Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Zanimam se za Nuvi 2405, po podatkih naj bi podpiral predhodno načrtovane poti. To zagotovo drži? Da ne bom za brezveze zamenjal sedanjega, pri katerem to ni mogoče. :)

http://tinyurl.com/cutja8e

Kako je pa s kartografijo? Jo je možno "kupiti" in potem brez posledic naložiti?

Sem ga imel doma en dan. Karte se da normalno naložiti na kartico, v notranji pomnilnik tudi, vendar je za polni dostop do pomnilnika potrebno na Nuviju vklopiti v skritem meniju eno opciju (da omogočiš USB mass storage), ker sicer tale Nuvi prikaže v windowsih le okrnjeno vsebino, kljub vklopljenemu prikazu skritih in sistemskih datotek.

Glede uvoza poti/route, mislim da ga ta serija podpira, vprašaj raje v spodnjem forumu. Se s tem nisem ubadal. Tam ga sigurno kdo ima. Na istem forumu boš našel tudi popravke za ta model, ki potem podpira še več funkcij, tako da... se splača nabavit.

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1372225/an/0/page/0#1372225

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo 210 v lujzu za 299 EUR.

Kaj pa misliš nüvi 550 - za 349 eur.Kolikor sem pa prebral, ni pa zraven nosilca za motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nuvi 550 je v enakem ohišju kot Zumo 210, vendar ja na modelu 210 moto software (meniji) in poleg je vse potrebno za motor, od kablov do nosilca.

Tako je nakup Nuvija 550 nesmiseln.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nuvi 550 je v enakem ohišju kot Zumo 210, vendar ja na modelu 210 moto software (meniji) in poleg je vse potrebno za motor, od kablov do nosilca.

Tako je nakup Nuvija 550 nesmiseln.

Ja maš prav.Iščem nekaj pametnega, pa mi hodjo vse mogoče kombinacie.Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja maš prav.Iščem nekaj pametnega, pa mi hodjo vse mogoče kombinacie.Hvala

Ma tako kot ti je napisal snecer, kupi zumo 210 in si zmagal. Jaz sem si ga nabavil in sem zelo zadovoljen, za dokaj ugodno gnarja proti drugim ima vse kar imajo veliki. Ne moreš zgrešiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...fajn je preverit, kaj vse naprava še ponuja... pri meni je bil ključni kriterij mp3 predvajalnik in avdio izhod za slušalke... in ni mi jasno zakaj to ponujajo samo dražje naprave... skoraj pogosteje uporabljam na motorju napravo za poslušanje glasbe, kot pa za navigacijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek :) ti si poseben primer... kaj nimaš več dodatne muzike na motorju?

p.s. da ne uničim ponudbe, ki jo je zgoraj podal en uporabnik glede Zumo 550.

Gre za star cigl, Zumo 210 ga povsem nadomešča, tako da jaz modela 550 ne bi kupoval, vsaj ne za več kot max 250 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek :) ti si poseben primer... kaj nimaš več dodatne muzike na motorju?

p.s. da ne uničim ponudbe, ki jo je zgoraj podal en uporabnik glede Zumo 550.

Gre za star cigl, Zumo 210 ga povsem nadomešča, tako da jaz modela 550 ne bi kupoval, vsaj ne za več kot max 250 EUR.

Zdi se mi, da je bil model 550 poseben, ker je bil namenjen voznji v avtu in plovilih, tako da je za razliko od drugih podpiral navtično in topografsko kartografijo in bil je prav tako vodotesen. Tako da, pomojem je za motor najbrz boljsi nakup kar predlagas ti snecer, torej zumo 210 (220), ker je cenejsi, prilagojen voznji z motorjem in dobis vso dodatno opremo zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi, da je bil model 550 poseben, ker je bil namenjen voznji v avtu in plovilih, tako da je za razliko od drugih podpiral navtično in topografsko kartografijo in bil je prav tako vodotesen. Tako da, pomojem je za motor najbrz boljsi nakup kar predlagas ti snecer, torej zumo 210 (220), ker je cenejsi, prilagojen voznji z motorjem in dobis vso dodatno opremo zraven.

Jest sem imel na prejsnjem motorju zumo 550 in lahko ti povem, da sem bil zelo zadovoljen, sedaj imam pa zumo 660, ki je ok, nekaj stvari mi je bilo pri zumo 550 celo bolj prirocnih, tako da ti ne bo žal, če kupiš zumo 550. Zumo 210 pa ne poznam.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. da ne uničim ponudbe, ki jo je zgoraj podal en uporabnik glede Zumo 550.

