Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

bom pogledal tele zadeve, tale zadnji zgleda precej vredu.

Tale honda hornet pa ima 82.000 prevoženih, pa ne vem kako je s temi motorji, ki imajo okrog 100.000 kaj vse je treba zamenjati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, maus pravi:

super .. v 10 letih je naredil manj, kot jaz od aprila tega leta :P  ...  pa prvi lastnik ... :OK: 

vse tekočine zamenjat, ker jih verjetno ni, saj motor ni delal niti 1000 na leto .... naresti 2 redni servis .. 1 je bil verjetno na 1000 km .. in zdaj je drugi na 10.000 ... 

:D 

krivine pa črne...? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, sebar pravi:

Kaj pa kaj takega -> KLIK

Maš še ABS, kar lahko pride zelo prav

V osnovi se ti 500ccm mopedi...kr neki oz veliko manj kot 600...ta cbf iz linka pa mi sploh ne potegne!Niti toliko,da bi mi blo ga vredno iti gledati...premalo kilometrov(je bil zbit in zato stal)plus še bolj moteče kot je sneci omenil črne krivine...kr neki mi zgleda ta mopi...

Recimo kawasaki er5 je veliko manj od mopeda kot er6

Cbf500 pa veliko manj od cbf600 ko se pelješ v vseh pogledih!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎09‎.‎07‎.‎2017 ob 19:59, DAMI34 pravi:

ko se išče "prave" rabljene jih je bore malo. Najdi kawasaki z1000sx, pa da je še nekaj vreden....ni ni...

no..najdi bonnevilla za 3 jurje - pa da je vozen..

Ob ‎10‎.‎07‎.‎2017 ob 8:52, maus pravi:

a babe vam tudi drugi zbirajo :mad:

valda moraš kupit nekaj takega, kar ti je všeč .. slabih motorjev ni ... babe so pa itak vse žleht ..

govora je o nakupih ..ne o prodaji lastnega življenja..

Ob ‎10‎.‎07‎.‎2017 ob 9:37, maus pravi:

... včasih mal opazujem ljudi .... pa mi gre ful nasmeh .. al pa pri sosednji mizi komentirajo motor ... kaj vse ma ... včasih niti ne vejo da je moj .. pa slišim ... :P 

te je pa koštal koliko ?

Ob ‎12‎.‎07‎.‎2017 ob 8:23, Blisk1 pravi:

Yoghurt, saj v bistvu sem na vse odgovoril razen na način vožnje.

Nimam namena dirkat, pač pa bo to zaenkrat bolj za v službo pa nazaj in za kakšen vikend za na morje, oz. kako druženje kjerkoli že. Seveda s sopotnico.

Oblika, kot sem rekel, mi je monster najbolj padel v oči, ampak ste dali kar nekaj dobrih predlogov, za katere nisem vedel.

Finance so nizke, nekje 3.000 ker zraven tega še sledi, čelada in obleka, oz. vsaj jakna, ki je primerna, ter še vse malenkosti, ki padejo noter, za katere zdaj ne vem naprimer.

Tako, da ja zdaj bo lažje izbrati nekaj kar ni ducati.

suzuki bandit 650 recimo. gsr600.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, thumper pravi:

1. govora je o nakupih ..ne o prodaji lastnega življenja..

2. te je pa koštal koliko ?

add 1 .. ne razumem :huh: 

add 2 ... sploh ni poanta o vrednostih, ampak o znalcih ... in tukaj je tega malo morje, komentirajo/te stvareh o katerih pojma nimajo/te .. štekaš :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, izibajker pravi:

Tudi taki so, ki naredijo z motorjem manj kot jurja km na leto. Poznam npr. enega, ki ima v garaži 5 dvokolesnih strojev, in dva ima precej na stranskem tiru....

@Blisk1, tole kar ti je @sebar dal link kar pojdi pogledat. Pa s sabo vzemi koga, ki se malo bolje spozna na zadeve... Pa če nabaviš kaj takega, upoštevaj še @mausove nasvete glede menjave tekočin in servisa. Ampak to bi ti itak tudi vsak serviser svetoval...

Tak ki ima več motorjev v svoji garaži ponavadi nima v cenovnem rangu cca 1000€. IMO

Druga stvar je glede menjave olja, pri starih motorjih. Če prejšni lastniki niso vzdrževali motorja ne bo nič pomagalo, če novi lastnik pelje na žegn, zamenja vse tekočine, pere, polira motor...

