Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Ima kdo izkušnje s kamero SJ4000 WiFi? Sem bral, da je ogromno replik, da pa je original SJ4000 dobre kvalitete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo vprašanje ki tudi mene zanima, kako ugotoviti ali je SJ4000 kopija kopije (SJ4000 je kopija GoPRO) in celo nastavki pašejo od GoPRO (verjetno vas tako večina lasti te kamere)

je pa tale spletna stran zanimiva, cene imajo podobne kot kitajski ebay, samo da so artikli v EU (Angliji) in tako ni DDv-ja :)

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-SJcam-SJ4000-WiFi-Car-DVR-Camera-Sport-DV-Novatek-Waterproof-wp-Uk-939976.html

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-WiFi-SJ4000-HD-1_5-Inch-Car-DVR-Camera-Sport-DV-Waterproof-wp-Uk-938985.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam omenjeno kamero. Na youtubu obstajajo posnetki, kjer je lepo razloženo kako prepoznati ponaredke. Jaz sem s svojo zelo zadovoljen.Z malo post produkcije in igranja z barvami postanejo posnetki skoraj popolni. Pozor - v specifikacijah piše, da kamera snema tudi 60fps kar pa v praksi ni res (mene to ne moti). Vsekakor best buy za ta denar. V zimskem času me moti edino to, da bi baterija lahko zdržala malce dlje (a se lahko kupi rezervna)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam omenjeno kamero. Na youtubu obstajajo posnetki, kjer je lepo razloženo kako prepoznati ponaredke. Jaz sem s svojo zelo zadovoljen.Z malo post produkcije in igranja z barvami postanejo posnetki skoraj popolni. Pozor - v specifikacijah piše, da kamera snema tudi 60fps kar pa v praksi ni res (mene to ne moti). Vsekakor best buy za ta denar. V zimskem času me moti edino to, da bi baterija lahko zdržala malce dlje (a se lahko kupi rezervna)

 

 

Zanimivo vprašanje ki tudi mene zanima, kako ugotoviti ali je SJ4000 kopija kopije (SJ4000 je kopija GoPRO) in celo nastavki pašejo od GoPRO (verjetno vas tako večina lasti te kamere)

je pa tale spletna stran zanimiva, cene imajo podobne kot kitajski ebay, samo da so artikli v EU (Angliji) in tako ni DDv-ja :)

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-SJcam-SJ4000-WiFi-Car-DVR-Camera-Sport-DV-Novatek-Waterproof-wp-Uk-939976.html

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-WiFi-SJ4000-HD-1_5-Inch-Car-DVR-Camera-Sport-DV-Waterproof-wp-Uk-938985.html

 

Kolikor sem jaz gledal te posnetke na youtube, naj bi bila originalna kamera tista s prvega linka. Ampak sam bi vseeno raje še enkrat kupil rabljeno gopro 1 ali 2 za tak denar kot pa novega kitajca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak sam bi vseeno raje še enkrat kupil rabljeno gopro 1 ali 2 za tak denar kot pa novega kitajca.

Kje pa misliš, da GoPro proizvajajo, v ZDA? Ne, ravno tako na Kitajskem, verjetno čez ulico SJCAM podjetja, le da se ime GoPro za x kratnik dražje prodaja zaradi imena. Samo če pogledaš senzor, ki ga proizvaja Aptina (Kitajska). Ta senzor najdeš v GoPro kamerah, najdeš pa ga tudi v zelo priznanem Nikonu, Aptina pa tudi proizvaja senzorje za Sony in druga večja imena. Leče in drugi deli pa so itak proizvodeni v Aziji pri različnih proizvajalcih.

Skratka "čhina" zadevo vredno 30€ prodajajo za +400€, ker ima na ohišju napisano GoPro. Kot recimo iPhone, potem se pa hvalijo kako veliko zaslužijo. Ja kako ne bi, če pa proizvodnji dajo minimalca, kupce pa oropajo denarja.

