Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

pred 2 urami, solorider pravi:

kaj ne piše samo nuvi 510?

Yp, moja napaka, sorry, 500 definitivno nima BT !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporablja kdo iPhona za navigacijo?

...sam uporabljam HERE maps, katera je odlična za free + offline varijanto navigacije (tujina), vendar me zanima, ali obstaja še kaj drugega "dobrega" ali morda celo boljšega? Edini problem pri Here je, da za iOS (iPhone) ni možno nastavit npr. na PCju poti in bi se prenesla na telefon. Za android baje to dela BP. Tak da ja, iščem, če obstaja kakšna alternativa, da si lahko na PCju nastaviš željeno route - pot in potem sinhroniziraš s telefonom ter že uporabljaš?

 

Je pa res, da imam doma še nek garmin (avtomobilska varijanta), tam pa tudi dvomim, da garmin omogoča kaj takega, glede sinhronizacije, ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

Odvisno od Garmina, nekateri podpirajo uvoz rute.

https://itunes.apple.com/us/app/europe-igo-primo-app/id321933838?mt=8  ali "drugje"

ta pa omogoča vnos rut

Glede garmina ne vem na pamet modela, vendar je bil med cenejšimi, tako da dvomim. Bom pogledal model in po-googlal.

Hvala za igo primo app, ampak pa kaj pa vem, 75$ se mi zdi zelo zasoljen znesek, iščem kakšno začasno in free alternativo, v  kolikor obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

12688089_10208544909211016_2927495126758206492_n.jpg

si me čisto na Transalpino spomnu :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎22‎.‎2‎.‎2016 at 19:59, Snecer pravi:

je pa to kul naprava, škoda da so jih nehali delat

ima celo navtični profil

cena?

140€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali kdo uporablja Furkot ali Motogoloco?

BaseCamo mi nikakor ni všeč, izgleda na Macu ne dela najbolje, ali pa jz pričakujem več  rezultatov z manj dela. Naletel sem na Furkot in po pol ure igračkanja sem naredil trip v Nemčijo (po stranskih cestah z motorjem) in ga zelo enostavno vnesel v Garmina. 

Poskusil sem tudi Motogoloco in dela odlično in je enostaven za uporabo. Žal ne znam preklopiti iz milj na km. Zato rute nisem vnesel v Garmina in naredil raje s Furkotom.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zacel uporabljat Furkot, ker sem iskal karkoli uporabnega za pripravo večdnevne fure, oziroma dvomesečnega potovanja :)

Vsec mi je:

- možnost izvoza različnih formatov

- formiranje različnih postankov (spanje, ogledi, hrana)

- večdnevni postanki

- možnost prekinitve poti, t.i. off-road mode (ne sledi cesti) ali pa kar potegnes cez morje (trajekt)

- skipped stop (ne bo uposteval pri pripravi trase, se bo pa prenesel na napravo pri izvozu)

- shranjevanje opisov (recimo jaz kar kopiram URL-je in pa tekst v postanke da imam opise znamenitosti)

Moti me:

- da ne mores nastavljati povprečnih hitrosti za posamezne odseke

- objavljanje in deljenje poti je nekoliko lesene

- ne mores imeti vec poti na isti karti (lahko pa imas plan B na odseku)

- uporaba sezonskih cest/razmer (povzeto po google maps) kljub temu da načrtuješ pot za poleti, te bo j...bal z zimskimi zaporami prelazov, grrrrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Furkot; zgleda zanimiv, na prvi pogled. Vendar pa, še vedno nisem uspel najti navigacije, katera bi imela možnost, da imaš deloma pot po avtocesti in deloma izzven nje. Se pravi, npr. pri Furkot-u, imaš opcijo PO avtocestah in IZOGIBAJ se.., zaj če daš po avtocesti ci celo pot vrže po avtocesti, če pa daš izogibaj se pa celo brez. Je pa poanta, da že res, da bo večino časa itak pot po navadni cesti, vendar gre se za kje it na AC in kje dol z AC. Le to. In deloma zaradi lažje orientacije.

Ali pa ima to funkcijo katera zgoraj našteta pa po hitrem preletu in pregledu nisem zasledil..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delno AC in delno stranske ceste dela brez problema. Za pot v Nemčijo grem po AC do Spitalla, nato preko Lienza, Kitzbuhela in Kufsteina do Nemčije. Potem spet po AC do Munchna. Potem spet po stranskih cestah do končnega cilja.

Glede hitrosti se nisem obremenjeval in nastavil na povprečje 90km/h. Ta podatek se mi v bistvu ne zdi tako pomemben. Garmin itak v povezavi z računalnikom motorja (BMW) sam sproti računa vse parametre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prilagam še slikco kako sem nastavil na AC, potem itak sam izbereš kar želiš. Važno je, da izbereš dovolj vmestnih točk, da Garmin ne povozi in potem izbere svoje poti do cilja. Tista spanja sem tudi pustil, ker imam spanje urejeno. Malo sem pogledal kakšna prenočišla in za koliko ponuja in dela kar v redu. Še vedno lahko pogledaš na Booking.com in si najdeš ugodnejšega, če je.

Screen%20Shot%202016-03-09%20at%2016.48.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporablja kdo TomTom Rider navigacijo? Gledam novo serijo Rider 410, katera se mi zdi da po opisanem nudi vse kar bi potreboval. 

 

Vsaka dodatna informacija dobrodosla :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, cb650f said:

Furkot; zgleda zanimiv, na prvi pogled. Vendar pa, še vedno nisem uspel najti navigacije, katera bi imela možnost, da imaš deloma pot po avtocesti in deloma izzven nje. Se pravi, npr. pri Furkot-u, imaš opcijo PO avtocestah in IZOGIBAJ se.., zaj če daš po avtocesti ci celo pot vrže po avtocesti, če pa daš izogibaj se pa celo brez. Je pa poanta, da že res, da bo večino časa itak pot po navadni cesti, vendar gre se za kje it na AC in kje dol z AC. Le to. In deloma zaradi lažje orientacije.

Ali pa ima to funkcijo katera zgoraj našteta pa po hitrem preletu in pregledu nisem zasledil..?

Probaj http://www.motoplaner.de/ , tam lahko oznacis naj se izogiba avtoceste in to od tocke katero ti dolocis

Popravljeno . Popravil blindek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem. Bom stesiro pa javim. Pa ma Garmin Nuvi 2405 sploh možnost uvoza? nisem nikol gledo, preverjo. Pa če ja, v kakšem formatu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kaj informacij kdaj bo na trgu nov Zumo 395? Piše samo prvo četrtletje.

Prvič kupujem navigacijo za motor (prej sem se držal dobrega starega papirnatega zemljevida) in oklevam med Rider 410 in Zumo 395

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navigacija je samo pripomoček oziroma izvajalec tvojega načrta.

Nekateri tega ne razumejo in pričakujejo, da bo tudi mislila namesto njih.

Glede tomtoma in garmina. Na koncu je oboje isto, s tem da ima zaradi večje pestrosti zemljevidov za moje pojme prednost Garmin.

OSM, topo, rekreacija, moto zemljevidi, pomorske karte, domača izvedba celo itd...

---------------

samo moje razmišljanje

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vem da je pripomoček in sem brez navigacije do sedaj vedno dobro shajal (delam 15-20.000km letno). 

Dopadejo se mi funkcije kot je da beleži prevoženo pot, generira ovinkasto pot, garmin celo kaže če te na telefonu kdo kliče in seveda malo lažjo planiranje poti, ker sem do sedaj s svinčnikom risal po zemljevidu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!