Gre za star cigl, Zumo 210 ga povsem nadomešča, tako da jaz modela 550 ne bi kupoval, vsaj ne za več kot max 250 EUR.

sej ne da bi kej hudga mislu ampak.... v enem od postov praviš takole: "Uporabljal raje Mapsource, je simpl, tako kot v Google maps delaš. "

kako gre skupaj "star cigl" (če prav razumem, zastarelo, ga ne priporočaš) z "Uporabljaj raje Mapsource" (če sem prav razumel, ga že nekaj časa nadomešča BaseCamp, ti pa priporočaš Mapsource)

v primeru hardvera uporabljaj najnovejše, v primeru softvera uporabljaj najstarejše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, včasih se zgodi, da naredijo software, ki je slabši od predhodnika.

Basecamp so sicer do sedaj že v celoti popravili, da ima vse funkcije kot Mapsource in še nove, je pa bistveno počasnejši in to je edini razlog da priporočam uporabo Mapsourca, dokler se bo še dalo v njem delati.

Karte so pa v obeh enake, tako da gre za najnovejši software :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda Map source so razvijal v času prvih P4, če ne celo P3 in deluje na današnjih mlinčkih BP. Basecamp pa je razvit za najnovejše I procesorje tako, da je to skoraj samoumevno.

PS, tudi meni je zaenkrat še vedno bolj priročen MS kljub procesorju z dvemi jedri.....pa tudi za naviacijo kolikor je potrebno še vedno uporabljam "star cigl" DELUJE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam soliden 4 jedrni CPU+solidna grafična pa se kar muči z Basecampom :) Se bo pa treba navadit počasi, sa je MS zgodovina.

Vsekakor pa raje delam s katerimkoli od obeh za razliko od googlemaps, ki je ne glede na linijo prepočasen, moraš čakat

Drugače pa stari cigl zagotovo še opravlja in še bo dolgo opravljal svoje delo (dokler bodo delali NT karte), vendar pa če kupuješ, lahko za pol cene dobiš nekaj novega z enakimi funkcijami in za v žep...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Moj prvi mobilc NMT je imel skoraj 2,5kg in slusalko na kablu. Se ga še kdo spomni? Nazadnje je bil v uporabi kot stacionarc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prikaz 2d mape: ko imas 3d pogled mape, s prstom malo premakni mapo in se ti pojavijo levo zgoraj tri tipke. Prva zgoraj levo je ikona trenutne lokacije. Če klikneš nanjo, se ti bo zemljevid spremenil iz 3d v 2d.

hvala! deluje... Morda še eno vprašanje... morda veš, kako v "shranjeno" direktno vnašat lokacije (s koordinatami)... rad bi naprimer vnesel v napravo kake POI, prenočišča itd., brez da navajam mesto itd in brez da planiram pot (tam se to da)... se pravi enostavno bi si rad pred vnesel nekaj lokacij z vpisom koordinat? ...se to da? ...pa brez MS ali BCampa, ker z nima se mi res ne ljubi ubadat - še vedno nisem naštudiral kako se z njima kaj splanira ali v napravo spravi (...bi rabil fajn inštrukcije)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede MSja pa je tako simpl da bolje ne more biti...

1.

Zaženeš MS :) in zgoraj med ikonami izbereš "route tool"

screenshot919.jpg

screenshot920.jpg

2.

Nato pa se "prehajaš po zemljevidu" in klikaš od točke do točke, program pa sam riše pot. S tipko + ali - pa zoomiraš zemljevid.

Na koncu pošlješ na napravo ali dodajaš točke itd.

screenshot921.jpg

screenshot922.jpg

screenshot923.jpg

screenshot924.jpg

screenshot925.jpg

screenshot926.jpg

screenshot927.jpg

---------

3. Ali druga varianta, da si prvo na zemljevidu poiščeš in označiš točke (waypoint tool) in jih nato povežeš v ruto. Označiš vse in rečeš, da zračuna po teh točkah..

Pri tem postopku je smiselno točke poimenovati 001 ime, 002 ime..

