Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Pozdravljeni! Ker ne smem lepit linkov me zanima, če kdo ve kaj o Honda CB 600F Hornet, črne barve ki se prodaja na avto netu. Piše da ima prevoženih 644km, cena 5.550 eur, kupljen v SLO z garancijo. Zanima me ali je kdo to šel že pogledat, ker se ne bi rad zastonj vozil na ogled motorja, ker pač nimam časa na pretek. Registracija je potekla oktobra lani, kako je s tem, ker pač ne menjam avtomobilov kot gate, nakup motorja pa je to itak moj prvi tako da je vsaka pomoč zaželena, hvala za odgovore.

Mam občutek, da gre za enega dealerja, ki se ukvarja z uvozom motorjev iz tujine. Nisem pa 100% prepričan - Ker vidim sliko v ozadju in je že bilo dost imotorjev slikanih takorekoč na enakem prostoru. KEr se je avto net obnovil, ne vidim uporabnika, prej se je vidlo, in je šlo za nik esmeralda666. Samo tolko malo v vednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oče namerava nekje maja kupiti nov motor in je sedaj problem, ker nekako ne ve kateri bi najbolj odgovarjal. Do sedaj je vozil samo XT660R, katera se mu zelo dopade (položaj sedenja), vendar bi rad malce zamenjal še za kakšen drug motor. Torej kaj vi priporočate. Položaj sedenja mora biti ugoden, motor mora biti tudi za sopotnico in zelo rad bi nizkoturažno mašinco. Zelo všeč mu je Fazer, vendar mu pomojem ravno zaradi (razmeroma) visokih obratov najbrž ne bo všeč. Najbolj se pa nagiba k Yamahi.

Torej predlagajte kaj bi bilo zanj najbolj primerno, ter če veste kje bi lahko dotični motor, ki ga omenjate tudi preizkusil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oče namerava nekje maja kupiti nov motor in je sedaj problem, ker nekako ne ve kateri bi najbolj odgovarjal. Do sedaj je vozil samo XT660R, katera se mu zelo dopade (položaj sedenja), vendar bi rad malce zamenjal še za kakšen drug motor. Torej kaj vi priporočate. Položaj sedenja mora biti ugoden, motor mora biti tudi za sopotnico in zelo rad bi nizkoturažno mašinco. Zelo všeč mu je Fazer, vendar mu pomojem ravno zaradi (razmeroma) visokih obratov najbrž ne bo všeč. Najbolj se pa nagiba k Yamahi.

Torej predlagajte kaj bi bilo zanj najbolj primerno, ter če veste kje bi lahko dotični motor, ki ga omenjate tudi preizkusil.

Glede na tvoj opis bi bil bandit 1200 ali 1250 prava rešitev (motor poln navora, z zveznim pospeševanjem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi rad nizkoturažno Yamaho, naj proba TDM. Drugače pa če bi rad nizkoturažno mašino, fazer odpade....premalo navora v majhnih obratih. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oče namerava nekje maja kupiti nov motor in je sedaj problem, ker nekako ne ve kateri bi najbolj odgovarjal. Do sedaj je vozil samo XT660R, katera se mu zelo dopade (položaj sedenja), vendar bi rad malce zamenjal še za kakšen drug motor. Torej kaj vi priporočate. Položaj sedenja mora biti ugoden, motor mora biti tudi za sopotnico in zelo rad bi nizkoturažno mašinco. Zelo všeč mu je Fazer, vendar mu pomojem ravno zaradi (razmeroma) visokih obratov najbrž ne bo všeč. Najbolj se pa nagiba k Yamahi.

Torej predlagajte kaj bi bilo zanj najbolj primerno, ter če veste kje bi lahko dotični motor, ki ga omenjate tudi preizkusil.

če mu je XT všeč potem bo najboljše kaka velika endura od bolj "hard" s katerimi bo lahko še na kak makedam zavil ala ktm adventure do soft zadev ala suzuki v-strom in podobno. ma saj tega je dosti, razen če je seveda odločen da bo (nevem zakaj?) imel samo yamaho. potem nima dosti izbire, kako fazerko FZ1 ali kaj potovalnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oče namerava nekje maja kupiti nov motor in je sedaj problem, ker nekako ne ve kateri bi najbolj odgovarjal. Do sedaj je vozil samo XT660R, katera se mu zelo dopade (položaj sedenja), vendar bi rad malce zamenjal še za kakšen drug motor. Torej kaj vi priporočate. Položaj sedenja mora biti ugoden, motor mora biti tudi za sopotnico in zelo rad bi nizkoturažno mašinco. Zelo všeč mu je Fazer, vendar mu pomojem ravno zaradi (razmeroma) visokih obratov najbrž ne bo všeč. Najbolj se pa nagiba k Yamahi.

Torej predlagajte kaj bi bilo zanj najbolj primerno, ter če veste kje bi lahko dotični motor, ki ga omenjate tudi preizkusil.

Imel FZ6 kot prvi motor dve sezoni, vendar mi ni odgovarjal, s CBF 1000 sem sedaj veliko bolj zadovoljen :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ta novi XJ6 bi bil primeren? Edino zadaj je sedež razmeroma majhen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam občutek, da gre za enega dealerja, ki se ukvarja z uvozom motorjev iz tujine. Nisem pa 100% prepričan - Ker vidim sliko v ozadju in je že bilo dost imotorjev slikanih takorekoč na enakem prostoru. KEr se je avto net obnovil, ne vidim uporabnika, prej se je vidlo, in je šlo za nik esmeralda666. Samo tolko malo v vednost.