Zato starih brez 100 % dokazljivosti servisne zgodovine ne priporočam nikomur. Razen če je cena tok nizka, da ni potem cmeranja, da se je nat****

bolje počakat eno, dve sezoni pa kupit malo novejšega-novega. Ker čakanje ne stane tok kot zajeb.

Izi, tebe sem pač citiral, pišem pa na splošno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

no..najdi bonnevilla za 3 jurje - pa da je vozen..

ecimo. gsr600.

Misija sanja svinja o kuruzi?

Gsr600 je res kr vredi mopi...ozri se za njimi...mogoče malo mehek za vozit a kr všečno!

Pa nekje v tvojem finančnem rangu pa novejše...to zelo pomembno pri mopedih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi sam imel omejen budget na recimo 3k €, bi šel na Avtonet  in med iskalne kriterije vpisal ceno do 2k €, potem pa še recimo od 500 do 750 ccm ter med rezultati izbral najbolj všečnega...

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, vandrovec pravi:

Če bi sam imel omejen budget na recimo 3k €, bi šel na Avtonet  in med iskalne kriterije vpisal ceno do 2k €, potem pa še recimo od 500 do 750 ccm ter med rezultati izbral najbolj všečnega...

Kaj pa vem...poznam kar nekaj kolegov,ki so si kupili gsr "za prvi mopi" in morwm rečt,da niso imeli nekih stroškov...

Že recimo najcenejši ne zgleda slabo...plus 2750eu plus po dogovoru...ne vem no pa imaš le 2008 letnik mopi...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12211465&display=Suzuki GSR 600

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 3 urami, Blisk1 pravi:

bom pogledal tele zadeve, tale zadnji zgleda precej vredu.

Tale honda hornet pa ima 82.000 prevoženih, pa ne vem kako je s temi motorji, ki imajo okrog 100.000 kaj vse je treba zamenjati?

Pac kupujes za male pare.  Vedno gre lahko kaj po zlu. Pri hornetih in banditih za ta denar, verjetno se najmanj. Ko je ravno o hornetu 900 govor, sem se spomil tegale

http://www.carman-motosport.si/blog/lastnik-honde-z-dvesto-tisoc-kilometri-tece-kot-urca.html

http://www.carman-motosport.si/blog/slovenski-rekorder-je-honda-hornet-900-z-204361-kilometri.html

 

pri hornetu je tud to fino, da je cena nekje na dnu. Ce ti ni vsec, ga prodas za priblizno enak denar. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za male pare kupijo taki k vejo kaj kupijo, recimo "stara jajca" aka pegi, ker vedo fantje kaj so kupili in za koliko. Ostali ki kupijo za male pare, pa ponavadi nimajo niti za opremo niti za vzdrževanje in je veliko več odvisno od sreče.

Potrebno je vzeti v obzir, da v kolikor se bo človek vozil ni samo moped 3 jurje, ampak še oprema jurja, pa nekje skupni letni stroški še 2-3 jurje.....to pa postane kr drag špas.

Je pa nekaj res, če si "dobro" kupil za tri jurje in če leto prodaš, boš še vedno zanj dobil 3 jurje :D

mam filing, da je 3 jurje spodnja magična meja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, DAMI34 pravi:

a nekje skupni letni stroški še 2-3 jurje.....

mam filing, da je 3 jurje spodnja magična meja.

Res spodnja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma niti ni. Sportaka rsv mille dobis za cca 2k, mal vec pride tuna. Pa sta mopeda(zame osebno) glede voznje ob bok par let mlajsim japoncem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, ukica pravi:

Ma niti ni. Sportaka rsv mille dobis za cca 2k, mal vec pride tuna. Pa sta mopeda(zame osebno) glede voznje ob bok par let mlajsim japoncem.

no, da se popravim, moped že dobiš za 2, ampak nekaj sigurno dodaš, da lepo laufa, nekaj popraviš, pa si na 3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

no, da se popravim, moped že dobiš za 2, ampak nekaj sigurno dodaš, da lepo laufa, nekaj popraviš, pa si na 3

Mah kaj pa vem. Js sm za tak dnar dal svojo mille, mi jo je blo kr mal skoda ubistvu.. Pa je bla s komplet servisa(ketna, zobniki etc..), za tuno k jo mam zdle pa tud ni bla velik vec. So bili pa po stevcu kilometri okol 50k+/-5k. Na tuno nism dou nc, razn novih gum..nevem no, ce gledam ceno gsxr, z1000 letnik 2005 mi je aprilia velik vec motorja k pa tedva japonca.. k se stabilizatorja ne premoreta. :) Pa se italjanskega pridiha negotovosti nimata heheheh :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blisk, pohit, sezona se preveša v drugi del, zatem pa pride zima. A boš prestavil za eno leto? Drugo leto bo 2x tolk fedra. Verjemi, užitek se je peljati in ne gledati kaj voziš. Pohiti, da te ne mine.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, tomash pravi:

Triumph Tiger 800 XRX proti Yamaha Tracer 900

Kdo po vašem zmaga in zakaj?

