Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Brez težav zdržijo, uničijo jih z nohti, rokavicami, torej z grobim ravnanjem. Videl 7 let star zumo, kar v uporabi, gumice kot nove.

Sicer pa tega modela zuma že dolgo več ne delajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Rey pravi:

Po koliko letih je pričakovati izpadanje gumbov? Zdrži vsaj kaksnih 5let?

Tole je staro cca 10 let

20161119_085629.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno je, da guma zdrži določeno število pritiskov, da je občutljiva na grobo ravnanje, svoje pa verjetno prispeva čas, ki ga naprava preživi na soncu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gumbi bodo spet šibka točka na tej napravi. Z leti seveda. Svoje prispeva še velika teža (450 g)  in velikost zaradi tipk.

Že 590tka je s svojimi 375 g težka in zahteva robusten nosilec, če ne želiš en kup tresenja naprave in s tem slab nadzor in še težje upravljanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, raza said:

Gumbi bodo spet šibka točka na tej napravi. Z leti seveda. Svoje prispeva še velika teža (450 g)  in velikost zaradi tipk.

Že 590tka je s svojimi 375 g težka in zahteva robusten nosilec, če ne želiš en kup tresenja naprave in s tem slab nadzor in še težje upravljanje.

Poglej malo kaj imajo za povedati o predhodniku 276 C! Večina uporabnikov jo brez težav uporablja že leta in Garmin je potreboval 6 let, da je naredil posodobljeno verzijo od ukinitve prejšnjega modela. Tipke na taki napravi imajo svojo prednost. Ni vse v touch screenu, ta z rokavicami dela zelo slabo, poleg tega je premikanje karte po ekranu mnogo bolj primerno s kurzorjem, kot z vlečenjem prsta po njem. Teža 450g z baterijami me ne moti, ker je priklopljena na balanco motorja ali v avtu. Važno pa je, da jo lahko neseš s seboj v primeru, če se kaj zgodi. 590 in 595 te možnosti nimata in se spraznita v eni uri. 590 sem imel in ne zahteva nobenega posebnega robustnega nosilca. Uporabljal sem jo na športnem in enduro motorju. Na enduro z originalnim priloženim, na športnem na nosilcu, ki gre v sredo balance.  Ravno pri enduro je lahko težava, če naprava nima možnosti dodatnih baterij, ker v eni uri od okvare peš ne prideš nikamor. Lahko kupiš tudi manjšo in lažjo pohodno napravo, samo s starejšimi očmi potem na ekranu nič ne vidiš. Te so res primerne bolj za ročno rabo, ko lahko ekran približaš očem in obenem tudi natakneš bralna očala :)  Ne vem, zakaj so pri Garminu kategorizirali dali to napravo med pohodne, ker je bolj primerna za rabo v avtu ali na motorju. To potem tudi pozvroča pomisleke nekaterih zaradi teže. Jaz bi raje dal med avto in motor naprave in naredil podrubriko Off Road.

Če navigacijsko napravo uporabljaš po cestah je 590 in 595 bolj primerna. Za gozdne poti in off road pa bi raje izbral 276CX. s topo kartami, seveda. 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gumbi niso težava .... to je navigacijska naprava in ne GameBoy !!
Doma pred odhodom 2x klikneš in nimaš več kaj klikat po napravi, razen če imaš fetiš na gumbe.

Edina slaba stran te naprave je, da ni LM, ker leta 2016 pa mi res ni več, da se je**m z odklepanjem kart. To smo počeli leta 2000 in ne sedaj v teh modernih cajtih. Vsekakor, ko bo moj Zumek šel rakom žvižgat, bo prišla ta naprava v ožji izbor v kolikor takrat ne bo že kakšna bolj napredna na tržišču. Pozitivno je ravno to, da se uporabljajo AA baterije, katero dobiš kjer koli na svetu in se praktično ne moreš več zgubit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin zemljevidi so se začeli odklepat v letu 2008 in ne v 2000...

Bo pač dokupil zemljevide in lifetime, če ima 800 EUR za napravo, je nakup zemljevida sitniš.

Al pa ga nabavi drugje bolj ugodne, ta naprava uporablja star NT format, nabavka zemljevida pomeni samo copy-paste na kartico brez prevelikega naprezanja.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

Garmin zemljevidi so se začeli odklepat v letu 2008 in ne v 2000...

Bo pač dokupil zemljevide in lifetime, če ima 800 EUR za napravo, je nakup zemljevida sitniš.

Al pa ga nabavi drugje bolj ugodne, ta naprava uporablja star NT format, nabavka zemljevida pomeni samo copy-paste na kartico brez prevelikega naprezanja.

OK, lapsus, čeprav z letnico nisem mislil točno, kdaj se je revolucija začela na tem področju. To sem napisal zgolj "tako", da se je to počelo daleč nazaj in ne zdaj, ko imaš LM za male pare.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdaj pa jaz potrebujem nekaj pomoči. Pol leta star Navigator V je imel neke težave in so mi ga zamenjali za novega. Priklop, registracija in nalaganje kart, podobno kot pri prejšnjem. Karte mi je naložil na SD kartico in zdaj se obnaša kot, da notri ni večine cest. Notri je videti samo star cestni križ po Sloveniji, ko se npr. pelješ po AC pa kaže takole:

99371_zps8lgd8ag4.png 

Tisto levo je stara cesta, jaz sem bil na AC.

Naredil sem ponovno nalaganje kart in še vedno je isto. 