Zadeva je povsem enaka kot v google maps..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala! deluje... Morda še eno vprašanje... morda veš, kako v "shranjeno" direktno vnašat lokacije (s koordinatami)... rad bi naprimer vnesel v napravo kake POI, prenočišča itd., brez da navajam mesto itd in brez da planiram pot (tam se to da)... se pravi enostavno bi si rad pred vnesel nekaj lokacij z vpisom koordinat? ...se to da? ...pa brez MS ali BCampa, ker z nima se mi res ne ljubi ubadat - še vedno nisem naštudiral kako se z njima kaj splanira ali v napravo spravi (...bi rabil fajn inštrukcije)...

A si dobu kakšna navodila zraven naprave? Namesto prebiranja foruma bi to našel v navodilih.

Sicer pa je čisto simpl. Kam? Najdi lokacijo, shrani najdeno, poišči novo lokacijo in zopet shrani in na koncu so vse če ne drugje v mapi zadnje najdene ali pa v mapi moje priljubljene.

Otepaš se MS in na kocu boš doumel, da je tam mnogo hitreje, bolj pregledno in vse poklikane (zapičene zelene zastavice) naenkrat preneseš v napravo. Predhodno jih še preimenuješ v razumnejše ime za lažje iskanje in zadovoljen boš!

Pisanje po ekranu naprave je zamudno opravilo napram MS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On je bolj mislil, tisto opcijo, ko že ima koordinato. Ti si pa opisal drug primer.

Je pa res, da je "vse" v navodilih in helpu oz. da ima naprava malo funkcij in si hitro skozi.

Primer vnašanja koordinate.

31.jpg36.jpg

40.jpg42.jpg55.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja fantje... vse to "sem znal" v 765ki! kar se tiče navodil, so zraven bila samo "ta hitra" ...celotna si je bilo treba pa dol potegnit, ko sem registriral napravo, in so samo v angleščini in zadev za katere sprašujem še nisem našel...

...ja, gre za opcijo da koordinate že imam in bi jih rad preprosto vpisal v napravo...

... kar se MSja tiče... ni problem v planiranju rute... a v napravo jo ne znam shranit - nikakor... v MSju mi tega nuvija sploh ne prepozna (ga ne najde), čeprav je lepo priključen na računalnik... v BCampu pa ga najde sam ko pa pol to pošljem v napravo, enostavno NI, ne posameznih točk, niti načrtovane poti... skratka pojma nimam kam to zapiše...

Kot sem že napisal za tistih 10 vmesnih točk se z računalnikom res ne bom zajebaval, ker je naprava zelo hitra in lahko lepo zumiraš ter klikaš vmesne točke itd. po karti ali iščeš po naslovih... problem je pa vnos obstoječih koordinat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, novi modeli imajo nek "problem".

Trip planner je funkcija na tvojem Nuviju, kjer bi morala biti vidna ruta iz Mapsourca. Mapsource pošlje gpx file na Nuvija, vendar fajla Trip planner včasih ne pokaže = rute.

Skratka ruto moraš videti v Trip plannerju. Posodbi tudi FW. Naloži ruto in malo počakaj, ko vklopiš Nuvija, par minut npr. da prebere podatke, pa se bi ruta morala pokazati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...evo ga... sem našel tudi dodajanje koordinat... ni šlo drugače kot prebrat knjigico... malo se je treba potem poigrat z bližnjicami... tole z MS in Bc mi je pa še uganka... se bo treba enkrat poglobit... Bom pa bolj verjetno se držal BC, ki mi napravo normalno "vidi", naštudirat moram samo še kako kaj poslat v napravo, oziroma kam to zadevo naloži... MS je sploh ne prepozna - kot da ni nič priklopljeno na pc - morda tega nuvija sploh več ne podpira...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he he he... naštudiral tudi Base Camp (seveda je v slovenščini)... ja res je... MSja se ne rabi več... je BC res simpl...

Namreč fora: Ko v BC lepo narediš ruto jo shraniš na poljubno v mesto na PCju, ali kar v "mojo Zbirko" ki ti jo BC ponuja... Potem pa ni nobenega "pošiljanja ali uvažanja v napravo" ampak preprosto kar "desni klik" na shranjeno ruto in "kopiraj",... ter desni klik na "nuvijev" (internal strorage) ter "prilepi"...seveda vsa operacija se izvede v BC (ne v kakšnem win explorerju)... In lepo "zna sam razporediti kem kaj paše"... Vmesne točke zmeče v "shranjeno", celotno pot pa v "načrtovanje poti"... Tudi od takega kislega vremena je nekaj koristi, drugače bi se najbrž vozil... tako sem pa našel čas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!