Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Tole še ni bilo na trgu ko sem kupoval sicer pa je cena vidim res ugodna ampak me je že pred go pro prepričalo naslednje kar konkurenca mislim da nima:

- sprednji objektiv se vrti za 300° in lahko poljubno nastavim

- remote je dvosmeren z dvema velikima gumboma in mi z različnimi barvami sporoča v kerem "modu" je kamera

- najboljša mi je opcija "Video Tagging" kar pomeni da v tem načinu kamera neprestano snema oz. zapisuje zadnjih 10s,30s,1min,2min,5min ali 10min in v primeru npr. kakega zanimivega dogodka ali (upam da nikoli ne rabim) izsiljevanja, nesreče lahko pritisnem na gumb in nastavljen interval se zapiše na kartico "za nazaj". Če ne pritisnem pa se presnemuje v nedogled.

 

Te tri stvari in mogoče še HD snemanje, oblika vključno z načinom pritrjevanja na čelado so me prepričale saj je izbire malo morje in čedalje več. Aja vodotesen je 3m(ne 1m) čeprav mi je važno, da dela v dežju mogoče jo tud kdaj na morje vzamem :)

Drugače pa ima še razne zadeve, ki jih sicer redko uporabljam: nastavitev vidnega kota(max 170), svetlost, izbiro mp4 ali mov format, HDMI out, priklop zunanjega mikrofona(ga imam pa se mi ne da ga vedno nastavljat čeprav enkrat sem probal in je bilo bolje -  namesto zvoka vetra zvok motorja :)

 

Če pa bi izbiral idealno pa bi kombiniral GoPro(kvaliteto videa), Drift (uporabnost) in Virb Elite (GPS, funkcije) pa bi dobil idealno kamero. Ne vem zakaj ne znajo to naredit :)

Primerjava treh:

 

Vse funkcije Drifta (zdaj je že S zunaj ki snema v 60fps pri HD kvaliteti):

http://store.driftinnovation.com/cameras/drift-hd-ghost

 

To je to pa velik lepih posnetkov

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

No, jaz sem za mojo GoPro2, včeraj dobil naročen LCD, tako da bo nastavljanje in snemanje, ter slikanje dosti lažje. Pa še vse posnetke si lahko ogledaš sproti.

 

20140610_093413_resize_zps2aa372f6.jpg

 

20140610_094312_resize_zps15a26cee.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sem za mojo GoPro2, včeraj dobil naročen LCD, tako da bo nastavljanje in snemanje, ter slikanje dosti lažje. Pa še vse posnetke si lahko ogledaš sproti.

 

20140610_093413_resize_zps2aa372f6.jpg

 

20140610_094312_resize_zps15a26cee.jpg

 

Super! Čeprov jaz mam to kr na telefon zvezano in odlično funkcionira.... s tremi sekundami zamika :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super! Čeprov jaz mam to kr na telefon zvezano in odlično funkcionira.... s tremi sekundami zamika :P

 

Jaz sem si LCD omislil samo zato, da je lažje, ko snemam "iz roke". Pride trenutek, ko se kje sprehajam in je fajn videt, kaj snemaš, tudi nastavitev kamere je lažje "user frendly" na tem LCDju kot pa ma tistem majhnem spredaj.

 

Verjamem, da odlično funkcjonira, ampak potem moraš imeti na krmilu še telefon, pa GPS napravo ... itd. Potem je že preveč vsega na krmilu, tako da .... se pa strinjam, da pa je "gospodsko" videt LiveView z 3sek zamikom zaradi WiFi signala. To bi enostavno rešli z modrim zobom, tako da ne vem zakaj so ravno WiFi integrirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si LCD omislil samo zato, da je lažje, ko snemam "iz roke". Pride trenutek, ko se kje sprehajam in je fajn videt, kaj snemaš, tudi nastavitev kamere je lažje "user frendly" na tem LCDju kot pa ma tistem majhnem spredaj.

