Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

mihael61 ..... hvala na vprašanju- mi ravno danes sodelavec na šihtu omenju igo- ta, da mi ga lohk naštima na telefon, jaz pa nikol še o tem razmišlu, da bi ga lahko mel gor, spljoh pa zdej ko mam n.com :grim.

 

Pa še dodatn oz. dva vprašanja, če kdo drug ne bo vedu, bo Snecer zagotovo :). Znanec ki uporablja motorno navigaijo, ne vem katero, ima nek program, z katerim si načrtuje pot, in potem to pot z nekim fajlom spravi v navigacijo. Ali to gre tudi pri navigaciji na telefonu v primeru garmina ali iga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upssss! že dela nekaj sem imel narobe naštiman.

 

Hvala za pomoč!

 

katero navigacijo za telefon mi priporočate,ali je ta igo ok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mihael61 ..... hvala na vprašanju- mi ravno danes sodelavec na šihtu omenju igo- ta, da mi ga lohk naštima na telefon, jaz pa nikol še o tem razmišlu, da bi ga lahko mel gor, spljoh pa zdej ko mam n.com :grim.

 

Pa še dodatn oz. dva vprašanja, če kdo drug ne bo vedu, bo Snecer zagotovo :). Znanec ki uporablja motorno navigaijo, ne vem katero, ima nek program, z katerim si načrtuje pot, in potem to pot z nekim fajlom spravi v navigacijo. Ali to gre tudi pri navigaciji na telefonu v primeru garmina ali iga?

 

Program se imenuje Mapsource ali Basecamp.

 

Telefonski Garmin ne omogoča vnosa rute preko omenjenih programov, nima te opcije.

 

Igo pa omogoča vnos rute, ki je narejena tudi npr. z Basecampom od garmin, datoteka mora biti shranjena v formatu .kml

 

In potem file prekopiraš semle

\iGO8\CONTENT\USERDATA\ROUTE

 

Pa iGo avtomatsko zazna ruto in jo vidiš v meniju za načrtovanje poti, ki ga je treba mislim da dodati, ker po defaultu ikonice ni na "namizju"

 

Se pa že nekaj časa nisem igral z rutami za iGo/Primo, gre pa brez težav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala zaenkrat. Ko bom mel zadeve poinštalirane, bom sprobal kako in kaj, in če mi še ne bo kj jasno, se obrnem .... nate :D.

Pa še eno vprašanje za zdej .... če si ne vneseš rute iz kompa v igo na telefonu, torej samo na telefonu določiš cilj, se da potem z tem igotu snemat ruto, in da potem recimo združiš z posnetkom iz gopro (da dodaš na posnetek števec brzine, tloris poti)?

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da, igo shranjuje tudi sled, ki se lahko sinhronizira z video posnetkom.

za gopro ne vem iz prve roke, a za garminovo kamero virb ti pritrdim, vse naredis s programom virb edit v par klikih

gopro ima najbrz enak program za editiranje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala zaenkrat. Ko bom mel zadeve poinštalirane, bom sprobal kako in kaj, in če mi še ne bo kj jasno, se obrnem .... nate :D.

Pa še eno vprašanje za zdej .... če si ne vneseš rute iz kompa v igo na telefonu, torej samo na telefonu določiš cilj, se da potem z tem igotu snemat ruto, in da potem recimo združiš z posnetkom iz gopro (da dodaš na posnetek števec brzine, tloris poti)?

 

https://youtu.be/mzGBJd8lJnI

 

:)

 

ta je uporabil kar od garmina program, ki je seveda free

 

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=6591

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Primer, ko sem sled-track dodal v video.

 

Edini nasvet je ta, da je dobro prej točno nastaviti uro na kameri, da se sled sama sinhronizira.

 

Al pa nabaviš kamero, ki sama snema gps sled in nimaš nobenega dela.

 

GoPro je pojem med kamerami, a sedaj je konkurence veliko.

Za moje pojme je eden izmed boljših nakupov kamer Garmin Virb Elite.

 

Za 200 EUR dobiš odličen izdelek z nastavki, podporo kot se šika.

 

Ima pa še dodatne senzorje, ki se vpisujejo v sled.

 

npr. sila G, vgrajen ima gps, tako da sama beleži pot itd.

 

Po moje zelo racionalna izbira, sploh če gledamo, da ima vgrajen tudi zaslon, tako da lahko normalno nastaviš in vidiš, kaj si delal, zaslon pa ne porablja energije, ker je reflektiven (no v temi se ne vidi). Baterija drži bistveno dlje kot na gopro, 3ure brez težav.

 

Glede uporabnosti ima zelo solidno rešeno snemanje, ki ga sprožiš z drsnim gumbom na strani kar z rokavico in enako tudi prekineš snemanje (poleg wifi in remote opcije...).

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bom usposobu navigacijo na telefonu oz. če bo delala tako kot mora, bo že to velik, pa tisto načrtovano traso da je spravim gor isto. Novo kamero mi je pa bustast kupvat, ker mam to gopro hero 2 v neomejeni uporabi, praktično je že dve leti moja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa maš provizije od reklame? he he :D, mal te hecam no :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še navodilo za program iGO/Primo, primer spodaj za Primo.

 

Primo in iGO imata precej konfuzne menije, razmetano in neuporabno na prvo oko, skratka treba se je navadit.

 

Ruta mora biti shranjena v .kml formatu (Garmin Basecamp ima opcijo shrani kot .kml in dela ok) in na roko prekopirana v mapo

 

\iGO\content\userdata\route\          <-------če mape ni, jo narediš, ta prave "verzije" že imajo narejeno

 

Primo v tej mapi sam najde ruto .kml

 

1.

