Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Ideja je dobra in trotl ziher. Sam se malo zabavam z to idejo... Tale ideja je recimo OK, zraven bi bilo fajn dat še en ventil. Eden za nastavitev, ki ga potem pustiš pri miru in še eden samo za ON/OFF, da ni lužice na tleh. Večji problem je, če hočeš tale zadnji problem avtomatizirat. Ena od idej je ventil, ki je dovzeten na gibanje, naslednja ideja je zračen tok, ki skrbi, za ustrezen tlak v rezervoarčku... Bolj kot ne je vse naprej od tele tvoje ideje kompliciranje. Še ena hudo dobra ideja je, mazanje po potrebi (stiskanje flaše oz ročna pumpa). Eno tako simpel pumpico imajo motorne žage. Tista prozorna gumbu podobna zadeva, da bencin pred vžigom pride do motorja.

 

Mogoče ideja v smeri, da se uporabi motorček za pranje stekla (rabljene se dobi za par eurov), kar se tiče rezervarja, cevi, drobnega materiala pa se dobi v modelarski trgovini. Motorček vezeš na tipko (manualno vklapljaš) ali pa vzameš na že narejen timer, ki mu s potenciometrom nastaviš vklaplanje releja in s tem motorčka... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probat ni greh pravijo, res bom kupu 2 ventila za on/off in enga za nastavlanje ja...drgac bo res vsakic drgac kaplal... ce se ne bo obneslo loh se zmer kupm taprav mazalnik :) kdo ve kje bi dobil vse na enem mestu? Cevko in manjso posodo ter ventilcka..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem še vedno pri dizajn mizi... te enostavne bi spacal zelo hitro ampak.... ker nisme zadovoljen s polizdelki me določene stvari motijo.

- mora imeti samodejni izklop, nočem luže oz. dodadne skrbi pa vedno študirat a sem izklopil al ne. (rešitev bi lahko bil solenoidni zračni ventil, za dovajanje zraka ki bi omogočilo kapljanje)

- elektrosnko doziranje je nuja saj viskoznost olja pri določeni temperaturi toliko varira da je lako to razlika med lužo in zanič mazanjem (zjutraj na šiht pri 7C nazaj pa tudi pri 18C bi znal bit problem :S) No vsak 2 dan tudi nebi rekalibiriral glede na vreme... (sem iskal kake piezo micro pumpe kot v inkjet tiskalnikih ampak brez pretiranega uspeha)

- možnost vklopa rain mode (da podvoji ali potroji kapljanje saj vožnja v dežju je pri meni neizogibna v 99% primerih)

- Konfort opcija  "low oil level" bi bil tudi enostavno izvedljiv pa zakaj ne...

 

Dooatne opcije bi bile sicer super divje ampak enostavno izvedljive pa poceni:

- IR termometer nastavljen na ketno oz. na gumo z lcdjem na balanco bi bil zanimiva reč. če vidiš 5C na gumi po 1km te mine odpret gas...

- zunanja temperatura

- detektor dežja z avto vklopom dodatnega podmazovanja?

 

ampak to so že skrajnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsa cast. ce bi mene veriga tolk skrbela, bi mel ali karton v PBI, al pa kerdanarja.

pa kolk km mislte narest z enim kompletom? 70ooo? 80ooo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pri meni je to da silom razmer in obveznosti marsikdaj pipsanje ketne počaka naslednji dan in potem še enega... pa nebi...

In kot informatik sem pač podvržen dolečenemu geekovstvu po defaultu. :whistle:

Ko pa bo veriga šla pa naj gre... če bo šla pri 20.000 ali prej bi mi sicer šlo rahlo na živce.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In bi ga kupil če nebi bilo treba šarit po vakkumu iz uplinjača... ne dopade se mi tak sistem, sicer deluje ampak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne šariš po vakumu. Samo priklopiš oiler, da ti podtlak odpre ventil in to je to. Tvoja hornet mislim, da že ima ventil, ki deluje po istem principu in to je pipca za gorivo. Podtlak ostaja isti, razen če ti ne pušča kakšna cev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne šariš po vakumu. Samo priklopiš oiler, da ti podtlak odpre ventil in to je to. Tvoja hornet mislim, da že ima ventil, ki deluje po istem principu in to je pipca za gorivo. Podtlak ostaja isti, razen če ti ne pušča kakšna cev.

Hvala a vem kje kaj in kako na horneti. :) Le diši mi (najbž neupravičeno) ne. :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In bi ga kupil če nebi bilo treba šarit po vakkumu iz uplinjača... ne dopade se mi tak sistem, sicer deluje ampak...

 

Nič ne šariš, samo to vmes daš in deluje :OK: .

 

post-45426-0-03230500-1415166236_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

A kdo uporablja teflonski sprej za mazanje verige.

Kako se to obnese.

Na firmi smo imeli predstavitev in rečeno je bilo, da se super obnese.

