Skoči na vsebino

Stacionarni radar - avtocesta


Josi

Priporočene objave

Zdravo,

Zanima me na kakšen nalčin delujejo stacionarni radarji na avtocestah.

Zadnjic sem prehiteval po prehitevalnem pasu en avto, pa glih k ga prehitim zagledam radar, zdej me pa zanima na kak način to deluje, al meri samo prehitevalni pas, ali oba,

al ma to tak nareto, kateri je blizje tistga meri?

hvala za odg. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Zanima me na kakšen nalčin delujejo stacionarni radarji na avtocestah.

Zadnjic sem prehiteval po prehitevalnem pasu en avto, pa glih k ga prehitim zagledam radar, zdej me pa zanima na kak način to deluje, al meri samo prehitevalni pas, ali oba,

al ma to tak nareto, kateri je blizje tistga meri?

hvala za odg. LP

Slika samo od spredaj oba pasova. Če si z motorjem, po gasu in ne pozabi pomahat. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne fora je bla, da sm se z avtom pelo iz mb proti celju, pa je bil mnda u slovenski bistrici stacionarni radar v uni skatli.

Sam ne vem ce me je dobu , k sm bil js na prehitevalnem, sm enga prehiteval, , nakar zagledam radar, cca 30m, mogoč je unga merlo, ko sm ga prehiteval:) pelo sm se pa ene 165km/h, zej bomo pa vidli ka bo?

Kdo kej ve kok je to kej kazni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne fora je bla, da sm se z avtom pelo iz mb proti celju, pa je bil mnda u slovenski bistrici stacionarni radar v uni skatli.

Sam ne vem ce me je dobu , k sm bil js na prehitevalnem, sm enga prehiteval, , nakar zagledam radar, cca 30m, mogoč je unga merlo, ko sm ga prehiteval:) pelo sm se pa ene 165km/h, zej bomo pa vidli ka bo?

Kdo kej ve kok je to kej kazni?

A je to slučajno radar, ki stoji po klancu navzdol, po drugem tunelu iz smeri MB-CE? Tudi tega sem spregledal in nabasal z avtom tam 40-50 km prehitro, sedaj čakam na pismo, če je bil v škatli slučajno radar. :whistle:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas se nimajo takih radarjev (zaenkrat se ne), da bi znal vsak pas posebej merit....

on naredi sliko obeh pasov in zmeri... katerega pac zmeri... ampak v taki situaciji ne morejo ne enemu ne drugemu napisati kazni, ker se neve kdo je peljal koliko...

teoreticno se lahko eden na drugega zgovarjata da je peljal on po predpisih oni drugi pa je norel......

tako da....

imajo pa v nemciji nove radarje....

baje da merijo vsak pas posebej in da znajo merit tudi motoriste itn......

baje neki hudi hi-tech radarji ki pokrivajo 360 stopinjski kot :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slika samo od spredaj oba pasova. Če si z motorjem, po gasu in ne pozabi pomahat. :photo:

a v tem je fora :headbang:

zadnjic greva s kolegom (vsak s vojim motorjem)

se peljeva mimo policajev in kolega je bil spredaj in mahal policajem... valda sem tudi jaz pomahal... sem mislil... za dobre odnose :rolleyes:

zdej se zavedam da je blo to mal :winkiss: policajev nekam

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slika samo od spredaj oba pasova. Če si z motorjem, po gasu in ne pozabi pomahat. :photo:

a si ziher??! :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas se nimajo takih radarjev (zaenkrat se ne), da bi znal vsak pas posebej merit....

on naredi sliko obeh pasov in zmeri... katerega pac zmeri... ampak v taki situaciji ne morejo ne enemu ne drugemu napisati kazni, ker se neve kdo je peljal koliko...

teoreticno se lahko eden na drugega zgovarjata da je peljal on po predpisih oni drugi pa je norel......

tako da....

imajo pa v nemciji nove radarje....

baje da merijo vsak pas posebej in da znajo merit tudi motoriste itn......

baje neki hudi hi-tech radarji ki pokrivajo 360 stopinjski kot :alien1:

verjetno si to nekje prebral, ali pa slišal?

naredi sliko obeh pasov....in zmeri tistega, ki je prvi prekoračil nastavljeno hitrost na radarju....in v taki situaciji brez problemov lahko napišejo kazen....-

PS: te radarji so že davno pri nas....prodaja jih ena firma v LJ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yup, na 220 V... B)

230.

