Skoči na vsebino

Stacionarni radar - avtocesta


Josi

Priporočene objave

Bliskalo? A se motim, al uporabljajo pri radarjih IR ne pa bliskavico :hmm:

Koliko vem je bliskavica prepovedana, ker lahko zaslepi voznika.

No saj ne gre za bliskanje kot pri flešu. Izgleda in mislim da tudi je samo odsev sonca na steklo, ki pokriva odprtino za radar. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bliskalo? A se motim, al uporabljajo pri radarjih IR ne pa bliskavico :hmm:

Koliko vem je bliskavica prepovedana, ker lahko zaslepi voznika.

pa sej to ni taka bliskavica.. samo če si bolj pozoren jo vidiš..sicer pa slika k sm jo jz vidla je bila slikana od zadaj.. pomerjen je bil ko se je peljal avto in tablico je pa slikal od zadaj.. ampak to je bil radar na navadni cesti kjer je omejitev 90km/h. in že kar nekaj časa nazaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radar AD seva oddajni signal in na podlagi oddanega in odbitega signala tvori dopplerjev signal, iz katerega izračuna hitrost merjenega vozila. Če je ta hitrost večja od prednastavljene spodnje meje, sproži kontrolni računalnik radarja digitalno kamero ter posnetek z dodanim podatkom o času meritve in vrednostjo izmerjene hitrosti shrani na disk. Ta sistem prikaže izmerjeno hitrost v digitalni obliki.

Datoteke z dokumentiranimi kršitvami se pod kontroliranimi pogoji prenašajo po komunikacijskem omrežju v nadzorni center.

Merilnik hitrosti v cestnem prometu Radar speed Camera AD 9 je namenjen za stacionarno merjenje hitrosti vozil v cestnem prometu, in sicer prihajajočih in odhajajočih vozil.

Uporablja se lahko:

* postavljen na stojalu,

* montiran na vozilo,

* montiran v ohišje, ki je postavljeno na nosilec nad voziščem,

* montiran v ohišje, ki je postavljeno na nosilec poleg vozišča.

Uporaba:

* urejanje prometa vozil v prometu,

* izvajanje nadzora prometa na območju umirjenega prometa in območju za pešce,

* opravljanje meritve hitrosti v naselju s fiksno postavljenimi merilniki hitrosti.

Popravljeno . Popravil Jure007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najdete jih pa:

Gorenjski krak avtocestnega križa:

pred galerijo Moste za smer Vrba,

pred viaduktom Tržiška Bistrica za smer Ljubljana,

pred viaduktom Tržiška Bistrica za smer Podtabor.

Dolenjski krak avtocestnega križa:

viadukt Reber za smer Ljubljana, pri odcepu Malence-Šmarje Sap,

pred mostom čez Krko za smer Obrežje, Krška vas, odcep Drnovo-Brežice.

Primorski krak avtocestnega križa:

Ravbarkomanda, stebriček Klica v sili P37 za smer Ljubljana,

vrhniški klanec, stebriček Klica v sili P13 za smer Ljubljana,

pokriti vkop Vipavski križ za smer Nanos,

postajališče Šempas, servis OMV za smer Nova Gorica.

Štajerski krak avtocestnega križa:

Lukovica, servis OMV, stebriček Klica v sili V99 za smer Celje,

Lopata, servis OMV za smer Maribor,

pred viaduktom Slatina za smer Ljubljana,

počivališče Polskava za smer Ljubljana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je ena 3 tedne nazaj zabliskalo iz te preklete skatle par km pred Celjem iz smeri LJ, pa po števcu nisem vozo vec kot slabih 140, to pomeni realno okoli 130. Kaj se norca delajo al kaj? Ce bom kaj dobil bom definitivno izpodbijal ker to je pa svinjarija. Je ze sploh kdo kaj dobil domov in po kolkem casu?

Tudi memi se je to zgodilo pred Golovcem.

Vozil sem po omejitvah,kot vedno vsi drugi. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se prav tile radarji lohk normalno slikajo isto ko golovc tud če ni napisa POZOR RADAR pred njim al kuko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, mogoče sem kaj izpustil, samo ni mi jasno kakšne ma veze ena tabla z delovanjem radarja?!

I am stupid, sorry.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

frips jah nevem no sm mislu da bo tko kot pred golovcem k mas opozorilno tablo sam zgleda da ni vec tko... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako zvem kateri radar ima ser. st. 0065.

