Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

12 minutes ago, sesir said:

Tuono pa res ne...niti prodal kdaj kakšne...sem pa enkrat gledal aprilijo rsv predelano v tuono...kr mašina bla...lastnik trdil,da še drug ecu in akrapovič bil gor...

Shriver NI tuono!

Poznam mojga kawasaki zx10r prevoženih 23.000 pa razen verige,zobnikov,akumulatorja,disk ploščic in servisov nikoli nobenega problema...

Če tako pomisliš...

Japonci so za vozit...vsi ostali bolj za pozirat? Al kaku?

Ja, mille se da predalat v tuno ja. Tud tale akrapo pa gabro chip ni slaba zadeva.. Ampak spet, primerjat tuno z japonskim nakedom je naravnost smesn. Bols da jo primerjas z enim SS, imata vec skupnih lastnosti..

maus na svoji 10ki tud nima tezav.. 

Js to o poziranju ne verjamem..zadeva je bolj ready to race, zahteva svoje servise in deluje.. in tud tist mit, da ducati crkne - ne verjamem. Bolj verjamem da jim je crknu zrd nerednega servisa, ki je drazji od japonskega :) pac eksotika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus ni mel tazav z nobeno ninjo, Suzuki ima k5 s skor 100 000 tud brez zapletov, vem za k3 ki je odpeljal par sezon WEC, in se ene 4sezone amaterskih dirk... poznam pa tudi dva zelo pedantna lastnika ki sta jima nova duca gladko zaribala. Pa tud ce ta dva odmislimo, najdi bizixov post, kjer objavi vzdrzevanje svojga 1098. Do 50 000km je nastel cca 3000€, brez da bi se kdaj resno podrl. Pa do misana in nazaj nikoli brez pizdarij....ne vem. Ne vem ce se res tolk bols pele kot drago vzdrzuje. 

pred 20 urami, DAMI34 pravi:

lej čist tako ajnfoh queščn:

se da s tuno brez stroškov 25kkm letno odcepat?

 ..

 

To sta ajmanj dva servisa, trije kompleti gum in cca 5000l benza. Kdor ma tolk lufta u dnarnici in koledarju  ne kupuje motorja za 3000€. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo že prebrali, kako nekateri skrbijo za svoje motorje. Naprimer kontrola ventilov po posluhu. Pa to ni samo en takšen tukaj prebrani primer. 

In potem naj nekdo kupi takšen motor od tako skrbnega lastnika. Bom še naprej zaupal svojemu serviserju glede nakupa in vzdrževanja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Cartman pravi:

To sta ajmanj dva servisa, trije kompleti gum in cca 5000l benza. Kdor ma tolk lufta u dnarnici in koledarju  ne kupuje motorja za 3000€.

Bolj 1500 litrov benza... mal si se ukalkuliral, a nič ne de, stroškov je vseeno kar nekaj.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Snecer pravi:

Tracer, novejši, yamaha, lepši, pa še s servisi ni problem, ker ni eksotična znamka. Najbrž je tudi cenejši.

Kupiš premium.  Sredi Kazahstana MTC napako javlja .....kupil bom staro AT ,to bo pa samo za na kavo do vikija :-D

Taenkrat še ni padel  rezervno delovanje,če pa ,so pa tu teme kjer so se začeli javljat dilerji in pisat kako je vse oh in sploh .......to bo lepa,po šolsko :-)

pred 2 urami, Borutt pravi:

Smo že prebrali, kako nekateri skrbijo za svoje motorje. Naprimer kontrola ventilov po posluhu. Pa to ni samo en takšen tukaj prebrani primer. 

In potem naj nekdo kupi takšen motor od tako skrbnega lastnika. Bom še naprej zaupal svojemu serviserju glede nakupa in vzdrževanja. 

Še za olje se zmenta ,al bosta zimo čakala :-D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na adv forumu berem, ima en podobne težave, ker je bil motor dolgo v garaži. Drugače pa preveč elektronike ma zadeva. Probaj ga malo z občutkom vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ukica pravi:

A jih lahko ktm? :) 

Ja, lahko jih. Ce se ne motim je uporabnik @Lipstick imel krepko cez 100k na svoji Shiverci ane? 

