Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Mam občutek da je s tvojim dlančnikom neki narobe! Tako da če ga imaš še v garanciji pa da je bil kupljen v sloveniji ga reklamiraj! Zgubit nimaš kej!

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu že vse probal razen zadnjega... hard reset.

Je pa tko da mi mapa Deutchalnd-map sloh ne dela (tista original ki zraven pride), sploh je ne nalože čeprav je na kartici. Potem pa sem uporabil kar DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map pa mi dela, lahko tudi browsam, vendar samo če je zelo povečana, čim se začnem oddaljevati (npr na nivo celega mesta) crkne.

Aja, še neki.

Če si nadgradil na verzijo TT 5.1, potem ti tiste "stare" karte ne bodo delale, ampak samo "originalne" (tiste plus verzije in ostale, ki so na originalnem DVD-ju).

Probaj instalirat isti program na drugi dlančnik, še najboljše če imaš možnost na istega, kot imaš ti in boš videl, kaj se bo tam zgodilo.

Šele potem boš vedel, kdo je kriv - ali program ali tvoj dlančnik.

Ker na osnovi TT-ja iz mule ti ne bodo kar tako hoteli zamenjat dlančnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sporbal še hard reset, clean istall tomtom 5. Dela! Zdej pa samo še na lov, kater aplikacija ga je z...ala. Upam da ne OZI :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Super :OK:

Smo veseli zate ;)

LP, M.

PS. Sproti si delaj *.exe backup (recimo s "Sprite backup" programom), da se boš lažje igral. Recimo: recimo narediš backup, ko imas instaliran samo TT, potem doinstaliraj se OZIja in spet naredi backup pod drugim imenom itn.

Prisparas veliko casa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa samo še na lov, kater aplikacija ga je z...ala. Upam da ne OZI :(

Tudi kombinacija z OZIjemCE ti mora delat. Meni dela; seveda pa mora biti OZI ugasnjen.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi kombinacija z OZIjemCE ti mora delat. Meni dela; seveda pa mora biti OZI ugasnjen.

Dela zdej vse. Backup uporabljam kar tist k s sistemom pride.

Pa še zanimivost - mapa DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map vsebuje poleg podrobnih cest za te državo ki so napisane še ta glavne ceste iven in v mestih za celo Evropo (tist del ki so ga pokrival tud do sedaj, torej Slovenija je prazna).

Pa še - en en fajn software ...Spb...

programa Spb Pocket Plus in Spb Weather sta zdej sestavni del mojega opracijskega sistema!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dela zdej vse. Backup uporabljam kar tist k s sistemom pride.

Vseeno ti predlagam uporabo Sprite programa. Kajti ta ti naredi backup v *.exe fajl, katerega imaš potem vedno nekje na eni kartici. In če se ti kje na terenu pojavi želja/potreba po restore, samo klikneš in vse naredi sam.

Za tisti originalni pa potrebuješ računalnik, pa active sync...

Pa še zanimivost - mapa DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map vsebuje poleg podrobnih cest za te državo ki so napisane še ta glavne ceste iven in v mestih za celo Evropo

Vse mape, ki so označene s "plus" pokrivajo še glavne ceste po Evropi - včasih se je to imenovalo MAjor Roads of Europe.

To je fajn, še posebej na mejnih področjih, kjer ne veš točno, kje bi prečkal mejo.

Pa še - en en fajn software ...Spb...

programa Spb Pocket Plus in Spb Weather sta zdej sestavni del mojega opracijskega sistema!

Kako podrobno pa Weather pokriva naše kraje? Da vidim, če se mi splača instalirat...

LP, M.

Popravljeno . Popravil matjazek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseeno ti predlagam uporabo Sprite programa. Kajti ta ti naredi backup v *.exe fajl, katerega imaš potem vedno nekje na eni kartici. In če se ti kje na terenu pojavi želja/potreba po restore, samo klikneš in vse naredi sam.

Za tisti originalni pa potrebuješ računalnik, pa active sync...

Ne rabiš nič.. backup mi naredi en direktorij na kartici. Ko pa dam restore iz tistega direktorija sam vse nazaj prekopira, mislim da celo z vsemi nastavitvami vred. Sem probal, deluje.

Kako podrobno pa Weather pokriva naše kraje? Da vidim, če se mi splača instalirat...

Ni zelo podroben, pokriva LJ in MB, s tem da MB ne pokriva iz strežnika weather.com ampak iz nekega ruskega, pa se mi zdi precej nenatančen.

Sicer pa za Slovenijo niti ne potrebujem, to fajn pride v tujini (veliko večja pokritost z mesti) ko lahko prek gprs (prenese samo cca 1,7k/mesto) prečekiraš kaj te čaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tekači,

maratonci,

kolesarji,

ima kdo izkušnje z Garmin Forerunner 301?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal velik je...odvisno kake namen maš z njim. Kot uro za vsak dan ga ziher ne boš mogu nosit.

Na nek način je boljše kupit enga poceni polarja, če rabiš bolj za laufanje. Pa raje zraven še en cenejši GPS (recimo Geko 201).

Veliko o tem modelu najdeš na tekaškem forumu, pa tudi na tabla.bike.si

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tekači,

maratonci,

kolesarji,

ima kdo izkušnje z Garmin Forerunner 301?

Na gozdnih potkah zadeva skoraj ne lovi GPS signala, deluje samo na res odprtem terenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Na gozdnih potkah zadeva skoraj ne lovi GPS signala, deluje samo na res odprtem terenu.