Ta me je namrec slikal, pise da sem sel 130Km/h kazen pa je 160€ (se pravi polovicka 80€) in pa 3 kaz. tocke.

Me pa zanima kaksna omejitev je tam in kje to je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako zvem kateri radar ima ser. st. 0065.

Ta me je namrec slikal, pise da sem sel 130Km/h kazen pa je 160€ (se pravi polovicka 80€) in pa 3 kaz. tocke.

Me pa zanima kaksna omejitev je tam in kje to je.

Če so točke, ni polovičke ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako zvem kateri radar ima ser. st. 0065.

Ta me je namrec slikal, pise da sem sel 130Km/h kazen pa je 160€ (se pravi polovicka 80€) in pa 3 kaz. tocke.

Me pa zanima kaksna omejitev je tam in kje to je.

Kaj so ti dal kazen po 32. členu ZVCP-1-UPB4?

(9) Voznik, ki preseže s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti zunaj naselja, razen na avtocesti ali cesti, rezervirani za motorna vozila, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje za prekršek z globo:

c) če prekorači hitrost nad 30 do vključno 40 km/h, s 40.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;

Morda so te pohopsal kje izven naselja, kjer je hitrost bila omejena na 90kmh ali pa na cesti rezervirani za motorna vozila, kjer je hitrost omejena na 100kmh?

Je točno 160eur kazni? al jih je okol 167? S katere PP oz. katere enote si dobil pozdrave (beri pošto s sliko)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja to našel na enem od forumov:

Spremenil se je zakon o prekrških (mislim da nekje v začetku junija letos) kateri sedaj predvideva, da bo za vse prekrške, kjer ni moč izreči prenehanje veljavnosti VD, policija izdaja plačilne naloge in kazenske točke na plačilnih nalogih. Posledično tudi polovičke v 16. dneh.

Pred tem je veljalo plačilni nalog in polovička le za prekrške samo z denarno kaznijo, ko so bile točke pa je bil sodnik in polna porcija.

Evo, up to date info.

Kje pa to piše, pa še nisem našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako zvem kateri radar ima ser. st. 0065.

Ta me je namrec slikal, pise da sem sel 130Km/h kazen pa je 160€ (se pravi polovicka 80€) in pa 3 kaz. tocke.

Me pa zanima kaksna omejitev je tam in kje to je.

... od enote policije, ki ti je pismo poslala ... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... narobe ...

Ja sem videl, da so vmes spremenili zakon. Pač nisem bil čisto na tekočem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Kako zvem kateri radar ima ser. st. 0065.

Ta me je namrec slikal, pise da sem sel 130Km/h kazen pa je 160€ (se pravi polovicka 80€) in pa 3 kaz. tocke.

Me pa zanima kaksna omejitev je tam in kje to je.

Si že morda ugotovil kje si bil slikan? Koliko je bila omejitev? Si bil z motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si že morda ugotovil kje si bil slikan? Koliko je bila omejitev? Si bil z motorjem?

Bil za avtom, ni bil stac. amapk mobilni, slikal pa me je v Podutiku, tam kjer bo tanov odcep za Goren.

Ni blo kej placal polovicko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

60044200.jpg

05.09 - Kje na slovenskih avtocestah prežijo radarji?

Policija in Dars v zloženki Pazi, radar! voznike s pretežko nogo opozarjata, kje nanje prežijo merilniki hitrosti.

Radarji na slovenskih cestah Policija in Dars sta objavila zloženko Pazi, radar!, v kateri opozarjata na osemnajst ohišij za stacionarne radarje, ki so postavljena na vseh koncih slovenskega avtocestnega križa.

Radarji vas lahko ulovijo na naslednjih mestih:

Ker ima policija le tri takšne radarje, jih vsakih nekaj dni selijo iz enega ohišja v drugega, tako da nikoli ni mogoče zatrdno vedeti, kje se radar nahaja. "Če vam povemo, kje zdajle stoji, ga jutri zagotovo ne bo tam," je v pogovoru za 24ur.com dejala predstavnica Generalne policijske uprave Nuška Tavčar. Govorice, da je pod Golovcem radar stalno nameščen, je zanikala. (24ur, TŽ)

60044152.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!