Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

Ne vem, kako bi bliskanje ledic vplivalo na zadaj vozeče voznike.

Če vam ni do kompliciranja se da stvar izvesti povsem preprosto, oz. tako, kot imam narejeno jaz.

V superstreli kupiš vodotesen samolepilni trak z rdečimi led diodami, najbolje črn, da se ne vidi pod plastiko. Nalepiš na plastični odsevnik pod plastiko in povežeš žičke (malo spajkanja in pol ure časa). Trakovi se ponavadi režejo na 3-4 ledice, sicer je pa označeno kje. Elektriko dobiš z zadnje luči, tako pozicijo kot štop lampo. Poljubno število ledic na vsaki strani kovčka zvežeš za eno in drugo namembnost, po moji izkušnji je najbolje 1/3 za pozicijo in 2/3 za štop. Seveda daš med žičke iz zadnje luči in tiste iz kovčka še vtikač in vtič, da se lahko kovček sname in to je to.

Preverjeno dobro deluje, se lepo vidi in ni dražje od 20 evrov. :beer1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z ledicami v kovčku je pa res super zadeva.

Je prou namensko v kovčku puščeno za led diode?

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z ledicami v kovčku je pa res super zadeva.

Je prou namensko v kovčku puščeno za led diode?

Ne, je pa tiste 3mm prostora med prosojno plastiko in odsevnikom, kamor lahko stlačiš led trak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti takole delujejo ledice, kot na videu, se lahko izvede preprosto z uporabo navadnih diod, ki jih skombiniraš tako, da ti ledice svetijo v različnih kombinacijah. Jaz imam na svojem kufru E52 nameščene pri straneh LED samolepljive trakove za pozicijo in smernike, na sredini pa STOP led modul. Vse skupaj je preko 5 polnega Neutrika povezano na motor. Pozicijske LED pri vključenem smerniku utripajo z močnejšo svetlobo. STOP led pa na začetku utripa, po šestih utripih pa sveti stalno. Krmiljenje je v pvc škatljici 5x3 cm in je v kovčku.

Sicer se pa to lepoo izvede z uporabo mikrokrmilnika in nekaj tranzistorjev. Kakšen nadebuden elektronik bi to naredil mimgrede. Če najdem slike izvedbe jih pripnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti takole delujejo ledice, kot na videu, se lahko izvede preprosto z uporabo navadnih diod, ki jih skombiniraš tako, da ti ledice svetijo v različnih kombinacijah. Jaz imam na svojem kufru E52 nameščene pri straneh LED samolepljive trakove za pozicijo in smernike, na sredini pa STOP led modul. Vse skupaj je preko 5 polnega Neutrika povezano na motor. Pozicijske LED pri vključenem smerniku utripajo z močnejšo svetlobo. STOP led pa na začetku utripa, po šestih utripih pa sveti stalno. Krmiljenje je v pvc škatljici 5x3 cm in je v kovčku.

Sicer se pa to lepoo izvede z uporabo mikrokrmilnika in nekaj tranzistorjev. Kakšen nadebuden elektronik bi to naredil mimgrede. Če najdem slike izvedbe jih pripnem.

Zdravo,

ja če bi dobil kake slike izvedbe bi ti bil zelo hvaležen. Če ne bo možno drugače bom pač eno vrstico ledic na kufru vezal na smernik eno pa na stop lampo?

lp U

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... še nekaj mojih igračkanj z ledikami... sicer malo slabše slike (mobitel)... a NOVOLETNA JELKA pride ful do izraza...:evilgrin:

post-16856-0-68927000-1305472430_thumb.jpg post-16856-0-42410100-1305472294_thumb.jpg

post-16856-0-28107400-1305472366_thumb.jpg post-16856-0-49114400-1305472603_thumb.jpg

post-16856-0-86189200-1305472518_thumb.jpg post-16856-0-51535000-1305472478_thumb.jpg

post-16856-0-40622800-1305472673_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Imam eno težavo.Namreč na motorju(z750) imam spredaj navadne smerokaze(arow 21w), zadaj pa led(0,8w). Ta kombinacija je delala vse normalno. Ampak, ker mi je eden zadnji led smerokaz crknil, sem še dal odzadaj iste kot jih imam spredaj(21w). Smerokazi drugače normalno delajo, ampak, če vklopim vse štiri, samo enkrat utripnejo potem pa tema.

Jaz sicer sumim, da so sedaj verjetno premočne žarnice(4x21w). Pri originalnih so sicer notri 4x10w.

