Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 5 minutami, Snecer pravi:

 

pri nas še vedno kupuje gostilna in ulica, doma pred žganci pa streznitev...

Ampak, jejo pa zdravo hrano. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Snecer pravi:

morš bit pa res čuden, da vzameš kredit za motor... :) 

še bolj čuden pa je folk, ki drugim govori, da je treba furat po pravilih, sam pa fura vsi vemo kako.

 

Daj folk pač nima gotovine, lahko pa pljune tistih 100€. Kaj tebe boli, če si oni jemljejo na kredit? Pizda, če si nekdo skešira nov bike vam ni prav, če si nekdo vzame na kredit vam ni prav. Pa kaj vas tok foušija udarja, bemtiš no. A si motorist al si pička? Če si motorist, potem veš, da če je želja, da bo vsak naredil vse kar lahko, da pride do motorja. Kot da vsi serjejo denar, eni ste res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dj vsaj tule predstavite svoje mnenje brez pičkat in jebat drugače misleče.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Arzen pravi:

še bolj čuden pa je folk, ki drugim govori, da je treba furat po pravilih, sam pa fura vsi vemo kako.

 

Daj folk pač nima gotovine, lahko pa pljune tistih 100€. Kaj tebe boli, če si oni jemljejo na kredit? Pizda, če si nekdo skešira nov bike vam ni prav, če si nekdo vzame na kredit vam ni prav. Pa kaj vas tok foušija udarja, bemtiš no. A si motorist al si pička? Če si motorist, potem veš, da če je želja, da bo vsak naredil vse kar lahko, da pride do motorja. Kot da vsi serjejo denar, eni ste res.

to vsi pravijo, kar jih poznam, vozijo pa vsi drugače, folk čuden, kaj češ

mene pač nič ne boli, če se folk zakreditira, zaliizingira, samo včasih je pa dobro koga opozoriti na posledice...

motorist pa nisem, sem zgolj imetnik motornega kolesa, poleg drugih vozil

sicer pa nobene foušije, le razumno opozorilo pred črednim sindromom

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Snecer pravi:

mene pač nič ne boli, če se folk zakreditira, zaliizingira, samo včasih je pa dobro koga opozoriti na posledice...

...ker je večina teh, ki si želijo tvojega modrega nasveta okrog lizinga, starih okrog 7 do 9 let...

...ker je fafing za motor podoben riziko kot razširitev družinskega podjetja za par miljonov ali več 10 odstotkov...

...ker je kredit za en moped enako, kot ko se Jurček loti gradnje hiše z 2 jurjema evrov v žepu in obljubo prijateljev, da naj kar začne, ker mu bodo pomagali hišico zgraditi...

Navidezni pragmatik...

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če moreš vzet lizo al pa kredo, je to velik projekt...

tisti starejš in pametni so naredili recesijo prav s krediti...na kredite

ker gostilna zahteva menjavo na 2 leti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje osebno mnenje, motor je užitek in hoby, če je motor na lizing vsaj v moji glavi pol ni moj, ker je od lizing hiše.

Za kredit in lizing se odločiš v krizi če nimaš druge izbire in nujno nekaj rabiš, recimo rabiš avto za it v službo da ne zgubiš še tisto nekaj drobiš kar dobiš, kredit uzameš samo če trenutno nisi pri denarju. Vsi smo sužnji sistema, s kreditom al pa lizingom se pa ketna še malo skrajša.

Razumem da je želja velika ampak včasih se je treba malo zadržat, sej če je lahko lizing odplačat je prav tako enostavno šparat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Greencaj pravi:

Ma glej, lahko je motor za pičke po tvojem, ma jaz prou uživam na njem :)

Zmoti me samo njegova nesposobnost po neasvaltiranih cestah. Enako kot bi me na večini motorjev. z Versysom sem zelo užival, naredil komot 5 urne fure, brez problemov na gluteusih, križu ali zapestjih. Za moje potrebe ima dovolj močno mašino, poraba zelo majhna, prehitevanja brez problemov (moja potovalna hitrost je tam 110km/h nič več). Tak da... Versys je zakon :P 

Men je bil tud fuuny bajk .....sem pa obdelal z njim kar veliko makedama in to grdega cel Pašman,Ugljen sem obrnil po makedamu ,Velebit in še dosti drugih krajših čez Kočevske gozdove .......mel sem gor pa Pirelli MT60 :OK: bila je super na makedamu , na cesti si pa z ušesi lohk drajsal .....boljše gume nisem imel ........sam slaba stran 1900km pa je bla hin 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js  mam tut na kredit motor, so what?   :yea1: Pa ne nov, 10 let str!  :lol1:

Popravljeno . Popravil DinDiin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, jskrablin pravi:

S to razliko, da ti boš 5 let šparal. Nekdo drug pa se bo 5 let vozil in mel v tem času tud odplačan motor. Čas je ena stvar, ki je ne moreš kupit. In je omejen.

če bo pa poknil pa slučajno ne bo izjemno zavarovano pa bo odplačeval sveži zrak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

če bo pa poknil pa slučajno ne bo izjemno zavarovano pa bo odplačeval sveži zrak

Če dobro pokneš nekam in nisi izjemno zavarovan pa za tabo drugi odplačujejo sveži zrak (pa še kaj poleg). Tud take zgodbe poznam. YMMV. Tveganje in potencialne stroške si more znat ocenit vsak sam. Lahko pa seveda vsak po svoji presoji živi doma, broji sitno in se tolaži s tem, da je vsaj varen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, DinDiin said:

Js  mam tut na kredit motor, so what?   :yea1: Pa ne nov, 10 let str!  :lol1:

Enako. No, mojega je blo lih prejšnji mesec konec :cool:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, smasher pravi:

 

Razumem da je želja velika ampak včasih se je treba malo zadržat, sej če je lahko lizing odplačat je prav tako enostavno šparat?