 

Se popravljam - 180k km++

http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?151375-White-Aprilia-Shiver-with-Akrapovi%26%23269%3B-exhaust/page42

Liostick, nam zaupas koliko kilometrov ima sedaj tvoja tuna? :)  Pa kolikokrat je bila na servisu zaradi tovarniske napake?

Si jo imel? :D 

Verjetn res tezko, ampak temu ta motor ni namenjen. Poznas ksnga gixxerja k mu v 20-25k km ni crknil stator/regler? Js ne.. 'neunicljiva' yamaha fzs600 me je dvakrat pustila na cedilu..

Jaz sem imel GSX-Rja pa mi je tud stator shodu :) Sam me pa zdej motor že krepko čez 70 000km, pa dela ko urca. Kar se pa parilij tiče, so pa rotax mašine zelo dobre. Kako leto nazaj se je na avto.netu prodajala RSV1000R, ki je imela 70 000km, pa trenutno je tud en RSV mille prodaja k ima 70 000km, pa futura s skoraj 100 000km (isti motor). Naj bi pa bile prve generacije RSV-jk bolj zanesljive kot druga generacija.

Ko sem kupoval motor, sem imel v igri še CBR 1000RR, ampak se mi zdi,da pri apriliji dobiš več motorja za manj denarja. Pa glede na to,da na žalost nimam tolk velik časa za vožnjo kukr bi hotu, sem se odloču za eksotiko :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, ukica pravi:

A jih lahko ktm? :) 

Ja, lahko jih. Ce se ne motim je uporabnik @Lipstick imel krepko cez 100k na svoji Shiverci ane? 

 

Se popravljam - 180k km++

http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?151375-White-Aprilia-Shiver-with-Akrapovi%26%23269%3B-exhaust/page42

Liostick, nam zaupas koliko kilometrov ima sedaj tvoja tuna? :)  Pa kolikokrat je bila na servisu zaradi tovarniske napake?

Si jo imel? :D 

Verjetn res tezko, ampak temu ta motor ni namenjen. Poznas ksnga gixxerja k mu v 20-25k km ni crknil stator/regler? Js ne.. 'neunicljiva' yamaha fzs600 me je dvakrat pustila na cedilu..

se ne razumeva.

Japonček aka ER6 in podobni vzdržjivi agregati, kupiš za 3 jurje...komot oddrajsaš 25jurjev na leto.

Kupiš za 2 jurja Aprillio in....no kar pokaži mi eno, ki je bila nabavljena za 2 jurja in je nekdo potem še nabil 25kkm, brez stroška.

Matematika je enostavna:

simpl is d nar ta bul da best, kar pomeni, manj kot moped ima, manj se lahko pokvari. Bolj kot je enostaven in manj kot je navit (beri manj kot je dirkaško nastrojen) več bo naredil, z nižjimi stroški vzdrževanja.

Recimo Pegi....

ps. kar pa ne pomeni, da je tuna slab moped in ni dober nakup

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kmet2 pravi:

 

dobr nasvet, se strinjam, kdor molči 10im odgovori!!! :D

ps. MTC error je za KTM normalno..mogoče se bo pa popravil :D

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

.

Recimo Pegi....

Ker mopi je Pegi,vedno razmišljam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

Ker mopi je Pegi,vedno razmišljam?

http://motosvet.com/tabla/topic/40820-stara-jajca/?tab=comments#comment-2304863

 

res, da je veliko zajebancije v temi, je pa tudi precej zelo dobrih nasvetov in konkretnih iskušenj z nakupom "low budget" motorja, kar zna marsikomu priti prav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pričakuješ,da bom vse bral? Visoko si misliš zame:panic:

Verjamem!Edino kar se od takrat ko spomnim NE spomnim,da bi pisalo je da na googlu najdeš isti letnik,isto barvno kombinacijo in mora biti ista,če še ni bila poškodovana!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, sesir pravi:

Pričakuješ,da bom vse bral? Visoko si misliš zame:panic:

ne rabiš brat, rabiš se pa vsaj naslova teme držat. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

se ne razumeva.

