Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Hvala za info in hiter odgovor. Sem se odloču da ga bom kar pr nas kupu, ker se mi zdi bolj sigurno...

 

Sem glede stvari s kitajske mal skeptičen, ker sem se že pakrat grdo zafrknil...mogoče tudi malo staromoden

 

bomo videli, se vam javim ko stestiram na smučeh in na motorju :yea2:  ko bo vreme za to

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes dobil paket s kitajske (teleskopska palica za Gopro).... Kvaliteta na pogled in otip je čisto OK..... Za ta denar, je zadeva več kot odlična  :OK:

 

 

Ni mi žal, da sem jo naročil iz kitajske.... Ker original izdelki za Gopro so svinjsko dragi  :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil še en paket s Kitajske (to "oprsnico") in je zadeva identična tej Goprojevi originalki.... Za ta denar, dobra izdelava  :OK:

 

Ivanu8, če še nisi kupil original zadeve, ti priporočam da si jo naročiš preko ebaya (pa magari 2 :D... cena sitnica)

 

lp

mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

***We only ship GoPro Cameras within the USA. International orders will be cancelled and refunded*** 

 

 

tuki manjka še carina in naš ddv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm tud že razmišlu o nakupu tega dodatka...

 

me pa zanima, kje si ga nabavu? A je pri nas cena dost višja od tujine

 

Lp

 

Se opravičujem Ivan, nisem spremljal teme, ampak ti je že Motozajebant odgovoril.

Jaz nisem na eBayu kupil, ampak preko Amazona.

 

Je pa res, da Motozajebant dvomim, da je naročil original glede na ceno. Če vstrajaš pri originalu, potem so cene primerljive z našimi tudi v nemčiji, razen tega, da pač te oberejo pri poštnini, kar pa je v oziroma za pošiljke po Sloveniji minimalni strošek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem Ivan, nisem spremljal teme, ampak ti je že Motozajebant odgovoril.

Jaz nisem na eBayu kupil, ampak preko Amazona.

 

Je pa res, da Motozajebant dvomim, da je naročil original glede na ceno. Če vstrajaš pri originalu, potem so cene primerljive z našimi tudi v nemčiji, razen tega, da pač te oberejo pri poštnini, kar pa je v oziroma za pošiljke po Sloveniji minimalni strošek.

 

Res je Breitner, nisem naročil original zadev :)  

 

Ko se dobiva na pivu, bova primerjala original in ponaredek  :grim  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je Breitner, nisem naročil original zadev :)

 

Ko se dobiva na pivu, bova primerjala original in ponaredek  :grim  

 

Hehehe ..... tudi jaz nimam originala. Zakaj bi denar stran metal. Edino nalepke GoPro ni na mojem, pa še to bi lahko si naredil, tako da ....

Je pa res, da sem slučajno naletel na enega ponudnika v Singapurju (preko Amazon.de), ki je za 16€ ponujal komplet za GoPro in sicer:

* skelet okvir

* prsni pas

* nosilec za stativ (ker uporabljam včasih na prostem tudi stativ)

 

P.S.

Še dobro, da obstajajo Kitajci, ker drugače bi preplačevali določene stvari. Pri teh dodatkih ni pomembno, če je kopija ali original.

Pri določenih stvareh pa ne odstopam od tega, pa čeprav je potrebno malo več € primaknit.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Breitner, a kaj veš kako je z baterijo za GoPro iz Kitajske? Vem da je bistveno ceneje kot original, sam tukaj sem pa malo skeptičen... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Breitner, a kaj veš kako je z baterijo za GoPro iz Kitajske? Vem da je bistveno ceneje kot original, sam tukaj sem pa malo skeptičen... 

 

No, to je ena stvar pri kateri pa ne bi šparal. Tukaj bi se pa odločil za original.

Kaj mi pomaga baterija za 10€, če pa drži pol ure ali pa jo bom po mesecu dni vrgel v smeti.