No kaj pa je šparanje kot ena vrsta lizing/kredita.

V vsake primeru moraš 100€ dat na stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, DAMI34 said:

No kaj pa je šparanje kot ena vrsta lizing/kredita.

V vsake primeru moraš 100€ dat na stran.

res je, samo če se pri šparanju ušteješ pa dva meseca skuriš tistih 100€, pač boš še dva meseca dlje čakal, če dva obroka lizinga preskočiš misli da pridejo hitro kakšni dodatni stroški.

Vsak je zase pameten, tudi eni so delali izračune, da se bolj splača na lizing (v tistem času ko so še obstajale pozitivne obresti v procentih). Samo glede na vs droben tisk ki ga zdej tlačijo, ko so dejasnko "dvoje obresti" nekaj so obresti potem je pa še en procent odvisen od Euribora...

Jst sm pač tak oldskul, pogledam kolko dnarja imam in od tega živim, raje se vozim na 18 ali 28 let starem sklumpanem motorju, za katerega seveda potočim solzo če gre v maline, ampak če je sreča potem nisem nobenemu nič dolžen. V kafiče ne hodim tako da se me šank debate ne dotaknejo.  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, smasher pravi:

Samo glede na vs droben tisk ki ga zdej tlačijo, ko so dejasnko "dvoje obresti" nekaj so obresti potem je pa še en procent odvisen od Euribora...

Al pa pogledaš EOM in imaš samo ene obresti ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, smasher said:

res je, samo če se pri šparanju ušteješ pa dva meseca skuriš tistih 100€, pač boš še dva meseca dlje čakal, če dva obroka lizinga preskočiš misli da pridejo hitro kakšni dodatni stroški.

Vsak je zase pameten, tudi eni so delali izračune, da se bolj splača na lizing (v tistem času ko so še obstajale pozitivne obresti v procentih). Samo glede na vs droben tisk ki ga zdej tlačijo, ko so dejasnko "dvoje obresti" nekaj so obresti potem je pa še en procent odvisen od Euribora...

Jst sm pač tak oldskul, pogledam kolko dnarja imam in od tega živim, raje se vozim na 18 ali 28 let starem sklumpanem motorju, za katerega seveda potočim solzo če gre v maline, ampak če je sreča potem nisem nobenemu nič dolžen. V kafiče ne hodim tako da se me šank debate ne dotaknejo.  

Edino pametno, kakor so nekoč modre starešine rekle..."Tolk se stegni kolikor si dolg" :). Tudi sam grem po istem principu, pogledam kolk denarja se mi valja po "žepih" in se nato spustim v nakup. Pač vozim bolj starej motorje in avto, ampak so še čisto fajn.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gledaš zgolj stroške financiraja, je leasing najdražja opcija. To je jasno. Se pa recimo okoli kreditov pri nas precej komplicira, pa je leasing procesno manj zahtevna rešitev. Okoli zamujenih obrokov je pa tako, kot vsepovsod drugod. Če stvari pravočasno javiš in se pomeniš okoli saniranja situacije se da marsikaj dogovoriti. Prevzem vozila nazaj in nadaljni postopki ponovne prodaje so tudi nezaželen strošek, ki se mu leasing hiša hoče izogniti. Če se pa po slovensko skriješ, ne javljaš na telefon in ne prevzemaš pošte... je pa konjenica hitro pred vrati.

Seveda se je pa neumnost zadolžiti za nekaj česar si ne moreš privoščiti. In če ob danih prihodkih nimaš extra 100 Eur na mesec (ti jih pomalca nepredviden extra strošek v višini 100 Eur) za obrok leasinga/kredita - si motorja na leasing/kredit ne moreš privoščit. Brojiš sitno do nadaljnega.

 

pred 10 minutami, smasher pravi:

st sm pač tak oldskul, pogledam kolko dnarja imam in od tega živim, raje se vozim na 18 ali 28 let starem sklumpanem motorju, za katerega seveda potočim solzo če gre v maline, ampak če je sreča potem nisem nobenemu nič dolžen. V kafiče ne hodim tako da se me šank debate ne dotaknejo.  

In prav je tako. Vsak po svoje rešuje svoje življenjske dileme, okoli nakupa železja in vsega ostalega. Nič narobe s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce zamudis z obroki pac lepo razlozis zakaj je do tega prislo, nic ne odpeljejo. A to spet eni veste stvari, k vse na kes kupte? :)

Seveda se najde folk, k sploh ne zna z denarjem in se z veseljem zapufa, pol pa stale ko neresno placuje. Vsak zase ve... Ni pravila. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, DinDiin pravi:

Ni nerodno :lol1:

Kak komu...meni recimo bi bilo bolj nerodno,če bi non stop pametoval kako varno vozim in kaki objesneži so drugi...potem pa bi se pojavil moj posnetek prehitevanja čez polno črto v škarje!Plus ne vem kje sploh lahko vzameš 100 ali 200eu kredita...več pač mene ni kdaj redni servis stal...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!