Japonček aka ER6 in podobni vzdržjivi agregati, kupiš za 3 jurje...komot oddrajsaš 25jurjev na leto.

Kupiš za 2 jurja Aprillio in....no kar pokaži mi eno, ki je bila nabavljena za 2 jurja in je nekdo potem še nabil 25kkm, brez stroška.

Matematika je enostavna:

simpl is d nar ta bul da best, kar pomeni, manj kot moped ima, manj se lahko pokvari. Bolj kot je enostaven in manj kot je navit (beri manj kot je dirkaško nastrojen) več bo naredil, z nižjimi stroški vzdrževanja.

Recimo Pegi....

ps. kar pa ne pomeni, da je tuna slab moped in ni dober nakup

Jurko Jurenec jih je imel/ima par starejsih Aprilij kupljenih za par jurjev. 

Kolikor je meni znano iz njegovih izkusenj je imel zelo malo problemov z njimi in se tistih par problemov kar jih je imel niso bili nobena bogatija. Pa dec konkretno duso vadi iz njih. Vazno je edino dosledno vzrezevanje.

Ce koga kaj zanima v zvezi Aprilij za par tisoc EUR naj ga kontaktira, pa bo dobill informacije iz prve roke, ne pa tole nabijanje od modelov k tud sedeli niso na nobeni.

 

Jurko je na FB  "jure jurko jurenec"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem o katerih modelih govoriš, Jurkota pa tudi jaz zelo dobro poznam, verjetno bolje kot ti (predvsem pa vem da si sam zelo dobro porihta moped). In drugič, sploh nisem čez Aprilio govoril ,temveč na splošno kaj je enostavneje in kaj ni. sicer pa, da ti jasno povem:

če Aprilie ne vzdržuješ, boš imel probleme, ti lahko povedo vsi lastniki, ki aprilio poznajo, s KTM je enako, medtem ko en bmw CS lahko laufa skoraj brez olja :P

ps. jurko ne dela 25kkm na leto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse se strinjam s teboj a po spominu...ima CS celo rotax motor kot aprilia...:whistle: al se motim...

Nasplošno je za eu mopede potrebno več skrbi!

V Italiji vidu kar nekaj motorjev z več kot 100 kkm...a mislim,da celo vsi bili pri lastnikih,ki sami šravfali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ni poanta v CS, poanta je v tem kar sem napisal, pa tudi Pegi sem omenil, važno je da je @Nearrainspet dobil nekaj na kar se lahko obesi :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mi Aprillije šinfat:mad: ! Zdej je pršla ven Shiverca 900 in Dursouduro 900... 

upam, molim, moledujem, da se spomnijo naredit Shiverco 900 GT...  :wub: sam brez tistih grdih štofeljcev v izpuhu:dry:

Kdo bo odprl temo v Aprillii?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdor hoče, le reda pri naslovu naj se drži. Torej odpri sklop "aprillia" na desni označi razporedi po "naslovu" in se drži načina kot je že. Lepo je, če je pri prvi objavi tudi kaka fotka pa tehnični podatki, da se takoj ve, za kateri motor se gre.

 

Tu je pa govora je o starih pa pocen motorjih, spodnji meji, stroških in kilometrih, ki jih s tem mopedom delaš. Vsekakor ni nobeno šimfanje Aprillie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet pametujete in šraufate tisti, ki ste od daleč nekaj vidli in so vam za šankom povedal tisti, ki prav tako od daleč gledajo:P, eni se pa vozmo, 92kkm, servis olja, veriga, disk ploščice, pa velik ropotanja:whistle:

Aprilia rsv.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, builder pravi:

spet pametujete in šraufate tisti, ki ste od daleč nekaj vidli in so vam za šankom povedal tisti, ki prav tako od daleč gledajo:P, eni se pa vozmo, 92kkm, servis olja, veriga, disk ploščice, pa velik ropotanja:whistle:

Aprilia rsv.JPG

si kupil za 2 jurja ,al si samo pozabil prebrat kako stran nazaj?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!