 

Baterijo bi kupil pri nas, tako da tukaj ne bi kompliciral. Jaz sem tudi GoPro kupil pri nas ... vem, da sem jo preplačal, ampak imam garancijo in je stvar rešena, žalostno pa je, da nas tako obirajo pri cenah "igračk".

 

Lahko si podvojiš čas snemanja ... glej, stane 60€ pa maš originalno, kvalitetno in pod garancijo dodatno baterijo.

LINK: http://www.snemaj.si/gopro-dodatna-oprema

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem kje, ampak nekje sem zasledil, da dobro držijo te njihove baterije... Sem mislil da imaš izkušnje... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem kje, ampak nekje sem zasledil, da dobro držijo te njihove baterije... Sem mislil da imaš izkušnje... 

 

Probaj ... nabavi eno Kitajsko in boš potem lahko testiral kako dolgo drži kamera z originalno, ki si jo dobil zraven in kako dolgo z Kitajsko.

 

Čeprav to ne bo ravno najboljši test, ker pri zunanji uporabi je več vplivov na porabo baterije. Najbolje bi bilo nastavit, da se kamera ne izklopi in potem testirat, kako dolgo zdrži v času pripravljenosti z originalom, ter kako dolgo z Kitajsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav kar, sem si pogledal test, kjer so naredeili primerjavo dveh baterij in sicer:

 

GoPRO Li ion 1050mAh / 3,7V

ČungaLunga Li ion 1050mAh / 3,7V

 

Kameri (na testu Hero3) sta imele identične nastavitve in istočasno so jih vklopli in sprožili snemanje. Kamera z originalno baterijo je zdržala samo 10 minut več in sicer 2uri in 5 minut. Tako da, mislim, da če jo dobiš ugodno, nimaš kaj razmišljat ... kupiš kar 2kom. pa maš cel dan mir.

 

Jaz nimam dodatne baterije, saj lahko kamero polnim med vožnjo pod sedežem, tako da je tudi, ko sem na kavici, pod ključem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zivjo.

Imam 1 problem in prosim za kako pametno mnenje ali rešitev.

Par dni nazaj sva šla s kolegom mal se vozit z motorji in sem reku ker je lepo vreme ajde sprobam mal novo kamerco(sony hdr-as 15).ko sva pršla nazaj sva pogledala posnetke in kamerca se je po 4-5 min čisto zarosila.

Imel sem jo v vodotesnem ohišju pritrjeno na čelado.

Nevem vzroka zakaj bi se to zgodilo.

Edina razlaga,ki sem si jo naredil je da zaradi tega ker je zunaj blo hladneje kot pa v ohišju in ker se kamerca med snemanjem precej segreje je pršlo do kondeza in se je na ohišju zarosilo steklce skozi katerega kamerca snema.

Vglavnem mate kako rešitev kako ta problem odpravit?

Gledal sem po netu da se da dobit prav original neke folje za kamerco proti zarositvi.

Če vam je lažje lahko tudi posnetek objavim za lažjo predstavo.

Hvala že vnaprej za odgovore in pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So to answer your question: yes there is a way to avoid camera condensation and it’s rather easy to do.

Before entering an environment that is drastically different from the one you’re in (i.e. bringing your camera outside on a humid day from an air-conditioned home), place it in a plastic ziploc bag and allow your gear to gradually become accustomed to the environment. Typically this change isn’t too long – 20-30 minutes at most, but depending on how substantial your gear is (think a 50mm vs. 300mm prime) and how different the temperatures are, it could take longer.

If you have condensation on your camera already, follow these steps:

  • Don’t detach the lens if it’s already attached – leave your camera be.
  • Put it in an airtight bag and get as much air out of it as you can. It would also help to put something in the bag to wick moisture away – such as a towel or uncooked rice.
  • Wait until the camera comes up to temperature and all condensation has dissipated.

For severe cases where your camera is still taking foggy-looking photos, you may have to work on this for several days. Instead of a towel, it would be better to place silica gel packs in the plastic bag to help dry out all the interior components – make sure you keep the bag airtight though so that the gel packs wick the moisture from the camera.

