Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 11 urami, Bosti1904 pravi:

Kira bedarija. Ponavadi so trgovci spustili ceno za kak evro, ko si gotovino na plano dal. Vsaj pri avtih je tak...

DKS fura svojo politiko. Lahko pa trgovca prosiš, če ti časti kak servis, ali kako dodatno opremo...a ne pričakuj preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Išče se hornetka 900 siva ali črna najraje 2 generacija (nastavljivo prednje vzmetenje) v čimbolj ali povsem orignalnem stanju. Neke kvazi streetfighter predelave odpadejo pravtako domače packarije (krneki žmigavci in gverilska krajšanja blatnikov itd.) + sumljivi okraski...

Poškodovane me ne zanimajo. Kilometrina niti ni pomembna če je bilo servisirano lepo in je moč to dokazati. Ponudbe na nič štiri ena 711-903 ali zs. Denar je pripravljen in čaka dobro ponudbo. Trenutne hornete 900 na afto.net so bodisi predrage ali pa se lastniki ne odzivajo na kontakt oz. je kaj drugega na njih moteče že v osnovi.

V kolikor je nekaj manjših predelav na njej in se priloži vse originalne dele v brezhibnem stanju tudi prav, bom pač šraufal in z veseljem če ne bo premrzlo. Če je potrebna kompletnega vložka (verižni set, gume, pregled ventilov, tekočine, svečke, filtri itd) naj bo cena primerna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kateri od teh prodajalcev vas je najbolj prepričal pri nakupu kawasakija?

TC MOTOSHOP d.o.o.
Leškoškova cesta 12
1000 Ljubljana
tel.  (01) 524 00 80

PANIGAZ KRANJ d.o.o.
Jezerska 48
4000 Kranj
tel.  (04) 234 21 00

ELISA d.o.o.
Trubarjeva 5
1230 Domžale
tel.  (01) 724 43 27


ČARMAN MOTOSPORT d.o.o
Sora 5b
1230 Medvode
tel.  (01) 361 62 77


TRGOMOTO d.o.o.
Krških žrtev 139
8270 Krško
tel.  (07) 492 24 42

MEHANIKA
Robert Gregorič s.p.

Vogrsko 11
5293 Volčja Draga
tel.  (05) 301 22 11


AVTO ŠILER d.o.o.
Pekel 36
2211 Pesnica pri Mariboru
tel.  (02) 654 20 01


MOTOR JET d.o.o.
Ptujska cesta 178
2000 Maribor
tel.  (02) 460 40 52


MOTO ŠEGA
Tone Šega s.p.

Cesta 4. maja 76 
1380 Cerknica
tel.  (01) 709 33 90

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš še motosprint iz Kopra ki ga na seznamu ni. Mehanik prepriča, kavasakijev pa nimam v ožjem izboru.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor kupiš tam, kjer boš dolgoročno gledano zadovoljen s svojim nakupom.

tam, kjer boš kasneje lahko tako cenovno kot časovno ugodno kupil kak rezerven ali dodaten del.

tam, kjer ti bodo lahko ponudili tudi kak poprodajni nasvet.

tam, kjer boš deležen tudi kakšnega strokovno tehničnega podatka.

tam, kjer te bodo veseli tudi ko prideš mimo samo pogledati notranjost trgovine.

in tako naprej...

biti dlakocepski igralec na prvo žogo je brez veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elo hvala ampak našteto nebom nikoli koristil tako da mislim da v mojem primeru šteje res samo cena 

 10000km bom naredu po izteku 4letne garancije

zato vprasam vas ki redno obiskujete prodajalce h komu se oglasit za info o novi kawi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno poznam trgovino (tu jaz kupujem) in imajo tudi dober servis. Prvi servis imas zastonj, ce kupis pri njih. Ne vem pa kako hitro ti nabavijo motor (nimajo veliko na zalogi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej isto je pa pri Elisi. Motor bodo dobavili tako hitro kot ga bo dobavil uvoznik, tako da verjetno hudih odstopanj tukaj ni, razen če ga že imajo na zalogi. 

Cena novega ne odstopa prav veliko od trgovine do trgovine(če sploh odstopa). Vem pa da so pri Elisi mojstri za japonci v širši okolici Ljubljane in če bi kupoval nov motor bi ga sigurno kupil tam. Odnos kupec - prodajalec je tudi zelo korekten. Tomaž je pa res mojster pri servisiranju. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, quattroooo said:

Elo hvala ampak našteto nebom nikoli koristil tako da mislim da v mojem primeru šteje res samo cena 

 10000km bom naredu po izteku 4letne garancije

zato vprasam vas ki redno obiskujete prodajalce h komu se oglasit za info o novi kawi :)

zopet, ne glede na to kaj si napisal, najcenejše ni nujno najbolj ugodno.

tudi reševanje in odpravljanje napak v garanciji gre preko dobrega prodajalca dosti lažje kot če to rešuješ sam, pri najbližjem ali random serviserju.

s tem imam izkušnje tako sam, kot tudi od prijateljev. anekdot je kar nekaj in niso se vse srečno končale.

od naštetih prodajalcev bi jaz predlagal pod 1.elisa in pod 2.čarman. ne glede na to s kje si, splača se iti do njih.

z obema imam pozitivne (poprodajne) izkušnje.

med ostalimi sta vsaj dva taka, katerima motor niti pod razno ne bi dal niti za pogledat, kaj šele da bi jim ga na servis peljal. kar pa se prodaje oz nakupa tiče pa sem ti že povedal... :) pod isto streho je najbolje!!!