Prodre globoko in umazanija se sploh ne prime.

kakšne izkušnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima kam prodirat. Veriga ima O,X, in ne vem kakšne ringe še in je namazana za celo ževljensko dobo. Maže se izključno zaradi trenja in obrabe (oziroma zmanjšanje) med verižniki in verigo.

Je pa super, če se svinjarija ne prijemlje, ker svinjarija deluje kot dodatno sredstvo trenja (dodatna obraba, višja temperatura...) kar pa za verigo ni OK.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... včeraj sem dobil Scottoiler z dual injektorjem...

...in moram priznati, da je narejeno tako butasto enostavno,  da mi je ful nerodno, da nisem tega naredil sam, kot ste nekateri to že storili ..  :slap:

..kak euro in par centov... malo kak nipl postružit in narediti igličasti ventilček za doziranje... in to je to. (za nas modelarje ne bi smel biti problem)

 

Sem pa zelo ugodno na e-bay dobil Scottoiler+dual injector+dodatno 500ml olja za 124€ s poštnino vred. (pri Lojzetu je enaka roba 140+35+13+poštnina=cca 200€)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jetam...

...pa sej so praktično vsi ketn spreji teflonski :huh:

..sploh če gor piše, da je not PTFE ...   :P

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kje  si pa dobil ventilčkje, pa kako cevko si uporabil?

 

Imam namen narest nekaj pdobnega, z vakumsko pipico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm dal pa samo en ventil in deluje dobro... ko zapreš samo  še nekaj kaplic pade potem pa neha... sem se bal da bo preveč kapljalo pa ubistvu  čist počas kaplja....

kupi se pa šalčko, cevke in ventil na ebayu...

ena slikca za predstavo:

 

20141116113620.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje  si pa dobil ventilčkje, pa kako cevko si uporabil?

 

Imam namen narest nekaj pdobnega, z vakumsko pipico

Rezervarcek iz ebaya. Velikost za 1x zadovoljiva. Ventilcka po nekajdnevnem iskanju po nasih merkurjih, kmetijskih zadrugah, akvaristicnih trgovinah... je bil koncni nakup zopet ebay. Pri nas so me samo debelo gledali, kaj hocem. Cev je pa navadna pvc iz merkurja.(za 1x. ce ne bo tezav, ostane pvc, drugace verjetno silikonska). Verjetno bom predelala tisti del, ko pride na zobnik. Sicer deluje, vendar mi ni ravno vsec. Ventilcka sem dala dva zato, da je spodnji samo za odpiranje in zapiranje(me zanima kolikokrat bo luzica olja na tleh, ko bom pozabila zapreti ventilcek :)), prvi pa za doziranje hitrosti kapljanja. Bom videla kako se bo obneslo, drugace sledijo predelave :) Glede na to, da me je taka provizoricna zadeva stala nekaj eur, kaksno uro dela, da je funkcionalna, mi je vsec tudi vizualno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bemti....človk bi te kar oženu...  :D

..a kuhat tut znaš  :P

 

To, kar si poslikala, je verjetno samo testno gor montirano?... namreč vezica ti bo sčasoma stisnila (preščipnila) tisto cevko. Not vstavi kako plastično ali medeninasto cevko (dobi se v modelarskih trgovinah različne premere).

... drugače pa čestitke..in vsaka čast, da se ženska spravi delat kaj takega  :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bemti....človk bi te kar oženu...  :D

..a kuhat tut znaš  :P

 

To, kar si poslikala, je verjetno samo testno gor montirano?... namreč vezica ti bo sčasoma stisnila (preščipnila) tisto cevko. Not vstavi kako plastično ali medeninasto cevko (dobi se v modelarskih trgovinah različne premere).

... drugače pa čestitke..in vsaka čast, da se ženska spravi delat kaj takega  :kva1:

Kaj tvoja tega ne zna al kaj  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bemti....človk bi te kar oženu...  :D

..a kuhat tut znaš  :P

 

To, kar si poslikala, je verjetno samo testno gor montirano?... namreč vezica ti bo sčasoma stisnila (preščipnila) tisto cevko. Not vstavi kako plastično ali medeninasto cevko (dobi se v modelarskih trgovinah različne premere).

... drugače pa čestitke..in vsaka čast, da se ženska spravi delat kaj takega  :kva1:

LOL!

ni neki visek tehnologije in zapletenosti, tko da ne vem zakaj taka evforija :)

Hvala za nasvet, bom vsekakor upostevala, ko bo zopet cas za igranje.

BTW: ja, tut kuhat znam :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm dal pa samo en ventil in deluje dobro... ko zapreš samo  še nekaj kaplic pade potem pa neha... sem se bal da bo preveč kapljalo pa ubistvu  čist počas kaplja....

kupi se pa šalčko, cevke in ventil na ebayu...

ena slikca za predstavo:

 

20141116113620.jpg

Predlagam ti, da se konica mazalne šobe dotika verižnika pri korenu zob, tako kot ima @maxxa. Takole ti bodo kapljice olja "frčale" povsod samo veriga in verižniki bodo ostali suhi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!