Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

Ali kdo ve ali na Lpp še vedno ne zahtevajo potrdila o strokvovni vgradniji? Papirje imam vse samo to mi manjka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar jih klical in ni omenil da potrebujejo potrdilo o STROKOVNI vgradnji. Tako da je LPP mislim da edini ki ne zahteva tega dokumenta.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ker je pri moji Yamahi YZF original osvetlitev števca zelo šibka (slaba zasnova stevca), poleg tega je grde rumaenkaste barve, bi rad zamenjal te 1.2W žarnice z močnimi belimi ledicami. Pri superstreli jih v beli barvi nimajo, pa tudi une ki jih imajo so po svetilnosti še slabše (3 lumne), in svetijo v preozkem kotu (rabim širok svetilni kot oziroma da svetijo ob strani.)

Na ameriškem ebaju jih je cel kup z svetilnostjo preko 10lumen, cene so 1$/kos, pošiljajo po celem svetu, vendar Slovenije med tem celim svetom ni. Našel sem sicer en oglas da pošlje tudi v Slo samo je malo čudna izvedba.

Me zanima, če je kdo kupil, kje je kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno včeraj sem bral v temi o Z750, kako je @cofko cof zamenjal osvetlitev armature na svojem kwaku. Tu imaš še link, da si ogledaš kako je zadevo uredil, najbolje bo pa, da ga kontaktiraš za nadaljnje informacije. Tu imaš še link: http://www.motosvet..../page__st__4725.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokliči v HTE na Roški v Lj.

Tam imaš ledic, kukr ti srce poželi.

Pri Superstreli že imaš 12V..

...če pa kupiš "navadno" LED, je pa treba dodati upor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem menjal. V mojem števcu so bile že serijsko SMD ledice not. Sem samo menjal s supersvetlimi. Če pa imaš notri navadne žarnice, kot si napisal, ti bo pa moral nekdo, ki se mal bolj na te stvari spozna, povedat kako dalje. Ker je kar nekaj možnosti za rešitev.

Lp, Cofko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ravnokar jih klical in ni omenil da potrebujejo potrdilo o STROKOVNI vgradnji. Tako da je LPP mislim da edini ki ne zahteva tega dokumenta.

LP

eeejaaa....če bi blo res to kar si napisal bi homologacijski kartonček imel pri sebi... zgleda da je čisto odvisno na koga naletiš in kakšne volje je...če greš homologirat na petek 13, tako kot jaz brez vseh papirjev ne boš dobil nič...zato je bolje, da poleg certifikata imaš zraven tudi potrdilo o strokovni vgradnji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo pove kje ste kupili smerokaze in ste dobili tudi certifikat, pa za neko zmerno ceno ( do 20€ )?

poglej na ebay...lahko dobiš par za 10 dolarjev...ziher boš najdu kakšnega kitajca...samo prej se pozanimaj za papirje...srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeejaaa....če bi blo res to kar si napisal bi homologacijski kartonček imel pri sebi... zgleda da je čisto odvisno na koga naletiš in kakšne volje je...če greš homologirat na petek 13, tako kot jaz brez vseh papirjev ne boš dobil nič...zato je bolje, da poleg certifikata imaš zraven tudi potrdilo o strokovni vgradnji...

Brez VSEH papirjev greš lahko homologirat tudi na petek 73. pa ne boš dobil homologacije. Na LPP-ju nisem nikoli potreboval potrdila o strokovni vgradnji. Pa sem dal skozi avspuh, žmigavce in zadnjo luč. Vsak vpis posebej - vsakič drugi delavci. Potrebuješ TÜV oz. certifikat o ustreznosti in to je to (pa seveda prometno, homologacijo, denar in osebni dokument, da lahko prepišeš svoje podatke na obrazec).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

imam en hecen problem...

na fz8 letnik 2012 sem namontiral original led smernike skupaj z dobavljenimi upori, katere sem skladno z navodili namestil na kovinske dele, da odvajajo toploto.

ko dam levi ali desni žmigavec zadeva deluje povsem normalno.

če vklopim vse štiri utripalke se zadeva prižge za kratek čas (en utrip) in nato tema... ko po izklopu 4žmigavcev skušam prižgati levi ali desni smernik se ne prižgeta. je potrebno počakati 2 sekundi in nato samo desni ali levi smernik zopet delujeta normalno.

če ob prižganem smerniku (levi ali desni) vklopim še vse štiri žmigavčke potem le-ti utripajo normalno. tudi če izklopimpredhodno vklopljen levi ali desni žmigavček vse štiri utripalke delujejo tako kot bi morale sicer...

a je komu kaj jasno kaj bi lahko bilo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam en hecen problem...

na fz8 letnik 2012 sem namontiral original led smernike skupaj z dobavljenimi upori, katere sem skladno z navodili namestil na kovinske dele, da odvajajo toploto.

ko dam levi ali desni žmigavec zadeva deluje povsem normalno.