Za shranjevanje tracks-sledi, prvo greš v nastavitve zemljevida in vklopiš "Dnevniki poti", tako se pač reče tukaj

screenshot2015-04-04-08-.png

 

2.

Nato v nastavitvah poiščeš "Nastavitve za spremljanje poti" in vklopiš samodejno shranjevanje

screenshot2015-04-04-08-.png

 

To je, kar se tiče "Dnevnikov poti", da se bodo shranjevali na napravo.

 

3.

Načrtovana pot=route

Poiščeš "Možnosti poti" in klikneš spodaj "Več" (bedno), nakar klikneš naloži pot in evo je na seznamu in že vodi...

 

screenshot2015-04-04-08-.png

screenshot2015-04-04-08-.png

screenshot2015-04-04-08-.png

screenshot2015-04-04-08-.png

 

4.

Izvoz tracks-sledi

Greš na "Zaslon za pot" in spet klikneš "Več" ter izvoziš vse sledi...

 

screenshot2015-04-04-08-.png

screenshot2015-04-04-08-.png

screenshot2015-04-04-08-.png

screenshot2015-04-04-08-.png

 

5.

Izvoženo sled v .gpx formatu najdeš na napravi v mapi \tracks\  na rootu, izven mape \igo\  (še ena pametna)

 

screenshot2015-04-04-08-.png

 

6.

Prikazano v tem programu Primo, ki ga imam na tablici

 

screenshot2015-04-04-08-.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa zo enostavno v Igoju (na founu) poklikaš točke, ki so ti všeč, kamor bi rad šel, jih shraniš med priljubljene in potem ustvariš pot z dodajanjem le teh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa zo enostavno v Igoju (na founu) poklikaš točke, ki so ti všeč, kamor bi rad šel, jih shraniš med priljubljene in potem ustvariš pot z dodajanjem le teh.

 

Tudi, jaz sem odgovarjal bolj uporabniku, ki ga je zanimal uvoz narejen rute in sledi.

 

Basecamp/Mapsource sta primerna za to, ker iGO/Primo in Garmin uporabljata enake zemljevide (Here maps).

 

Na PCju pač precej lažje narediš tako točke kot ruto kot na telefonu s prsti in dokaj neodzivnim programom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam.......na PCju je hitrej. Ampak ni slabo znati tudi na roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En problem, morda bo kdo kaj vedel ....

 

Danes sem si z iGO na telefonu posnel eno pot, do tle vse lepo in prav, ampak v čem je fora, da pot je na telefonu shranjena, prav tako pot ki sem jo par dni nazaj prenesel iz čarunalnika na kartico na kateri je naložen iGO, in ko dam kartico v čarunalnik, pa ni videti nikjer ne ene ne druge poti? V iGO si lahko obe poti ponovno naložim, sm mi je čludn, ker če pa grem z raziskovalcem na telefonu v iGO mapo pa tudi ni nikjer videti nobene poti. V čem je tle fora če je komu kaj jasno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom zgleda še jutr z tem ubdal, poleg zemlevidov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne gre in ne gre ..... vglavnem pot lahko naložim, ampak nikakor ne pridem do Zaslona za pot, da bi potem zadevo lahko izvozu, edino kam pridem da imam neko možnost za izvoz je meni Podatki potovanj kjer stisnem Več, in ker ni notri nobene poti, je možnost za izvoz zgolj v ozadju, torej je niti kliknt ne morem :jezen

 

post-43324-0-72476300-1428391119_thumb.png  post-43324-0-95317300-1428391119_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin je izdal posodobitev za Garmin ZUMO 590

Changes made from version 2.80 to 3.10:

Added Dynamic Fuel Stops feature.

Improved Garmin Express support.

Improved performance of InstaSearch suggestions.

Added the ability to search a multi-route trip.

Improved the user experience for incoming calls.

Fixed an issue that could cause the GPS signal to be lost in mountainous areas.

Fixed an issue that could cause the active route to be terminated.

Fixed an issue that could cause the itinerary to display incorrectly.

Fixed an issue that could cause excessive search results.

Improved software stability.

 

Ali lahko računam, da bo ta posodobitev odpravila napako, ki se mi pojavlja:

  1. Zumo je vpet v nosilec. Ko napravim postanek in ugasnem motor, se mi zgodi, da pri ponovnem  vklopu kontakta, zaslon ostane ugasnjen. Ugotovil pa sem, da naprava vseeno beleži prevoženo pot in jo lahko, ko napravo "oživim", spremljam, gledam... Edini način, da oživim zaslon, je izklop baterije na napravi.

Ali se še pri komu pojavlja tako delovanje naprave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko računam, da bo ta posodobitev odpravila napako, ki se mi pojavlja:

  1. Zumo je vpet v nosilec. Ko napravim postanek in ugasnem motor, se mi zgodi, da pri ponovnem  vklopu kontakta, zaslon ostane ugasnjen. Ugotovil pa sem, da naprava vseeno beleži prevoženo pot in jo lahko, ko napravo "oživim", spremljam, gledam... Edini način, da oživim zaslon, je izklop baterije na napravi.

Ali se še pri komu pojavlja tako delovanje naprave?

Kolikor spremljam tuje forume, so take motnje zaznane. V kolikor naprava ni starejša od dveh let (v kar dvomim), lepo zapokaj vse skupaj in pošlji na servis, da ti Zumota zamenjajo.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo naštudiral TOMTOM.a? Je že kakšna opcija, da si ustvarim pot, naložim to na navigacijo in gas? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!