 

Tracer, novejši, yamaha, lepši, pa še s servisi ni problem, ker ni eksotična znamka. Najbrž je tudi cenejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Snecer pravi:

Tracer, novejši, yamaha, lepši, pa še s servisi ni problem, ker ni eksotična znamka. Najbrž je tudi cenejši.

Sneci nekaj je narobe s teboj!?Kaj se ti dogaja? :eek:

Namreč v dveh dneh se že drugič strinjam s teboj...predtem žal nikoli...:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, ukica pravi:

Mah kaj pa vem. Js sm za tak dnar dal svojo mille, mi jo je blo kr mal skoda ubistvu.. Pa je bla s komplet servisa(ketna, zobniki etc..), za tuno k jo mam zdle pa tud ni bla velik vec. So bili pa po stevcu kilometri okol 50k+/-5k. Na tuno nism dou nc, razn novih gum..nevem no, ce gledam ceno gsxr, z1000 letnik 2005 mi je aprilia velik vec motorja k pa tedva japonca.. k se stabilizatorja ne premoreta. :) Pa se italjanskega pridiha negotovosti nimata heheheh :D 

lej čist tako ajnfoh queščn:

se da s tuno brez stroškov 25kkm letno odcepat?

pred 1 uro, Snecer pravi:

Tracer, novejši, yamaha, lepši, pa še s servisi ni problem, ker ni eksotična znamka. Najbrž je tudi cenejši.

sam Tiger se bolje pelje ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

lej čist tako ajnfoh queščn:

se da s tuno brez stroškov 25 km letno odcepat?

 

Težka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, tomash pravi:

Triumph Tiger 800 XRX proti Yamaha Tracer 900

Kdo po vašem zmaga in zakaj?

 

Mislim, da je precej bistveno vprašanje, v čem tekmujeta. Po mojih izkušnjah (ne sicer s tema konkretnima modeloma) znata imeti manj skupnega, kot bi se morda zdelo na prvi pogled. Tiger xrx izhaja iz terenskega modela in torej je za na asfalt, ampak komot tudi za lažji teren. Tracer izhaja iz cestnega motocikla in tak tudi ostaja, ni za teren, ne glede na zelo vzravnano pozo. Po mojem je Tiger "več motorja", Tracer je eden tistih modelov, kjer se mi zdi, da je opazno "združevanje" med različnimi motorji v imenu krčenja stoškov in to mene moti. Res je, da ima Yamaha boljšo servisno mrežo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

lej čist tako ajnfoh queščn:

se da s tuno brez stroškov 25kkm letno odcepat?

sam Tiger se bolje pelje ..

A jih lahko ktm? :) 

Ja, lahko jih. Ce se ne motim je uporabnik @Lipstick imel krepko cez 100k na svoji Shiverci ane? 

 

Se popravljam - 180k km++

http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?151375-White-Aprilia-Shiver-with-Akrapovi%26%23269%3B-exhaust/page42

Liostick, nam zaupas koliko kilometrov ima sedaj tvoja tuna? :)  Pa kolikokrat je bila na servisu zaradi tovarniske napake?

1 hour ago, sesir said:

Težka

Si jo imel? :D 

Verjetn res tezko, ampak temu ta motor ni namenjen. Poznas ksnga gixxerja k mu v 20-25k km ni crknil stator/regler? Js ne.. 'neunicljiva' yamaha fzs600 me je dvakrat pustila na cedilu..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuono pa res ne...niti prodal kdaj kakšne...sem pa enkrat gledal aprilijo rsv predelano v tuono...kr mašina bla...lastnik trdil,da še drug ecu in akrapovič bil gor...

Shriver NI tuono!

Poznam mojga kawasaki zx10r prevoženih 23.000 pa razen verige,zobnikov,akumulatorja,disk ploščic in servisov nikoli nobenega problema...

Če tako pomisliš...

Japonci so za vozit...vsi ostali bolj za pozirat? Al kaku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!