če vklopim vse štiri utripalke se zadeva prižge za kratek čas (en utrip) in nato tema... ko po izklopu 4žmigavcev skušam prižgati levi ali desni smernik se ne prižgeta. je potrebno počakati 2 sekundi in nato samo desni ali levi smernik zopet delujeta normalno.

če ob prižganem smerniku (levi ali desni) vklopim še vse štiri žmigavčke potem le-ti utripajo normalno. tudi če izklopimpredhodno vklopljen levi ali desni žmigavček vse štiri utripalke delujejo tako kot bi morale sicer...

a je komu kaj jasno kaj bi lahko bilo???

Preveri kolk watni imaš rele in kolk so žarnice.

Moj primer je podoben. Imam žarnice 4x21w rele pa 4x10w. Ko vklopim vse štiri, utripne samo enkrat. Drugače dva po dva pa delujeta normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je to to, je problem samo v uporih.

U = R * I;

P = U * I

R = U / I

I = P / U

R = U / (P / U)

R = U2 / P

torej ce rabis "simulacijo" 10-vatne zarnice: R = 142 V2 / 10 W = 196 / 10 = 19,6 ohm, torej vzames 20 ohm upore. Ali dva 10 ohm upora, in ju vezes po enega na vsako stran - smerniki so tako ali tako vezani vzporedno.

Ce potrebujes simulacijo 21-vatnih zarnic, vezes po 5 (ali 4,7 - kar pac dobis) ohm upor na vsako stran.

Ce imas stiri 5 ohm upore in 4x10 W rele, pac dva upora daj vstran.

Porabo toka LED smernmikov sem namenoma zanemaril, ker znasa tja do 1 W, kar predstavlja manj kot 10 % napako.

Prepricaj se, ce ni rele ze led kompatibilen - v tem primeru je najbolje da sploh nimas nobenega upora.

Stric Zok si je pa kar sam zlotal (mikrokontrolerski solid state) rele (z LCD-jem) za ZZRa, nabavil 4 LED smernike, in zadeva sluzi prav fino. :OK:

post-1466-0-73199500-1337597525_thumb.jpg

post-1466-0-52798500-1337597581_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

nujno bi potreboval papirje za homologacijo zadnjih smernikov, sam imam Lightechove, vendar pride prav od katerekoli znamke :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

lp,

najprej pozdrav vsem na forumu - nov uporabnik!

Menjal sem vse štiri smerokaze za(led 0,5 w X 4) . Menjal sem tudi rele, vendar ko

vklopim smerokaz levi ali desni gorijo vsi štirje na enkrat in tudi svetloba smerokaza je slaba

hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp,

najprej pozdrav vsem na forumu - nov uporabnik!

Menjal sem vse štiri smerokaze za(led 0,5 w X 4) . Menjal sem tudi rele, vendar ko

vklopim smerokaz levi ali desni gorijo vsi štirje na enkrat in tudi svetloba smerokaza je slaba

hvala za pomoč

Težko ti je pomagat ! ! najprej preglej oznake na starem releyu in potem na novem(elektronskem) kajti lahko,da nepaše elektronski relej,ker skoraj vedno rabi dodatno maso na Št.31 Pa še tole moraš napisat ali ima motor tudi za vklopit vse 4-ri žmigavce ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

nujno bi potreboval papirje za homologacijo zadnjih smernikov, sam imam Lightechove, vendar pride prav od katerekoli znamke :)

sem na istem, kdo lahko pomaga?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali mogoče kdo ve, kje bi pri nas (LJ in okolica) imeli žarnice za tele smerokaze, da ne bi rabil it ravno v Louisa:

http://www.louis.de/_108e992949bc990d8dfaf375f0c3f2c7e3/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=490&wgr=409&list_total=56&anzeige=0&page=5&artnr_gr=10033593

morajo biti pa malce manjše kot so običajne, ker običajne ne gredo noter. sem že iskal pri tc shopu, bs centru, elisi,... pa nikjer nimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali mogoče kdo ve, kje bi pri nas (LJ in okolica) imeli žarnice za tele smerokaze, da ne bi rabil it ravno v Louisa:

http://www.louis.de/...tnr_gr=10033593

morajo biti pa malce manjše kot so običajne, ker običajne ne gredo noter. sem že iskal pri tc shopu, bs centru, elisi,... pa nikjer nimajo.

Po moje jih v SLO ne boš dobil. Mislim da so not male halogenske žarnice 21W.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja nove dobim u laby tud ja za tak dnar še cenej pomoje pa ni isti js mam oranžne.. :D

Ne razumem, v čem je potem problem? A 20€ ti je predrago za orig. žmigavec? :eek:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!