Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Treba je videti in slišati v živo!!

 

Predlagam, k mehaniku! Na daljavo tole - težko! Možno tudi ležaj...

Bolje to, kot da kaj zajebeš!! Meni se kaj takega še ni zgodilo.

 

Js tud še nisem slišal za koga s takimi težavami. Verjetno je malo dnarja malo muzke tukaj čist realna stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma didu očitno pada kakovost, ker se kr neki ljudi na teh straneh jezi nad kakovostjo. sicer pa sej ni samo did, je firm za ketne cel kup, RK, EK enuma, regina, ... cene majo pa itak vsi tam, tam. 

 

dami kej tebi so kej upoštevali kako reklamacijo takrat za did?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma didu očitno pada kakovost, ker se kr neki ljudi na teh straneh jezi nad kakovostjo. sicer pa sej ni samo did, je firm za ketne cel kup, RK, EK enuma, regina, ... cene majo pa itak vsi tam, tam. 

 

dami kej tebi so kej upoštevali kako reklamacijo takrat za did?

Nisem reklamiral, ker je veriga imela eno leto in 20kkm. Enostavno sem vzel Enumo MVXZ in zaenkrat špila kot mora, po 5kkm je še nisem niti našponal in lepo teče, medtem ko je did že od začetka malce skakal gor in dol. Sem pa zelo začel paziti, da jo po vsaki vožnji po makedamu čimprej očistim, ker predvidevam da ti "obstojni spreji" naredijo več škode kot koristi. Namreč nase zalepijo vse kamenčke in ti lepo brusijo xringe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem reklamiral, ker je veriga imela eno leto in 20kkm. Enostavno sem vzel Enumo MVXZ in zaenkrat špila kot mora, po 5kkm je še nisem niti našponal in lepo teče, medtem ko je did že od začetka malce skakal gor in dol. Sem pa zelo začel paziti, da jo po vsaki vožnji po makedamu čimprej očistim, ker predvidevam da ti "obstojni spreji" naredijo več škode kot koristi. Namreč nase zalepijo vse kamenčke in ti lepo brusijo xringe.

rešitev "scoot oiler" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem reklamiral, ker je veriga imela eno leto in 20kkm. Enostavno sem vzel Enumo MVXZ in zaenkrat špila kot mora, po 5kkm je še nisem niti našponal in lepo teče, medtem ko je did že od začetka malce skakal gor in dol. Sem pa zelo začel paziti, da jo po vsaki vožnji po makedamu čimprej očistim, ker predvidevam da ti "obstojni spreji" naredijo več škode kot koristi. Namreč nase zalepijo vse kamenčke in ti lepo brusijo xringe.

za off-road moreš o-ringe vn pobrat :P a nisi vidu nasveta :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cikadina, sploh jih ni treba ven pobirati, ker za off road verige sploh nimajo o ringov :P ampak itak veš ane :kva1:

ja sej zato :D edino ne vem a je še moderno jih kuhat? al samo špricajo? sicer pa pr njih itak nobena stvar ne vzdrži prav dolgo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

 

Kot vidim imajo punce več pojma od fantov :(  .

Ideja, kako se "popravi" veriga mi nekam ni preveč všeč, zato še zmeraj iščem najboljšo, najcenejšo itd, verigo za moj motor.

Zanima me kaj bi bilo nekam najbolj optimalno za Triumph Speed Four (600 ccm).

Neko solidno razmerje med ceno in kvaliteto, oziroma, če se komu da napisati katere znamke se sploh uporabljajo in kakšna je kvaliteta.

Slišal sem za DID, Regina, našel sem še Enuma, RK, Afam,  katere druge firme pa niti ne poznam.

Kakšne so kaj cene pri nas za komplet z menjavo, v Villachu me pride ca 200 Eur.

 

Še enkrat hvala za nasvete

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz imam trenutno RK, ki so menda tudi prvovgradnja na veliko modelih motorjev. Zato sem se tudi odločil za to firmo, ker še vedno je originalna veriga najdlje zdržala. Zaenkrat zadovoljen (naredil z njo samo 5000km).

Naročil in zmontiral pri Rumenkotu v Logatcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz imam trenutno RK, ki so menda tudi prvovgradnja na veliko modelih motorjev. Zato sem se tudi odločil za to firmo, ker še vedno je originalna veriga najdlje zdržala. Zaenkrat zadovoljen (naredil z njo samo 5000km).

Naročil in zmontiral pri Rumenkotu v Logatcu.

a ni EK Enuma? http://www.ekchain.jp/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush: ... mislim, da imaš prow.... da sem zajebu....

ZZZ serija je tvoja :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če bi na vsake cca. 300 km ketno z gostim oljem res dobro  premazal z navadnim čopičem da res v vse luknje nabašeš.... a bi blo premal mazano to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če bi na vsake cca. 300 km ketno z gostim oljem res dobro  premazal z navadnim čopičem da res v vse luknje nabašeš.... a bi blo premal mazano to?

 

Hja... maš celo v navodilih, da lahko mažeš z oljem. Koliko bo to frčalo naokoli, je pa druga stvar. Tudi obstojno ne bo tako kot sprej. Če že misliš mazat z oljem si kupi/izdelaj avtomatski mazalec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

 

Imam sprej za verigo od MOTUL-a. Naredi belo oblogo po verigi. To me ne moti, moti me ko se nato peljem mi po plastiki in tudi po zadnjem sedežu vse napaca. Mislim da ga ne na nesem veliko gor. Ali obstaja takšen sprej, ki ni bel in, ki ne paca vse naokoli? Seveda kvaliteten. Prej sem imel od DID in je bila pesem enaka. Mogoče bi moral obrisati verigo?

 

Najlepša havala za razumevanje in pomoč.

 

Lp, M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem si preveč namazal. In ko namažeš, počakaj vsaj pol ure da se sprej oprime, potem pojdi na vožnjo. Kar pa odleti z verige na feltno lahko obrišeš s krpico in nafto, ali petrolejem.

Mažeš pa vedno notranjo stran verige.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namaži, ko prideš domov ... čez nekaj minut samo s krpico malo ketno obrišeš .. in to je to

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maus,

ali ni smiselno da se namaže po hladni verigi. aja, danes so valjčki itak zatesnjeni in imajo znotraj svoje mazivo a ne? Ta sprej za verige samo pomaga "omejiti" trenej med valjčkom in zobčenikom. Vrjetno se motim. Hvala!

 

DAMI34,

jo bom poskusil obrisati naslednjič. Felgo čistim z WD-40 pomaga zelo. hvala!

 

Lp, M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!