Sem včeraj zvečer naročil SJ4000 WiFi direktno pri podjetju SJCAM, da bom dobil res original. Z vso dodatno opremo in dodatno nosilec za avto+polnilec sem odštel 101.13€, poštnina pa je brezplačna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa misliš, da GoPro proizvajajo, v ZDA? Ne, ravno tako na Kitajskem, verjetno čez ulico SJCAM podjetja, le da se ime GoPro za x kratnik dražje prodaja zaradi imena. Samo če pogledaš senzor, ki ga proizvaja Aptina (Kitajska). Ta senzor najdeš v GoPro kamerah, najdeš pa ga tudi v zelo priznanem Nikonu, Aptina pa tudi proizvaja senzorje za Sony in druga večja imena. Leče in drugi deli pa so itak proizvodeni v Aziji pri različnih proizvajalcih.

Skratka "čhina" zadevo vredno 30€ prodajajo za +400€, ker ima na ohišju napisano GoPro. Kot recimo iPhone, potem se pa hvalijo kako veliko zaslužijo. Ja kako ne bi, če pa proizvodnji dajo minimalca, kupce pa oropajo denarja.

Sem včeraj zvečer naročil SJ4000 WiFi direktno pri podjetju SJCAM, da bom dobil res original. Z vso dodatno opremo in dodatno nosilec za avto+polnilec sem odštel 101.13€, poštnina pa je brezplačna.

 

Vem da je vse bolj ko ne kitajska, ampak sem lani imel rabljeno gopro 1 HD (dobil za 75€ iz nemškega ebay-ja) in je delala veliko lepše posnetke kot kitajska kopija, ki jo je imel kolega. To so pač moje izkušnje, ne želim nobenega prepričevati kaj naj kupi in uporablja. 

Popravljeno . Popravil miklavc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, problem je, ko je mogoče tvoj kolega imel kopijo od "kopije". To me je pri nakupu SJ4000 najbolj skrbelo, da bi kupil ponaredek. Na e-bay namreč najdeš SJ6000, ki je v bistvu SJCAM sploh ne proizvaja, marsikdo pa kupi, ker misli da z večjo številko kupi boljši model, v resnici pa ponaredek.

Ko dobim kamero, bom prilepil kak posnetek, da vidimo kaj zmore. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-SJcam-SJ4000-WiFi-Car-DVR-Camera-Sport-DV-Novatek-Waterproof-wp-Uk-939976.htmltale je original! 

Pe še eden mojih posnetkov - žal ni motorističen pa vseeno (glej v FULLHD) 

Jaz osebno nikoli ne bi kupil Gopro ali podobnih zadev ker je vse čisti nateg.

 

Aha za urejanje upošrabljam GoPro studio ker je enostaven in ima že precej naloženih filtrov, ki res poprestrijo sliko.

Popravljeno . Popravil Sorty
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa misliš, da GoPro proizvajajo, v ZDA? Ne, ravno tako na Kitajskem, verjetno čez ulico SJCAM podjetja, le da se ime GoPro za x kratnik dražje prodaja zaradi imena. Samo če pogledaš senzor, ki ga proizvaja Aptina (Kitajska). Ta senzor najdeš v GoPro kamerah, najdeš pa ga tudi v zelo priznanem Nikonu, Aptina pa tudi proizvaja senzorje za Sony in druga večja imena. Leče in drugi deli pa so itak proizvodeni v Aziji pri različnih proizvajalcih.

Skratka "čhina" zadevo vredno 30€ prodajajo za +400€, ker ima na ohišju napisano GoPro. Kot recimo iPhone, potem se pa hvalijo kako veliko zaslužijo. Ja kako ne bi, če pa proizvodnji dajo minimalca, kupce pa oropajo denarja.

Sem včeraj zvečer naročil SJ4000 WiFi direktno pri podjetju SJCAM, da bom dobil res original. Z vso dodatno opremo in dodatno nosilec za avto+polnilec sem odštel 101.13€, poštnina pa je brezplačna.