Ja res je, sem tudi sam ugotovil da je en mutibarič kot kaže, saj ima na avto netu še eno zelo podobno Hornetko s skoraj identičnim opisom. Torej se moje iskanje nadaljuje, vsi predlogi zaželeni. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta se je prodajala že en čas nazaj, tam nekje v jeseni...v opombah pa je pisalo, da je bivši lastnik umru in da ni možno narediti prepisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta se je prodajala že en čas nazaj, tam nekje v jeseni...v opombah pa je pisalo, da je bivši lastnik umru in da ni možno narediti prepisa.

glede tega motorja ne vem ampak če lastnik umre se to popiše in gre v dediščino in ko je opravljena zapuščinska obravnava, torej ko je oravnomočno kdo je dedič potem ni več problemov z prepisom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem točno kako to gre sam v opombah je neki tazga pisal, mogoče je pa uvožen in nima slovenskih papirjev pol si je pa en tak razlog spomnu...najboljš je da pokličeš pa uprašaš kako pa kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo ! sem bolj začetnik pa bi si en motorček kupil ! najbolj sem navdušen nad YAMAHO XT 660 X pa me zanimajo DOBRE in SLABE lastnosti in UPORABNOST ...... vozil bi se bolj na kratke razdalje občasno kakšen izlet do morja .... če je že kje tema o tem motorju prosim če me obvestite, drugače pa prosim če napišete lastne izkušnje .... V naprej HVALA za vse informacije ..... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ta novi XJ6 bi bil primeren? Edino zadaj je sedež razmeroma majhen...

XJ6 je 4valjnik tako da bodo verjetno obrati peli... Če mu je bil XT všeč mu bo pomoje tudi novi Tenere. TDM je malo dražji. Eeeem-samo govorim, ker nobenega od teh še nisem vozil. Drugače pa so že pred mano naštevali motorje ampk mislim ,da Transalp in Deauville nista bila omenjena

@kapitan: Nekdo je rekel, da ta motor lahko vržeš v jezero za eno leto potem pa ko ga ven vzameš ti bo v drugem poskusu vžgal ;) Verjetno bo kar vredu zate glede na to, da ne boš delal več kot 5kkm/sezono.

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XJ6 je 4valjnik tako da bodo verjetno obrati peli... Če mu je bil XT všeč mu bo pomoje tudi novi Tenere. TDM je malo dražji. Eeeem-samo govorim, ker nobenega od teh še nisem vozil. Drugače pa so že pred mano naštevali motorje ampk mislim ,da Transalp in Deauville nista bila omenjena

@kapitan: Nekdo je rekel, da ta motor lahko vržeš v jezero za eno leto potem pa ko ga ven vzameš ti bo v drugem poskusu vžgal ;) Verjetno bo kar vredu zate glede na to, da ne boš delal več kot 5kkm/sezono.

Vseeno bi rad sprobal XJ6, zato me zanima, če kdo ve ali bo mogoče kje ta motor za sprobat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo ! sem bolj začetnik pa bi si en motorček kupil ! najbolj sem navdušen nad YAMAHO XT 660 X pa me zanimajo DOBRE in SLABE lastnosti in UPORABNOST ...... vozil bi se bolj na kratke razdalje občasno kakšen izlet do morja .... če je že kje tema o tem motorju prosim če me obvestite, drugače pa prosim če napišete lastne izkušnje .... V naprej HVALA za vse informacije ..... :rolleyes:

Najboljš da mal tole temo preletiš pa boš najbrš not zvedu kar te zanima http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...7&hl=yamaha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda 600 Hornet ali Kawasaki Z 750?

Mislim na nova motorja. Cena podobna,zmogljivosti podobne,.... Kaj bi po vašem odtehtalo v plus enemu ali drugemu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda 600 Hornet ali Kawasaki Z 750?

Mislim na nova motorja. Cena podobna,zmogljivosti podobne,.... Kaj bi po vašem odtehtalo v plus enemu ali drugemu?

tisočkrat prežvečena tema. eni zagovarjajo hondo ker je baje "mercedes med motorji" karkoli naj bi že to pomenilo, drugi (med njimi tudi jaz) pa kwaka ker se 150 kubikov pozna in ker mam na sploh rajši kawo.

potem pa je še odvisno kateri se ti bolj dopade.

želim prijetno branje naslednjih 20 strani nabijanja na to temo :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda 600 Hornet ali Kawasaki Z 750?

Mislim na nova motorja. Cena podobna,zmogljivosti podobne,.... Kaj bi po vašem odtehtalo v plus enemu ali drugemu?

Oba kup ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda 600 Hornet ali Kawasaki Z 750?

Mislim na nova motorja. Cena podobna,zmogljivosti podobne,.... Kaj bi po vašem odtehtalo v plus enemu ali drugemu?

Če bi se osebno odločal med tema dvema motocikloma, bi vzel hornet(manjša teža), sta pa oba motocikla povprečneža, z solidnimi performansi za ta denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisočkrat prežvečena tema. eni zagovarjajo hondo ker je baje "mercedes med motorji" karkoli naj bi že to pomenilo, drugi (med njimi tudi jaz) pa kwaka ker se 150 kubikov pozna in ker mam na sploh rajši kawo.

potem pa je še odvisno kateri se ti bolj dopade.

želim prijetno branje naslednjih 20 strani nabijanja na to temo :evilgrin:

Saj mi je bol všeč Z. Če Horneta ne bi imela tak grde luči......... :rolleyes:

Oba kup ...

Mam premalo garažo! :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!