravljeno . Popravil HiM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če poskušam napisati malo bolj nežno:

 

Zx6R: Veliko vožnje, malo manj čustew

848: Veliko ljubezni, malo manj vožnje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak nasvet kaj kupiti? Zx6r ali 848 evo Ducati? Ne morem se odločit za kerega :/....

 

tistega ki ti je bolj všeč..

 

Če poskušam napisati malo bolj nežno:

 

Zx6R: Veliko vožnje, malo manj čustew

848: Veliko ljubezni, malo manj vožnje...

 

a še kar velja tisto da je treba makaronarja ves čas šraufat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet vprašanje .. kero punco bi meu :O

 

če sta ti oba dobra... vzami tistega, ki ti je bolj všeč ... če sta ti oba všeč enako ... kovanec v zrak in cifra -mož varianta ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če poskušam napisati malo bolj nežno:

 

 

848: Veliko ljubezni, malo manj vožnje...

se pravi, enako kot ti, sam šraufaš in se malo voziš

 

P.S. ne kakaj :klicaj:

 

 

 

Kak nasvet kaj kupiti? Zx6r ali 848 evo Ducati? Ne morem se odločit za kerega :/....

kupi tisto, kar ti najbolj sede, pa tudi če je Yamaha :kva2:​ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ducati je vizuelno par svetlobnih let pred vsemi riževimi narastki... :)

 

Svetlobno leto je za nas opazovalce iz zemlje lih enako dolgo kot navadno zemeljsko. (Da se ne lih zapletemo v teorijo dvojčkov in teh zadev :D)

 

Beri ... Svetlobno leto je merska enota za merjenje razdalje, ne časa ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

kupi tisto, kar ti najbolj sede, pa tudi če je Yamaha :kva2:​ 

 

Za Yamaho velja, da je to japonski Ducati tako, da je to še skoraj najboljša varianta za nakup. Edino more pazit, da je rdeča. :D

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi, enako kot ti, sam šraufaš in se malo voziš

 

P.S. ne kakaj :klicaj: ​ 

 

Sicer ne razumem, sploh glede na to, da se ne poznava, lahko pa obrazložim.

 

Osebno poznam 3 lastnike Ducatijev (od tega dva bivša...- le zakaj?) in še ene par od daleč....

 

Kar se pa mene tiče, si zadel. Motor si res šraufam sam pa tudi 15 000 kilometrov letno je verjetno patetično malo za pojme tipičnega MS forumaša. Poleg motorja imam namreč še nekaj drugih hobijev: služba pa kmetija pa modelarstvo...

 

PS: Se opravičujem, za neuporabo smeškov

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistega ki ti je bolj všeč..

 

 

a še kar velja tisto da je treba makaronarja ves čas šraufat?

Ne ne velja,z njim sem naredil 12kkm brez da bi vijak dotaknil ! A če se želiš slabo peljat in veliko plačevat za vzdrževanje potem si kupiš Dučeta :grim  je pa lep ,vse bolj se mi zdi da so to motorji za kafetkarje,ne poznam nobenega da z Ducatijem kleplje veliko km na let ,so bolj pozerji  :P ........uf zdej se bo užgal ..... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne razumem, sploh glede na to, da se ne poznava, lahko pa obrazložim.

 

Osebno poznam 3 lastnike Ducatijev (od tega dva bivša...- le zakaj?) in še ene par od daleč....

 

Kar se pa mene tiče, si zadel. Motor si res šraufam sam pa tudi 15 000 kilometrov letno je verjetno patetično malo za pojme tipičnega MS forumaša. Poleg motorja imam namreč še nekaj drugih hobijev: služba pa kmetija pa modelarstvo...

 

PS: Se opravičujem, za neuporabo smeškov

ne maram, da se posplošuje in pljuva po katerikoli znamki, ki si je ne lastiš in širiš slaba mnenje za nekaj, kar si slišal od kolegovga kolega, da je njegov znanec rekel, da je njegovmu frendu... :smoke: Druga stvar je, ko rečeš, mam motor določene znamke in ga ne bom več imel zaradi tega in tega. Upam, da si zdaj razumel, zakaj sm ti napisal tisto pred klicajem ;)

 

:004  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne maram, da se posplošuje in pljuva po katerikoli znamki, ki si je ne lastiš in širiš slaba mnenje za nekaj, kar si slišal od kolegovga kolega, da je njegov znanec rekel, da je njegovmu frendu... :smoke: Druga stvar je, ko rečeš, mam motor določene znamke in ga ne bom več imel zaradi tega in tega. Upam, da si zdaj razumel, zakaj sm ti napisal tisto pred klicajem ;)

 

:004  

A bejž! In koliko Versysov si ti imel!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi pa ducatije mogli šraufat več kot ostale? Dražji od ostalih so, pa slabši? Tu ni logike pol... A pelješ se manj udobno kot z zx6r-ko? Nevem, lepa sta mi oba, tako da mi samo cena ostane merilo kerega bi vzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!