 

google translate :

 

Torej, da odgovorim na vaše vprašanje : da obstajanačin , da se prepreči kondenzacija kamero in to je dokaj enostavno narediti.
Pred vstopom v okolje, ki je bistveno drugačen od tistega, ki ste ga v ( tj. prinaša svojo kamero zunaj na vlažnem dan od klimatizirani doma) , ga položite v plastično vrečko ziploc in dovolite orodje postopoma navadijo na okolje . Značilno je ta sprememba ne predolgo - 20-30 minut pri večini, vendar pa je glede na to, kako bistvena vaša prestava (mislim na 50mm vs 300mm prime ) in kako različni so temperature , lahko traja tudi dlje.
Če imate kondenzacije na fotoaparatu že , sledite naslednjim korakom :
Ne odstranite objektiv , če je ta že pritrjena - pustite vaš fotoaparat.
Ga v nepredušno vrečko in dobili toliko zraka iz nje , kot lahko. Prav tako bi pomagal postaviti nekaj v vrečki za stenj vlago proč - na primer z brisačo ali nekuhanega riža .
Počakajte, da sefotoaparat prihaja do temperature in vse nabira razpršila .
Pri hujših primerih, ko je fotoaparat še vedno jemljejo meglenih videza fotografije , boste morda morali delati na tem , za nekaj dni . Namesto brisačo , bi bilo bolje , da se silikagelsko pakete v plastično vrečko , da bi se posušijo vse notranje komponente - poskrbite, da boste obdržali vrečko nepredušno , čeprav , tako da gel paketi stenj vlago iz fotoaparata .
Popravljeno . Popravil urkoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.

Ampak ne razumem čisto 100% kaj hoce povedat da naredim.

Če bi mi lahko kdo tko na hitro napisau prosim v slovenščini kaj treba narediti.

Hvala za odg.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgornji nasvet je, da se napravo postavi v vrečko s suhim rižem ali silica vrečkami (da nase vežejo vlago), neuporabno v tvojem primeru. 

 

Kondenzacija je zaradi razlike v temperaturi in vlažnosti - bi rekel, da je tak čas to kar normalno. Meni tudi vedno zašvica fotoaparat, ko ga mrzlega prinesem na toplo. Kondenz se vedno tvori iz toplejšega zraka na hladnejšo podlago! 

 

Če je to samo kratkoročne narave jo lahko samo obrišeš in bo problem rešen. To se ob višjih temperaturah ne bo pojavljalo. Kamerca je bila torej topla in si ob vožnji zelo ohladil ohišje, ki je na notranji strani kondenziralo vlago iz atmosfere v vodotesnem ohišju. 

 

Edino ziher je, vakuum v zrakotesnem ohišju, pa še potem si ti lahko zarosi ohišje od zunaj! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgornji nasvet je, da se napravo postavi v vrečko s suhim rižem ali silica vrečkami (da nase vežejo vlago), neuporabno v tvojem primeru. 

 

Kondenzacija je zaradi razlike v temperaturi in vlažnosti - bi rekel, da je tak čas to kar normalno. Meni tudi vedno zašvica fotoaparat, ko ga mrzlega prinesem na toplo. Kondenz se vedno tvori iz toplejšega zraka na hladnejšo podlago! 

 

Če je to samo kratkoročne narave jo lahko samo obrišeš in bo problem rešen. To se ob višjih temperaturah ne bo pojavljalo. Kamerca je bila torej topla in si ob vožnji zelo ohladil ohišje, ki je na notranji strani kondenziralo vlago iz atmosfere v vodotesnem ohišju. 

 

Edino ziher je, vakuum v zrakotesnem ohišju, pa še potem si ti lahko zarosi ohišje od zunaj! :D

Hvala to sm tudi sam si razložu zaradi razlike v temperaturi.