 

Verjamem, da odlično funkcjonira, ampak potem moraš imeti na krmilu še telefon, pa GPS napravo ... itd. Potem je že preveč vsega na krmilu, tako da .... se pa strinjam, da pa je "gospodsko" videt LiveView z 3sek zamikom zaradi WiFi signala. To bi enostavno rešli z modrim zobom, tako da ne vem zakaj so ravno WiFi integrirali.

kok pa ta ekranček kaj baterije požre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok pa ta ekranček kaj baterije požre?

 

To zdaj ne bi znal rečt, ker nisem testiral.

Prav zato, da prišparaš baterijo, je na strani ekrančka posebaj gumb, kjer ga lahko med snemanjem ugasneš in ne rabi biti prižgan in porabla baterijo.

To je zato, da vklopiš ekran, nastaviš na motorju/avtu .... pozicijo in potem na ekranu vidiš dejansko pozicijo snemanja .... ko imaš nastaljeno kakor želiš, pa enostavno izklopiš LCD in kamera snema dalje s tem, da pač ne prikazuje slike na ekrančku. Simpl!

 

Včasih sem imel tako nastavljeno, da je bilo preveč ceste in nič neba, zdaj ko si lahko dejansko nastaviš pozicijo preko LCDja pa je stvar dosti lažja.

 

Tukaj dobiš več info ....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ste si brebrali v motoreviji o snemanju prometa?

 

Prebrali smo, da lahko snemaš, če imaš posnetke za rabo v družinskem krogu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živjo,

 

Nisem ravno prebral vseh 54 strani tako da nevem točno če je že bilo kaj govora o tem.

Zanima me kam montirate kamere. Imam cbr 600rr. Danes sem sprobal novo kamerco in sem jo namontiral direktno na vrh čelade. Mogoče se moram malce navaditi ampak pri malce višjih hitrostih nastane kar nekaj upora na kamerco (posledično pa čelada ni več v ravnotežju). Mogoče se moram samo navaditi. Pa tudi snemanje je dokaj visoko :S. Mogoče je boljše če jo imaš pristrani, ne vem pa koliko tam kaj moti. Tako da me zanima kam vi montirate kamerce? na motor, čelado... JIh montirate z običjano priloženimi nastavki ki se zalepijo ali z vakumskim nosilcem?

 

Zanima pa me tudi, kako odstranite nalepljene nastavke. Vprašanje je malce neumen pa vseeno. Nastavek se res močno zalepi in če bi že kam na motor nalepil nebi rad čez čas drgnil ko neumen tisto lepilo stran. 

 

Pa da še malo poreklamiram imam kamerco SJ4000. Na youtube obstaja veliko posnetkov o njej in je dokaj primerljiva GoPro Silever ali Black edition, le da je cena 4x nižja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlična kamerca.. Men osebno so najboljši posnetki z chest mountom ker dejansko vidiš skoraj isto sliko kot jo vidi sam voznik in zadeva postane precej realna. Posnetki iz čelad so sicer boljši, ker kamera posname cesto in dogajanje pred tabo a se ne vidi presedanja,zaviranja,pospeševanja itd..Btw chest mount za sj4000 je enak kot za GoPro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na čeladi dva nosilca ... eden na vrhu, drugi ob strani levo. Z vakumom, pa kamero samo takrat, ko je na tanku.

 

Ta samolepilni nosilec bi si lahko prilepil spredaj na blatnik .... zadeva bi zgledala full strupeno. Fajn je, da lahko med eno vožnjo kombiniraš postavitev kamere, je sam video potem tolko bolj zanimiv, kot pa ena pozicija in monotono gledanje ena in istega posnetka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlična kamerca.. Men osebno so najboljši posnetki z chest mountom ker dejansko vidiš skoraj isto sliko kot jo vidi sam voznik in zadeva postane precej realna. Posnetki iz čelad so sicer boljši, ker kamera posname cesto in dogajanje pred tabo a se ne vidi presedanja,zaviranja,pospeševanja itd..Btw chest mount za sj4000 je enak kot za GoPro

 

Chest mount je zelo zanimiv, samo ne vem kako bi se pri meni videlo. Če bi se vozil pokonci bi bila stvar super če pa bi se kaj naprej naslonil bi pa samo popeštal tisto kamero :D

 

Sama kamerca je pa super. meni osebno bolša kot gopro 3+. Sem imel možnost jo preizkusiti pa ni vredna svojega denarja (moje stališče)

Popravljeno . Popravil Grega Kalan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na čeladi dva nosilca ... eden na vrhu, drugi ob strani levo. Z vakumom, pa kamero samo takrat, ko je na tanku.