že kar nekaj let.........

a v tem je fora :headbang:

zadnjic greva s kolegom (vsak s vojim motorjem)

se peljeva mimo policajev in kolega je bil spredaj in mahal policajem... valda sem tudi jaz pomahal... sem mislil... za dobre odnose :rolleyes:

zdej se zavedam da je blo to mal :winkiss: policajev nekam

:krneki:

A policaj se pa ne mote obrniti in zapisati tvoje reg. št.???

:headbang:

Sicer pa ne podcenjevati sposobnosti radarjev.

In nikar ne mislite, da imajo Nemci najboljše, ostali svet (na čelu s slovenijo) pa kupuje stare radarje, ki slikajo še na črnobele filme.

Edino tista o radarjih, ki slikajo 360 stopinj, pa mi je malo za lase privlečena, ker je preveč možnosti, da fotka ne uspe najbolje, pa niti ne vem, zakaj bi na avtocesti moral meriti v vse smerim, če se lahko peljem samo v eno........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3je radarji so v SLO in 14 škatl tko da neveš kje je...

Samo še 13 škatel in upam, da tudi en radar manj! Na Kacinovem klancu je nekdo škatlo dobro zličkal. Upam, da je bil radar notri. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm en mesec nazaj poslušal da je edini ki je zares v uporabi tisti pred golovcem v lj..ostali še na poizkušnji..to je povedal en komandir ne vem česa..ne spomnim pa se kolk časa bo trajal ta poizkusn obdobje..sam baje da morjo povedat kdaj bojo vsa ohišja v "delovanju"..če je pa radar notr pa ne veš..

sicer pa ni tko težko na tistem odseku mal zmanjšat a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa ni tko težko na tistem odseku mal zmanjšat a ne?

Iz 300 na 130 niti ni tako malo in ne lahko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so škatle za radar ob cesti in piše "radar" še ni nujno da je radar res notri. ker jih je v sloveniji premalo jih menjajo iz ene škatle v drugo. vidi se po rdeči lučki, če imaš čas bolj natančno pogledat. :whistle: drugač pa če se pelješ zmerno se vidi ko te slika ker pobliskne. ni pa nujno da ti pošljejo kazen.. do sedaj sem eno kazen, dobljeno na tovrsten način vidla in lahko rečem, da se zelo dobro vidi tablica. tista slika je bila sicer še črno-bela. zdj ne vem kakšne so ampak mislim da še zmerom črno bele.

proti gorenski je mislim da okoli 4 škatle a le en radar, ki je v eni od njih.

koliko se pa vidi na motorju tablica pa ne vem. :unsure:

Popravljeno . Popravil črnolaska
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so škatle za radar ob cesti in piše "radar" še ni nujno da je radar res notri. ker jih je v sloveniji premalo jih menjajo iz ene škatle v drugo. vidi se po rdeči lučki, če imaš čas bolj natančno pogledat. :whistle: drugač pa če se pelješ zmerno se vidi ko te slika ker pobliskne. ni pa nujno da ti pošljejo kazen.. do sedaj sem eno kazen, dobljeno na tovrsten način vidla in lahko rečem, da se zelo dobro vidi tablica. tista slika je bila sicer še črno-bela. zdj ne vem kakšne so ampak mislim da še zmerom črno bele.

proti gorenski je mislim da okoli 4 škatle a le en radar, ki je v eni od njih.

koliko se pa vidi na motorju tablica pa ne vem. :unsure:

sej tu sm teu povedat!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Meni je ena 3 tedne nazaj zabliskalo iz te preklete skatle par km pred Celjem iz smeri LJ, pa po števcu nisem vozo vec kot slabih 140, to pomeni realno okoli 130. Kaj se norca delajo al kaj? Ce bom kaj dobil bom definitivno izpodbijal ker to je pa svinjarija. Je ze sploh kdo kaj dobil domov in po kolkem casu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je ena 3 tedne nazaj zabliskalo iz te preklete skatle par km pred Celjem iz smeri LJ, pa po števcu nisem vozo vec kot slabih 140, to pomeni realno okoli 130. Kaj se norca delajo al kaj? Ce bom kaj dobil bom definitivno izpodbijal ker to je pa svinjarija. Je ze sploh kdo kaj dobil domov in po kolkem casu?

To je pri verjetno BS OMV - Lopata . Tam se tudi meni večkrat dozdeva, kot bi se pobliskalo, vendar mislim da gre samo za odsev v steklu. Sam se vozim včasih tudi večkrat dnevno na tej relaciji, a do sedaj še nisem dobil slikce :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bliskalo? A se motim, al uporabljajo pri radarjih IR ne pa bliskavico :hmm:

Koliko vem je bliskavica prepovedana, ker lahko zaslepi voznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!