Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

vrh čelade pomeni šum in posledično glasbo namesto zvoka motorja :-(

 

za SS motor zna bit prsni koš problem zaradi sklonjene drže.

 

Jest bi menjal šipo.

 

Mam original prozorno šipo pa je ne bom menjal :)

 

Fora tonirane je, če imaš na prsih, da senzor uravnava svetlobo glede na svetlobo skozi šipo in ne na dejansko svetlobo.

 

Bo pač šum, muzike že ne bom dajal gor.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, včasih ste/smo ljudje malo zakomplicirani.

Zdaj tukaj debata o neki študiji postavitve kamere, kot da smo "Steven Spielberg-i". Ko prideš domov in si ogledaš video, itak ne moreš več kot 15minut gledat ena in isto, saj posnetek postane "tečen".

A kdo pogleda svojo celotno posneto prevoženo pot kdaj? Jaz ne .... če se spomnim, da se je kaj zanimivega zgodilo med tem ko sem snemal, potem poiščem ta del, ga shranim in konc.

Zdaj, da bi se mi posnetki kopičli nekje na HDD-ju pa res nimam želje.

 

Recimo vzpon na Mangart .... ni teorije, da gledam vzpon od začetka do konca, čeprav bi imel časa na pretek ... kot sem rekel ... najlepše detajle iz vzpona in najlepše iz spusta izločim, naredim home video in konc.

 

Kaj se pa zvoka tiče ... ne morete pričakovat, da bo zvok vrhunski, če je mikrofon dejansko izpostavljen vetru z 150km/h! Tudi reduciranje šumov ne vpliva samo na šume, temveč tudi na celoten zvok, tako da to ni neka rešitev. Zdaj, pa da bi se doma ukvarjal že skoraj "prefesionalno" z svojim 30 minutnim videom iz vožnje mi pa res ni, ker se ne potegujem za Oskarja, temveč delam za svoje potrebe.

 

Dodajam:

To je moje osebno mnenje in pišem na splošno!

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delno se strinjam, vendar pa če tak posnetek objaviš, pride še komu prav, da se morda lažje odloči.

 

In izdelke drugih pogledam, sploh če kam grem probam kaj najt po youtubu, da dobim prvi vtis. Je že večkrat prišlo prav. Raje vidim, kot na besedo.

 

Hranim pa na youtube, kjer je gratis in na prenosnem disku, 1Tb ne napolniš kar takoj :) Ne ubadam pa se z editiranjem, pustim kot je.

 

Glede postavitve pa jaz osebno pač iščem neko "optimalno" rešitev, zdaj bom probaval na čeladi, prsa so bila idealna za prejšnjo kamero.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa nora scena na youtube, v ozadju imam vklopljen radio pa menjaval sem postaje.

In youtube avtomatsko prepozna muziko in izvajalca in utruja :)

 

 

 

Vaš videoposnetek morda vsebuje glasbo, katere lastnik je tretja oseba.

Če želite poslušati ujemajočo se glasbo, predvajajte videoposnetek na desni. Videoposnetek se bo predvajal od točke, ko se pojavi ujemajoča se vsebina.

Podrobnosti:
  • "Passenger-Let Her Go", snemanje zvoka upravlja:4:19
    [Merlin] InertiaPtyLtd
    WMG
    SME
    Embassy of Music GmbH
    [Merlin] Essential Music
  • "Pink-Just Like A Pill", snemanje zvoka upravlja:6:49
    SME

 

Blokiran je v Nemčiji......preveč sem o bmwjih pisal.... :)

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super posnetki.

Če bi se moral odločit za eno nastavitev kamere, bi to bil posnetek številka 1; 1080p/30fps Wide.

Poseben čar je gledat širok posnetek, saj je večji kot zajemanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bi torej pustil default. Mene tudi, zdaj ko vidim, ne moti več tako ta široki zaslon oziroma objektiv, na slikah je bilo bolj moteče.

 

Se lepo vidi pri tem širokem, da ujame tudi zračnik vozila pod kamero, ko pa to izklopiš pa ga ni :)

 

Škoda da youtube pokvari kvaliteto, izvirna slika je še lepša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super posnetki. Kot sem rekel, ta Wide je fantastičen, saj zajame večjo vidno površino in potem lahko doma analiziraš več stvari, tudi tiste, ki jih na cesti niti opazil nisi.

 

Morda bi malenkost dal kamero bolj naprej, da bi zajela manj armaturke. Če si dobil zraven dober - kvaliteten vakumski nosilec pa jo lahko daš zunaj na haubo. Jaz sem jo 1x dal na haubo, pa obstrani na blatnik, da je zajemala smer vožnje in sprednje kolo avta. Vrhunsko je bilo videt!

 

P.S.

Po tej cesti na prvem videu (kamniški drevored do hipodroma), tukaj se pa nisem peljal že 22 let. Ko sem bil mlad in smo imeli APNke, smo se na začetku drevoreda zbirali - prva klopca).

En moj frend je bil tukaj blizu doma (njegov foter je v tistih cajtih imel prvo zasebno avtošolo - ne bom omenjal priimka).

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je ne gre postaviti bolj naprej, je šipa prestrma, moral bi dati kot praviš na vakumskega, a ga ni po defaultu zraven.

 

Tista cesta je pa še ista kot pred 22. leti :)

 

V tisti zasebni avtošoli sem pa delal izpit za motor na Yamahi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem še video sparil z gps podatki in zgleda takole.

 

Podatek o brzini ni povsem točen, ampak predstavlja povrečje na sledi. Če bi hotel imeti na sekundo točno, bi moral na gpsu nastaviti na najgostejše beleženje = 1s, kot je sprejem signala.

 

screenshot1705.jpg

screenshot1706.jpg

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti "šiptarski" podpis na levi se ne da odstraniti (zaenkrat), lahko odstraniš celoten overlay s hitrostjo, višini, "reklamo", ne pa delno.

 

Potrebno bo počakati na popravek programa ali uporabiti kakšen drug (še nisem iskal). Saj ga sproti popravljajo, prva verzija je bila katastrofalna :)

 

Bo treba malo h konkurenci pogledat oziroma na net.

 

http://www.dashware.net/ primer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj če jaz prav razumem .... na ZUMOtu dam snemanje poti in potem ta .gpx ali kateri fajl pač je, združim z posnetkom katerega sem naredil ističasno, kot snemano pot in potem bi mi na videu pokazalo števce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, simpl ko pasulj :)

 

Edino probaj uskladiti uro na goproju in zumotu, pa si zmagal.

 

V Zumotu pa nastavi na snemanje sledi na bolj gosto, mislim da ima to opcijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!