Ja sam nemorem se usakih 5 min ustavit in vzet kamerco iz ohisja in not ohisje pobrisat ker je malo nepraktično.

Kaj ce bi pred vožnjo kamerco pustil zunaj ene 20-30 min in jo nato dau v ohišje. Bi blo mogoče bolše?

Hvala za odg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ce bi pred vožnjo kamerco pustil zunaj ene 20-30 min in jo nato dau v ohišje. Bi blo mogoče bolše?

Da.

Zagotovo bo pomagalo, če pred sestavljanjem temperiraš kamero in ohišje (odprto) na okoliško temperaturo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da.

Zagotovo bo pomagalo, če pred sestavljanjem temperiraš kamero in ohišje (odprto) na okoliško temperaturo

Bom probau tako da vidimo čene pa bom dalje tuhtau.

Hvala.

Za GoPro kamere ljudje uporabljajo tole: http://gopro.com/camera-accessories/hero3-anti-fog-inserts

Zadeva naj bi kar delovala, se jo pa dobi s kitajske al pa ebay-ja ceneje ko pa original GoPro.

Vem sem najdu tudi za mojga sony-ja sam na mimovrste pride 23€ res da piše da lahko 200x 1uporabis, v paketu pa dobiš dve.

Ampak usen raje prej kaj povprašat če kdo ima kak nasvet pa se pol vidi če nič ne pomaga se pač to kupi.

Treba bit ekonomičen dan danes. ;)

Hvala za pomoč.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rok418.....povej malo kako si zadovoljen s kamero Sony hdr as-15 ! :yes:

Imam jo namen kupiti....Se še malo odločam as-15 ali as-30, ampak se mi zdi zelo malo razlike v "dobim" in precej razlike v "dam" ;)

 

Če imaš tudi kakšen posnetek na youtubu....

 

Hvala! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rok418.....povej malo kako si zadovoljen s kamero Sony hdr as-15 ! :yes:

Imam jo namen kupiti....Se še malo odločam as-15 ali as-30, ampak se mi zdi zelo malo razlike v "dobim" in precej razlike v "dam" ;)

 

Če imaš tudi kakšen posnetek na youtubu....

 

Hvala! :OK:

Ja tako.

Sej tudi glede cene ni neke ogromne razlike ampak tudi v kamercah ne.

Vsi nastavki so enako kot pri 15 in tako tudi 30.

Z kamerco sem zelo zadovoljen.

Snema v full hd res odlično.

Ima tudi zelo kvaliteten slowmotion.

Lahko se povežes preko pametnega telefona z kamerco z aplikacijo play memories, in lahko kamerco upravljaš z mobilnikom.

Tudi vidiš kaj kamera snema kar pride prau za si jo naštimat kaj želiš snemati.

Zraven dobiš vodotesno ohišje in dva nastavka na katerega lahko ohišje pritrdiš.

1 nastavek ima ravno površino,1 pa je malo izbočen (npr. Za na čelado)

Sicer sem imel 1 problem z zarositvijo ohišja zaradi kondenza ampak bom to rešil z folijo proti zarositvi.

Poleti pa itak nebi smelo bit težav saj bo topleje kot je sedaj.

Video imam le enih 5min ker se je kasneje kamera zarosila ampak usen ti bom dau da vidiš da je res lepa in čista slika.

Imel sem jo pritrjeno na čelado in ni blo nobenih tresljajev ali da bi popačilo sliko.

Snemali pa smo ma yamahi r6.

Aja nastavke npr za na glavo pa to so precej dragi in veliko bolj redki kot pri gopro ki jih imaš res vsepovsod ampak useno mislim da se nakup kamerce splača za ta denar.

Zvok snema v stereo gopro pa v mono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se video kamerce.

Se opravičujem ampak vec kot 200mb mi ne dovoli naložiti.

Upam da bo pršlo prau.

Motocikel yamaha r6 25kw 07 in še duke se vključi v kader :)

Popravljeno . Popravil rok418
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!