Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

nope, je mogoce. suzuki in kwak imata pri nekaterih modelih tak sistem.

in kaj ti ne pase? saj zasluzis zraven.

Jaz NE!! ker popravljam(menjam avtomate-po potrebi) SAMO pri svojih vozilih!

Za vse ostale popravljam SAMO alternatorje in zaganjače,če neverjameš vprašaj strica Gugla!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo od tebe! vsaj enkrat se ti smilim !!!! :hmm:

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da ne odpiram nove teme..

Na motorju imam original smernike 4x10W . sedaj sem nabavil nove v katerih pa so 21W žarnice (BAX 9s). Bodo ti smerniki utripali počasneje?

Kakšne težave lahko pričakujem?

in kako se jim naj izognem?

Za nove smernike vbistvu obstaja le 21 ali 6 W žarnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvu bodo utripali hitreje, ali pa sploh ne bojo. Tako je bilo pri meni. Svetovali so mi menjavo reglerja oz. dodajanje uporov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej probaj tako, da daš spredaj recimo 6W žarnico in zadaj 21W, na vsako stran, tako bo 27W/stran, kar ni precej razlike napram originalnih 20W/stran, utripali bodo malo hitreje, mogoče te ne bo motilo, drugače pa kupi elektronski rele

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne odpiram nove teme..

Na motorju imam original smernike 4x10W . sedaj sem nabavil nove v katerih pa so 21W žarnice (BAX 9s). Bodo ti smerniki utripali počasneje?

Kakšne težave lahko pričakujem?

in kako se jim naj izognem?

Za nove smernike vbistvu obstaja le 21 ali 6 W žarnica.

To nedrži za 12V 21 W-atno fasungo fi 15 mm, obstajajo žarnice:12v 5 W,12V 10 W,12V 15W,12V 18W in 12V 21W. Na BMW-servisu dobiš poleg 12V 10W še rumeno 12V 10W to so namreč originalne žarnice za novejše BMW-K-ajeve žmigavce! :hmm:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To nedrži za 12V 21 W-atno fasungo fi 15 mm, obstajajo žarnice:12v 5 W,12V 10 W,12V 15W,12V 18W in 12V 21W. Na BMW-servisu dobiš poleg 12V 10W še rumeno 12V 10W to so namreč originalne žarnice za novejše BMW-K-ajeve žmigavce! :hmm:

Kar je darkok napisal drži! Žarnice z oznako 6W ali 21W/12V (BAX9s) ima grlo premer 9mm.

post-7865-0-79818400-1296337002_thumb.gif

post-7865-0-95765500-1296337012_thumb.jpg

post-7865-0-01086000-1296337027_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej bo potrebno zamenjat rele..

Kakšnega naj kupim? kje? kako ga naj priklopim.?

je lahko kaj narobe z elektriko če dam 4x21W žmigavce gor namesto originalnih 4x10W?

hvala za pomoč..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobiš ga v louisu: KLIK samo originalnega ven vzameš pa tega not daš, paše na serijske konektorje, z elektriko ne bo nič narobe, z 4x10W je teklo 1,6A toka skozi žice, z 4x21W pa bo teklo 3,5A, varovalko imaš pa vsaj 5A, tako da to ne bo problem...to so izračuni za eno stran, torej po 2 žmigavca na enkrat, če ima tvoj motor še stikalo za vse 4 žmigavce na enkrat prižgat, pa boš verjetno moral zamenjat varovalko, v tem primeru daš noter 7,5A, lahko pa da bi tudi 5A zdržala tako kratek čas kolikor utripajo, to pa potem probaš ko imaš zmontirano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej bo potrebno zamenjat rele..

Kakšnega naj kupim? kje? kako ga naj priklopim.?

je lahko kaj narobe z elektriko če dam 4x21W žmigavce gor namesto originalnih 4x10W?

hvala za pomoč..

Z elektronskim relejem-avtomatom NEBO nič narobe na njega lahko priključiš manj ali več Watov bo deloval brez problema pa ni nujno da greš v Luisa dobiš ga v vsaki trgovini z avtomobilskimi rezervnimi deli ali pri avtoelektrikarju cena ca 10€ .

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej,kje bi dobu kaksne smernike (poleg lojzeta,ker v avstrijo neb hodu)?? Na motorju so bili ze menjani in mi niso vsec + to,da se zadaj pritozujejo,da se jih nic ne vidi :( Bi pa vzel cimbolj klasicne,da nebi polcajem ekstra v oci padali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me katera firma bi naj izdelovala nekoliko bolj kvalitetne smerokaze, ket ti smerokazi za nekaj evrov takoj dobijo roso v sebe. Najrajši bi imel da bi dobil v kompletu tudi rele za led smerokaze.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me katera firma bi naj izdelovala nekoliko bolj kvalitetne smerokaze, ket ti smerokazi za nekaj evrov takoj dobijo roso v sebe. Najrajši bi imel da bi dobil v kompletu tudi rele za led smerokaze.

Lp

Zelo kvalitetni naj bi bili smerokazi firme Rizoma.Mislim da jih kar nekaj motosvetovcev ima. V tc-motoshop si jih lahko poleg še nekaj drugih ogledaš.

http://www.tc-motoshop.si/si/oprema/smerokazi-g368.shtml

LP

Popravljeno . Popravil LRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo zasledil smernike (oz. katerakoli svetlobna telesa-npr sprednja luč, stop luč, itd) z TUV oz podobim papirjem (npr abe)?? hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

n.pr. gericke, loius in polo naceloma prodajajo vsa svetlobna telesa z EG-ABE in TUV. v obratnem promeru je izrecno napisano, da niso street-legal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

n.pr. gericke, loius in polo naceloma prodajajo vsa svetlobna telesa z EG-ABE in TUV. v obratnem promeru je izrecno napisano, da niso street-legal.

Smernike sem kupil v Louisu in so street legal in z E oznako ampak nisem dobil nikakršnih potrdil zraven. zadeve sem kupoval leta 2008, je možno, da takrat še niso dajali papirjev zraven?

Hvala za odgovore-tole je ena zadnjih ovir, ki stoji med mano pa homologacijo :)

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aammm....... v bistvu ne vem, ce dajejo povsod papirje zraven. naceloma bi naj bilo vse jasno z e-stevilko na celonu ("steklo" smerokaza). iz te stevilke je razvidno kako in kaj je s homologacijo.

ce sem potreboval (1x ali 2x) dodatna potrdila sem kontaktiral prodajalca ali izdelovalca in prejel po parih dneh zeljene papirje. drugace e-stevilke zadostujejo, saj identificirajo smernik za kaj je namenjen.

bodi pozoren, saj imajo nekateri smerniki e-stevilke, katere tocno dolocajo mesto, kam je lahko smernik montiran (levo spredaj, desno zadaj itd.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg E številk je po novem potreben tudi papir-vsaj na RTI so mi tko rekli. Drugač pa hvala za nasvet-bom kontaktiral proizvajalca oz. kar Louis-mogoče imajo oni kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dejansko kaj komplicirajo za take malenkosti? Sej ne verjamem, da so stari fotri na tehničnih na tekočem z vsakim novejšim motorjem na tržišču...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki ne gre za tehničnega ampak za homologacijo predelave. Na tehničnih zarad tega ponavad ni težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam tudi vprašanje glede smernikov, in sicer:

Ko sm kupil motor so bili zadaj že zmontirani LED smerniki, zanima me če kdo pozna od katerega proizvajalca so, da kupim enake še za spredaj.

slikca:

post-31769-0-61237000-1301248108_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!