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

pravkar bom pridobil izpit za A kategorijo. Odločil sem se za motor, ker želim za vikende z njim pregledati lepote slovenije, na cesti in malo izven nje. To bi sevedal počel z mojo boljšo polovico. Izbiram motor, ki bi bil primeren za take manjše podvige. Imam možnost nakupa Yamahe XT660R pa me zanima, če se vam, bolj izkušenim, zdi ta motor primeren za vikende v dvoje, malo overall vsepovsod.

Hvala za odgovore.

 

Popravljeno . Popravil Greencaj
skratki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke za A klaso.Po mojem skromnem mnenju je omenjeni motor primeren za solo vožnje in še takrat za bolj zmerne razdalje.Poglej za kako večjo enduro sploh če misliš furat tudi kaj makadama,oziroma kakšen  cestno-turistični bajk.Obvezno pa dva ali več cilindrov.Pri današnji ponudbi motociklov imaš zagotovo možnost nakupa kaj bolj primernega za izlete v dvoje.LP

Popravljeno . Popravil FLY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Greencaj said:

Zdravo,

pravkar bom pridobil izpit za A kategorijo. Odločil sem se za motor, ker želim za vikende z njim pregledati lepote slovenije, na cesti in malo izven nje. To bi sevedal počel z mojo boljšo polovico. Izbiram motor, ki bi bil primeren za take manjše podvige. Imam možnost nakupa Yamahe XT660R pa me zanima, če se vam, bolj izkušenim, zdi ta motor primeren za vikende v dvoje, malo overall vsepovsod.

Hvala za odgovore.

 

Yamaha XT 660R je super trpežen motorček, za zelo malo denarja. Tudi vzdrževanje je zelo poceni. V ničemer ne izstopa a je povsod dober. Za začetnika je čisto uredu motor, pa tudi če se bosta vozila dva. Najbolje pri teh motorjih je , da se z nakupom ne moreš "zajebat". Poceni ga kupiš, in takoj ga naprej prodaš, (če je seveda cena realna) če ti ne paše. Plastike so zelo trpežne in kakšni lažji padci je ne poškodujejo. Konec koncev, moj prvi avto je imel 64 KM, pa je imel okrog 800- 900 kg, pa se je super peljal. Ta motor ima 48 kg in 190 kg tko da... Tam do 130-140 km/h potegne zelo suvereno, od tam naprej pa mora biti več ravnine, da ga poženeš do 170 km/h. Če maš več financ je odličen nakup Yamaha XT660Z tenere... Pa srečno vožnjo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Greencaj said:

Zdravo,

pravkar bom pridobil izpit za A kategorijo. Odločil sem se za motor, ker želim za vikende z njim pregledati lepote slovenije, na cesti in malo izven nje. To bi sevedal počel z mojo boljšo polovico. Izbiram motor, ki bi bil primeren za take manjše podvige. Imam možnost nakupa Yamahe XT660R pa me zanima, če se vam, bolj izkušenim, zdi ta motor primeren za vikende v dvoje, malo overall vsepovsod.

Hvala za odgovore.

 

Pred 2,3 leti sem bil tudi sam zagret za omenjeni motor, ampak ko ga peljes prvic vidis da motor zelo vibrira(1 cilindrasi so vsi taki), sedez je zelo neudoben, motor je podhranjen.

koliko imas pa omejitve pri €? XJ6 ni slab motor ampak je skoraj 2x drazji od xt, ki ima ceno cca 2,5k€. V tem razredu bi jaz gledal er6, fz6, cbf600.

ce so ti pa bolj vsec enduro motorji pa rajse glej za kaksno hondo transalp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Sorty said:

raje kupi kaj takega http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10432522&show=1

v primerjavi z XT-jem se boš peljal kot človek

:hmm:

In kaj najbi to pomenilo!? Mah najboljš, da kupiš kar Hayabuso, pa če že dej vzemi vsaj tisto ki ima turbino ter 350 KM , se boš pelju vsaj kot vesoljc... Ali pa Kawasaki HR2...

Ma človk sprašuje če so jabolka dobra za zjutraj, vi mu pa ponujate koktail Long island...

Jaz sem imel ta motocikel, res je, da trese, a to je čar 1.valnjih agregatov. Ne trese pa toliko, da se nebi mogel pelat. Sam sem delal cca 300 km izlete po SLO z njim, pa tud v hosto sem se peljal BP.

Mora pa vsak sam pri sebi razčistit, kaj si želi od motorizma...  za dirkanje po cesti ta motocikel definitivno ni, za panoramske vožnje pa veliko boljši od vsakega SS motocikla (v smislu same drže na motorju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zacetek, je vsak dober :) K potlej vidis, a ti je ok al ne, pa da se navadis pa tko.... Ok, za Hayabuso ne vem, ampak vrjetn bi se tud dal met kot prvi motor.:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za žensko nas ni uprašu kero bi meu, pa smo jih kr nekaj v življenju že probal :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!