Ima mogoče kdo idejo kaj narediti? Dat kakšno močnejšo varovalko notri(skurlo mi je še ni) al mi ne preostane druga kot, da žarnice zamenjam z 10w.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno težavo.Namreč na motorju(z750) imam spredaj navadne smerokaze(arow 21w), zadaj pa led(0,8w). Ta kombinacija je delala vse normalno. Ampak, ker mi je eden zadnji led smerokaz crknil, sem še dal odzadaj iste kot jih imam spredaj(21w). Smerokazi drugače normalno delajo, ampak, če vklopim vse štiri, samo enkrat utripnejo potem pa tema.

Jaz sicer sumim, da so sedaj verjetno premočne žarnice(4x21w). Pri originalnih so sicer notri 4x10w.

Ima mogoče kdo idejo kaj narediti? Dat kakšno močnejšo varovalko notri(skurlo mi je še ni) al mi ne preostane druga kot, da žarnice zamenjam z 10w.

LP

tisto led žarnico menji z arow 21w, da boš imel vse iste. Dioda ima drugačen tokokrog kot pa normalna žarnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj ravno to je problem sedaj, ko so vsi štirje isti(4x21w) ne delajo, če vklopim vse štiri naenkrat.Delajo samo v paru.

ti stikalo za vse 4 žmigovce dela sploh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dela. Sem probal tud prikopit nazaj zadnje led smerokaze in je delalo(eden pač ni ker je fuč). Mogoče bi bila tud varijanta, da samo zadnje žarnice zamenjam z 10watnimi, sprednje pač pustim 21watne. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da sem pogruntal kaj bi lahko bilo. Rele za smerokaze je 4x10w. Jaz imam pa žarnice 4x21w.In, če vklopim samo leve ali samo desne delujejo, ko pa vse štiri pa ne delajo.

Torej bo verjetno treba ali močnejši rele dat ali pa zamenjat vse žarnice z 10watnimi.

Razen, če pozna še kdo kakšno drugo možnost.Dat kam kakšen upor,....???

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen, če pozna še kdo kakšno drugo možnost.Dat kam kakšen upor,....???

Lp

Če boš dodal upor, boš dodal še enega porabnika...

Menjaj rele ali menjaj vse 4 žmigavce na LED. Če so za tvoje smerokaze predvidene 21W žarnice, jaz manjših ne bi dajal, ker morda ne bodo dovolj svetle.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni mojstri.

Na svojem konjičku bi rad žarnice smerokazov 12v 21W zamenjal z LED žarnicami.

Katere LED žarnice (kako močne, koliko diod) naj nabavim, da bo svetilnost vsaj takšna kot s klasičnimi žarnicami ali še celo večja.

Svetilnost je tukaj edini pogoj.

Kakšne so vaše izkušnje ?

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no žarnice sem našel.... nabavil sem 4,5W LED, ki bodo dovolj močni.

Sedaj pa je potrebno še rele zamenjati.

Kje vi kupujete najugodnejše releje ... vseeno ali 2 ali 3 pinski ???

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no žarnice sem našel.... nabavil sem 4,5W LED, ki bodo dovolj močni.

Sedaj pa je potrebno še rele zamenjati.

Kje vi kupujete najugodnejše releje ... vseeno ali 2 ali 3 pinski ???

LP

Blond

Elektronski reley za žmigavce dobiš v vsaki trgovini z avtomobilskimi rezervnimi deli cena ca 7-10€

Če ima namesto 2 pina 3 daš 31 na maso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sploh ni moje področje, zato malo tumasto vprašanje al je

elektronski rele = rele za LED žmigavce ???

ker naše mototrgovine prodajajo releje za LED žmigavce za 30+ EUR

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sploh ni moje področje, zato malo tumasto vprašanje al je

elektronski rele = rele za LED žmigavce ???

ker naše mototrgovine prodajajo releje za LED žmigavce za 30+ EUR

LP

Blond

Nevem zakaj toliko kompliciraš vzemi relej iz avta probaj in če bo delalo kupi enakega.Namreč danes imajo že vsi avti elektronske releje za žmigavce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je še najboljša ideja .... samo to mi ni jasno, da imajo vsi avti elektronske releja ... a motorji pa imajo mehanske ?

ma saj je vseeno, bom poskusil in videl ....

Hvala in LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Elektronski reley za žmigavce dobiš v vsaki trgovini z avtomobilskimi rezervnimi deli cena ca 7-10€

Če ima namesto 2 pina 3 daš 31 na maso

Original imam 2 pina. Dobil sem rele ki ima 4 pine.

Kako to sedaj pravilno zvezati ?

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!