 

Ta samolepilni nosilec bi si lahko prilepil spredaj na blatnik .... zadeva bi zgledala full strupeno. Fajn je, da lahko med eno vožnjo kombiniraš postavitev kamere, je sam video potem tolko bolj zanimiv, kot pa ena pozicija in monotono gledanje ena in istega posnetka.

 

To da kamerce menaš je verjetno res fajn. Si mogoče že kdaj odstranjeval nastavek?

Katero kameco in kateri nosilec vakumski pa uporabljaš? 

 

Mogoče da temo še malo popestrimo, bi bil kdo pripravljen pa dal kšno slikico namontirane kamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a imaš ti belo ali črno kamerco? gledam na amazon in je črna dražja od bele, razlika pa samo v barvi?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da kamerce menaš je verjetno res fajn. Si mogoče že kdaj odstranjeval nastavek?

Katero kameco in kateri nosilec vakumski pa uporabljaš? 

 

Mogoče da temo še malo popestrimo, bi bil kdo pripravljen pa dal kšno slikico namontirane kamere.

 

Uporabljam GoPro2 in vse nosilce imam original. Imam tudi Chest Mount in kot si sam omenil .... na SS motorju ti ta dodatek res ne koristi, ker potem itak samo tank snemaš.

Ne, nikoli nisem probal še odstranjevat teh nosilcev, zato pa je pred začetkom lepljenja teh zadev res treba pametno premislit, kam zadevo pripopat.

 

Imam pa nekaj posnetkov na YT .... lahko si pogledaš na tem linku: http://www.youtube.com/results?search_query=opelfrikec

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam črno barvo. Pri sj 4000 so vse kamerce neglede na barvo enake (prodajalec je mogoče zvišal ceno, zgolj zaradi večjega povpraševanja po tej barvi.... hehe)

 

Breitner#: zanimivi posnetki. Te kamera kaj moti ko jo imaš na čeladi? 

 

V kratkem bom dobil nosilec z vakumom pa se bom malo igral. Tudi chast strap sem naročil. Na ebay se vse da dokaj ceneje dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilce z 3M lepilom enostavno pogrejes z vseh strani s fenom za lase, kliknes v nosilec en malo daljsi nastavek, da imas boljsi oprijem, in enostavno potegnes stran. Nikjer na laku-plastiki ali tank, ne ostane lepilo, tako, da ni potrebno nobeno drgnenje. Imam SJ1000, nosilci pa za gopro fejk iz ebaya. Tudi vakuumski prisesek pase povsod, kjer je dovolj povrsine, da lahko prime. Vakumskega imam vedno varovanega z vrvico. Nikol ne ves, kdaj vakuum popusti. Ziher je ziher :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilce z 3M lepilom enostavno pogrejes z vseh strani s fenom za lase, kliknes v nosilec en malo daljsi nastavek, da imas boljsi oprijem, in enostavno potegnes stran. Nikjer na laku-plastiki ali tank, ne ostane lepilo, tako, da ni potrebno nobeno drgnenje. Imam SJ1000, nosilci pa za gopro fejk iz ebaya. Tudi vakuumski prisesek pase povsod, kjer je dovolj povrsine, da lahko prime. Vakumskega imam vedno varovanega z vrvico. Nikol ne ves, kdaj vakuum popusti. Ziher je ziher :)

 

Super. če tako odstraniš nastavek, je po odstranitvi še uporaben?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super. če tako odstraniš nastavek, je po odstranitvi še uporaben?

Ne. Uporabiti moras novo lepilno blazinico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!