 

O joj, a lahko ze enkrat nehate promovirat te kitajske kamere s popolnoma neutemeljenimi argumenti. Sej so uredu za svojo ceno, ampak se zdalec niso tako dobre kot jih opisujete. Si resno primerjal gopro za +400e so to kamero? A je tvoja primerjava samo ceno zajemala, ker je to res edina stvar v kateri je boljsa. Normalno da gopro nekaj pac preplacas zaradi imena, samo je tudi zmoglivost kamere svetlobna leta pred sjXXXX in zato je tudi cena toliko vecja. Katera kamera je recimo boljsa od hero4 black, za nizjo ceno. Ti bom iskreno hvalezen ce mi jo pokazes. Ceno imajo pac tako, preprosto zato ker jo lahko imajo. Kitajci pa pri svojih poceni izdelkih itak radi nabijajo specifikacije ki laike hitro prepricajo. To je tako kot z megapiklsi pri fotoaparatu, ce jih ima 16 je lahko profesionalen za 4 mestno cifro ali pa ebay varianta za 50e. Niso vse stevilke.

 

Da ne bos rekel da govorim na pamet, sam sem kupil Hero 3 silver v ZDA, tik preden je prisla serija + ven za 160e v trgovini z racunom novo. To je bilo pred dobrim letom, ti pa si sedaj leto kasneje kupil kamero ki jo promoviras kot vsaj tako dobro za 100e, piclih 60e razlike. Res smesno da se vam zdijo te kamere tako zelo poceni. Sicer ti pa rade volje posodim svojo ko bo sezona pa naredis primerjavo.

 

Se opravicujem ce si vzel to kot napad nate, samo nisem mogel bit tiho ko vsi povsod reklamirajo to kamero kot navem kaksno cudo, enako dobro kot gopro za super ceno. Je samo dobra nizkocenovna kamera nic vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti GoPro kupiš v ZDA ali Angliji ali pa v Avstraliji, še vedno bo "made in China", kot vsa ostala elektronska šara.

GoPro 4 trenutno res nima dosti konkurence, bom pa zato počakal 1/2 ali 1 "svetlobno" leto, kupil nato čisto primerljiv izdelek xy znamke in ostal težko prislužen denar namenil za kaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ReplayXD HD kamera... preprosto meni dosegljiv kamerca, in po testih zelo vredu, tudi sprobana. Se pa tudi ogromno uporablja v avto-moto športu

 

https://www.youtube.com/channel/UCEpKTDf19LZz-MHfYtrv9HA

Popravljeno . Popravil gasperX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bentley hvala bogu da obstajajo različne kamere ker smo tudi mi po mislenjih vsi drugačni in si vsak najde svoj ideal. Nekomu je pomembna cena, drugemu kvaliteta ali tako imenovani prestiž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam Replay XD 1080 že dve leti in mi prav dobro služi. Všeč mi je, da jo lahko vodotesno priključim na napajanje in nisem odvisem samo od trajanja baterije. Tako mam lahko snemanje ves čas vključeno, ker nikoli ne vem, kdaj se bo kaj zanimivega videlo ali zgodilo.

 

Dejansko pa iščem nek program, s katerim bi enostavno oženil GPS sled z videom, tako da bi se nekje v vogalu videlo sled in točko na njej, ko se premika....

A ima morda kdo kako enostavno in sprobano programje za take "igračkarije"? Ma neki moram počat zdej, k je sneg in pesek po cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem iz čiste radovednosti vzel SJ6000 WiFi. Zadeva deluje kar solidno, ekran je velik in pregleden. Seveda kakovost izdelave se ne more primerjati s kakšnim GoPro. Glede videa nisem še kaj preveč eksperimentiral. Ima veliko razno raznih nastavitev. WiFi funkcija deluje kar solidno. Opazil sem par negativnih zadev, ki so kar moteče. Datum in uro se iz samega videa ne da odstranit. Pri odstranitvi baterije se ura in datum ponastavi potrebna je sinhronizacija s telefonom ali ročna nastavitev. Ko kamero vklopimo v polnilec, ko je izklopljena, ta avtomatsko prične s snemanjem. Je pa res, da se zraven dobi kup nekih malenkosti in priključkov + rezervno baterijo.

Stala me je 70€. bomo videli kako se bo obnesla, ko bom kaj več testiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Pri tej kameri je vazno da dobis original, sicer je lahko kvaliteta slike precej slabsa. Kako prepoznat original ti pa jaz ne znam povedat, poglej par strani nazaj je bilo govora o tej kameri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!