Naložene karte so: 

Europe DEM

CN Europe NTU 2017.20 3D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno karte sploh ni ali je ne prepozna. To kar se vidi je basemapp (gmapbmap.img)

Poglej, če imaš na SD kartici naloženo datoteko velikosti 4.181,696 KB (to naj bi bila karta CNENTU 2017.20) in v kateri mapi (Garmin, MAP, Maps..) Naj bi bila v mapi MAP. Ime datoteke ni pomembno.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej če imaš  pred karto CN Europe NTU 2017.20 3D kljukico.

Nastavitve-zemljevidi-map info

Ali si karte naložil v napravo in PC, ali samo v PC. Ob nalaganju te vpraša.Če samo PC nalož še v napravo. Naprej pa Snecer pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar je napisal, da ima naloženo, je samo 3D pogled terena in 3D stavbe v mestih. Po posodobitvi se naložene karte avtomatsko odkljukajo za prikaz, tako, da je običajno vklopljena kakšna preveč.

Pri posodobitvah se je dogajalo, da je pobrisalo stare karte, ni pa naložilo novih. Jaz bi probal ponovno naložit vse skupaj s tem, da bi prej obstoječe ročno pobrisal. Je pa potrebno vedeti kaj je za pobrisat, drugače je lahko tema na garminu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pokaži vsebino SD kartice pa se bo takoj videlo, kaj ni preneslo. Pa seveda pogledati v napravo v mapo .system (je skrita), kaj se tam nahaja (tudi to pokaži).

Sicer pa je dobro imeti kakšno 16Gb kartico, ker celoten set zemljevida+dodatki je dobrih 7Gb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, raza said:

Očitno karte sploh ni ali je ne prepozna. To kar se vidi je basemapp (gmapbmap.img)

Poglej, če imaš na SD kartici naloženo datoteko velikosti 4.181,696 KB (to naj bi bila karta CNENTU 2017.20) in v kateri mapi (Garmin, MAP, Maps..) Naj bi bila v mapi MAP. Ime datoteke ni pomembno.

 

 

Karta je na SD kartici in se vidi 4,2 GB.

 

6 hours ago, Quest said:

Poglej če imaš  pred karto CN Europe NTU 2017.20 3D kljukico.

Nastavitve-zemljevidi-map info

Ali si karte naložil v napravo in PC, ali samo v PC. Ob nalaganju te vpraša.Če samo PC nalož še v napravo. Naprej pa Snecer pomoč.

Kljukica je pred obema kartama. Karte sem naložil in na napravo in v računalnik (mac). Naredil tudi reinstall, naložil zadnjo verzijo Expressa in potem ponovno naložil ločeno na računalnik in na napravo. Razlike ni.

 

8 minutes ago, Snecer said:

Ja, pokaži vsebino SD kartice pa se bo takoj videlo, kaj ni preneslo. Pa seveda pogledati v napravo v mapo .system (je skrita), kaj se tam nahaja (tudi to pokaži).

Sicer pa je dobro imeti kakšno 16Gb kartico, ker celoten set zemljevida+dodatki je dobrih 7Gb.

Kartica je 32GB San Disc, pred vstavitvijo sem jo formatiral preko čitalca, ne preko naprave (za vsak slučaj, ker je prejšnji zato crknil).  Na prejšnjem enakem Garminu je vse delalo na isti način, led, a je takrat bil program manjši in ni bil naložen na kartico. Bom naredil in prilepil še slikco kaj je na kartici.

Screen%20Shot%202016-12-04%20at%2010.09.

Zdaj bom poskusil še z drugo kartico, mogoče je v tem težava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, nisi dal posnetka celotne SD kartice, samo mapo garmin si dal, ampak ok, se vidi da je cel file gori.

Probaj za hec preimenovati na kartici folder Garmin v Map ...

 

pred 1 minuto, raza pravi:

Če je to na kartici probaj mapo garmin preimenovati v map

isto misliva :) je pa res da datoteko gmapprom mora vsak prebrati iz mape garmin, ostale pa čitajo samo iz Map

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gmapprom.img bi moral znati prebrati iz Garmin mape, očitno pa tile novejši tega ne znajo

nekdo pred časom me je že podobno spraševal, zakaj mu ne bere zemljevida, problem je bil isti Garmin/Map

tako da, to bo verjetno to

Je pa zadeva malo neprijetna, ker uradno posodablja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 11. 2016 at 23:05, raza pravi:

Za vse, ki si lastite stare dobre Garmine Zumo 400-500-550 in so vam pričeli izpadati gumijasti gumbi.

Naletel sem na tole spletno mesto, kjer si lahko nabavite nove gumi tipke.

Z manjšo zamudo sem zasledil tole o gumbih . . . ..

Sam sem rešil takole . . .  (zdaj računam, da bo prej odpovedal "veteran" kot tipke) :whistle:

Zumo_tipke.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpora je še na voljo, NT karte pa se še vedno izdajajo, tak da, imaš dobre izglede. Prej bi ti znala zatajiti baterija, aku, da ne bi več deloval, a tudi to je majhen strošek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Snecer said:

Dobro, nisi dal posnetka celotne SD kartice, samo mapo garmin si dal, ampak ok, se vidi da je cel file gori.

Probaj za hec preimenovati na kartici folder Garmin v Map ...

 

isto misliva :) je pa res da datoteko gmapprom mora vsak prebrati iz mape garmin, ostale pa čitajo samo iz Map

 

že preimenujem v Map

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!