Garmin Forerunnerja 201 testiral ta vikend..

izjemno uproabna zadeva za tekače/kolesarje, res pa je, da je precej velik in da ga pogosto zjebe za signal, sploh med visokimi zgradbami in hosti...

nakup? ne še. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ne motim gre tu za samostojen GPS aparat in ne računalnik-notesnik z GPSjem

je pa za uporabo na motorju precej velik [160 x 75 x 40 mm, 320 gr] in ni vodoodporen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Bi se dalo kakemu lastniku dlančnika in priključkom antene z GPSon vzeti par minut časa, da bi preveril nekaj v zvezi z dometom in delovanjem te antene...

Zanima me sprejem v kombiju, garaži, itd.... Skratka v zaprtih prostorih... Je možen? :hmm:

Koliko časa traja da ta antena določi položaj? Če je recimo sprejem moten in nato znova omogočen... :hmm:

Je to odvisno od kvalitete antene? :hmm:

Rabil bi za izvedbo nekega projekta... :)

Popravljeno . Popravil jax
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že Noise odgovoril, če antena ne vidi neba ne bo sprejema. Ko pa že imaš satelitsko povezavo se v krajših predorih, nepokritem območju skratka v poziciji brez signala cca. 10'' ne zgodi nič, podatke še vedno dobiš vendar tiste iz predhodnega spomina, če pa je obdobje daljše, se avtomatično znova poveže s satelitom, kar pa nekaj časa traja, zavisi od jakosti signala. Prva povezava je tudi problematična pri avtomobilih s termo zaščitno folijo stekel. Najbolje, da postaviš anteno na del kjer te folije ni ali pa skozi okno ven na karoserijo, kajti večina anten je magnetnih.

LP

Toncek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je padlo v vodo :)

Namreč, na internetu sem najdu en načrt kako narediti alarm za motor, ki uporablja GPS anteno (tako kot za na dlančnik), da ti sporoča koordinate motorja. Te koordinate prejemaš na mobitel v obliki sms sporočil... Samo če je tako občutljiva je bolj malo uporabna... :glare:

Sem upal da so ti signali malo močnejši... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo, saj ta zadeva vseeno je uporabna in se jo da tudi kupit. Saj ti oddajnik ne rabi posredovat koordinat garaže, dovolj je že sled za motorjem in pot do garaže. Po mojem je pomembno tudi, da ima naprava lastno napajenje in da je zelo dobro skrita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, GPS?!

Kolumb še vedel ni za njega, pa je kljub temu prišel v Ameriko!

Pa starec iz Verone tudi. No ja, imel ga je, a mu je crknil, pa se je vseeno z Bavarcem pripeljal čez Rusijo na Japonsko.

Nauk:

Kot ugotavljam, ga le malokdo potrebuje.

Kako smo že pred desetletji ugotavljali strani neba in se orientirali po vetru?

Mah je na severni strani. Za veter, ki določa stran neba, pa posliniš prst in ga postaviš v vretikalo. :? Za rezervo, je pa še sonce, edinstven orientator!

To je adrenalinsko potovanje, ne pa "televizor" na balanci! :yes:

Res pa je, da ga eni resnično potrebujejo!!!

P.S.

Enkrat sem mačka peljal v deset kilometrov oddaljen kraj.

A ni hudič, brez GPS-a, že čez nekaj dni prikrevsal domov! :?

In kaj mi je pod nos vrgla tista, pri kateri sem še vedno "podnajemnik".

"Poglej si mačka. Brez GPS-a in brez karte najde dom! Ti ga pa še z navigacijo ne moreš! :BUA:

TO SO BABE!!!

Lep pozdrav

motorist

Pa sem se spet malo "spucal"!

(Tudi resni odgovori sledijo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo, saj ta zadeva vseeno je uporabna in se jo da tudi kupit. Saj ti oddajnik ne rabi posredovat koordinat garaže, dovolj je že sled za motorjem in pot do garaže. Po mojem je pomembno tudi, da ima naprava lastno napajenje in da je zelo dobro skrita.

Ja, dovolj je sled za motorjem. Samo problem je, ker tale GPS zadeva ne bo edini sistem varovanja. Za preprečitev priložnostnih kraj so bolj primerni veliko bolj enostavni in zanesljivi sistemi. Recimo da v primeru alarma, samo odklopiš napajanje krmilni enoti... Motor ne bo delal. Vezje tudi malo skriješ, da ga ne najde glih vsak in to je to. Brez snemanja oklepov in gruntanja kako zaboga si ti to vezal on motorja ne bo vžgal. In pa seveda še standard, ketna in ključavnica... :)

GPS me pa zanima predvsem zaradi tistih, organiziranih kraj, ko pride kombi, naloži in odpelje. Takrat bi rabil vedet kam so motor odpeljali. Samo če GPS ne dela v kombiju, ne dela v garaži in kakor sem jaz razumel tudi ne ujame signala v tistih parih trenutkih ko motor rinejo iz kombija v garažo, potem je stvar neuporabna. Se raj denar za nakup boljše ketne porabi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, GPS?!

Kolumb še vedel ni za njega, pa je kljub temu prišel v Ameriko!

Samo ne Columba omenjat. On je še umrl v prepričanju, da je odkril zahodno pot v Indijo. Sploh ni vedel, da je odkril Ameriko.

Če boš vozil kot on, ne vem kje boš končal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ne Columba omenjat. ... Sploh ni vedel, da je odkril Ameriko.

Če boš vozil kot on, ne vem kje boš končal.

Verjeten z glavo v dreku!

Ti pa res ne "undertsandaš" heca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

A ima kdo mogoče izkušnje s tole zadevo, ali pa morda vsaj kako mnenje

YAKUMO

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!