Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

na Garmin Nüvi 350 imam naloženo adriaroute + evropo in ko želim dodati nek naslov je enostavno vse prazno - kot da na na napravi ni nobene karte. Ko grem pod kartografijo in pogledam katere karte so naložene, mi vse prikaže normalno in povsod so kljukice... Mogoče kdo ve kaj bi bilo narobe???

Ceste pa normalno kaže, samo navigirati noče?

Možno da je pobrisana basemap=osnovna karta in ne moreš iskati po naslovih.

Model Nuvi 350 ne podpira zemljevidov večjih od 2Gb, zanj ni več SW podpore, tako da si primoran iskati 2Gb verzijo.

2Gb verzijo najdeš že na mojblink.com kakor tudi vse ostale.

AR praktično ne rabiš, napram CN ima morebiti le več POI točk, cestna mreža pa je zelo podobna, tudi po Jugi. Le Albanije CN še ne pokriva, pa Makodenija je v AR še boljša.

Nabavi SD kartico in nanjo naloži CN 2Gb verzijo pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ne uporabljam navigacije. Vsaj vem, kje se vozim! Pardon, enkrat sem jo, pa še sedaj ne vem, kako in kje sem prišel iz Francije.... Brez nje sem pa kot golob v zraku, ki vedno njade svojo pot!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, navigacijo zagotovo uporabljaš, le satelitske mogoče, ker ne verjamem, da kar sedeš na motor in po smereh neba (tudi to je navigacija) in kam prideš prideš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na google zemljevidih si ustvarim pot, jo spremenim v .gpx format, sedaj pa me zanima, v katero mapo na Garminu naj jo naložim in kako naj jo na napravi najdem in začnem uporabljati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo od sebe ne pride do kalibracije zaslona. Morda se je zgodil kakšen nepredvideni reset, pregretje naprave.

vem, da ne pride sama od sebe, sem jo moral sam narediti, ko mi je zaslon popizdil in sem že mislil, da mi je crknil zumo..... zakaj je prišlo do tega..... mogoče res vročina v Jugi ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na google zemljevidih si ustvarim pot, jo spremenim v .gpx format, sedaj pa me zanima, v katero mapo na Garminu naj jo naložim in kako naj jo na napravi najdem in začnem uporabljati?

Ne bo šlo tako.

Uporabljati moraš Garmin Mapsource in njegove zemljevide.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nuvi 1490 naložil sem novo karto cn13 vendar nimam map ki bi jih moral naložit Gmap3D.img,JCV ii naj mi prosim eden pove kje dobiti te mape in kam jih prilepiti . da bo garmin prikazoval vse funkcije ki jih ima .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober mesec dni star nuvi 3490 mi je začel "nagajat"... samodejno se je izklapljal in javljal "zunanje napajanje prekinjeno", pa "priključena oprema potrebuje dodatno napajanje" in take fore... v ponedeljek ga polal na servis, v sredo DOBIL NOVEGA... kratka "obrazložitev": garancijska menjava.

A so to sploh pogledali? ...mogoče priklopili na kak osciloskop? ...sicer se ne sekiram, saj ni bilo nič takega gor shranjeno... Vsa čast jim! ...še več takih firm! :worship: V današnjih časih bi pričakoval da bodo "mečkali" vsaj kak mesec dni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en problem 2013 karto sem naložil na garminina in seveda prej nisem pobrisal 2012 zdaj pa nimam prostora za jcv .

kaj naj zbrišem ?

ali pa če prestavim 2013 na sd kaj naj prestavim @snecer pomagaj prosim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en problem 2013 karto sem naložil na garminina in seveda prej nisem pobrisal 2012 zdaj pa nimam prostora za jcv .

kaj naj zbrišem ?

ali pa če prestavim 2013 na sd kaj naj prestavim @snecer pomagaj prosim

zbriši img 2012 file je velik samo tega druga pusti pri meru...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en problem 2013 karto sem naložil na garminina in seveda prej nisem pobrisal 2012 zdaj pa nimam prostora za jcv .

kaj naj zbrišem ?

ali pa če prestavim 2013 na sd kaj naj prestavim @snecer pomagaj prosim

Pobriši drugi največji fail na Garminu s končnico img

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nuvi 1490 naložil sem novo karto cn13 vendar nimam map ki bi jih moral naložit Gmap3D.img,JCV ii naj mi prosim eden pove kje dobiti te mape in kam jih prilepiti . da bo garmin prikazoval vse funkcije ki jih ima .

poskusi tule

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobriši drugi največji fail na Garminu s končnico img

saj čudno je, da je oba faila gor dobil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje za poznavalce in sicer tole - utrla se mi je ideja, da uporabim garmina 2360 iz avta tudi v moto namene, ali bi z navadno bluetooth slušalko lahko poslušal navodila garmina ? Ali to deluje ? Nimam slušalke, da bi to ta trenutek probal zato...

Hvala za odgovore !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že pred časom sem poizkusil povezat Nuvi 765 in BCE-HS820. Nuvi slušalko sicer najde vendar ne vzpostavi povezave.

Slušalka ni primerna za uporabo pod čelado zato se tudi nisem poglabljal v problem.

Prilagam zaslonske slike poteka "povezave".

ps, slušalka deluje bp pri povezavi z stacionarnim računalnikom preko BT ključka in prenosnikom z vgrajenim BT "skype".

post-7865-0-04429000-1336928431_thumb.jpg

post-7865-0-68808300-1336928440_thumb.jpg

post-7865-0-91543800-1336928448_thumb.jpg

post-7865-0-02097500-1336928460_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si recimo naredim pot dolgo 1000 km in bi jo želel odvoziti v treh dneh, mi bo vsak dan zjutraj ko bom vklopil napravo kazalo pot od tam naprej, kjer sem narejeno pot prejšnji dan končal?

Rad bi si naložil Map Source, na Garminu imam naloženo centralno in vzhodno Evropo, kje naj najdem Map Source, da mi bo vse delalo OK? Se opravičujem, ampak se mi res ne sanja o navigacijah in podobnem... :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vprašalo te bo, če želiš od tam nadaljevati ali od začetka.

Mapsource boš dobil z zemljevidom npr. CN 2013.10, seveda celo Evropo. Ali kupiš zadevo ali ukradeš :) (partis, mojblink).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A obstaja kakšna cenejša alternativa temule, pa da se da dobit vsaj v 10 dneh ??

http://www.tc-motosh...gps-i7504.shtml

Imaš opcijo v ready to race (žiri) prodajajo podobno taško za okoli 20 € (tm nekje se ne spomnim točno), brez nosilcev . Nosilec sem kupu v Samu in priredu sam. Strošek nosilca je bil okoli 0,5 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!