Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Ima kdo kakšen predlog kako bi ruto iz google maps spravil v gpx format za garmina?

Sem iskal po spletu, ampak mi nekako ne rata...

Uporablja kdo program TYRE (je free), zgleda enostavno, ampak meni štrajka...

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uspelo mi je spravit ruto iz google maps v kml datoteko in nato pretvorit z programckom tyre v gpx format, kjer pa ruta ni cisto enaka tisti v google maps-sih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uspelo mi je spravit ruto iz google maps v kml datoteko in nato pretvorit z programckom tyre v gpx format, kjer pa ruta ni cisto enaka tisti v google maps-sih...

Zdaj, ko imaš približek rute v .gpx jo odpri v MapSource ali BaseCamp programu od Garmina in jo popravi tako, da bo taka kot si si jo zamislil v Goglemaps.

Uporabi vmesne točke, ker drugače bo garminček vedno pot izrisal po svoje, ker ima pač svojo "pamet".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nabavu zumo 210,Gor je mapa CN 2012.10.Priklopu sem ga na računalnik, dal naj prikaže

system in hiden files,pa gmapprom.img ne najdem nikjer.Pokaže mi velikost spomina 3.66 giga,

zasedeno 1.66 , fraj 3g,Zasedono je večinoma z voice, poi, text mapo.Zdaj pa me res zzanima kje so mape.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem najdu.Tala moja mapa je pa kr okrnjena.Najbolje di si vzamem 2013.10 , preimenujem , pa namesto to gor.Bo to, to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, CE pokritost je nameščena, saj je na škatli narisano, katere so to države.

Vrži v notranji pomnilnik 2013.10 ter AR pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš opcijo v ready to race (žiri) prodajajo podobno taško za okoli 20 € (tm nekje se ne spomnim točno), brez nosilcev . Nosilec sem kupu v Samu in priredu sam. Strošek nosilca je bil okoli 0,5 €

Hvala za info, grem v akcijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, CE pokritost je nameščena, saj je na škatli narisano, katere so to države.

Vrži v notranji pomnilnik 2013.10 ter AR pa je.

Ma mapo system sem naložu 2013.10 , preimenoval v gmapprom.img in dela, adriaroute pa je v obliki gmapsupp.img, pa ge ne vidim, pa čeprav sem ga dal ali v system ali v Garmin.A veš v čem je problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma mapo system sem naložu 2013.10 , preimenoval v gmapprom.img in dela, adriaroute pa je v obliki gmapsupp.img, pa ge ne vidim, pa čeprav sem ga dal ali v system ali v Garmin.A veš v čem je problem.

Ja, ne smeš dati v .system, ampak v folder Map, ki ga narediš, če še ni. \garmin\map\

Lahko tudi poljubno poimenuješ file v npr. adria.img

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ne smeš dati v .system, ampak v folder Map, ki ga narediš, če še ni. \garmin\map\

Lahko tudi poljubno poimenuješ file v npr. adria.img

A hvala.A vidiš, namesto da bi si privoščil turo, plazam po garminu.Ker Basecamp čita iz garmina, pa gre počasi, a mapo

lahko dam na računalnik oa basecampu povem da je tam.Saj najbrže je že blo kaj napisano, sam hudič ko je tole lažje vprašat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne basecamp, uporabljaj Mapsource, ki se inštalira skupaj s karto :)

Tako da ne rabiš naprave priklopljene, da čita, ampak direkt iz pcja.

Inštalacijo karte potegni na blinku ali partisu in to je to.

screenshot1045.jpg

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne basecamp, uporabljaj Mapsource, ki se inštalira skupaj s karto :)

Tako da ne rabiš naprave priklopljene, da čita, ampak direkt iz pcja.

Inštalacijo karte potegni na blinku ali partisu in to je to.

screenshot1045.jpg

Hvala, to mi je ratal, Nq \garmin\map pa sem skopiral , pa še vedno ne vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa je samo folder \Map\ na rootu :)

Ne ga ni.Magoče sem pa kaj zabluzu z Adriaroute.Jo bom še enkrat snel z mojnblinka, dal kot si reku, pa bom vidu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam moraš narediti folder \Map\ , po defaultu ga ni :)

Če pa karto pošlješ iz Mapsourca v Nuvija pa se folder sam ustvari.

Sicer pa rabiš tole karto za PC.

http://mojblink.com/...13_10_mapsource

JA, zdaj je ok.Map mora bit na rott, ne na \garmin\map.

Ostalo bi šlo, zdaj se pa moram samo še navadit uporabljat map

source.

Hvala Snecer, zaenkrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj še ustvarit mapo MAP in AR rukn not, ali pa probaj preimenovat AR v gmapprom1.img in jo daj v system poleg 2013.10

Zdaj dela, sam tud to bom probu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj dela, sam tud to bom probu.

Včasih sem že star in počasn............... Pa Snecker napiše 3 poste preden jest enga spacam. Nč hudga, važn da špila! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pol paše v to temo....

Bi se še splačalo kupit tole : Bmw motorrad navigator 2 , ki bi naj bil isti kot Garmin Streetpilot 2620, če bi bla cena med 50 in 100 € ?

Ima kdo kaj podobnega in kakšne so izkušnje? Kako je kaj z kartami in posodobitvami?

Gre za to, da sem ob nakupu motorja imel že montiran nosilec za to navigacijo, same navigacije pa ni bilo zraven..

Zaj pa sem malo v dilemi ali kupit tole ali kaj novejšega ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na garmina sem dal nov CN in dol vrgel AR ker je bilo govora da ni več potreben. zdaj me je ta kurac že 2x vozil ali probal vozit po nekih bregih namesto po normalni cesti tako da mu ne zaupam več niti metra vodenja. ima še kdo to izkušnjo takoj ko se zapelje dol z glavne ceste?

primer1: od lenarta do enega kmečkega turizma pri SV. Ani me je peljal skoraj preko Šentilja namesto po cesti po dolini!?!?!

primer2: od rogaške do podčetka je na vsak način hotel v neprevozen breg na kozje poti namesto po lepi cesti po dolini?!?!

še dobro da mu ne zaupam slepo in da se znajdem sam. se pa otroka vedno smejita v avtu: "ati neeeeee te neumne tete vklopit ker nič ne ve in se bomo spet zgubili!!!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!